WordPress Yorumlarınızı Güçlendirecek 15 Eklenti

Bu 15 Eklentiyle WordPress Yorumlarınızı Güçlendirin

Varsayılan WordPress yorumları işlevselliği, özellikle yeni başlıyorsanız, iyi çalışır. Bununla birlikte, yorumcularınız muhtemelen en çok ilgilenen okuyucularınızdır, bu nedenle onlara sahip olduğunuz erişimden tam olarak yararlanmak isteyebilirsiniz..


WordPress eklentilerini kullanarak yorum deneyimini okuyucularınız için daha güçlü hale getirebilirsiniz – blogunuzdaki yorumları daha hızlı ve daha kolay hale getirebilirsiniz, böylece sizinle ve içeriğinizle etkileşime girmeleri daha da basittir.

Bu makale, yorum bölümünüzü ele geçirmenize ve blogunuzun motoruna dönüştürmenize yardımcı olacak 15 harika yorum eklentisine bakacaktır. Hadi çatlayalım!

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. Jetpack (Ücretsiz)

Jetpack eklentisi
Listemize, yorum işlevselliği için olmasa bile, birçok sitenin zaten kullandığı bir eklenti (en son 1.000.000’dan fazla) ile başlıyoruz.

Jetpack kullanışlı hizmetler sunan WordPress.com’dan ücretsiz bir eklentidir. Jetpack Comments, varsayılan yorum formunu, entegre sosyal medya oturum açma seçenekleri (WordPress.com, Twitter, Google+ veya Facebook) ve e-posta bildirimlerini içeren bir formla değiştirir.

2. Disqus (Ücretsiz)

Disqus Yorum Sistemi eklentisi
200.000’den fazla yükleme ile Disqus Yorum Sistemi yaklaşık bir yıldır güncellenmemiş olmasına rağmen popüler olmaya devam ediyor. Disqus’u benzersiz kılan, yorumcuları farklı web sitelerine bağlayarak oluşturduğu tartışma topluluğudur.

Ne yazık ki, bu ücretsiz eklentinin memnuniyet derecesi, son eklenti ve tema uyumsuzlukları nedeniyle bir güncelleme ve destek eksikliği nedeniyle 3,4’e düştü – bu yüzden uyarılmalıdır.

3. Facebook Yorumları (Ücretsiz)

Facebook Comments eklentisi
Kitleniz için yalnızca Facebook yorumlarıyla ilgileniyorsanız, ücretsiz Facebook Yorumları eklenti yardımcı olabilir. 100.000’den fazla site yüklendi ve Facebook yorumlarını kurmalarına, özelleştirmelerine ve yönetmelerine yardımcı oldu.

Bu eklenti 4.2 yıldız memnuniyet derecesine sahip olsa da, bazı kullanıcılar tarafından kaydedilen bazı hız endişeleri ve tarayıcı uyumluluğu sorunları vardır, bu yüzden önce test ettiğinizden emin olun.

4. WordPress için Facebook Yorumları (Ücretsiz)

Facebook eklentisinden yorumlar
Bir sonraki eklentimiz de Facebook’a odaklanıyor – Facebook yorumları, WordPress web sitelerine bir Facebook yorum kutusu eklemek için kullanılan ücretsiz bir eklentidir. Eklentinin pro sürümü tek bir site için 10 ABD dolarından başlar ve önemli ölçüde özelleştirme ve premium destek ekler.

10.000’den fazla etkin kurulumla, bu eklenti oldukça popüler, ancak sadece beş yıldızlı değerlendirmeleri var, bu yüzden önce kendiniz deneyin.

5. Yorumlar + (WPMU DEV Aboneliği için Aylık 49 $)

Comments Plus Eklentisi

Listemizdeki ilk premium eklenti Comments +, okuyucularınızın Facebook, Twitter, Google+ veya WordPress.com hesaplarını kullanarak yayınlara yorum yapmalarına ve Facebook ve Twitter’da yorum paylaşmalarına olanak tanır. Ayrıca, otomatik tweet’lerde Twitter tutamaçları ve Facebook yayınları için öne çıkan resimler de dahil olmak üzere MailChimp entegrasyonu gibi işlevler için bir düzine eklenti içerir..

Yorumlar +, tüm eklentilerini ve temalarını içeren WPMU DEV üyeliğinin (ayda 49 $) bir parçası olarak kullanılabilir.

