MOJO Temalarından J.R. Farr ile söyleşi

Mojo Temalarına başkanlık yapmadıysanız, zamanı geldi. WordPress temalarını satın almak için en iyi pazar yerlerinden biridir. Hala endüstri için nispeten yenidir ancak kesinlikle büyüyorlar. Ortak sahibi J.R. Farr’ın bizim için okumayı seveceğinizden emin olduğumuz bazı soruları yanıtlaması bizim için zevkti!


1. MojoThemes ne zaman ve nasıl oluşturuldu?

2009’da ben ve Brady, Buy & Sell pazarımızı inşa etmek için zemin çalışması yapmaya başladık. Aylarca süren yoğun çalışmanın ardından, Mart 2010’da Mart Padness adında büyük bir yarışma başlattık ve SADECE satıcılara kapı açtık. Pazarı açmadan önce tema kütüphanemizi oluşturmamız gerekiyordu. Harika öğeler yükledikten bir ay sonra, Nisan 2010’da piyasayı alıcılara açtı. Siteyi başlattığımızdan beri, her ay hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz ve şu an itibariyle 100.000 öğeyi indirdik ve 50.000’den fazla kullanıcımız var..

Başından beri ikimiz de sadece WordPress’i sevdiğimiz için değil, başkalarına WordPress’in arkasındaki gücü de göstermek istedik. Pazar daha fazla ürün, daha fazla kullanıcı vb. İle büyüdükçe, WordPress’i irademize bükmek zorunda kaldık. Şu an itibariyle pazarın 3.0 sürümündeyiz. En son sürüm hem MOJO Temalarına hem de MOJO Koduna aynı kod tabanından güç veriyor.

Mojo Temaları

2. Mojo Temalarında şu anda kaç kişi çalışıyor?

Ekip şu anda 7 kişiden oluşuyor. Kendim ve Brady kurucuları, 3 geliştirici, 1 tasarımcı ve destek ekibimiz olarak.

3. Mojo Temalarının WordPress üzerinde çalıştığını biliyorum. Bu sizin için nasıl sonuçlandı? Mağazanız için en iyi çözüm olduğunu düşünüyor musunuz??

Kesinlikle en iyi çözümdür, ancak bu, onu kullanan sorunlardan adil bir şekilde pay almadığımız anlamına gelmez. Bunlardan en büyüğü hız ve performans sorunlarıydı. WordPress çok veritabanı yoğun olduğundan, sorguları çalıştığımız oranda çalıştırmak işe yaramadı. Pazarın en son sürümü (v3) ile, pazar yerini WordPress.com’un çalışmasına çok benzer şekilde çalışacak şekilde yeniden oluşturduk. Yeni HyperDB kurulumumuz, uygulamanın ön ucunda ve arka ucunda önbellekleme ve elbette hızı artırmak için doğru sorguları kullandığımızdan emin olma gibi şeyler.

4. Birincil gelir kaynağı olarak Mojo Temalarına güvenen tema yazarlarını tanıyor musunuz??

Evet ve aynı notta, bir çok satıcıda eşyalarını desteklemek için onlardan daha fazla tam ekip var.

5. Yeni bir sitede çalıştığınızı fark ettik. Herhangi bir gizlice göz atar?

Evet! Aslında yeni başladı. Mojoness ağına eklenen 2. pazar. Yeni pazarımız MOJO-Code.com, yeni Premium Kod için pazar satın al ve sat. WordPress eklentileri, Magento eklentileri, PHP komut dosyaları, Java, CSS vb..

Mojo Kodu

6. Mağazanıza aylık kaç öğe gönderilir ve ortalama yüzde kaç kabul edilir?

Evet, her ay yüzlerce yükleme gerçekleşiyor ve ortalama olarak yalnızca% 10-15’inin onaylandığını söyleyebilirim. Yükleme gereksinimlerimiz daha katı hale geldiğinden, çoğu öğe onaylanmadan önce birkaç kez reddedilir. Örneğin, yüklenen WordPress temaları üç bölümden değerlendirilir. Öğelerin ayrıntılı belgelere sahip olması gerekir. Tasarımın standartlara uygun olması gerekir. Kod, temayı bir test WordPress kurulumuna yükleyerek incelenir. Tema Kontrolü, WP Hata Ayıklama yoluyla çalıştırıyoruz ve kurulumumuza düzgün bir şekilde yüklendiğinden emin oluyoruz.

7. Orada çok sayıda tema mağazaları var, ne öne çıkıyor?

Harika bir soru ve işte bu kadar. Kendi ürünlerimizi sattığımız ve desteklediğimiz bir tema mağazası değiliz. Tema tasarımcılarının ve geliştiricilerinin çalışmalarını pazar yerimizde satmalarını sağlayan bir pazaryeriz.

Her gün odak noktamız, daha iyi bir pazar yapmak, satıcılarımıza daha fazla para kazanmak için nasıl daha fazla trafik ve daha fazla değer sunmaktır.

8. Kendi tema mağazalarını açmak isteyenler için tavsiyeleriniz / tavsiyeleriniz var mı??

Kendi tema mağazanızı açmak istiyorsanız, ciddi bir şekilde oturup gerçekten neyin dahil olduğunu düşünürdüm. Çoğu tema tasarımcısının bir pazarın getirdiği tüm öğelerin trafik ve pazarlama olduğunu düşünüyor, ancak değer verdiğimiz daha pek çok şey var. Örneğin, çoğu satış sürecini ve dijital dağıtım sürecini kolaylaştırmak için hangi platformu kullanacaklarını düşünmüyor. Kart işleme ücretleri ne olacak? Ters ibraz ücretleri? Tema değişiklik günlüklerinizi takip etmek istiyor musunuz? Destek forumunuz ne olacak? MOJO Themes tüm bunları ve daha fazlasını halleder. MOJO’da satış hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz..

Bunun da ötesinde, MOJO Temalarında destek ekibimiz, “Bu temayı nasıl kurarım?”, “Belgeleri nerede bulabilirim?”, “Nasıl bulabilirim? Bu menüyü, bu portföyü ayarlayabilir miyim, resimlerim yüklenmiyor, vb. ” Kolay soruları filtrelemeye ve yanıtlamalarına yardımcı oluruz, böylece satıcılar harika ürünler yapmaya odaklanabilir!

9. Bahsetmek istediğiniz diğer düşünceler veya şeyler?

Buradaki iyi çalışmaya devam edin ve harika içerikleri ve harika temaları zorlamaya devam edin! ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map