WordPress’in Geleceği Neye benzeyecek?

WordPress'in Geleceği

WordPress’in geleceği, daha iyi bir benzetme eksikliği nedeniyle bin güneş gibi parlaktır. Bir kez değirmen bloglama platformunu çalıştırdığınızda, WordPress etkili bir şekilde web üzerindeki uzmanları ve yeni gelenleri yöneten bir uygulama çerçevesine dönüşüyor.


Bir süre önce, WordPress’in nasıl geldiğini ve CNN, Jay-Z gibi büyük markaları da içeren 75 milyondan fazla web sitesine güç veren bir içerik yönetim sistemine (CMS) nasıl büyüdüğünü özetledik..

Yazma sırasında, WordPress, yeni teknolojilerin gelişiyle, yüzleşelim, Sci-Fi filmlerinden geliyor gibi görünen oldukça sağlam bir platform. Merak ediyorsanız, beyninizi kızartabilecek birkaç terim düşürüyoruz, ancak lütfen kaçmayın.

Bunun yerine, etrafta dolaşın çünkü bugün sıraladığımız şey WordPress tabanlı işiniz için her türlü harika şey anlamına geliyor. Etrafa bakarsanız, WordPress Rest API, WP-CLI, Calypso ve diğerleri arasında geriye dönük uyumluluk gibi hayvanlar hakkında hararetli tartışmalar bulmanız gerekir..

WordPress’in 2017 Ötesinde Geleceği

Bunlar sadece geliştiriciler için anlamlı olan şeyler. Heck, WordPress REST API gibi konular, birçok geliştiricinin saçmalıklarını da karıştırıyor, bu yüzden size bu tür işkenceleri koruyacağız. Bugün paylaştığımız şey, söz konusu teknolojilerin WordPress ile daha fazlasını elde etmenize nasıl yardımcı olabileceğidir.

Bu öncül, daha önce hiç görülmemiş bir WordPress geleceğinin kapılarını açar. Şimdi lütfen elimi tut ve bizi arayalım Ahn Wee, her kristal topun içinde yaşayan hipster Çin basiret. Şaka bir yana, hadi bunu halledelim ve.

1. WordPress Yönetici Kullanıcı Arayüzündeki geliştirmeler

Çok uzun zaman önce, WordPress yöneticisi göze batan bir şeydi. Bunu ilk elden biliyoruz çünkü lanet zaman makinesine atladık ve WordPress yönetici arayüzünün nasıl geliştiğini keşfettik. Kullanıcı arayüzünde (UI) Ghost gibi bir araçta hiçbir şey olmamasına rağmen, çok gelişmiş.

Ancak WordPress’in geleceğinin yönetici kullanıcı arayüzü açısından bizim için neler var? WordPress yöneticisinin daha iyisi için değişmesini beklerseniz doğru tahmin ettiniz. Calypso yeterince kanıt değilse, ne olduğunu bilmiyorum.

Jamaikalı arkadaşlarım “Cehennem Calypso mu?” WordPress.com’u bir süredir ziyaret etmediyseniz, tüm yeni Calypso arayüzünü kaçırıyorsunuz demektir. WordPress.com blogunuz yok mu? Calypso, WordPress.com bloglarına yönetici kullanıcı arayüzü açısından aşırı bir makyaj yaptı.

wordpress calypso'nun geleceği

En azını söylemek güzel ve süper hızlıdır (geri döndüğünüzde Hayaletinize) ve Calypso’yu kendi kendine barındırılan bloglarınızı tek bir merkezi konumdan yönetmek için kolayca ve özgürce kullanabilirsiniz. Tek gereksinim Jetpack’i ve WordPress.com masaüstü uygulamasını etkinleştirmenizdir. Ardından, tekrar barındırılan sitelerinizi WordPress.com hesabınızdan yönetebilirsiniz..

