WordPress Hala Ücretsiz WordPress Temalarının En İyi Kaynağı mı?

Bir tema seçmek, web sitenizi oluştururken verebileceğiniz en önemli kararlardan biridir. WordPress tema dizini, sitelerini şekillendirmek isteyen WordPress kullanıcıları için uzun süredir ilk çağrı noktası olmuştur, ancak site sahiplerinin ve tema geliştiricilerinin güvenebileceği en iyi seçenek olup olmadığı hakkında sorular çok geç gündeme gelmiştir..


Son zamanlarda işlevsellik ve sunum arasındaki ayrım üzerine bir baskı WordPress Tema İnceleme Ekibi WordPress.org’un hala spot ışığı altında en iyi ücretsiz WordPress tema kaynağı olup olmadığı konusunu ortaya koydu. Bu makalede, son çürümenin arka planını ele alacağız, WordPress.org’un ücretsiz WordPress temalarını bulmak için hala varsayılan hedef olup olmayacağını düşüneceğiz ve dikkatinizi bazı yararlı alternatiflere çekeceğiz. Biraz arka planla başlayalım!

Yaygara Nedir??

İçerik geçişi sırasında gözetim, son dramanın çoğunun merkezinde yer alır. Gibi WP Tavern Tema İnceleme Ekibi, tema yazarlarının kullanıcı içeriğinin oluşturulmasını tanımlamasını yasaklayan bir süredir yerleşik bir politikaya sahip olduğunu belirtti. Bunun ardındaki mantık son derece mantıklı: kullanıcılar temaları değiştirirken potansiyel olarak veri kaybetmemelidir.

Ne yazık ki, tema gereksinimlerini Codex’tan yeni evlerine taşıma sürecinde Tema İnceleme El Kitabı, bu gereksinim ortadan kaldırıldı. Chip Bennett, Mayıs 2015’te eksik bölümlerin bir özetini yayınladı. Özellikle ilgili bölüm aşağıda alıntılanmıştır:

Sunum ve İşlevsellik
Temaların amacı, kullanıcı içeriğinin sunumunu tanımlamak olduğundan, Temalar, kullanıcı içeriğinin oluşturulmasını tanımlamak veya Temadan bağımsız site seçeneklerini veya işlevlerini tanımlamak için kullanılmamalıdır..

Uzun bir hikayeyi kısaltmak için, tüm bunların sonucu, temaların bir süre boyunca WordPress.org’da tutarsız bir şekilde gözden geçirilmesiydi, ancak gereksinimlerin iki sürümü aynı anda çevrimiçi oldu.

WordPress ekibi (geriye dönük olarak) tutarsız bir şekilde uygulanan kılavuz ilkeleri sıkılaştırdıkça, birçok ücretsiz tema geliştiricisi doğal olarak daha önce kabul edilen temalar aniden reddedildiğinden ve daha doğru şeyler yapmak için pahalı ek geliştirme çalışmalarıyla karşılaştıklarında tutam hissetmeye başladı..

Codeinwp, yeni bir Parallax One temasını ücretsiz olarak yayınlayacak kadar ileri gitti, ancak WordPress tema dizininden tamamen atladı – büyük ölçüde Tema İnceleme Ekibinin konuyla ilgili orijinal tartışmasında seçilmeye yanıt olarak. Temmuz şeffaflık raporlarında konuyu derinlemesine ele aldılar. Peki beyzbol içindeki tüm bunların site sahibi ile ne ilgisi var? Bunu düşünmeye devam edelim.

Site Sahipleri Neden Serbest Temalar Üzerinden Endüstrinin Yavaşlamasına Dikkat Etmeli?

Yukarıdakilerin hepsinden site sahiplerinin başa çıkabileceği iki çıkarım vardır:

  1. Resmi Tema Dizini’ne kabullerde geçmişte tutarsız standartlar uygulanmıştı. Bu sadece geliştiricileri rahatsız etmekle kalmaz, aynı zamanda çok daha zor olan mevcut temalar için destek almayı da potansiyel olarak yapar. Bir temanın bugün geçerli olabileceği ve yarın çıkabileceği fikri de endişe verici.
  2. Kaliteli ücretsiz temaları resmi dizinden tamamen ayrı olarak listelemeye başlayan gibi bazı meşru tema geliştiricileri, artık şehirdeki tek şov değil.

Birçok site sahibinin, bir tema ihtiyaçlarını karşıladığı sürece sunum ve işlevsellik arasındaki farkları gerçekten önemsemeyeceğini ve insanların neden ücretsiz temalar için başka bir yere bakmayı düşünmeye başladıklarını görebilirsiniz. Oradaki seçeneklerden bazılarını inceleyelim.