6. Yorumlar Gelişti (Ücretsiz)

Yorumlar Geliştirilmiş eklenti
Geliştirilen Yorumlar (eski adıyla WordPress için Google+ Yorumları) Google+, Facebook, Disqus, WordPress.com ve Geri İzlemeler için yorumlar bölümüne sekmeler ekler.

10.000’den fazla aktif kurulum ve 4,5 yıldızlı memnuniyet derecesi ile bu eklenti sizin için iyi bir seçenek olabilir. Ancak, bir yıl içinde güncellenmedi, son WordPress sürümleriyle düzgün bir şekilde test edilmedi, bu yüzden dikkatli kullanın.

7. wpDiscuz (Freemium)

wpDiscuz eklentisi
Jetpack ve Disqus’a alternatif arıyorsanız, wpDiscuz 10.000’den fazla kurulum ve 4.5 yıldız derecelendirmesi ile bu olabilir.

Bu freemium eklentisi, gerçek zamanlı bir yorum sistemi oluşturmak için Ajax’ı kullanır ve yeni yorumların ve sosyal medya oturumlarının canlı güncellemeleri de dahil olmak üzere uzun bir özellik listesine sahiptir. Medya yüklemeleri gibi daha fazla işlevsellik eklemek için çeşitli premium eklentiler (25 ABD dolarından) mevcuttur.

8. Yorumlara Abone Ol Reloaded (Ücretsiz)

Yorumlara abone ol Reloaded eklentisi
Ücretsiz Yorumlara Abone Ol eklentisi, yorumcularınızın gelecekteki yorumlar için e-posta bildirimlerine abone olmasını sağlar. Tam özellikli bir abonelik yöneticisi sağlar ve yorum yapanların belirli yayınlara veya hepsine aboneliklerini iptal etmelerini sağlar. Spam raporlarını azaltmaya yardımcı olmak için çift katılım özelliği de mevcuttur.

30.000’den fazla kurulum ve 4.7 yıldız derecelendirmesi ile bu sağlam bir eklentidir.

9. CommentLuv (Freemium)

CommentLuv eklentisi
CommentLuv yorum yazarının sitesini ziyaret ettiği ve yorumlarının altına en son blog yayınlarına bir bağlantı eklemelerine izin verdiği için yorum alanında benzersizdir. 30.000’den fazla aktif kurulum ve 4.6 yıldızlı memnuniyet derecesi ile bu eklenti çok sayıda site sahibini çok mutlu ediyor.

Premium sürüm (tek bir site için 67 ABD doları) Twitter tanıtıcı bağlantıları, spam önleme ve özelliklerin sosyal kilidini açma gibi özellikler ekler.

10. WP Ajaxify Yorumlar (Ücretsiz)

WP Ajaxify Comments eklentisi
WordPress yorum formunuzun kullanımını hızlandırmak istiyorsanız, WP Ajaxify Yorumlar örtbas oldun mu. Yorumlar doğrulandığında, gönderildiğinde veya güncellendiğinde başka sayfa yeniden yüklemesi yapılmaz. 7.000’den fazla sitede bu eklenti yüklü ve 4.7 yıldız memnuniyet derecesi var.

11. İyi Yorumlar (Ücretsiz)

Decent Comments eklentisi
İyi Yorumlar yalnızca son yorumları içeren tanıdık yayınları değil, aynı zamanda yorum yazarlarının avatarlarını ve gerçek yorumların bir alıntısını içeren bir widget görüntülemenizi sağlar. Ayrıca belirli bir gönderi, belirli gönderi türleri veya belirli bir sınıflandırmadaki (kategori veya etiket) gönderiler için yorumları da görüntüleyebilirsiniz.

4.000’den fazla kurulum ve 4.5 yıldızlı derecelendirme sayesinde bu, yorumlarınıza dikkat çekmek için iyi bir seçimdir.

12. WordPress SEO Yorumlar (Ücretsiz)

WordPress SEO Yorumlar eklentisi
Varsayılan olarak, WordPress yorumların Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) için hiçbir şey yapmaz. WordPress SEO Yorumları, her yorumun tam içeriğini ve aynı yazarın Google tarafından dizine eklenmesini sağlayan son yorumları içeren yorumlar sayfaları oluşturarak giderir.

4.000’den fazla kurulum ve 4.3 yıldızlı derecelendirme ile kontrol etmeye değer.

13. Postmatik (Freemium)

Postmatik eklenti
Okuyucuların yorumlara veya yayınlara e-posta ile abone olmaları yeni değil, Postmatic daha da ileri gider ve yalnızca e-postayı yanıtlayan okuyucular tarafından bir yayına yorum eklenmesini sağlar. Postmatic hala 2.000’den fazla aktif kurulumla nispeten yenidir, ancak 4.8 yıldız derecelendirmesi, okuyucu katılım sonuçlarının kendiniz için denemeye değer olduğunu göstermektedir.

