WordPress Mobil Site Optimizasyonu için En İyi Eklentiler

WordPress Mobil Site Optimizasyonu için En İyi Eklentiler

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki İnternet trafiğinin yarısından fazlasının cep telefonlarından geldiğini biliyor muydunuz? Bu istatistikle, blogunuzu ziyaret eden kişilerin yarısından fazlası bunu akıllı telefonlarından yapıyor.


Blog tanıtımının birincil yollarından biri sosyal medyadır. Facebook’u en son ne zaman masaüstünden açtın? Tamam belki bugün işte yaptın.

Ancak mesele şu ki, Facebook ve Twitter gibi siteler en azından bizim gibi tüketiciler için mobil hale geldi. Muhtemelen bu blog gönderisini telefonunuzdan veya tabletinizden okuyor olabilirsiniz. Bu blog gönderisini bir bülten, özet akışı veya sosyal medya aracılığıyla aldığınızdan bahsetmiyoruz bile.

Bir blog sahibi olarak, mobil okuyucularınıza dikkat etmemeyi gerçekten göze alabilir misiniz? Muhtemelen onlar en sadık okuyucularınızdır. Neden? Sadece okumayı seçtikleri için sizin gezegendeki en kaotik cihazı kullanan içerik.

İşletmenizi kurmak ve sitenizden para kazanmak istiyorsanız, mobil cihazların gücünü benimsemek zorunda kalacaksınız..

Tamam, bu sevimsiz çıktı. Devam edelim. Böylece blog platformu olarak WordPress’i seçtiniz. Harika. Duyarlı, mobil kullanıma hazır ve hatta retina ekran desteğine sahip harika bir ücretsiz WordPress temanız var.

İşte yakalama. Bu “harika” duyarlı temalar çoğu zaman reklamı yapılan kadar harika değildir. Sitenizin mobil sürümünde uyum sorunları ve tutarsızlıklar olabilir (bu arada geliştiricinin yardımı olmadan çözülmesi imkansızdır). Bazı temalar mobil olarak ilk yaklaşımı benimsemez ve yükleme sırasında düpedüz yavaştır. Bir ziyaretçinin 3 saniye içinde yüklenmezse web sitenizi terk etme olasılığının daha yüksek olduğunu unutmayın. Mobil cihazlarda bu 3 saniyelik zaman aralığı sürekli olarak azalıyor. Aslında, gün geçtikçe tüketen iki kaynağın zaman ve dikkat olduğunu söylediğimde hemfikirsiniz..

Mutlu mobil okuma ruhuyla, WordPress için bu inanılmaz mobil optimizasyon eklentileri listesini derledim. Başka bir deyişle, bu eklentiler WordPress sitenizin gerçekten harika bir mobil sürümünü oluşturmanıza olanak tanır.

Başlamadan önce, bu listedeki her eklentiyi kullanmanız gerekmediğini hızlı bir hatırlatma. Benzer eklentileri paylaşıyoruz ve biraz farklı özellikler sunsalar da sizin için en uygun olanı seçin. Yinelenen işlevlere sahip eklentiler yüklemek sitenizle ilgili sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, yüklediğiniz içeriği sınırlamaya çalışın. Yoldan çekilelim, başlayalım!

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

WordPress Mobil Paketi

WordPress Mobil Paket Eklentisi

Bu eklenti, mobil bir web sitesi oluşturma konusunda bazı ciddi silahları paketliyor. Normalde bir eklenti mevcut bir web sitesinin mobil uyumlu bir sürümünü oluşturur. Bu eklenti ekstra bir yol kat eder ve en son HTML5 teknolojilerini kullanarak tüm bir web uygulamasını oluşturur.

Bir mobil sitede ve bir web uygulamasında net değilseniz, bu yardımcı olabilir. Eğer kullandıysanız Facebook Lite hisse senedi Android tarayıcısında, bu bir mobil sitedir. Telefonunuzda Chrome’un son bir sürümünü kullanıyorsanız, Facebook’un web uygulamasıyla karşılaşırsınız.

Web uygulamaları UI ve UX açısından çok daha akıcıdır, çevrimdışı senkronizasyon, kaydetme yeteneklerine sahiptir ve iOS, Windows Phone, BlackBerry OS ve Android dahil tüm platformlarda çalışır.

WordPress Mobile Pack’in en havalı özelliklerinden biri, hedef cihaza göre farklı yayınları, sayfaları ve yorumları seçici olarak senkronize etmenize izin vermesidir. Ayrıca, daha iyi özelleştirme ve tema yetenekleri, Google Analytics ve Google AdSense ve DoubleClick gibi reklam ağları ile entegrasyon, çevrimdışı senkronizasyon ve bir sürü harika özelliğe sahip premium bir sürüm sunuyor..

WPtouch Mobil Eklentisi

WPTouch Duyarlı WordPress Eklentisi

“Orijinal” WordPress mobil eklentisi olarak adlandırılan WPtouch, mevcut WordPress temanızı Google tarafından önerilen mobil site tasarımı yönergelerini destekleyen güzel ve akıcı bir mobil şablona dönüştürür. Eklentinin premium sürümü – WPtouch Pro, bloglar, işletmeler ve WooCommerce’a özgü temalar için çeşitli geliştirilmiş temalar sunar.

Zengin reklam seçenekleri, web uygulaması modu (WordPress Mobile Pack’e benzer), “yalnızca mobil” içerik, gelişmiş web tipografi, mobil site önbelleğe alma ve daha fazlasını ekleyen ek uzantılar da satın alabilirsiniz. Bu uzantılar 10-20 $ arasında değişir ve ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı satın alma esnekliği sunar, böylece bütçeniz üzerinde daha iyi kontrol sağlar.