Daha kullanıcı dostu bir deneyim için Matt olta balıkçılığı ile Calypso’nun gelecekte kendi kendine barındırılan WordPress’e geçmesi muhtemeldir. Bu veya WordPress tasarım ekibi daha iyi bir kullanıcı arayüzü ile ortaya çıkacak, ancak zaten sahip olduğunuzda tekerleği neden yeniden icat edeceksiniz? Amerikan Yarışı?

Her durumda, şu anda sahip olduğumuzdan daha havalı ve daha hızlı olan gelişmiş bir WordPress yöneticisi bekleyin. Bu, WordPress işiniz için harika şeyler anlamına gelebilir, çünkü hız iyidir. Ayrıca, REST API’si sayesinde özel gösterge tablolarını görme olanağı da vardır.

2. Uygulama Çerçevesi Olarak WordPress

WordPress Rest API'sı

JavaScript ve API tabanlı arayüzlerin sadece WordPress’in değil web’in de geleceği olduğuna inanıyorum. – Matt Mullenweg

Matt, 2015 yılında Word’ün Devleti’nde söyledi. Bugün, REST API’nin WordPress çekirdeği ile birleştirilmesiyle çok daha gerçek. Bu zor sözlerle ne var hombre? REST API’sı nedir? Ve dua et söyle, önemli mi?

Peki, en temel haliyle REST API, sahip olduğunuz uygulamadan bağımsız olarak WordPress’ten veri göndermenizi ve almanızı sağlayan bir koddur. Bu, WordPress’i, herhangi bir web uygulamasının içeriğini yönetmek için bir çerçeve olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Geleceğin WordPress geliştiricisi için her türlü büyük olasılığa merhaba deyin. WordPress’te web siteleri oluştururken olduğu gibi kolayca mobil uygulamalar da oluşturabilirsiniz. WordPress’te yerel iPhone veya Android uygulamalarınız olabilir, çünkü – REST API.

Hiçbir fikriniz yoksa, az önce bahsettiğimiz Calypso hayvanı, WordPress ile iletişim kurmayı – beklemenizi – REST API’sı!

3. Platformlar Arası Uyumluluk

WordPress ve Javascript

Bu aynı zamanda son derece özelleştirilmiş WordPress temaları ve çok daha fazlasını oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Basitçe söylemek gerekirse, REST API tabloya birçok olasılık getiriyor, bu da WordPress’in geleceğinin daha da parlak hale geldiği anlamına geliyor. Hangi programlama dilinde uygulamalar oluşturduğunuzu ve her şeyi sürmek için güçlü WordPress arka ucunu kullandığınızı hayal edin. Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Tek dezavantajı, bir WordPress geliştiricisi olarak REST API’den tam olarak yararlanmak için JavaScript becerilerinizi geliştirmenizdir. Evet, WordPress gelecekte PHP üzerinde çalışacak, ancak ön uç geliştirmenin çoğu JavaScript’e bağlı olacak.

Millet, WordPress artık sadece bir CMS değil, hemen hemen her şeyi yapabilen tam bir uygulama çerçevesi. Matt, bir Reddit AMA, dedim:

Bence (WordPress) içerik odaklı her şey için harika bir çerçeve. WP’nin veri modeliyle iyi eşleşmeyen mesajlaşma gibi şeyler için, yine de sadece yeni tablolar yapabilirsiniz, standart olanlarda ayakkabı çekmeye çalışmayın.

Günün sonunda, REST API, WordPress çekirdeğine inanılmaz bir ektir, bu da yakında hiçbir yere gitmeyeceğiniz anlamına gelir.

Hızla devam ediyor…

4. Kullanıcı Tabanlı Turtanın Daha Büyük Bir Parçası

Viral WordPress Web Siteleri

WordPress, çok sayıda web sitesine güç veriyor. Buradan Mars’a ve ötesine en popüler uygulama çerçevesi (evet, CMS’den daha iyi geliyor). Diğer birçok çözüm, sadece yetişmek için onlarca yıllık gelişime ihtiyaç duyacaktır..