Eklenti ücretsizdir, ancak geliştiriciler ılımlılık, özelleştirme ve para kazanma seçeneklerini içeren premium bir sürüm (önizleme fiyatı ayda 9 ABD doları olarak ayarlanmıştır) yayınlayacak.

14. WP Gelişmiş Yorumu (Freemium)

WP Gelişmiş Yorum eklentisi
WP Advanced Comment, yazılarda, sayfalarda ve hatta ürünlerde özel yorum formları oluşturmanızı sağlayan güçlü ve kullanımı kolay bir yorum sistemi sağlar. Diğer özellikler arasında işaretli yorumları otomatik olarak yayından kaldırma, yorumları beğenme ve beğenmeme ve yorum bildirimleri bulunur.

Premium sürüm (20 $), resim ve dosya yüklemeleri, yapışkan yorumlar ve kelime filtreleri gibi işlevler ekler.

15. Yorumcu (17 $)

Yorumcu eklentisi
Yorumcu başka bir premium teklif. Yorumcu, LinkedIn, Twitter, Facebook veya Google+ kullanarak sosyal oturum açma, resim yüklemeleri, yukarı ve aşağı oylama, iş parçacığı beğenme ve yorum sıralama sağlayan, tam özellikli Ajax özellikli bir yorum sistemidir. Sadece birkaç yüz satış var, ancak 4.49 yıldız derecelendirmesi ve 18 $ çok uygun bir fiyatla, bir göz atmaya değer olabilir.

16. Yoast Yorum Hacks

Yoast-yorum-kırma programları-eklentisi

Yoast Comment Hacks eklentisi, WordPress.org deposunda, Yoast ekibinin kendi sitelerinde kullandığı WordPress yorumlarına bazı değişiklikler ekleyen ücretsiz bir eklentidir! Bu ayarlardan bazıları şunlardır:

 • Daha temiz yorum bildirimi e-postaları.
 • Belirli bir uzunluğun altındaki yorumlara izin verme seçeneği.
 • İlk kez yorum yapanları bir teşekkür sayfasına yeniden yönlendirme seçeneği.
 • Yorum üst kimliğini değiştirmek için yorum düzenleme ekranındaki giriş alanı.
 • Tek tek yorum yapanlara e-posta göndermek için yönetici yorumları bölümündeki bağlantılar.
 • WP araç çubuğundaki bir yayındaki tüm yorumculara e-posta göndermek için kullanılan bir düğme.
 • Yorum yönlendirme seçeneği ekler. Bu, bir yayının tartışma ayarlarına bir açılır liste ekleyerek yorum e-postalarının başka bir kullanıcıya yönlendirilmesini sağlar.

17. Love It Pro

WordPress için Love It Pro

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Love It Pro, Pippin tarafından geliştirilen ve Mojo Temalarında satılan WordPress eklentisidir. Bu, ziyaretçilerin yayınlarınızı ve sayfalarınızı “Sevmesine” izin veren şık bir eklentidir. Eklenti, kullanıcıların her bir öğeyi yalnızca bir kez sevebilmeleri için oluşturulmuştur ve ziyaretçiler giriş yapsalar da yapmasalar da öğeleri sevebilirler. Bu eklenti, ziyaretçilerinizden olumlu onaylar ve geri bildirim almak için harika, ancak aynı zamanda web siteniz en çok izleyicileriniz tarafından beğenilir. Love It Pro eklentisinin eklenti panosundan kurulumu kolaydır ve hangi tür yayınların veya sayfaların sevilebilir olduğunu düzenler.


Varsayılan WordPress yorum işlevselliği başlangıçta iyi olsa da, yorum bölümünüzü dönüştürmek ve okuyucularınızla gerçekten etkileşime geçmek için WordPress eklentilerinin gücünü kullanabilirsiniz.

Listemizden, blogunuzun yorumlarını güçlendirmek için mükemmel eklentileri bulabilmeniz gerekir. Öyleyse okuyun ve ihtiyaçlarınızı karşılayanı seçin ve bugün okuyucularınızla etkileşim düzeyini artırın.

Kendi WordPress sitelerinizdeki yorumlar bölümünü nasıl güçlendiriyorsunuz? İpuçlarınızı ve püf noktalarınızı aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map