Gömmeniz Gereken En Büyük 10 WordPress Efsanesi

Gömmeniz Gereken En Büyük 10 WordPress Efsanesi

Bugün çekiç gibi indiriyoruz Thor En sevdiğimiz CMS ile ilgili en yaygın 10 efsaneden biri, iyi WordPress. Bu yardımsever yazılımı ilk elden deneyimledikten sonra, WordPress ile imkansızı başarabileceğinizi kefil edebilirim. Şüpheniz mi var? Tekliflerini yapmak için WordPress’i büken bu 20 büyük markayı kontrol edin.


Bu yüzden yanlış yorumlanmış “eğlenceli gerçekler” etrafına fırlayan insanlar bulduğumda cehenneme dönüp geri dönmemi istiyor a.k.a sevgili WordPress’imle ilgili yalan söylüyor. Hookay, Biraz geri adım atacağım. demek istedim bizim sevgili WordPress.

Bugün burada, bazıları sizi dalış yapmanıza ve benzeri olmayan bir platform yaşamanıza engel olabilecek en büyük 10 WordPress efsanesini yok ediyoruz, böylece WordPress’i tamamen ve görkemli ihtişamıyla görebilirsiniz. Tamam o zaman, bu bebeği beşinci vitese koyalım.

WordPress (Sadece) Bir Bloglama Platformu

WordPress Bir Bloglama Platformundan Daha Fazlasıdır

WordPress’in bir blog platformu olarak doğduğunu çürütmeyeceğim. Ancak, yıllar içinde gelişti ve süper güçlü bir içerik yönetim sistemine (CMS) dönüştü ve şimdi internetin% 25’ine güç veriyor.

Elbette, bu web sitelerinin hepsi kişisel günlük / blog olamaz. Kesinlikle orada farklı WordPress tabanlı web sitelerine sahip olmalıyız, özellikle CMS’nin popüler olduğu tüm tatlı özelliklerle.

Özel yazı türleri, sayfalar, widget’lar, eklentiler ve eklentilerle birlikte, WordPress kurulumunuzu ViralNova, Zaman, CNN, TechCrunch, Harvard Hukuk Okulu, Mozilla Firefox, eBay, SONY gibi en iyi internet isabetlerinden bazılarına güç verecek şekilde genişletebilirsiniz. ve diğerleri arasında Microsoft. Bu adamlar sadece kişisel bloglar mı kullanıyor? Bahse girerim; Bu isimlerden bazıları çok fazla trafik çeken üst raf web sitelerine sahiptir, bu da bizi bir sonraki efsaneye götürür.

WordPress Ölçeklenebilir Değil

WordPress Ölçeklenebilir Bir Platformdur

Bunun nedeninin WordPress’in “ücretsiz” veya sadece blues’dan çıkan “bir topluluk projesi” olup olmadığını bilmiyoruz, ancak genellikle platformun ölçeklenebilirliğini sorgulayan yorumlar görürsünüz. Sitem trafik arttıkça nasıl performans gösterecek? Trafik artışı durumunda hangi özellikler etkilenecektir? Popüler olduğunuzda WordPress çökecek mi??

Belki de WordPress’in bir zamanlar bir blog platformu olduğu fikri evrimleşmiş CMS’ye girer, ancak çoğu zaman, WordPress’in artan yük altında parçalanacağından endişelenen bir müşteri bulacaksınız. Doğru değil. Küçük ölçekli blogculardan büyük çokuluslu şirketler, herkes WordPress turtasının bir parçası için ping yapıyor.

Siteniz trafik sivri nedeniyle düşerse, bunun WordPress ile değil, web barındırıcınızla ilgisi vardır. WPEngine’ın sunduğu yığınlar gibi yeterli sunucu kaynaklarına sahip olmanız koşuluyla, WordPress, oluşturduğunuz trafik boyutuna veya miktarına bakılmaksızın sitenizi destekleyecektir.

WordPress Güvensizdir

WordPress Güvenliği

Ama yine, hangi yazılım% 100 kusursuzdur? Bilgisayar korsanları, yalnızca WordPress değil, herhangi bir yazılımdaki en küçük güvenlik açıklarından yararlanmaya çalışacaktır. Şimdi, WordPress oldukça popüler bir platformdur ve bu nedenle, güvenlik ihlallerine eğilimli olduğu için değil, sadece büyük hacimler nedeniyle saldırıdan sonra saldırıyı çekiyor.

