WordPress Sitenizi Birden Çok Dile Çevirme

WordPress Web Sitenizi Birden Çok Dile Çevirme

Kimin için tasarladığınızı asla bilemezsiniz ve bir noktada sizin veya müşterinizin çevrilmiş bir WordPress web sitesine ihtiyacı olacaktır. Peki WordPress’i nasıl çeviriyorsunuz? Karmaşık olması gerekmez. Çeviri işlemini kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz tonlarca harika WordPress eklentisi var. Ancak hangisini seçerseniz seçin, aşağıdaki eklentilerin her biri çevirilerinizin hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Kodlama gerekmez. Şimdi WordPress’i çevirelim!


Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

Weglot Çeviri Ücretsiz WordPress Eklentisi

WordPress Weglot ile tercüme

Bilgi ve İndirmeDemoyu Görüntüleyin

Bir göz atmanız gereken bir sonraki eklenti Weglot Translate – WordPress’i herhangi bir web sitesinde çevirmek için ücretsiz bir eklenti. Eklenti, tek bir çeviriye sahip küçük web siteleri için tamamen ücretsizdir, ancak tam çeviri özelliklerinin kilidini açmak için kolayca yükseltilebilir.

Sürümüne geçerseniz Weglot primi en popüler tema ve eklentilerle uyumludur, 60’dan fazla dahili çeviri dili içerir, özelleştirilebilir bir dil değiştirme düğmesi ve çok daha fazlası bulunur. Eklenti, işe alınabilecek önerilen profesyonel çevirmenlere bile kolayca erişmenizi sağlar (bize sorarsanız çok değerli bir yatırım).

Weglot’un en iyi kısmı kullanım kolaylığıdır. Eklentiyi tam anlamıyla yüklersiniz, birkaç ayar yapılandırırsınız (orijinal dil ve hedef diller en önemlisidir) ve eklenti sizin için çeviri yapar. Web siteniz için pek işe yaramayan bir çeviri ile karşılaşırsanız, çevirinizi düzenlemek için eklenti kontrol panelindeki hızlı bağlantıyı kullanın. Bu sizi web sitenizde canlı düzenlemeler yapmak için “içerik düzenleyiciye” girebileceğiniz Weglot hesabınıza götürür. WordPress’i çevirmek için kullanımı çok kolay – sadece bir deneyin!

TranslatePress Çok Dilli WordPress Eklentisi

TranslatePress Çok Dilli WordPress Eklentisi

TranslatePress ücretsiz çok dilli çeviri eklentisi, WordPress sitenizi çok dilli yapmak için mükemmel bir seçenektir. Eklentiyi yükledikten sonra, TranslatePress için yeni bir Ayarlar sekmesi görmelisiniz. Buradan varsayılan çevirileri ayarlayabilir ve ek çevirileri biçimlendirebilirsiniz. Burası ayrıca, siteniz için belirli bir dilde otomatik çeviri oluşturacak isteğe bağlı Google Çeviri özelliğine erişebileceğiniz yerdir..

Manuel çeviriler için, bu ücretsiz WordPress eklentisi kolay ve sezgisel bir çeviri arayüzü içerir. Oturum açıp sitenize göz atarken yönetici çubuğundaki “Sayfayı Çevir” seçeneğini tıklamanız yeterlidir. WordPress özelleştiricisini biliyorsanız, TranslatePress’in düzenleyicisini kullanmaya başlamanız kolay olmalıdır. Sayfanızdaki çeşitli bölümleri çevirmeye başlamak için işaretleyin ve tıklayın. Ardından, çok dilli çevirilerinizi oluşturmak için sağlanan metin kutularını kullanın (not: kullanılabilir dil kutuları, TranslatePress ayarlarında tanımladığınız diller tarafından belirlenir).

Daha fazla özellik için bir TranslatePress Kişisel, İş veya Geliştirici planı. Bu, ek diller, SEO çevirileri (sayfa döşemesi, meta açıklama, URL, resim alt vb.), Özel çevirmen kullanıcı rolü izni, çevrilmiş sayfaları herhangi bir kullanıcı rolü olarak önizleme yeteneği, özel dil tabanlı site gezintisi ve otomatik kullanıcı dili için güçlü özellikler ekler tespit etme. Basit bir blog çalıştırıyorsanız, ücretsiz sürümün iyi olması gerekir. Ancak, SEO’ya premium yükseltmeye odaklanan işletmeler ve blogcular için en iyi bahis.

