WordPress Geliştirici Hayatında Bir Gün – Freelance Developer Bill Erickson

WordPress’i seven ve nasıl kullanılacağını bilen birçoğumuz, bazen bir WordPress geliştiricisi olmanın nasıl bir şey olduğunu merak ediyor, hatta belki de bir olma hayalini kuruyoruz. Bu dizide, pazarın farklı alanlarındaki başarılı WordPress geliştiricilerinin hayatında bir günün nasıl olduğu, başarılı kalmak için günlük olarak ne yaptıklarına ve ne gibi tavsiyelerde bulunacaklarına dair içeriden bir bakış açısı sunmaya çalışacağız. hevesli bir WP Geliştiricisi için.


Serbest bir geliştiricinin hayatında bir güne baktığımız bu ilk taksitte, Bill Erickson, kendi gününde oldukça yüksek profilli müşterileri olan bir serbest geliştirici / danışman; Cambridge Üniversitesi olan Yoast bunlardan birkaçı. Sorular manşettir ve Bill’in cevapları aşağıdadır.

1. Sabah uyandıktan sonra yaptığınız ilk şey nedir??

Kalktığımda, acil bir şey olmadığından emin olmak için telefonumu kontrol ediyorum (SİTE AŞAĞI e-postalar), ancak çok erken çalışmaya sürüklenmemeye çalışın. Köpeğimle uzun bir yürüyüş yapıyorum, sonra bir çeşit kahvaltı hazırlıyorum (gerçekten aç olmadıkça genellikle bir bardak portakal suyu), duş alıp hazırlanıyorum. 09:00 civarı ev ofisimde çalışmaya hazırım.

2. Kodlayıcı bloğuyla nasıl başa çıkıyorsunuz??

Bir grup geliştiricinin fikirleri geri atması, başkalarının nasıl bir şeyler inşa edeceğini görmesi ve kodunuzu gözden geçirmesi gerçekten yararlıdır. Ben diğer geliştiriciler bir sürü ile Slack sohbet var, bu harika. Evde tek başınıza çalışırken zor oluyor ve bence daha fazla geliştirici başkalarına ulaşmak için yollar bulmalı – bir çalışma ofisinde / jölede birlikte çalışıyor, Slack / HipChat sohbeti oluşturuyor ya da sadece Twitter’a dokunuyor olsun.

Özellikle zor veya ilginç bir şeyse, araştırmak ve bir şeyin nasıl ve neden çalıştığını gerçekten anlamak için fazladan zaman harcayacağım. Daha sonra blogumda herkese açık olarak paylaşıyorum. Örneğin, bir grup farklı içerik türü (meta, seçenekler, terim meta) için varsayılan değerleri ayarlamam gereken bir projem vardı. İlgili tüm filtreleri bularak WordPress ve Genesis çekirdeğini araştırdım. bu konuda bir yazı yazdı. Bir şeyin herkese açık olacağını ve başkaları tarafından görüleceğini bilersem, kalitenin çok daha iyi olduğunu gördüm. Tüm kodunuzu görüntüleneceği ve paylaşılacağı beklentisiyle yazmaya çalışın.

Dürüst olmak gerekirse, kodlayıcının bloğunu çok sık tecrübe etmiyorum. Üstlendiğim proje türleri konusunda oldukça muhafazakarım. % 100 gereksinimlerimi karşılayabileceğimden ve müşterimin beklentilerini aşabileceğimden emin değilsem, projeyi üstlenmem.

Konfor bölgem dışında 2-3 ayda bir projeler yapmaya çalışıyorum. Etkin saatlik ücretim (proje fiyatının harcanan zamana bölünmesi) genellikle oldukça korkunçtur, ancak eğlencelidir ve yeni şeyler öğrenmeme yardımcı olurlar. Ancak bu tür projelere dikkat etmelisiniz, çünkü programınızı mahvedebilir ve beklenenden daha uzun sürebilirler.

3. İş gününüzden hangi araçları / yazılımları alamadınız (elbette WordPress dışında!)?

Tüm gelişimimi bir MacBook Air’de Varidesk oturma / stand masamla yapıyorum. Bu masayı çok seviyorum – ayakta durmamın odaklanmamı ve daha üretken olmamı sağlıyor.

Yazılım açısından, sohbet için Slack, faturalama için Freshbooks ve zaman takibi için Toggl kullanıyorum. Her şeyi proje bazında faturalandırıyorum, ancak etkin saatlik ücretimi bulmak ve projeleri karşılaştırmak için zamanımı takip ediyorum. WP CLI’yı da seviyorum.

