WordPress 4.9 Sürümü: Seveceğiniz Yeni Özellikler

WordPress 4.9 Sürümü: Yeni Özellikler

Kasım ayının ortalarında ve WordPress tarihinin en büyük Cyber ​​satış haftalarından biri olabileceğini düşünüyoruz (Kara Cuma ve Cyber ​​Pazartesi satışları başlıyor). Ve bu heyecanlanmak için yeterli değilse, WordPress 4.9’u düşürdü ve güncellediğimizde size nasıl olduğunu göstermek için sabırsızlanıyorduk. Yani daha fazla uzatmadan WordPress 4.9 ile tanışın, daha sevgiyle adlandırılan “Tipton”.


Özelleştirici Taslakları ve Çizelgeleme

WordPress 4.9 Özelleştirici Taslakları ve Çizelgeleme

Kullanmaktan heyecan duyduğumuz bir özellik, yeni Özelleştirici Taslakları ve Zamanlama seçenekleri. Artık canlı özelleştiriciyi kullandığınızda değişiklikleri bir taslak, bir web sitesi yeniden tasarımı üzerinde çalışırken son derece yararlıdır. Bu şekilde, değişikliğe bağlı kalmak zorunda kalmadan temanızla birlikte gelen farklı renkleri, yazı tiplerini, düzenleri veya diğer özelleştirici ayarlarını canlı sitenizde test edebilirsiniz. Kaydet ve daha sonra tasarımını gözden geçirmek için geri gel. Kaydetmeyi unutursanız endişelenmeyin – WordPress taslakları otomatik olarak kaydeder, böylece pencerenizi yanlışlıkla kapatırsanız,

Taslaklar kadar eşit derecede yararlı program tasarım değişikliği. Bu, sitenize promosyon varlıkları, satış bannerları veya sezonluk reklamlar planlamanın ve eklemenin harika bir yoludur. Düzenlemelerinizi basitleştirin ve yeni tasarımınızın yayınlanması için gün ve saati planlayın.

Özelleştirici İşbirliği Yükseltmeleri

Tasarım ekipleri için iyi haber olan WordPress 4.9, birlikte çalışmayı daha da kolaylaştırmak için yeni özellikler de ekliyor. İlk olarak özelleştirici kilitleme değişiklik yaparken. Bu şekilde başka bir ekip üyesi yaratıcı sürecinize müdahale edemez.

İkincisi paylaşmak kolay özelleştirici önizleme bağlantısı seçeneğine dokunun. Bağlantıyı kopyalayıp ekibinize yapıştırmanız yeterlidir Girdi almak için gevşek veya grup e-postası.

Özelleştirici aracılığıyla Temalar

Üzerinde durmak istediğimiz bir diğer özellik ise, WordPress.org deposundan 2.600’den fazla ücretsiz temayı doğrudan özelleştiriciden önizleyebilmeniz ve yükleyebilmenizdi. Bu, özellikle web sitenizi veya blogunuzu WordPress ile ilk kez kurarken harika bir özelliktir.

Yeni ve Güncellenmiş Widget’lar

WordPress 4.9 Galeri Widget'ı

Bu WordPress güncellemesi bir yeni Galeri widget’ı kenar çubuklarında, altbilgilerde ve diğer widget’a hazır alanlarda kullanabilirsiniz. Bu, proje görüntülerini, personel fotoğraflarını veya gerçekten başka herhangi bir şeyi sergilemenin harika bir yoludur.

WordPress 4.9 Galeri Widget Ayarları

Widget, normal WordPress galerileri gibi çalışır. Eklemek istediğiniz resimleri seçmek için tıklayın ve ayrıca bağlantı, sütunlar, sipariş ve boyut için ayar seçenekleri belirleyin. Galerinizi ekledikten sonra sitenizde canlı olarak görmek için kaydetmeyi unutmayın.

WordPress 4.9 Metin Widget'ı

Tüm diğer önemli değişiklikler yapıldı Metin widget’ını geliştirme, artık oEmbed ortamını destekler ve kısa kodları ayrıştırır. Bunun sizin için anlamı nedir? YouTube videolarını, SoundCloud podcast’lerini, Polldaddy anketlerini, Tumblr yayınlarını, Spotify müziklerini veya desteklenen diğer WordPress’leri hızlı bir şekilde ekleyebilirsiniz oEmbed bağlantıyı bir metin widget’ına yapıştırarak bir widget alanına (isterseniz bu kullanışlı medya ekleme seçeneğini kullanabilirsiniz). Veya temanız (veya herhangi bir eklenti) kısa kod içeriyorsa, şimdi bunları widget’larınızda başarıyla kullanabilmeniz gerekir.

Tema Değiştirirken Gelişmeler

Widget’larınızı hiç kaybettiniz mi veya temaları değiştirdiğinizde menülerin konumları kaldırıldı mı? Bu, kullanıcıların web sitesi tasarımlarını güncellerken karşılaştıkları yaygın bir sorundu, ancak WordPress 4.9 ile bu artık geçmişte kaldı!

WordPress şimdi benzer kimliklere ve adlandırmaya dayalı menü konumlarını ve widget alanlarını korumak için en iyisini yapacaktır. İdeal olarak, bir temadan diğerine geçtiğinizde “Üst” ve “Ana” menü konumlarınız kalır. Bu, her iki temanın da benzer menü konumları veya aynı sayıda menü konumu kullandığını varsayar (WordPress, eski temanıza göre ilk konumdan yeni temanızdaki ilk menü konumuna menüyü atamaya çalışacağından). Benzer şekilde, kenar çubuğu widget’ları kenar çubuğunuzda ve altbilgi widget’ları altbilginizde kalmalıdır (yine – benzer konumların var olduğu varsayılarak).

Editör Geliştirmeleri

WordPress’in en son sürümü, kod Düzenleyici için yeni ve geliştirilmiş güncellemelerle birlikte gelir (düzenleyicinin kullanılmasını kesinlikle önermemize rağmen, gerçekten tüm değişiklikler özel bir temayla yapılmalıdır, çünkü temalarınızı güncellediğinizde düzenlemelerinizin kalmasını sağlamak için ve eklentiler).

WordPress 4.9 Editör Geliştirmeleri

Editör’ü değişiklik yapmak için kullanırsanız, artık desteklediğini bilmekten memnuniyet duyarız CodeMirror kodunuzu çoğu büyük kod düzenleyicisi gibi biçimlendirir. Bu güncelleme, gelişmiş biçimlendirme, otomatik tamamlama ve canlı sözdizimi hata bildirimlerini bütünleştirir. Bu yeni işlevsellik, geliştiricilerin eklentilerde CodeMirror’u etkinleştirme yeteneği ile birlikte gelir.

Geliştiriciler için daha fazlası

Her zaman olduğu gibi, tabiri caizse kaputun altında daha fazla değişiklik oldu. Bu, özelleştirici içerir JS API geliştirmeleri, bir MediaElement.js yükseltmesi 4.2.6’ya, REST API güncellemeleri nesneler ve marka için yeni roller ve yetenekler. Tam tükendiğinde, resmi yetkiliyi mutlaka okuyun dev notları WordPress Çekirdeği Oluştur trac’ten.

Sana doğru

WordPress 4.9’da bununla oynadık. Özellikle tatil satışları ve promosyonlar köşede olduğunda, özelleştirici planlamasını kullanmaktan kesinlikle heyecan duyuyoruz. Peki ya sen? 4.9’da hangi özellikleri beğendiniz? Aşağıda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map