WordPress Web Sitenizi Daha Mobil Uyumluluk İçin Mobil Duyarlı Menü Eklentileri

Mobilegeddon gitmiş ve gitmiş olabilir. Ancak, web siteniz bu en son Google güncellemesine zarar vermeden hayatta kalsa bile, her zaman yapabileceğiniz daha çok şey var mobil ziyaretçilerinizi evde hissettirin Web sitenizde.


Duyarlı veya hatta mobil ilk WordPress teması, akıllı telefonlarda ve tablet cihazlarda çevrimiçi içeriğe erişen artan sayıda İnternet kullanıcısını barındırmanın harika bir yoludur. Ancak, web siteniz mobil uyumlu olsa bile, daha da fazla yapmak için yapabileceğiniz birkaç ince ayar vardır.

Web sitenizin, küçük bir ekran cihazında erişen ziyaretçileri hayal kırıklığına uğratma potansiyeli olan belirli bir alanı, gezinme menüleri. Akıllı telefonunuzdaki bir web sitesinin farklı sayfalarına, uygunsuz bir açılır menü veya aşırı doldurulmuş bir başlık navigasyon sistemi aracılığıyla erişmeye çalıştıysanız, bu acıyla bağlantı kurabilmeniz gerekir..

Dolayısıyla, web sitenizin bu temel hatayı yapmadığından emin olmak ve ziyaretçilerinizin sitenizin iç sayfalarına ulaşma girişimlerini ortadan kaldırmak için, mobil kullanıcılar için özel menüler oluşturmanıza yardımcı olabilecek bazı eklentilere bakacağız, aynı zamanda web sitenizin geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde entegre olur. Ayrıca, sağlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarına da bakacağız menüleriniz mümkün olduğunca mobil uyumludur.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

Web Sitesi Menülerinizi Mobil Cihazlara Uygun Hale Getirme Önerileri

Web sitesi menülerinizi mobil ziyaretçiler tarafından daha kullanışlı hale getirmenize yardımcı olabilecek gerçek araçlara ulaşmadan önce, mobil kullanıcılara daha iyi hizmet sunabilmek için bazı kullanışlılık ipuçlarına hızlı bir göz atalım:

 • Menü öğelerinin sayısını azaltın: küçük ekranlı cihazlara daha iyi uyum sağlamak için, yalnızca mobil olmayan menülerinizden gerekli olmayan öğeleri kaldırmayı deneyin.
 • En çok aranan bağlantıları ön ve orta konuma getirin: Web sitenizin amacına bağlı olarak, iyi bir şans mobil kullanıcılar belirli bir sayfayı arıyor – bu adresiniz, çalışma saatleriniz veya iletişim bilgileriniz olabilir – bu bağlantıları belirgin bir konuma getirerek onlara yardımcı olun.
 • Gereken tıklama miktarını en aza indirin: mobil ziyaretçilerin çoğu aradıkları bilgilere yalnızca bir veya iki tıklamayla erişmek istiyor, bu nedenle menülerinizin katmanlarını sınırlamayı deneyin.
 • Ekran alanını en üst düzeye çıkarın: yuvalanmış veya genişleyen ve daralan açılır menüler, menülerinizin çok fazla ekran alanı kaplamasını önlemenin harika bir yoludur. Menü konumunu belirtmek için üç satırlı evrensel “gezinme burger” simgesini kullanın veya daha iyisi, bağlama duyarlı sekme çubuğu.

2012 yılında, katılımcıların% 55’i Google’dan anket bir mobil cihazda kötü bir web sitesi deneyiminin marka algısına zarar verirdi; yani her şeyi yapmıyorsanız, web sitenizi bugün 2015’te ne gibi zararlar verebileceğinizi bilen mobil kullanıcılara hoş geldiniz olarak yapabilirsiniz..

En İyi Mobil Duyarlı Menü WordPress Eklentileri

Umarım artık web sitesi menülerinizi daha mobil uyumlu hale getirmenin önemini görebilirsiniz. Sağduyulu ve yukarıdaki ipuçlarını kullanarak, mobil kullanıcıları ertelemediğinizden ve bunun yerine ziyaretçilerinize olumlu bir kullanıcı deneyimi sunduğunuzdan emin olabilirsiniz..

Bu ücretsiz veya premium eklentilerden birini kullanarak web sitenizin gezinme sistemini daha kullanıcı dostu ve kullanımı daha kolay hale getirebilirsiniz..

Duyarlı Menü Ücretsiz WordPress Eklentisi

Duyarlı Menü

Bu ücretsiz eklenti, ziyaretçileri kullanarak akıllı telefon ve tablet tarafından daha kullanışlı hale getirmek için web sitenizin mobil gezinme menüsünün birçok yönünü değiştirmenize olanak tanır. Orijinal web sitesi menünüz bozulmadan kalır ve mobil olmayan kullanıcılar tarafından erişilebilir.