Ve tüm bu yeni güncellemeler her zaman düştüğünde, giderek daha fazla insanın WordPress bandwagonuna atlamasını bekleyebilirsiniz. Tabii ki, WordPress’in geleceği, tahtadaki herkesi yaratan daha başlangıç ​​dostu bir platform anlamına geliyor. Sonuç? Yeni başlayanlar katılıyor.

Yeni başlayanlar yatılı saçları bölmeyecek ve web’deki geliştiriciler artık WordPress’in sadece bir blog platformu olduğunu düşünmeyecek. REST API sayesinde, tüm geliştiriciler WordPress’in dizginsiz gücünün istediklerini anlayacak ve ne zaman arayacaklarını bileceklerdir. Sonuç? Hayatın her kesiminden geliştiriciler katılıyor.

Uzmanlar tarafından yapılan spekülasyonlar, WordPress’in 2020 yılına kadar web’in% 35’inden fazlasını güçlendireceğini düşünüyor. Bu, WordPress’in 2017’de zaten 5 web sitesinden 1’ini çalıştırdığını düşünen çok büyük bir rakam. ile ilgili işiniz için araçlar?

Bununla ilgili olarak elimizi tutmamıza ihtiyacınız varsa, çok sayıda iş fırsatı, daha büyük ve daha iyi bir topluluk ve çok daha fazlası anlamına gelir. Topluluk, WordPress’in güçlü takımlarından biridir ve çoğu (hepsi değilse de) WordPress ürünlerinin arkasındaki itici güçtür.

Büyük pazar büyüklüğü ve WordPress çevresindeki geliştirme topluluğu, işletmenizi WordPress’e dayandırmanın harika olmasının iki sebebidir. – Muhammad Haris

5. Ön Uç İçerik Tasarımı

Görsel Besteci Ön Uç Editörü

Beaver Builder, Visual Composer ve WordPress sayfa oluşturucularının gelişi ve popülerliği ile bu site oluşturma araçları (üzerinden Web Sitesi Oluşturucu İçeriği), ön uç içerik tasarımına giren bir grup WordPress kullanıcısı olduğu açıktır. Eğilim, tam sayfa oluşturucularıyla en iyi gönderim ile WordPress temalarına taşındı.

Şimdi, patron gibi güzel tasarımları canlandırmak için bir kod satırı bilmenize gerek yok. Bu, WordPress’in geleceği hakkında ne diyor? Daha fazla ön uç üreticisinin pazara girmesini bekleyebiliriz. Bunlar, temalara entegre edilmiş bağımsız eklentiler veya oluşturucular olabilir.

Bu bir yana, yerel WordPress editöründe sayfalar tasarlamak zordur. Bu, görsel düzenleyiciyi kullanıp kullanmadığınıza veya metin düzenleyicisine geçiş yaptığınızda değişmez; ikincisi bazı kodlama becerileri gerektirir. İşlerin nasıl göründüğü ve çoğu yeni başlayanı aklı başında tutmasıyla, WordPress gelecekte yerleşik bir sayfa oluşturucu ile birlikte gelebilir.

WordPress’ten şaşırtıcı sayfalar oluşturmak kemiği kırmaz. Daha fazla geliştirici REST API’sini uyarladığında ve JavaScript’in ön uç için kullandığı harika şeylerin farkına vardıkça, tasarım çalışmalarının çoğu arka uçtan kayacak.

Bu, müşterilerin burada bir yazı tipini ve bazı renklerini nasıl değiştireceklerini eğitmek için saatlerce harcamanız gerektiği anlamına gelir. En iyi standartlara bağlı kaldığımız ve kod şişmesini geçmişte bıraktığımız sürece her şey iyidir. Sürükle ve bırak içerik oluşturma bir heves değil, kalmak için burada.

