WordPress Kullanan 55 Büyük İsim Markası (ve Neden)

İnsanlar vızıltılarını sürdürmek için her şeyi söyleyecekler ve WordPress – tıpkı diğer insan yapımı projeler gibi – kötü ağızdan adil payını aldı. WordPress veya potansiyeli hakkında çok şey bilmeyen insanlar, platforma karşı her şeyi söyler. Örneğin, aşağıdaki gibi yorumlarla karşılaşmak zor değildir:


 • WordPress ÜCRETSİZDİR, bu yüzden ticari bir proje için nasıl iyi olabilir??
 • WordPress ölçeklenebilir değil
 • WordPress güvenli değil ve bunun gibi şeyler

Bütün bu asılsız iddialar için bullcrap çağırmak için izin istiyorum. Yani, WordPress hepimizin bildiği sevgilim olmasaydı, neden büyük markalar platformda bir değil iki web sitesini (ve uygulamayı) çalıştırmayı seçerdi??

Bunları ve diğer WordPress mitlerini dinlendirmek için, popüler markaların WordPress’i sevmesinin ve kullanmasının birkaç (yaklaşık on) nedeninden bahsedeceğim. Makale boyunca, sadece argümanımı artırmak için WordPress kullanan 55’den az büyük markayı işaret edeceğim. Orada ne yaptığımı gördün mü? Argümü artır?

Büyük Markaların WordPress’i Sevmesinin ve Kullanmasının Nedenleri

Öyleyse ele alalım – işte bu büyük isim markalarının sevdiği ve web sitelerini güçlendirmek için WordPress’i kullanan on neden.

1. WordPress Kullanımı Kolay

Bunu açıklamam gerekiyor mu? Kurulumdan blogunuzu / web sitenizi başlattığınız zamana kadar, WordPress kullanım kolaylığı ile birleştirilir. WordPress’i kullanmak için kılavuzları okumamanız ya da WordPress geliştiricisi olarak da katkıda bulunmak için özel sınıflara gitmeniz gerekmez. Kolaylık, kolaylık ve daha kolaylık WordPress’in yoludur.

WordPress tarafından @kaiserfamfound’un katıldığı yeni bir anket, “… konuştukları herkesin WordPress’in kullanım kolaylığı, sezgisellik ve daha basit iş akışı için daha iyi bir seçim olduğunu söyledi” dedi. #Word.

BBC America, “Aynı düzenleme araçlarını edindik ve kullanımı kolay arayüz tüm editörlerimizin eline. ”

WordPress Kullanan Büyük Markalar: NASA

2. NASA

NASA, “Teknik olmayan personelin ekibimizin bloguna katkıda bulunmasına izin veriyorum ve aslında bir yolunu bul WordPress’te. ”

Daha fazla kanıta mı ihtiyacınız var? Bekle, biliyor musun? WordPress kullanmıyor musunuz? haha.

2. WordPress Güzeldir

Doğru değil mi? Şu anda en güzel (ve sezgisel) web sitelerinden bazıları WordPress’te çalışıyor. Size birkaç örnek göstereyim:

007: James Bond Dünyasında dünyanın dört bir yanındaki hayranları, dünyanın daha kötü şöhretli ajanlarından birinin tarihi, sahne özelliklerinin, güncel / gelecek promosyonlar ve daha fazlası hakkında güncel tutuyor.

Enterprise Magazine UK, araç kiralama müşterileri için ilgili seyahat ipuçlarını ve rehberleri paylaşır. WordPress kullandıklarından, web tasarımlarını mobil uyumlu tutarken özelleştirmeleri kolaydır (çünkü müşterileri / okuyucuları sürüş yapmakla meşgul).

Rolling Stones, WordPress siteleriyle ürün, yeni tur, müzik, film, Las Vegas sergisini ve güncel haberlerini tanıtıyor ve itiraf etmelisiniz – cesur renkler ve düzen çarpıcı.

Jay Z, WordPress’de Life + Times web sitesini işletiyor; burada stil, sanat, teknoloji, spor ve elbette müzik de dahil olmak üzere ilgisini paylaşıyor.

Usain Bolt (evet, gezegendeki en hızlı adam da WordPress üzerinde çalışıyor) web sitesini WordPress ile oluşturdu. Haberleri, görünüşleri ve diğer medyaları paylaşmak için özel bir “Bolt” teması kullanıyor.

WordPress her web sitesinde harika görünüyor ve Web’de neyin moda olduğunu göstermek için Van Heusen’den (en çok satan elbise gömlek markalarından biri) daha iyi olan?

3. WordPress Ölçeklenebilir

WordPress’te oldukça küçük bir web sitesi işletiyorum ve bu bir gerçek. Aynısı CNN için de söylenemez. Ah evet, Kablolu Haber Ağı mamut “bloglar” ağlarını WordPress’te ve hıçkırık olmadan çalıştırın.