Menüyü özelleştirme seçeneklerinin listesi çok geniş. Eklenti etkinken, menünüzün başlıklarını, renklerini, boyutunu, konumunu, sırasını ve diğer birçok özelliğini daha mobil uyumlu hale getirmek için düzenleyebilirsiniz.

Duyarlı Menü eklentisi ayrıca menünüzü gizle kullanıcı bunu göstermek için simgeyi tıklayana kadar. Standart üç satır, nav burger menüsünü kullanabilir veya istediğiniz bir simgeyi yükleyebilirsiniz. Web sitenizin tasarımı ile daha iyi uyumluluk sağlamak için menünün dışa kayma yönünü de seçebilirsiniz. Esnek bir seçenek arıyorsanız, bu popüler ve saygın eklenti iyi bir seçimdir.

WP Duyarlı Menü Ücretsiz WordPress Eklentisi

WP Duyarlı Menüsü

WP Duyarlı Menü, WordPress web sitenize mobil uyumlu menüler eklemek için başka bir ücretsiz seçenektir. Bu eklenti, kutudan çıkar çıkmaz herhangi bir tema veya çerçeveyle çalışsa da, web sitenizin tasarımına daha iyi uyacak şekilde görünümünü özelleştirebilirsiniz..

Ayarlar aracılığıyla logonuzu menüye ekleyebilir, dışarıya kayma yönünü seçebilir ve mobil kullanıcılardan gereksiz menü öğelerini gizle. Ayrıca, tercihlerinize bağlı olarak menülerde yakınlaştırmak için çimdiklemeyi etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğiniz de vardır. Ek özelliklere erişmek istiyorsanız bu eklentinin bir primi de vardır..

UberMenu Premium Mobil Menü WordPress Eklentisi

UberMenu

Premium Uber Menu eklentisi, WordPress web sitesi menülerinizle harika şeyler. Masaüstü ve mobil olmayan ziyaretçileriniz bile bu eklentinin özelliklerinden yararlanabilir.

Web sitelerinize yüklenen bu araçla, menüleriniz artık resimler, formlar, haritalar ve simgeler dahil olmak üzere bir dizi farklı içerik içerebilir. Menülerinizin her yönü bu eklenti ile özelleştirilebilir ve basit gezinti sistemlerinden web sitenizin kişiselleştirilmiş bir uzantısına dönüştürülebilir.

Bu duyarlı menü oluşturucu eklentisinin özellikle hoş bir özelliği, menülerin tüm kişiselleştirilmesinin gerçekleşmesidir WordPress Özelleştirici aracıyla. Bu size işinizin canlı bir önizlemesini vererek hem zamandan hem de işten tasarruf etmenizi sağlar.

UberMenu menüleri varsayılan olarak duyarlı ve mobil cihazlar için optimize edilmiş olsa da, akıllı telefonunuz ve tablet kullanıcılarınızın navigasyon sistemlerinizi nasıl deneyimleyecekleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz. Bu, yapılandırılabilir kesme noktalarını, Android, iOS ve Windows 8 kullanıcıları için gelişmiş dokunmatik desteği ve ekran boyutuna bağlı olarak gizlenen öğeleri içerir.

UberMenu, web sitenizin gezinmesini bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olabilecek çok değerli bir premium menü oluşturucu eklentisidir (ayrıca, yukarıdaki ücretsiz seçenekler tarafından garanti edilmeyen üst düzey bir belge, destek ve düzenli güncellemelerle birlikte gelir).

Sonuç

Gördüğünüz gibi, WordPress web sitenize mobil uyumlu bir menü eklemek veya mevcut menünüzü yükseltmek çok basittir. Yukarıdaki eklentilerden birini kullanarak bu görevi gerçekleştirebilirsiniz herhangi bir kodu düzenlemek zorunda kalmadan, WordPress temanızı değiştirin veya doğrudan çalışma şeklini değiştirin.

Web sitenizi mobil cihazlara hazır hale getirmek için menüyü optimize etmekten daha fazlası olsa da, başlamak için harika bir yerdir. Web sitenizin gezinme sistemi belki de en önemli özelliğidir, bu nedenle giderek artan sayıda mobil kullanıcı için uygun olmasını sağlamak önemlidir.

Hakkında daha fazla tavsiye istiyorsanız web sitenizi mobil uyumlu hale getirme, WordPress için mobil optimizasyon ipuçlarındaki bu makaleye veya mobil kullanıma hazır WordPress temaları ve eklentilerindeki bu makaleye göz atın.

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde web sitesi menülerini kullanma konusunda sizi en çok ne rahatsız eder? Mobil uyumlu bir menü eklentisinde hangi özellikleri görmek istersiniz? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map