WordPress Eklentilerinin Periyodik Tablosu (ve İlk 5’im)

WordPress’in en büyük satış noktası, benim düşünceme göre, şaşırtıcı derecede büyük ücretsiz eklenti WordPress.org deposu. WordPress çekirdeğinin kendisinin önemini ve tasarımınızı temalarla değiştirebilme kolaylığını göz ardı etmemekle birlikte, bizi hemen hemen her şeye ulaşma yeteneği ile donatan eklentilerdir (sadece ManageWP ve Dijital Telepatinin beğenileri WordPress kullanılarak oluşturuldu).


Bunu göz önünde bulundurarak, her zaman yeni eklentilerin kontrol edilmesi ve gözden geçirilmesi için bakıyorum ve bir ay geçmiyor, işlevselliği açısından beni tamamen uçurmuş yeni bir eklentiye rastlamıyorum. Bununla birlikte, yansıma için hala duraklatılmalı ve yüz binlerce WordPress kullanıcısına değer sağlayan eklentileri düşünmeliyiz.

WordPress eklentilerinin periyodik tablosu devreye giriyor.

Okula dönüş

Daha önce en popüler WordPress eklentilerinin listelerine rastlamış olabilirsiniz (daha önce kendiminkini ürettim), ancak muhtemelen WordPress eklentilerinin periyodik tablosu. Tam olarak nasıl hayal edebileceğinize benziyor:

WordPress eklentilerinin periyodik tablosu

Tablo, indirme sayısına göre en üst 108 WordPress eklentisine sahiptir ve her bir “öğenin” üzerine gelindiğinde, eklenti ile ilgili bilgilerin toplam indirme sayısı ile birlikte kısa bir anlık görüntüsü sağlar.

Çok havalı değil mi? WordPress’e aşina olan ancak mevcut en iyi eklentilerin bazıları için avlananlar için biraz daha az yararlı olanlarla oynamak kesinlikle eğlenceli. Tablo “en iyi” 108 eklentiyi temsil etse de, bu eklentilerin kalitesi ve kullanışlılığı kesinlikle büyük ölçüde değişir..

Bunu akılda tutarak, WordPress eklentilerinin periyodik tablosundaki en iyi beş eklenti arasından kendi kişisel seçimimi yapmaya karar verdim. Bunlar aslında WordPress için mevcut en iyi on eklenti (ilk 108’in sınırları dahilinde) olarak düşündüğüm şeyler. Zevk almak!

5. Akismet

AkismetZamanımdaki sayısız anti yorum spam eklentisinin değişen değerlerini düşündüm, ancak her zaman Akismet’e geri dönüyorum. Mükemmel bir çözüm olmasa da, bunun en iyi çözüm olduğunu düşünüyorum.

Spam korumanın genişlemesini en iyi şekilde anlamak için, istenmeyen posta önleme çözümlerinin ele alması gerektiğini düşünmelisiniz. Öncelikle, görmesi kolay olan otomatik spam yorumlarınız var. Bunları yakalayabilen birkaç eklenti var, ancak asıl sorun insan spam göndericilerle ilgili. Bir siteye (spam gönderen veya başka bir şekilde) yorum yapan bir insanınız varsa, spam gönderen olup olmama kararı neredeyse tamamen öznel hale gelir. Bu nedenle, bir eklentinin, ne yaptığımıza göre doğru kararlar vermede çok etkili olması gerekir. belki doğru düşün.

Akismet bunu karşılaştığım diğer eklentilerden daha iyi yapıyor, bu yüzden ara sıra spam yorumdan (veya meşru yorum spam olarak işaretleniyor) biraz cesaretsiz kalırsanız, önerim bunu sahip olma maliyeti olarak kabul etmek olacaktır. blogunuzdaki yorumlar. Akismet mükemmel olmayabilir ama paketin lideri.

4. W3 Toplam Önbellek

Konuyla ilgili son bir yazıda açıkça belirttiğim gibi site hızına biraz takıntılıyım. Kendi blogumun hızını artırmak için her küçük düzeltmeyi denemenin aşamalarından geçiyorum. Ancak gerçekte, WordPress site hızını artırmak için yapabileceğiniz en büyük şey, W3 Total Cache gibi bir önbellek eklentisi kurmaktır.