4. Her gün belirli bir program izliyor musunuz? Öyleyse neye benziyor?

Oldukça ayarlanmış bir programım var, ama daha çok iş için büyük zaman blokları tanımlamakla ilgili. Genellikle sabah 10.00 civarında yapılması hedefiyle sabah 9 civarında e-postalar yapmak için oturacağım. 5-10 dakika içinde yapılamayan şeyler, gmail’de uygun bir etiket alır (değişiklikler, kapsam dışı, taşıma, teklif verme) ve daha sonra kullanmak üzere kaydedilir. Sonra daimi masaya geçiyorum ve sabah 10’dan itibaren çalışıyorum. Öğle yemeği için yaklaşık 30 dakika alıyorum ve 12: 30-3: 30 arasında 3 saatlik bir iş daha yapıyorum. Daha sonra oturmaya geri döneceğim ve gelen kutumda kalanlarla çalışacağım – teklif hazırlama, birkaç değişiklik isteği yapma…

Bu büyük zaman dilimlerinde ya ilk geliştirme ya da değişiklik taleplerine odaklandım. Taşınacak büyük bir sitem varsa, değişiklik istekleri yaparken arka planda taşıyacağım.

5. Günlük olarak yaptığınız işin gelmesine devam etmenize yardımcı olan bir şey nedir??

İşe devam etmek için yaptığım en önemli şey müşteri beklentilerini aşmak ve mutlu müşterilere sahip olmak. Çalışmamın% 50’si geçmiş müşterilerden gelen projeler,% 25’i ise geçmiş müşterilerden gelen projeler.

Blog ve kod snippet’leri aracılığıyla öğrendiklerimi paylaşmak büyümemi ve itibar kazanmamı sağlıyor. WordPress çekirdeği, Genesis çekirdeği ve herkese açık eklentilerim Ayrıca yardımcı olur. Ancak bunlardaki değer daha dolaylı ve yaygındır. Bu şeylerde YG’yi ölçmeye çalışırsam oldukça düşüktür, ama yaparım çünkü eğlenirim.

Müşterileri mutlu tutmak büyük bir YG’ye sahiptir ve yapılacak doğru şeydir.

(Takip sorusu) Biraz ayrıntı verebilir misiniz? Nasıl müşterilerini mutlu ediyorsun?

Mutlu müşterilere sahip olmanın en iyi araçlarından biri, potansiyel müşterileri, müşteriniz olmadan önce düzgün bir şekilde incelemektir. Yaygın kırmızı bayraklara bakın: gerçekçi olmayan zaman ve maliyet tahmini, yayınlama konusunda deneyimsiz olduğunuz işlevsellik gerekir, iletişim uyuşmazlığı (müşteri telefonla her şeyin yapılmasını ister, e-posta ile iletişim kurarsınız)…

Bir proje iyi gitmediğinde, inceleyin ve sorunu önlemek veya projeyi en başta kabul etmek için yapabileceğiniz herhangi bir şey olup olmadığını görün. Bence mutlu müşterilere sahip olmamın büyük bir kısmı seçim yanlılığı (çalışmak için doğru insanları seç).

Başka bir yol beklentileri aşmaktır ve bu genellikle arka uçta yapılır. Bir müşteri size bir tasarım verdiğinde, oluşturduğunuz sitenin ön uçtaki tasarımla eşleşmesini bekler. Ancak WordPress’te bir tasarım uygulamak için tonlarca yol var. Amacım, her zaman zarif bir çözüm sunmak, sitenin ön uç karmaşıklığından bağımsız olarak yönetilmesinin kolay olmasını sağlamaktır. Müşterilerimin çoğu bana bu nedenle özellikle geri dönüyor – diğer geliştiricilerle birlikte çalışıyorlar ve her zaman oluşturduğum web sitelerini yönetmek daha kolay oluyor.

6. Gün boyunca topraklanmanıza yardımcı olan alışkanlıklarınız veya ritüelleriniz var mı??

Bir ev ofisi ile iş / yaşam dengesi bulmak zor olabilir. Gerçekten yardımcı olan bir şey, çalışma zamanımı tanımlamak için eşimin işini kullanmaktır. Eve geldiğinde (genellikle 4: 30-5: 30) artık “işte” değilim. Bilgisayarımı ofiste bırakıyorum, kapıyı kapatıyorum ve evdeyim.

7. Bir müşteri için bir proje üzerinde aktif olarak çalışmadığınız günlerde ne yaparsınız??

Oldukça meşgulüm, genellikle her zaman yapılması gereken bir şey vardır. O hafta planladığım projelerin ilk gelişimini tamamladıysam, genellikle diğer projeler için değişiklik talepleri veya kapsam dışı değişiklikler (ayrı faturalandırılır) olur. Ve gerçekten son teslim tarihlerine sahip olmadığımda, eklentilerimde her zaman yapılması gereken ve ertelenen iyileştirmeler var.