6. Mobil Duyarlılık ve Performansa Odaklanma

WordPress Mobil Uyumlu

WordPress’in karşılaştığı en büyük zorluk sorulduğunda Matt, WordPress’i daha mobil dostu hale getirmenin çok önemli olduğunu söyledi. Tam sözleri:

Mobilin çok zor olduğunu düşünüyorum çünkü temelde kapalı platformlarda.

Duyarlı ve mobil ilk web tasarımı birkaç yıl önce duyulmamıştı. İnsanların çoğunun mobil cihazlarda sörf yaptığı bir dünyada, katı bir site işletmeyi göze alamazsınız. Yine de, web sitelerinin katı olduğu kadar katı işletmeler var.

WordPress geliştiricileri günümüzde duyarlı ürünleri ortadan kaldırıyor ve sonuçlar etkileyici. WordPress yöneticisine bir cep telefonundan erişmek tam olarak pürüzsüz değildir. Bir mobil cihazda yapabileceğiniz çok az şey var.

Bu alanda daha fazla çalışma gerekiyor ve WordPress ne kadar duyarlı olursa (özellikle önemli olan alanlarda), mobil kullanıcılar arasında benimsenme oranı o kadar yüksek oluyor. WordPress’in gelecekte daha duyarlı olmasını bekleyebiliriz.

7. Performans

WordPress Hızı

Önemli performans konusunda, WordPress ekibi kararlılık, kullanılabilirlik ve hız üzerine yoğun bir şekilde odaklanmıştır. Ya da Matt’in söylediği gibi:

Bir platform için her şeyden önce en önemli şey istikrar, hız ve güvenliktir. Bunları iyi yapmak için, güncellemeleri ve düzeltmeleri mümkün olduğunca gerçek zamanlıya yakın itme yeteneğine sahip olmanız gerekir. Ve her dilde çalışması gerekiyor. Kullanıcı kimlik doğrulaması, veri ve önbellek soyutlama.

Ayrıca tema ve eklenti geliştiricileri için bazı tavsiyeleri var:

Tasarım ve kullanılabilirlik her zamankinden daha önemli. Bir arkadaşınızın veya aile üyenizin eklentinizi baştan sona kullanmaya çalıştığını izleyin ve size nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz konusunda bir ton fikir verecektir..

Ayrıca, WordPress, kullanıcılardan geri bildirim almak için önce yeni özelliklerin eklenti olarak denenmesi açısından eklentiye dayalı geliştirmeyi kullanır. Bu, WordPress’in geleceği için sadece harika şeyler anlamına gelen performans yükseltmeleri için bolca alan sağlar.

Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, WordPress’in ana odağı platformu ortalama Joe için faydalı hale getirirken, güç kullanıcılarına istedikleri çerçeveyi bükmek için ihtiyaç duydukları araçları sunar. Zor, bu yüzden lütfen katkınızı şimdiden yapın.

8. WordPress Daha Fazla Dili Destekleyecek

WordPress Çevirileri

WordPress poliglotları, platformu mümkün olduğunca çok dile çevirmek için çok çalışıyor ve bu gelecekte de devam edecek. Daha fazla tema ve eklenti WordPress’in geleceğinde çeviriye hazır hale geliyor Ahn Wee görür ��

WordPress’i kendi dilinizde kullanmak isterseniz, bu, çocuklarınıza göstermekten gurur duyacağınız WordPress’i oluşturma şansınız olabilir. WordPress’e nasıl katkıda bulunacağınız konusunda WordPress çevirisini ele aldık, bu yüzden geri çekilmeyin.

9. Daha Fazla Erişilebilirlik

WP Erişilebilirliği

Duyusal engelli kardeşlerimizi WordPress’in geleceğini de oluşturdukları için dışarıda bırakamayız. API tabanlı arayüzler sayesinde geliştiriciler, kullanıcılar için çalışan bir WordPress oluşturma özgürlüğüne sahiptir.… Duyusal bozukluklarla, JavaScript kullanarak belirli erişilebilirlik özelliklerini açma ve kapatma seçeneği ile”- wpmudev.