WordPress için WPML.org Premium Çeviri Eklentisi

WordPress WPML ile tercüme

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

WPML.org, önde gelen WordPress çeviri eklentilerinden biridir. Web’de en çok satan WordPress temalarına ve geliştiricilerine göz atın. Birçoğunun özellikle WPML.org ile uyumlu temalar yaratmaya özen gösterdiğini fark edeceksiniz. Neden? WPML.org 40 yerleşik dilde güçlü bir çeviri WordPress eklentisi olduğundan, özel dil değişkenleri için seçenekler, tek veya çok tesisli kurulumlarla uyumluluk ve mükemmel destek. Hızlı kurulum sihirbazı ile WordPress sitelerini birkaç dakika içinde çevirmeye başlayabilirsiniz. Herhangi bir kodlama gerekmeden, birlikte verilen dillerden birini kullanın. Bir çeviriyi tamamladıktan sonra, web sitesi gezinme menünüze dil seçimleriniz için bir açılır liste eklemeniz yeterlidir.

Fiyatlar 29 $ ‘dan başlar ve çeviri ihtiyaçlarınıza bağlı olarak oradan yukarı çıkar. Ücretsiz çeviri eklentileri mevcut olsa da, WPML.org iyi bir desteğe sahip kaliteli bir üründür. Ayrıca, eklenti temanızın veya WordPress’in en son sürümüyle çalışıyorsa asla endişelenmenize gerek kalmayacak. Eklentilerinin sizin ve okuyucularınız için çalıştığından emin olmak için sürekli güncelleniyorlar.

Polylang Ücretsiz WordPress Eklentisi

WordPress temasını Polylang ile tercüme

Polylang, WordPress sitenizi birden fazla dile manuel olarak çevirirken harika bir seçenektir. Bu ücretsiz WordPress eklentisi 50’den fazla dil desteği içerir. İhtiyacınız olan dilin varsayılan olarak eklenmesi muhtemeldir. Ancak, sizinkini bulamazsanız özel diller için destek vardır. Polylang, her yazı veya sayfa için bir dil eklemenize izin vererek çalışır. Bu, çevrilmiş yayınlarınızı ayrı tutmaya çalışmanın zor kısmını çıkarır.

Bu ücretsiz eklentinin harika bir özelliği, kurulumda size tüm içeriğinizi otomatik olarak varsayılan bir dile ayarlama seçeneği sunmasıdır. Bu, dili sayfa sayfa ayarlamak için eski yayınlara geri dönmeniz gerekmediği anlamına gelir. Ayrıca, bir kullanıcının tarayıcı dilini algılama ve sitenizdeki WordPress sayfalarını çevirmek için bu dili otomatik olarak kullanma seçeneğini de destekler (eğer mevcut bir çeviri ise).

Çok Dilde Basın Ücretsiz WordPress Eklentisi

Çok Dilde Basın ile WordPress temasını tercüme et

Çok Dilde Basın, web sitesi çevirilerinizi (site başına bir dil) bağlamak için WordPress çoklu site kurulumunuzla birlikte çalışır. Eklenti, dil yöneticisine yerleştirilmiş 174 dil ile birlikte gelir ve sınırsız sayıda web sitesini destekler – böylece istediğiniz kadar çeviri oluşturabilir ve bağlayabilirsiniz. Bu, SEO için harika çünkü dillerinizi ayrı yazılarda ve sayfalarda tutuyor ve farklı bir çeviri eklentisi kullanmaya karar verirseniz, içeriğiniz incelikte kalır (Çok Dilli Basın’ı devre dışı bıraktıktan veya sildikten sonra bile). Ayrıca, okuyucularınızın çeviriler arasında hızlı bir şekilde gezinmesi için çeviri widget’ını herhangi bir widget hazır alanına ekleyebilirsiniz..

Çok Dilde Basın, WordPress web sitenize çok siteden çeviri eklemek için harika bir ücretsiz seçenektir. Ayrıca, daha fazla seçeneğe ihtiyacınız olduğunu fark ederseniz, her zaman Pro sürümüne 75 $ ‘a yükseltebilirsiniz. Bu, WordPress yayınlarını, sayfalarını ve hatta WooCommerce ürünlerini çevirmeyi kolaylaştıran özel yazı türleri, otomatik dil yönlendirmeleri, hızlı bağlantılar ve daha fazlasını destekler..