8. Yaşam tarzınız ilk başladığınızda beklediğinizden nasıl farklıdır??

İşimin ne kadar yüksek veya düşük stresli olabileceğini belirlemek gerçekten bana bağlı. Kötü giden bir projem olduğunda, hangi yollardan iyileştirebileceğimi veya önleyebileceğimi belirlemek için bir ölüm ipucu yaparım. Bu, satış sürecimdeki değişiklikleri (kötü projeleri ortadan kaldırmak için yeni yollar bulma), sözleşmemdeki değişiklikleri ve proje boyunca iletişim sürecimdeki değişiklikleri içerir. Serbest çalışan olarak sevdiğim projeleri üstlenme özgürlüğüm var, bu yüzden sadece keyif alacağım projeleri üstlenmek için elimden geleni yapıyorum.

Beklemediğim bir diğer şey de tatile çıkmanın ne kadar zor olduğudur. Aylarca planlama yapmadan ve gelirime büyük bir darbe olmadan hiçbir zaman bağlantı kesemiyorum. Ailemi ziyaret etmek ve seyahat etmek için bu yaz iki hafta izin aldım. Ayrılmadan bir ay önce hiçbir iş alamıyordum ve mevcut projeleri bitirmek zorunda kaldım. Seyahatten bir ay sonra işimi yavaşça geri getirdim (işe başladım, ancak bir ay daha ödeme yapmadım). Bu iki haftalık izin yıllık kazancımı yaklaşık% 20 azalttı (2.5 ay yeni gelir yok).

Aylarca seyahat edebilir ve% 50 kapasitede çalışabilirim, ancak birini işe almadığım sürece makul bir% 0 iş beklemem gerçekçi değil. Muhtemelen kimseyi işe almayacağım çünkü tek freelancer yaşam tarzının faydalarından maliyetten daha fazla keyif alıyorum, ancak kesinlikle dikkate alınması gereken bir şey.

9. Günün sonunda, mavi ışıklı ekranlara bakmayı ne zaman bırakacaksınız? (İyi günlerde ve kötü günlerde.)

Genellikle yaklaşık 4: 30-5: 30 pm. Ancak geç saatlere kadar çalışmam gerektiğinde kullandığımdan beri ekranım mavi yanmıyor fl.ux ��

10. Portföyünüze baktığınızda, çok etkileyici müşterileriniz oldu (Yoast, Cambridge Üniversitesi), kendinizi kalabalıktan ayırmak için neler yaptınız ve daha yüksek profilli müşterilere ulaştınız?

Web sitem üzerinden benzersiz değerimi tanımlamak konusunda çok iyi bir iş yapmıyorum. Mevcut web sitem daha küçük projelere odaklandığımda oluşturuldu ve mesajımı güncellemek 2015 hedeflerimden biri.

Daha büyük müşterilerimin çoğunu alabildim, çünkü işe alma kararını veren kişi aynı zamanda bir geliştirici ve işime aşina. Eklentilerimi, eğiticilerimi, snippet’leri serbest bırakarak ve daha büyük projelere katkıda bulunarak teknik karar vericilere değerimi kanıtlayabildim. Diğer projelerin çoğu için onlarla daha küçük bir projede çalıştım ve masaya getirdiğimi fark ettikten sonra beni diğer projelerde kullandılar.

11. Yeni başlayan bir WordPress geliştiricisine vereceğiniz tek tavsiye nedir??

Orada yüksek kaliteli geliştiriciler yapmaktan daha fazla iş var. Bence, bir geliştiricinin şimdi daha fazla iş almasının en iyi yollarından biri, diğer en iyi geliştiricilerle projelere katkıda bulunmaktır. Yetenekleriniz tanınacak ve bu geliştiriciler kendileri için uygun olmayan bir iş aldıklarında, bunu sizin tarafınızdan gönderecekler.

İstatistiklerime baktım. İş yapmak için benimle temasa geçen 200 kişiden 13 projesine katıldım. Bu, yoluma gelen işin% 93,5’ini geri çevirdiğim anlamına geliyor. Bu, çeşitli nedenlerle – beceri setimin dışında, zaman çizelgesinin çok kısa, bir projenin çok küçük ve diğer birçok nedenden dolayı. Bahse girerim diğer birçok geliştiricinin benzer istatistiklere sahip olmasını isterdim.

İyi bir uyum olmadığımda, olabilecek insanlara tavsiye etmeye çalışırım. Ve kimin önerebileceğimi bilmemin en iyi yolu, onları hareket halinde görmek, takip ettiğim ve çalıştığım projelere katkıda bulunarak.


Bize gününüzü anlatmak ve genel olarak çalışmak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz, Bill. Listeye eklemek istediğiniz herhangi bir sorunuz, bir tür geliştirici (tema, eklenti vb.) Veya hatta daha sonra görüşmemizi istediğiniz belirli bir geliştirici varsa, lütfen yorumlarda bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map