Platformun düzenli olarak aldığı çekirdek ve güvenlik güncellemeleri için olmasaydı, İnternet bu dakika boyunca bir bedlam olurdu. İnsanlar sitelerini her gün sola, sağa ve merkeze kaybedeceklerdi. Kayıplar büyük olur, web kopar ve WordPress dodonun yoluna giderdi.

Ancak WordPress’in web’lere çarpmasından on yıldan fazla zaman geçti ve her şafak daha büyük, daha iyi ve daha güvenli hale geliyor. Muazzam WordPress topluluğunun katkıları, sevgili CMS’imizi her seferinde bir güncellemeyi güçlendiriyor.

Her güncelleştirme daha iyi özellikler ve WordPress 4.3 “Billie” de sunulan gelişmiş parola güvenliği özelliği gibi daha güçlü güvenlik önlemleri getirir. Ayrıca, WordPress sitenizin güvenliğini aşağıdaki gibi eklentileri kullanarak artırabilirsiniz iThemes Güvenliği diğerleri arasında.

Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, WordPress sitenizin güvenliği (ve değerli içeriğiniz için daha fazlası) sizinle başlar. WordPress yüklemenizi, temalarınızı ve eklentilerinizi her zaman güncel tutmalısınız. Ayrıca, bilgisayar korsanları saldırırsa düzenli ve tam site yedeklemeleri oluşturma alışkanlığını kazanın.

WordPress’i her zaman güvenli tutmanın sırrı, temel güvenlik uygulamalarını uygulamak ve ardından güncellemeler yayınlanırken platformu yamalı tutmak. Elbette, arada sırada güvenlik delikleri keşfediliyor, ancak WordPress’in açık kaynaklı yapısı, deliklerin de hızla kapatıldığı anlamına geliyor. – Mike Wallagher, HostingFacts.com

WordPress ÜCRETSİZDİR (Bu nedenle Ticari Kullanım için Inapt)

WordPress Ücretsiz Ama Güçlü

Ücretsiz şeyleri seven çocuklar için ve bu, her birimizin anlamına geldiği için, WordPress’in ücretsiz bir ürün olması gerçekten harika bir haber. Ancak ücretsiz, WordPress’in söz konusu olduğu yerde tam olarak ne anlama geliyor??

Yeni başlayanlar için, WordPress özgürlük açısından ücretsizdir (kullanım hakları okuyun). Bunun anlamı, herhangi bir makamdan izin almadan WordPress’i alabilir, yıkabilir, değiştirebilir, kopyalar oluşturabilir ve / veya kendi benzersiz sürümünüzü oluşturabilirsiniz..

Açık kaynak kodlu; Katkıda bulunanlar topluluğu tarafından oluşturulan yazılım, yani belirli bir şirkete veya kişiye ait değildir. İkincisi, WordPress’i (CMS) kullanmak için ödeme yapmazsınız – betiği WordPress.org’dan indirmeniz, istediğiniz yere yüklemeniz yeterlidir ve gitmekte fayda var.

WordPress.com gibi bir hizmet, WordPress’i platformlarında ücretsiz olarak kullanmanıza izin verecektir. Size ücretsiz bir alt alan adı verirler;. yourname.wordpress.com ve ücretsiz hosting. Yönetilen WordPress ana bilgisayarları olarak bilinen diğer benzer hizmetler, temel olarak WordPress’i platformlarında bir ücret karşılığında kullanmanıza izin verir (çeşitli kolay kurulum seçenekleri arasından seçim yapabileceğiniz standart web barındırma yerine).

Fark? WordPress.com’da sunulan WordPress’in ücretsiz tadı, özellikler ve esneklik açısından ciddi şekilde sınırlıdır. Ayrıca, kendi alan adınızla birlikte kişiselleştirilmiş barındırma sağlamak için sert bir premium fiyat ödersiniz. Maliyet ayda 3000 dolara kadar hızla raflanabilir.

Öte yandan, yönetilen WordPress sunucuları, WordPress’i maliyetinin bir kısmında tam ihtişamıyla deneyimlemenize izin verecektir. Ayrıca, Dreamhost ve Bluehost gibi geleneksel web sunucuları, yönetilen bir WordPress ana bilgisayarına gitmekten daha az güç alsanız bile, WordPress’in tam ihtişamıyla tadını çıkarmanıza izin verecektir..

Devam eden çoğu işletme, ücretsiz, açık kaynak kodlu, hazır çözümü, özel ihtiyaçları için özel olarak hazırlanmış ısmarlama bir CMS lehine çevirecektir..