Basit bir eklenti neden böyle bir fark yaratır? Mümkün olduğunca basit bir ifadeyle, WordPress, bir web sayfası oluşturmak için birden fazla ayrı dosya yükleyerek çalışır. Önbellek eklentisi birleştirme işinin çoğunu önceden yapar, böylece bir web sayfası yüklenmeye başladığında çok daha hızlı bir şekilde oluşturulur.

Neyse ki, W3 Total Cache kurmak karmaşık bir süreç değildir. Aşağıdaki videoda açıklanan adımları izlemeniz yeterlidir:

3. Wordfence Güvenliği

Birçok WordPress kullanıcısı, çok geç olana, yani sitelerinin güvenliği ihlal edilene kadar güvenlik konularını ihmal etme eğilimindedir. Bunu göz önünde bulundurarak, sitenizi daha güvenli hale getirmek için sadece bir şey yapacak olsaydınız, Wordfence Security’yi yüklemenizi tavsiye ederim.

Burada tüm ayrıntılara girmeyeceğim, ancak Wordfence Security’nin WordPress siteleri için oldukça kapsamlı bir çözüm olduğundan emin olabilirim. Elbette sitenizin bir şekilde güvenliğinin ihlal edilmesine karşı bir garanti yoktur, ancak bu eklentiyi yükleyerek bunun gerçekleşme olasılığını çok azaltabilirsiniz..

2. Bozuk Bağlantı Denetleyicisi

Site hızı benim bir saplantı ise, o zaman kırık bağlantılar başka bir. İdeal bir kelime ile ziyaretçileriniz asla nişan alma konusunda mutlak bir katil oldukları için 404 sayfaya ulaştı. Gerçek şu ki, çoğu web sörfçüsü oldukça sabırsız ve etrafta dolaşmak ve kayıp içeriğinizi bulmaya çalışmak yerine 404’e çarparsa bir siteden devam edecek.

Bu nedenle, kırık bağlantılar durumunda, önleme en iyi tedavidir. İşte Broken Link Checker devreye giriyor – o kadar işlevsel ve kapsamlı bir eklenti ki hala ücretsiz olduğuna inanmaya çalışıyorum.

Özetle, Broken Link Checker sitenizdeki her bir bağlantıyı tarar ve 404 hatası döndürüp döndürmediğini kontrol eder. Daha sonra size bozuk bağlantıların bir listesini sunar ve bunları doğrudan eklentinin ekranından değiştirmenize olanak tanır (her bir bağlantıyı manuel olarak düzeltmek yerine). Sadece bu değil, web sitenizi sürekli olarak tarar ve herhangi bir “yeni” kopuk bağlantıyı size bildirir.

Bozuk Bağlantı Denetleyicisi

Burada sadece yüzeyi çiziyorum – Broken Link Checker, bir çubuğu sallayabileceğinizden daha fazla özellik ve daha özelleştirilebilir ayarlara sahiptir. Herhangi bir WordPress kullanıcısı için zorunlu bir indirme olduğunu düşünüyorum.

1. WordPress SEO by Yoast

WordPress nispeten iyi bir şekilde kutudan SEO için ayarlanmış olsa da, arama motorlarında sıralama yapmak için herhangi bir hırsınız varsa, ek özelliklere sahip bir SEO eklentisi yüklemek isteyeceksiniz.

Bunu göz önünde bulundurarak, son birkaç aydır WPExplorer’daki makalelerimi takip ediyorsanız, o zaman Yoast tarafından SEO’nun büyük bir hayranı olduğumu bileceksiniz – bu en yaygın iki bölüm dizim tarafından netleştirildi yerinde SEO hataları. Bence WordPress için en iyi SEO çözümü ve kırık bağlantı denetleyicisi gibi, sunduğu değerden uçup gitmişim..

Favori Eklentileriniz Neler??

108’den sadece beş eklenti seçtim ve elbette ilk beşe dahil edilmek için bir argüman ileri sürebileceğiniz çok sayıda var. WordPress kullanıcılarının en büyük yüzdesine fayda sağladığımı düşündüğüm eklentilere odaklandım ve mevcut daha fazla niş teklifin yerine “büyük etki” çözümlerine de odaklandım.

Sadece bu da değil, aynı zamanda dahil edilmeyi garanti eden ilk 108’e dahil etmeyen bir dizi eklenti de düşünebilirim. Örnekler:

Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, favori eklenti seçimlerinizin ne olacağını bilmek isterim, bu yüzden lütfen yorumlar bölümünde ateş edin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map