WordPress kendi yayınladı Erişilebilirlik El Kitabı ancak web’deki geliştiriciler için yüzlerce başka açık kaynak kaynağı vardır ( WP Erişilebilirlik eklentisi). Bu araçlarla geliştiriciler, temalarının ve eklentilerinin herkes tarafından kullanılabilir olduğundan emin olmak için ürünlerini geliştirebilirler. Her bir güncellemeyle yeni erişilebilirlik özelliklerini entegre eden Toplam WordPress teması harika bir örnektir ( Hawaii Üniversitesi Toplam kullanmayı seçer).

WordPress Kullanıcılarının Gelecek Sürümlerde Görmek İstedikleri?

Etrafa baktık ve WordPress’in geleceği hakkında bazı ilginç konuşmalar bulduk. Karşılaştığımız her kullanıcı WordPress’in geleceği konusunda oldukça iyimser. İşte bir çift:

WordPress’in harika olduğunu düşünüyorum ama hayatta kalmak için gereken şey, platformun bir parçası olmak için vc gibi bazı eklentilere benzer dahili bir tasarım editörü. Wix / s wagon oldukça karlı bir iştir ve wp çekirdek varlıklarını tehdit eder. – raybees

Sonra…

Öncelikle yeni başlayanlar için daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve eklentiler / temalar / WordPress’in kendisi arasında çok daha iyi birlikte çalışabilirlik sayesinde, sitelerin güncellemelerinden sonra sık sitelerin durmalarını yaşamıyoruz. – Ivica Delic

Ve sonunda…

WordPress geliştirme becerileri, sadece müşterilerden değil, aynı zamanda potansiyel işverenlerden de yüksek talep gören bu becerilerden biri haline geliyor. İnsanlar giderek daha fazla WordPress’i gerçek bir içerik yönetim sistemi olarak kullanma fırsatını görüyorlar. – Ed Nailor

WordPress’in Geleceği Üzerine, Matt diyor ki:

Bildiğim şey, geri gelmeye devam ettiğim şey ve biraz sevimsiz ve biraz soyut, ancak WordPress gerçekten sadece web için değil, açık web için bir işletim sistemi olabilir. Büyüdükçe ve daha başarılı hale geldikçe ve bu pazar payından daha fazla kazandıkça sevdiğim şeylerden biri, sadece WordPress’te yerleşik olan şeylerin tonuyla web’i daha açık olacak şekilde değiştirmemiz. API’lar, her şeyi yapma şeklimiz beslenir. – Matt, WCEU, 2016

Akılda tutulması gereken bir şey

Sadece oraya atıyorum…

Bu yazıyı araştırırken, WordPress’in nasıl çalıştığını öğrenmek için çok şey olduğunu fark ettim. Bu, kodlama becerilerimi geliştirmem gerektiği anlamına geliyor ve WordPress’i daha derinlemesine incelemek istiyorsanız aynı şeyi yapmanızı tavsiye ediyorum.

Henüz yapmadıysanız, temel HTML ve CSS’yi öğrenin. Bunun da ötesinde, bir JavaScript kursu bulun ve kendinizi eğitin. Hey, PHP’yi de unutmayın, çünkü WordPress’i yönlendiren de budur. Bir işletme web sitesi kurmak için yalnızca bir WordPress temasına ihtiyacınız varsa, kendi Toplam WordPress temamızı öneririz.

Sana doğru…

Bunlar benim 2 sentim. WordPress’in geleceği hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz. Önümüzdeki 5 yıl içinde WordPress’i nerede görüyorsunuz? Daha da iyisi, WordPress’in bir sonraki sürümünde ne görmek isterdiniz??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map