Yani, CNN’nin tek bir günde çektiği sayfa görüntüleme sayısını hayal edebiliyor musunuz? WordPress ölçeklenebilir olmasaydı, CNN’nin başı dertte olurdu.

CNN burada izole bir durum değil, CBS New York gibi başka büyük, büyük web sitelerimiz var…

… Hawaii Üniversitesi (Toplam WordPress temasıyla da güçlendiriliyor)…

… Ve Boise Eyalet Üniversitesi.

4. WordPress Kesinlikle Ücretsiz

Bu önce gelmeliydi, ama bu çok açık olmaz mıydı? WordPress’i tamamen veya kendi sözleriyle kullanmak tamamen ücretsizdir:

WordPress bir Açık Kaynak projesidir, yani tüm dünyada üzerinde çalışan yüzlerce insan vardır. (Çoğu ticari platformdan daha fazlası.) Ayrıca, kedinizin ana sayfasından Fortune 500 web sitesine kadar herhangi bir şey için kimseye lisans ücreti ve bir dizi önemli özgürlük ödemeden kullanmakta özgür olduğunuz anlamına gelir..

– WordPress.org

5. WordPress Verilerinize Sahip Olmanıza İzin Verir

SONY Playstation gibi büyük markalar, bazıları hassas olabilecek tonlarca veri üretir. Ayrıca kendi verilerinizi oluşturursunuz ve baytlarınızla uğraşan başka kimseye ihtiyacınız yoktur. Ancak bu bir yana, bütünlük büyük markalar için önemli bir unsurdur ve verilerin bütünlüğünü sağlamanın tek yolu her şeye sahip olmaktır.

WordPress sadece bir yayıncılık platformu, harika web siteleri oluşturmanıza izin veren güvenli bir yayıncılık platformudur. Verilerinize sahipsiniz – her bir bayt ve hiç kimse, hatta WordPress’ çalışanları bile içeriğinize el koymaz – bu yüzden Microsoft gibi bir marka WordPress’i seçer.

6. WordPress Hızlı Başlamanızı Sağlar

WordPress, temel (veya yapısal) kod tabanıyla ilgilenir, böylece yeni uygulamalar başlatmak istediğinizde kodu sıfırdan yazmaya gerek kalmaz. Web siteniz WordPress’te çalışırken, herhangi bir uygulamayı çalıştırmak ve çalıştırmak için sadece eklentilere veya birkaç ekstra kod satırına ihtiyacınız vardır. Yeni uygulamalar oluşturmak için saatlerce harcamanıza gerek yoktur, çünkü sadece bunun için eklentiler vardır..

Bir HTML + CSS statik web sitesi için yeni bir uygulama oluşturmanın ve test etmenin ne kadar zaman alacağını düşünün. Hızlı bir şekilde lansman yapabilme yeteneği, Time dergisi gibi büyük markaların web içeriklerinin çoğunu WordPress’te yaratmalarının nedeni.

Time Magazine’e göre “Neredeyse tüm yeni web içeriğimiz artık WordPress’te oluşturuldu”. Ancak burada bitmiyor – WordPress kullanarak yeni web içeriği (ve uygulamaları) oluşturan büyük markaların diğer harika örnekleri arasında şunlar yer alıyor:

TechCrunch – Web’de teknoloji, medya ve inek kültürü için en iyi kaynaklardan biri.

Aynı çizgiyi takip eden The Next Web, bilim, bilgi işlem, mühendislik ve daha fazlasındaki en son ve en büyük gelişmeleri kapsayan gelişmiş bir teknoloji blogudur. Eşyalarını biliyorlar – ve WordPress’i seçiyorlar.

WordPress Sosyal Medya ve Diğer Hizmetlerle Entegrasyonu Kolay

WordPress bir blog oluşturma (CMS) platformu olabilir, ancak diğer hizmetlerle entegre olma ve iyi oynama yeteneği onu ekranın çok üstünde tutar. Birkaç sosyal ağ eklentisinin yardımıyla mesajınızı kolay ve hızlı bir şekilde sosyal medyaya yayabilirsiniz.

Bunun sonu değil. AMC’nin Walking Dead gibi büyük markaları, StorySync dünyanın her yerinden hayranları bir araya getiriyor. Bu ustaca hizmet sayesinde, ünlü Walking Dead TV dizisinin hayranları “… çekim ruloları, havalı bilgiler, özel video ve canlı yayın bölümlerini” paylaşabilirler. Söylesene, o kadar havalı değil mi??

Yukarıdaki Walking Dead resmi sizin için kesmezse, işte başka bir örnek.

Angry Birds de kendi sosyal tanıtımlarını yapıyor ve WordPress kullanıyorlar (tahmin ettiniz). WordPress’in diğer hizmetlerle entegrasyona kadar gidebileceği ölçüde şaşıracaksınız!

