WordPress İncelemesi için Maps Marker Pro Eklentisi

Maps Marker Pro

En az 72 güçlü özelliğe sahip olan Maps Marker Pro (geliştiricisinin sözleriyle) “WordPress için en kapsamlı ve kullanıcı dostu haritalama çözümüdür”. İster bir topluluk bisiklet gezisi organize ediyor olun, ister Tayland restoranınıza yaya trafiğini arttırmak isteyin, ya da butik bir fırın mağazasının lansmanını planlıyor olun, Maps Marker Pro, tercih edilen WordPress haritalama çözümüdür.


Bu makalede, Maps Marker Pro’ya daha yakından bakacağız ve WordPress web siteniz için en güçlü özelliklerinden kaç tanesinin kullanılabileceğini açıklayacağız.

Maps Marker Pro Eklentisinin Temel Özellikleri

mapsmarkerpro-WordPress-eklentisi
Maps Marker Pro’nun en temel işlevselliği, aklınızdaki coğrafi konum için bir işaretçi oluşturmanıza, o yeri temsil etmek için binden fazla simgeden birini kullanmanıza ve yol tarifleri için bir bağlantı oluşturmanıza olanak tanır. Bir açılır pencereye ek metin eklenebilir.

İşaretçi kümeleri de oluşturabilirsiniz. Örneğin, organik bir köpek maması üreticisi ve dağıtıcısı olduğunuzu varsayalım. Müşterileriniz, ürününüzü yerel olarak nereden satın alacağını bilmek isteyebilir. Şehrin köpek mamasının bulunabileceği her bölgesini tanımlamak için kümeleri kullanabilirsiniz ve tüketiciler her bölge içinde bireysel mağaza konumları bulabilir.

Maps Marker Pro’nun Dikkate Değer Ek Özellikleri

 • Haritaları sayfalarınıza, yayınlarınıza, şablonlarınıza ve widget’larınıza gömmek için kısa kodlar kullanın.
 • Ekran simgeleri özelleştirilebilir.
 • Google Haritalar, Sokak Haritasını Aç, Bing, Mapbox ve özel WMTS haritaları dahil olmak üzere kendi temel haritalarınızı seçin.
 • Tamamen duyarlı.
 • Haritalarınızın QR kodlarını pakete vb. Ekleyin..
 • Harita açıklaması oluşturma.

Tüm bu özellikler ve daha fazlası bir kerelik lisans ücretiyle kullanılabilir.

Bir alan adı için standart destek, Kişiye özel $ 31 için plan. Cihazda beş alan adı desteklenmektedir Artı 87 $ için plan ve Profesyonel plan, 25 dolar için 164 ABD doları maliyetle destek sunuyor. Her lisans bir kerelik ücret olmakla birlikte, güncellemeler ve sürekli destek yıllık ücrete tabidir.

Tamamen taahhütte bulunmadan önce bu özellikleri test edebilirsiniz. 30 günlük deneme süresinin etkinleştirilmesi. Pro sürümüne yükseltmeye hazır olduğunuzda veya hazır olduğunuzda deneme sürümü ücretli sürüme sorunsuz bir şekilde geçer.

Hangi Özelliklerin Sizin İçin En Uygun Olduğuna Karar Verme

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok özellik sayesinde, hangilerinin size ve iş hedeflerinize gerçekten fayda sağlayabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Bazı gerçek örnek olay incelemelerini inceleyelim.

Ewetopia, müşterilerin ürünlerini nerede bulabileceklerini belirtmek için Maps Marker Pro’yu kullanır. Aşağıdaki resimde, ürünlerini taşıyan pazarlara ve restoranlara işaret etmek için kümeleme, katmanlar ve simgeler kullanıyorlar.

Maps Marker Pro Örnek İşletme Haritası

Kümeleme örnekleri ve çeşitli işaretçi simgeleri

Niagra Bisiklet Turizmi Merkezi de birçok harita oluşturdu. Bazıları bisikletçilerin rotalarını belirtirken, diğerleri bisikletlerin bu bisiklet rotaları boyunca onarım ve ek hizmetler için nerede durabileceğini belirtir. Üçüncü resim bir Maps Marker Pro açıklamasıdır.

Maps Maker Pro Güzergah Örneği

Niagara şarap rotası için GPX parçalarının ekran görüntüsü

Maps Marker Pro Hizmet Durdurma Örneği

Bisiklet kiralama ve onarım işaretlerinin ekran görüntüsü

Maps Marker Pro Harita Göstergesi Örneği

Bir harita göstergesinin ekran görüntüsü

Bunlar kadar kesin ve profesyonel görünen kendi haritalarınızı oluşturmak için haritacılık eğitimine gerek yoktur.

Dünyayı (Sanal veya Fiziksel) Kapınıza Getirin

Bütün bunlar tam olarak nasıl yapılır? Diyelim ki sahibisiniz Mindi’nin Moochi Lokumları ve Kafe – moochi tatlıları, içecekler ve kısa aşçı menü öğeleri sattığınız. Hem bir web siteniz hem de tuğla ve harç mağazanız var, ancak birincil pazarlama hedefiniz mağazanıza yaya trafiğini sağlamaktır. Bir sonraki adımın ne olurdu?