Belki de bürokrasi, büyük bütçeler ya da köşeleri kesmeye çalışan biri, ama birileri bu adamlara (ve gri takım elbiselerine) büyük para tasarrufu ve son derece çok yönlü bir platform elde etme fırsatını kaçırdıklarını veya “ su gibi şekilsiz ”diye tanımladı. TMI? Üstesinden gelin, WordPress Bedava ve sadece ticari web siteleri için doğru.

WordPress Destekle Gelmiyor

WordPress Desteği

Şimdi WordPress’in topluluğun değerli katkılarıyla mümkün kılınan ücretsiz bir platform olduğunu söylediniz, sorunlara girmem durumunda nereye başvuracağım? İyi soru.

Tipik bir yazılım şirketi aşağıdaki gibi çalışır. Bir ihtiyacın var. Saygın bir şirket ararsınız ve karşılığında size ödediğiniz yazılımı sunarsınız. Yazılımlarını kullanırken sorun yaşıyorsanız destek ekipleriyle iletişime geçersiniz ve.

WordPress söz konusu olduğunda, tek bir şirket veya kişi platforma sahip değildir, kimse onu kullanmak için ödeme yapmaz ve takıldığınızda… iyi… sıkışmışsınız. Yanlış.

WordPress, geliştiriciler, tasarımcılar, çevirmenler, blogcular, destek temsilcileri vb. WordPress Kodeksi; daha önce hiç görmediğiniz, son teknoloji ürünü bir dokümantasyon. Hepsi bu değil, WordPress çok aktif bir destek Forumu topluluk üyeleri tarafından sıklıkla.

Bu kaynaklar ve bir dizi bağımsız hizmet şirketi, WordPress bakım hizmeti sağlayıcıları ve tonlarca hazır ve kullanılabilir serbest çalışanla, sıkıntılarınıza cevap vermenin ne kadar hızlı olduğuna şaşıracaksınız.

WordPress E-Ticaret için Yetersiz

E-Ticaret için WordPress

WordPress’in çok yönlülüğüne dikkatinizi çekmek için her yere “CMS” bırakmaya devam etmeli miyim? WordPress’in ilk günlerinde, bir e-ticaret mağazası oluşturmak için WordPress’i kullanabileceğinizi hayal etmek zordu..

Artık değil; WordPress topluluğu, bir e-mağaza oluşturmayı pasta kadar kolay hale getiren sayısız çerçeve ve WordPress e-ticaret eklentisinin akışını gördü. Günümüzde, Woocommerce, WP e-ticaret ve Easy Digital Downloads gibi eklentileri kullanarak tamamen işlevsel bir WordPress tabanlı e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz..

Eğlenceli kısmı WordPress’in kurulumu ve çevrimiçi bir mağaza olarak kullanımı kolaydır. Aslında, e-ticaret için özel olarak üretilen ısmarlama CMS’lerin çoğu WordPress ile rekabet edemez. WordPress e-ticaret sitesi oluşturucu? Kim tahmin ederdi?

WordPress Siteleri Yavaş

WordPress Site Hızı

Web sitelerinin bir dizi HTML sayfası, grafik ve CSS’nin birlikte dizildiği günler geride kaldı. Yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla web sitelerinin boyutu ve işlevselliği büyüdü.. Yanlış.

WordPress, kurulumu ve kullanımı çok hızlı olmasını sağlayan en iyi web standartlarını ve anlamsal XHTML’yi kullanır. En iyi kodlama uygulamaları ayrıca WordPress’in SEO dostu bir kelime olmasını sağlar.

Yavaş site hızları genellikle ucuz barındırma sağlayıcıları ve / veya kötü kodlanmış eklentilerle ilişkilidir. Ucuz barındırma sağlayıcıları genellikle sitenizi ve aynı sunucuda bir milyon ve bir diğer siteyi barındıracak, bu da sadece diğer sorunlar arasında düşük performansa davet ediyor.

Kötü kodlanmış eklentiler, header.php gibi hayati dosyalara “gereksiz kod” ekleyerek içeriğinizden önce gereksiz nesneler yüklenirken hızlarınızı yavaşlatır. Buggy eklentileri de WordPress sitenizin güvenliği için bir tehdit oluşturacak.

Sadece en iyi WordPress barındırma ve saygın eklentilerini seçin ve partiyi sallayın.