8. WordPress% 100 Duyarlı ve Mobil Dostu

Web sitenizi WordPress’e yerleştirdikten sonra, mobil ekranlara sığdırmaya çalışarak arkadan geriye gitmeniz gerekmez. Platform en son web standartlarına dayanmaktadır, yani birkaç dakika içinde tamamen duyarlı web siteleri oluşturabilirsiniz.

WPtouch-free-wordpress-pluign

Her şey başarısız olursa, web sitenizi daha küçük (mobil cihazı okuyun) ekranlarda oluşturmak için her zaman WPtouch gibi eklentilere güvenebilirsiniz. WordPress’e duyarlı tasarımı test edelim. Hemen yeni bir sekme açın ve aşağıdaki sitelerden herhangi birine gidin:

WordPress Kullanan Büyük Markalar: Kuvars

20. Kuvars

Quartz, iş dünyası ve küresel ekonomi hakkında mobil haberleri (avuç içi elektronik cihazlarınız için tasarlandı) sağlamaya odaklanan dijital bir haber kaynağıdır..

Vogue modada en iyi bilinen isimlerden biridir ve sitelerinin zahmetsizce mobil olarak hazır olduğuna (ve WordPress üzerine inşa edildi),

Metro UK, mobil kullanıma hazır bir WordPress sitesine sahip olan bir ünlü ve eğlence haber dergisidir.

Harvard Gazette, Harvard’ın tüm resmi haberlerini paylaşıyor ve çeşitli okullar. Son teknoloji içeriklerin yanı sıra Harvard, kaliteli bir blog oluşturma konusunda WordPress’in en iyisi olduğunu biliyor.

Yukarıdaki sitelerden herhangi birini yeni bir sekmede açtınız mı? İyi. Şimdi aynı web sitesini mobil cihazınızda açın ve duyarlı tasarımı en iyi şekilde yaşayın. WordPress = Duyarlılık.

9. WordPress Dinamik, WordPress Hayatta

WordPress oldukça esnektir ve platformla elde edebileceğinizin kesinlikle bir sınırı yoktur. Daha da iyisi, WordPress’in dünya çapında bir katılımcı ekibi tarafından sürekli olarak geliştirilmesidir. Her yeni güncellemede, yeni özelliklerle ilgileniyoruz ve platformun dinamizmi asla durmuyor. Daha harika örnekler mi arıyorsunuz? Aşağıdaki sitelere göz atın:

Target günlük olayları, promosyonları ve kişisel hikayeleri Target Pulse WordPress blogunda paylaşıyor.

People Magazine her haber standında bulunabilir, ancak en son ünlü haber ve dedikodulara erişmek, süper şarjlı WordPress siteleri aracılığıyla daha da kolaylaşır.

Mercedes Benz, kaliteli otomobilleri ile dünya çapında bilinir, bu nedenle web sitelerinin en üst düzey WordPress kurulumuyla güçlendirilmesi mantıklıdır.

10. WordPress Yazılımdan Daha Fazlası, Bir Komünity

Alıntı yaparak başlayacağım WordPress Kullanan Büyük Markalar: İnteraktif Bir Marka

27. Etkileşimli Bir

“WordPress’i olduğu kadar iyi yapan açık kaynak topluluğunun gücüdür.” – İnteraktif Bir

“Topluluğun tamamına yardımcı olabilecek düzeltmeler önerebildiğimizde harika hissettiriyor.” – BBC Amerika

“Tüm bu kodların WordPress topluluğunun geri kalanı tarafından kullanılabilir ve paylaşılması, sitede çalışmamızı kolaylaştırıyor.” – NASA

Daha da anlatmalı mıyım?

WordPress Kullanan Daha Büyük Ad Markaları

Artık büyük markaların neden WordPress’i sevdiğini ele aldığımıza ve devam edeceğimizi düşündüğümüz web siteleri için WordPress’i seçen 27 harika şirketi paylaştık. Neden şimdi duruyorsun? İşte WordPress kullanan DAHA FAZLA büyük marka bile.

WordPress Kullanan Büyük Markalar: Obama

29. Obama

WordPress Kullanan Büyük İsim Markalar: Yaşam Boyu Spor 60 Gün Mücadelesi

37. Yaşam Boyu Spor 60 Gün Mücadelesi (bu başka bir Toplam tema kullanıcısı olur)

WordPress Kullanan Büyük Markalar: İndir

53. İndirme Blogu (Cnet’ten)

WordPress Kullanan Büyük Markalar: Matt Mullenweg

55. Matt Mullenweg (elbette WordPress’in kurucusu)

Sonuç

WordPress kullanan 55 büyük markanın bir özetini sunsaydım, çiğnemek için yeterli malzeme olmayacağını düşündüm. Artık bu popüler markaların neden WordPress’i sevdiğini ve kullandığını bildiğinize göre, belki de bir sonraki web projenizi WordPress’te çalıştırmaya meyilli olacaksınız. Bu yolu seçerseniz, asla hayal kırıklığına uğramayacağınıza söz veriyorum. Görüşürüz ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map