Ajax Translator Revolution DropDown WP Eklentisi

Ajax Translator Revolution DropDown WP Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Ajax Translator Revolution Dropdown WP Eklentisi, WordPress sitenize dil seçenekleri eklemenin harika bir yoludur. Bu eklenti sitenize temiz ve basit bir dil seçimi açılır listesi ekler.

Popüler bir web siteniz olduğunda, dünyanın her yerinden ziyaretçilere hitap etmeniz gerekir. Ajax Translator Revolution Dropdown WP Eklentisi ile ziyaretçilere 100’den fazla dil arasından seçim yapma seçeneği sunabilirsiniz. Açılır listenin kullanımı kolaydır ve dil tercihlerini hatırlayabilir. Eklentiyi içeriğinizin tamamını veya bir kısmını çevirecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. Her şeyi çevirin veya sayfaları, yayınları veya kategorileri seçin / hariç tutun. Sana kalmış. 90 özelleştirilebilir ayar ile bu eklenti ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Açılır listelerinizi oluşturmak için 90 özelleştirilebilir ayar, dil bayrağı ve / veya ad, gelişmiş konumlandırma araçları, kullanıcı dil tercihleri ​​ve daha fazlasını kullanın. Ajax Translator Revolution Dropdown, ana WordPress yöneticisine bile entegre olur ve yönetimi kolaylaştırmak için sekmeli paneller ekler.

WordPress tercüme

WordPress tercüme

GTranslate, kurulum sonrasında anında insan ve ücretsiz makine çevirilerini kullanarak web sitenizi çok dilli yapan bir WordPress çok dilli eklentidir. Eklentiyi kurmak içme suyu kadar kolaydır. GTranslate’i yapılandırdıktan sonra, web siteniz otomatik olarak seçtiğiniz dillere çevrilecektir.

Makine çevirileri en iyisi değil, bu yüzden GTranslate’in ücretli sürümü bu çevirileri düzenlemenize ve insan çevirileri eklemenize izin veriyor.

GTranslate, web sitenizin çevrilmiş sürümü web sitesi sunucunuzdan alınmadığı için web sitenizi yavaşlatmaz. Bunun yerine, GTranslate çevrilen içeriği kutu ağında barındırır (çeviri dağıtım ağı olarak da bilinir). Sonuç olarak, GTranslate web sitenizin performansını hiçbir şekilde etkilemez.

qTranslate Ücretsiz WordPress Eklentisi (Amortismanlı)

WordPress qTranslate ile tercüme

qTranslate, WordPress eklenti deposundan ücretsiz bir çeviri eklentisidir. Yaklaşık 1,2 milyon indirme ile web sitenizi çevirmek için popüler ve ücretsiz bir seçenektir. Sadece yükleyin ve çevirilerinizi oluşturmak için çalışmaya başlayın. Eklenti, seçtiğiniz dillere göre oluşturduğunuz her gönderi veya sayfaya birden çok sekme ekler. Farklı içerik çevirilerinizi eklerken sekmeler arasında hızlı bir şekilde gezinebileceğiniz için bu, manuel çevirileri çok daha hızlı hale getirir.

qTranslate, otomatik çeviriler için birden fazla dil içerir. Bununla birlikte, bu hizmet okuyuculara içeriğiniz hakkında sadece genel bir fikir verecektir, çünkü biraz dalgalı olacaktır (tam olarak yazdıklarınızı çevirir, böylece tercüme ettiğiniz dilin anadili konuşanlara doğal olarak okunmaz). Ancak WordPress’i ücretsiz bir eklenti ile çevirmek istiyorsanız, qTranslate kesinlikle işi iyi yapar. Eklenti, kullanıcıların diller arasında kolayca geçiş yapması için sitenize ekleyebileceğiniz özel bir qTranslate widget’ı da içerir. Daha fazla bilgi edinebilir ve eklentiyi WordPress deposuna indirebilirsiniz.

WordPress’i Nasıl Çeviriyorsunuz??

Çeviriler genellikle zaman alıcı bir süreçtir. Umarım bu yararlı eklentilerle WordPress’i çok fazla baş ağrısı olmadan çevirebileceksiniz. Yukarıdaki çeviri eklentilerinden herhangi birini kullandıysanız ve bunlarla ilgili ne düşündüğünüzü bize bildirin. Veya WordPress’i çevirmek için harika olan başka bir eklenti denediyseniz bize bildirin. Aşağıdaki bölümde eklenti adıyla bir yorum bırakın. Senden duymak isterim!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map