Kaliteli Ücretsiz WordPress Temaları için Alternatif Kaynaklar

Resmi dizinin rahat sınırlarının dışında ücretsiz WordPress temalarını aramaya başlamadan önce bir uyarı: burada değerlendirme açısından omuzlarınızda ekstra bir sorumluluk seviyesi var. Özel bir tema inceleme ekibine sahip olmanın sunduğu ekstra konfor ve güvenlikten uzaklaşıyorsunuz. Bu uyarı yoldan çekilince, bazı sağlam ücretsiz tema kaynaklarına bakalım.

WPExplorer.com

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

Umarım şimdiye kadar sadece okuyucularımız için ücretsiz temalar sunduğumuzu biliyorsunuz! Tüm temalarımız güvenli ve geçerli kodla oluşturuldu, ayrıca Sıfır WordPress teması gibi temalar ücretsiz premium özellikler içeriyor. Tüm tema özelliklerini çalışırken görebilmeniz için iş, bloglama ve portföyler için birçok harika ücretsiz temamız var. Daha fazla istemek? Temalarımızın çoğunda Creative Market’te ek tema özelleştirici seçenekleri ve premium tema desteği ile gelen premium sürümler bulunur.

JustFreeThemes

Sadece Ücretsiz Temalar.

JustFreeThemes Zerif Lite ve Lifestyle gibi favoriler dahil 400’den fazla yüksek kaliteli ücretsiz tema ile adının vaadini yerine getiriyor. Çoğu tema için canlı ve yönetici demoları mevcuttur, böylece taahhütte bulunmadan önce lastikleri tekmeleyebilirsiniz. Belirli bir çözüm peşindeyseniz bloglama veya e-ticaret gibi kategorilere göre de göz atabilirsiniz..

FabThemes

Fab Temalar

FabThemes ilk bakışta oldukça sağlam görünüyor, yüzlerce şık görünümlü ücretsiz tema var. E-ticaret ve yiyecek gibi ayrı kategorilere göre arama yapabilirsiniz ve renge göre arama seçeneği de kabul edilir. Bireysel temaların diğer insanlar için nasıl performans gösterdiğine dair biraz daha fazla bilgi vermek için beş yıldızlı bir derecelendirme sistemi de dahil edilmiştir..

Aşağı yönde, inceleme sırasında, tüm temalar için önizleme seçenekleri işlem dışı kaldı. Bir önizleme bağlantısına tıklamak 404 ile sonuçlandı. Bunun geçici bir hıçkırık olduğundan eminiz ancak aynı zamanda WordPress.org’da karşılaşacağınız bir sorun değil!

Site Sahipleri WordPress.org’dan Taşınmalı mı??

Ücretsiz bir tema için pazardaysanız, WordPress.org hala önde gelen kaynaktır ve yakında değişmeyecektir. Yukarıda vurguladığımız üç alternatif ücretsiz tema sağlayıcısı gerçekten ilginç tema seçenekleri sunuyor, ancak resmi tema dizininde görüntülenen seçeneklerin derinliği ile rekabet edemiyorlar..

Resmi dizindeki temaları kaliteli, güvenli ve en iyi uygulamalarla uyumlu hale getiren kaynakların miktarı da göz ardı edilmemelidir. Hepsi temaları ayrıntılı olarak incelediklerini iddia etseler de, alternatif ücretsiz tema sağlayıcılarının hiçbirinin WordPress.org’un sahip olduğu altyapıya sahip olmadığı.

Önce WordPress.org’daki en popüler ücretsiz temaları incelemek ve ardından yukarıdaki üç alternatifimize hızlı bir şekilde göz atmak için mantıklı bir strateji öneriyoruz. Bu şekilde, üslerin çoğunu mümkün olan en kısa sürede ele alırsınız ve kendinize ihtiyaçlarınıza uygun güvenilir bir ücretsiz tema bulma şansı verirsiniz.

Sonuç

WordPress.org’daki kabul kriterleri konusundaki son tartışma kafa karıştırıcıydı. Ancak uzun vadede, tüm ilgili herkes için bir kazanç. WordPress.org, kabul kriterlerini standartlaştırma (sonuçta herkes için iyi haber) açısından eylemlerini temizlemek zorunda kaldı ve bağımsız ücretsiz tema yapımcıları heyecan verici yeni listeleme seçeneklerini keşfetmeye teşvik edildi.

WPExplorer ve yukarıda bahsedilen diğerleri gibi siteler, ücretsiz temalar bulmak için gerçek bir alternatiftir, ancak envanter ve inceleme kaynakları doğal olarak genel resmi dizinin çok gerisinde kalmaktadır. Şimdilik, WordPress.org hala büyük miktarlar açısından en iyi genel ücretsiz tema kaynağı olmaya devam ediyor, ancak site sahiplerinin başka yerlerde daha fazla özellik ve daha iyi kod bulabileceğiniz için diğer seçenekleri kontrol etmeleri önerilir..

Düşüncelerinizi duymak isteriz. WordPress.org’un hala şehirdeki tek oyun olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa alternatif listeleri kontrol etmeye başladınız mı? İletişim kurun ve bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map