Aşama 1

Kurulumdan sonra, Maps Marker Pro WordPress içindeki yönetim panelinizde, ardından Yeni işaretçi ekle’yi tıklayın. Şuna benzer bir sayfaya yönlendirilmelisiniz:

Maps Marker Pro Yeni Marker Ekle

“Add new marker” Ekran Görüntüsü

Adım 2

Gerekli tüm alanları doldurun. İşaretçiyi adlandırmak, konumunu girmek, harita boyutunu ve yakınlaştırma düzeyini seçmek, bir katman atamak (isterseniz), kontrol kutusu ve ekran panelinin türünü belirlemek, bir simge seçmek, pop-up isteyip istemediğinize karar vermek istiyorsunuz metnini girin, varsa metni girin ve Tamam’ı tıklatın. Yayınla.

İstediğiniz konum için boylam ve enlem koordinatları sağlamanız istenebilir. İşte bunu yapmanın en kolay yolu. Tüm alanlar doldurulduktan sonra şöyle görünmelidir:

Maps Marker Pro İşaret Oluşturma

“Yeni işaretçi ekle” alanlarını doldurma

Aşama 3

Yeni işaretçinizin kısa kodunu sayfanın üstünden kopyalayın:

Maps Marker Pro_Grab Kısa Kod

Haritanızın kısa kodunu burada alırsınız

Alternatif olarak, Harita ekle Yeni sayfanızın veya yayınınızın metin düzenleyici menüsünün üstünde bulunan düğme.

Maps Marker Pro Örnek Sayfadan Ekle

Alternatif olarak, “Harita Ekle” bağlantısını tıklayarak yeni bir sayfaya veya gönderiye kısa kod ekleyebilirsiniz

Yeni haritanızı görüntüleyebileceğiniz mevcut bir gönderi veya sayfanız yoksa, bir tane oluşturun, ardından kısa kodu uygun alana ekleyin. Sayfanızı veya yayınınızı istediğiniz gibi biçimlendirin ve ardından yeni haritanızı test edin. Sonuç:

Tamamlandı Map_Map Marker Pro Eklentisi

Bitmiş haritanız böyle görünecek

Bu temel harita, kesin koordinatlara sahip net bir görüntüye sahiptir. Kullanıcıların işletmelerin bulunduğu yeri görsel olarak anlamalarına yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Açılır kutuya eklenen bilgiler, çalışma saatleri veya park yeri kullanılabilirliği gibi temel bilgileri aramak zorunda olmadıkları için müşteri deneyimini daha da geliştirir.

Maps Marker Pro’yu Büyüyen Bir Şirketle Kullanma

Maps Marker Pro Katman Örneği

Katmanlar oluşturduğunuzda,
bitişik yerler kümeler haline gelir

İşiniz veya organize etkinliğiniz büyüdükçe, WordPress Maps Marker Pro eklentinizi kullanarak site ziyaretçilerine sağladığınız bilgilerin derinliği de artabilir.

Ortalama olarak, web sitenizdeki bir coğrafi konumu görüntüleme isteğinde olduğu gibi bir harita isteği yapan site ziyaretçileri, perde arkasında yüzlerce harita kaynağı gerektirir. Bir web sunucusunun bu kadar çok bilgiyi hatırlaması gerektiğinde, sayfalar daha yavaş yüklenebilir ve bu da kötü bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Site ziyaretçileri genellikle bir sayfanın yüklenmesini beklemek yerine başka bir web sitesini arayacaktır. Fakat iyi haber şu ki kümeleme seçeneği Maps Marker Pro eklentisi tarafından sunulan sayfa yükleme süresini azaltır.

Yukarıdaki resimde yeşil daire kümelenmeye bir örnektir. Yakınlarda iki kafe yeri var, bu yüzden birlikte kümeleniyorlar. Tıklandığında, görüntüleyenler her birinin ayrı konumlarını görebilir.

Kümeler oluşturmak için, yukarıda gösterdiğimiz işaretleyicilere benzer katmanlar oluşturursunuz. “Yeni işaretçi ekle” yerine “Yeni katman ekle” yi seçersiniz. Tüm alanları doldurduktan ve yeni katmanı kaydettikten sonra, işaretçilerinizi oluşturduğunuz katmanda görünecek şekilde atayabilirsiniz. Bu, doğrudan yukarıdaki resim ile sonuçlanır – birden fazla kümelenmiş konuma sahip bir harita.

Maps Marker Pro’yu Denediniz mi??

Maps Marker Pro eklentisi, site ziyaretçilerine ve potansiyel müşterilere ek bilgi katmanı sunmanızı sağlayan şık bir araçtır. Düzinelerce özellik ve çeviri seçeneğine sahiptir ve sığ bir öğrenme eğrisine sahiptir, bu nedenle haritalarınızı etkinleştirmek ve görüntülemek için yoğun programınızdan çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz.

Maps Marker Pro’yu Edinin

Maps Marker eklentisinin işletmeniz için uygun bir çözüm olacağını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map