WordPress Eklentileri Tehlikeli

WordPress Eklentileri

Ve her yerden gölgeli eklentiler yüklerseniz ve bok fana çarptığında faul ağlarsanız. İnsanlığa olan inancınız ne olursa olsun, tüm eklentilerin (ücretsiz veya premium) kusursuz olduğunu varsayamazsınız. Bu kendiniz için bir kötülük olurdu, şimdi değil mi?

Bu nedenle, güvenemeyeceğiniz satıcıların eklentilerinden uzak durmalısınız. Hatalar, eski ve verimsiz kodlar, güvenlik sorunları ve zayıf destekle birlikte gelen eklentilerden kaçınmak için her zaman çok sayıda indirme, mükemmel derecelendirme ve inceleme ile mükemmel destek alın.

Bir yan not olarak, eklentiler, WordPress sitenizin işlevselliğini hayal edilemez bir şekilde genişleterek, söz konusu eklentiler olmadan elde edilmesi çok zor veya pahalı olacak çok fazla potansiyele erişmenizi sağlar..

Sadece körü körüne eklentiler eklemeyin, çünkü düşük performans ve yüksek güvenlik riskleri ile ilgili sorunlara bu şekilde karar verirsiniz. Durumunu göster arkadaşım. Durum tespit süreci.

WordPress Sitelerini Yönetmek Zor

WordPress Sitelerini Yönetme

Sadece WordPress sitelerini değil, hemen hemen her siteyi yönetmek, yeni başlayanlar için göz korkutucu gelebilir. WordPress sitelerinizi yüklemek bir şeydir, siteleri yönetmek başka bir şeydir.

Yorumları onaylamak, güvenliği izlemek, trafiği izlemek ve temaları, eklentileri ve WordPress çekirdeğini güncellemek de dahil olmak üzere birçok şeyi takip etmelisiniz. Her yerde birkaç WordPress siteniz olduğunda, oldukça dağınık olabilir.

Ancak bu yalnızca önceden planlama yapmazsanız, örneğin, ManageWP olarak bilinen ve tüm WordPress kurulumlarınızı tek bir merkezi kontrol panelinden takip etmenize yardımcı olan şık bir eklenti olduğunu size bildirirseniz gerçekleşir..

ManageWP uygulandığında, site bakım görevleriniz birkaç düğmeye tıklanarak azaltılır ve işiniz yapılır. WordPress sitelerini yönetme hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Arkanı kolladık.

WordPress Duyarlı Değil (hatta Gelecek Kanıtı)

WordPress Duyarlılığı

WordPress kurulumunuzun gelişmiş web işlevselliği ile iyi sonuç vermeyeceğinden mi endişeleniyorsunuz? Geleceğin teknolojileri? Bil bakalım ne oldu, WordPress geleceğin kanıtıysa biraz endişelenmenize gerek yok çünkü… şey… öyle! Düzenli güncellemeler ve en iyi web standartları ile WordPress her zaman geleceğe hazırdır.

Duyarlılığa ne dersiniz? WordPress siteniz çeşitli ekran genişliklerine nasıl sığacak? WordPress temanızın duyarlı olması durumunda, siteniz otomatik olarak yanıt verecektir. WordPress.org’da duyarlı WordPress temaları ve Themeforest, Elegant Temalar, aThemes ve Tema Mağazam gibi tema dükkanları / pazar yerleri bulmak çok kolaydır. Size zaman kazandırmak için, lütfen kendi Toplam duyarlı çok amaçlı temamıza göz atın..

WordPress temanız yalnızca sizin bildiğiniz nedenlerden dolayı yanıt vermiyorsa, WordPress mobil eklentilerini her zaman kullanabilir veya sitenizin mobil uyumlu bir sürümünü oluşturabilirsiniz.

WordPress, teknolojiden sonra geldiklerinde teknolojiyi ele alır, yani sitenizi günler, aylar ve yıllar boyunca sürecek güçlü bir CMS’niz vardır. JQuery, backbone.js, Flash, CSS3, çeşitli API’ler ve WordPress sitenizi istediğiniz şekilde çevirmenize olanak tanıyan diğer teknolojilerin beğenileriyle eğlenebilirsiniz.

Paketleme

Basitçe söylemek gerekirse, WordPress tam olarak aradığınız CMS’dir. Ancak daha fazla ikna ihtiyacınız varsa karşılaştığınız efsaneleri bize bildirin. Onları reddetmekten mutluluk duyarız! WordPress hakkında en çok neyi seviyorsunuz? Bir dahaki sefere kadar düşünmek için güç soruları oldukça. Bu arada, lütfen aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın. adios!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map