Bazıları, ilgili bir yayın eklentisinin 15 dolar olarak fiyatlandırılmasının biraz fazla olduğunu iddia etse de, alternatif bir düşünce dizisi bunun üretilen işin kalitesini önemli ölçüde geliştirdiğini düşündürebilir..

AMP

AMP Resmi WordPress Eklentisi

Alternatif olarak, bir mobil temayı uyarlamak yerine içeriğinizin Google Hızlandırılmış Mobil Sayfalar projesiyle uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. AMP, zaman uyumsuz kaynak yükleme, statik düzen sistemi, tembel yükleme, kaynak önceliklendirme, ön işleme ve daha fazlası gibi mobil uyumlu, hız artırıcı özellikler sunarak tanıtılır.

Temel olarak – AMP eklentisi, Google’ın biçimlendirme yönergelerini izleyerek site içeriğinizi ön uçta görüntülemek için modern bir yol sunar. Arka uçta, yayınlarınızı ve sayfalarınızı AMP doğrulama sorunları oluşturabilecek eksik veya geçersiz işaretleme için otomatik olarak kontrol eder. Minimum çaba ile güzel ve kullanıcı dostu bir UX’e sahip olmanızı kolaylaştırır.

WP için AMP

WP Ücretsiz WordPress Eklentisi için AMP

“Resmi” eklenti olmasa da, AMP for WP, temel AMP entegrasyonuna ek olarak bir ton harika özellik sunuyor. Örneğin, mobil reklam alanları, özel AMP dil çevirileri, push bildirimleri, 3 önceden oluşturulmuş AMP sayfa düzeni, yapılandırılmış veri seçenekleri, sayfa sonları, harekete geçirici mesajlar, başlangıç ​​derecelendirmeleri vb. İçin ek ayarlar vardır. Artı WP için AMP popüler ile uyumludur SEO, AddThis sosyal paylaşım, Elementor sayfa oluşturucu, Gutenberg, İletişim Formu 7, Gravity Formlar ve ton gibi eklentiler.

Duyarlı Menü

Duyarlı Menü Ücretsiz WordPress Eklentisi

Duyarlı Menüler, sitenize flash mobil menüler eklemenin hızlı bir yoludur. Özelleştirilecek 150’den fazla seçenekle, özel bir menü tasarlamak için neredeyse sınırsız olanaklar var. Renkler, yazı tipleri, arka plan resimleri, menü animasyonları, entegre arama, RTL ve daha fazlası için seçenekleri kullanın. Adından da anlaşılacağı gibi – tüm menüler duyarlı ve çoğu cihazda harika görünüyor.

WP Mobil Menüsü

WP Mobil Menüsü

Bahsedilen son eklentiye alternatif olarak, WP Mobil Menüsünü düşünebilirsiniz. Bu eklenti, kendi duyarlı site menülerinizi tasarlamak için de birçok özellik sunar. Kullanılabilir daha az seçenek olsa da, sitenize bir mobil menü eklemenizi ve stil eklemenizi kolaylaştırabilir..

EWWW Image Optimizer

WordPress, görüntülerinizin farklı boyutlarda optimize edilmiş sürümlerini otomatik olarak oluşturur. Popüler EWWW Image Optimizer WordPress eklentisini kullanarak WordPress sitenizdeki yeni ve mevcut resimlerinizi optimize edebilirsiniz. JPG veya PNG formatlarında görüntülerin toplu kayıplı veya kayıpsız sıkıştırılmasını destekler.

Smush

Smush Görüntü Sıkıştırma

Smush, WPMU ekibi tarafından geliştirilen ve premium sürümleriyle 2 kat daha iyi sıkıştırma vaat eden başka bir görüntü optimizasyonu eklentisidir. Ancak, ücretsiz sürüm maksimum giriş görüntü boyutunu 5 MB ile sınırlar. Eklenti, tembel yük, görüntü yeniden boyutlandırma, otomatik optimizasyon, toplu sıkıştırma (bir seferde 50 görüntüye kadar) ve daha fazlası için ek özellikler sunar.

a3 Tembel Yük

a3 Tembel Yük WordPress Eklentisi

Optimize edilmiş görüntülerin yüklenmesi hala zaman alır. Veri aktarımını en aza indirmek ve site yükleme süresini iyileştirmek için a3 Lazy Load eklentisini kullanabilirsiniz. Eklentinin özü, görüntülerin, videoların, iframe’lerin ve yazı yerleştirmelerinin yüklenmesini erteleyen Lazy-Load-xt JavaScript kodunda yatmaktadır. Tembel yükünüzü gönderi, sayfa, gönderi türü, widget, vb..

Tembel Yükleyici

Tembel Yükleyici WordPress Eklentisi

Lazy Loader’ı kullandığınızda görünüm aktif hale gelene kadar görüntüler, ses dosyaları, videolar ve iframe’ler yüklenmez. Tarayıcının JavaScript devre dışı bırakılması durumunda, zarif bir şekilde bozunur, yani siteyi bozmadan çalışmayı durdurur. Görüntüler normal şekilde yüklenecektir. Başka bir deyişle, görüntüler yalnızca onları görmek için sayfayı aşağı kaydırdığınızda yüklenir – yani, görüntünün görüntü alanındasınız.

Mobil Sitenizi Test Edin

Google Mobil Uyumluluk Testi

Google Mobil Uyumluluk Testi

Google’ın, sitenizde eksik olanlara göre kişiselleştirilmiş öneriler sunan kendi mobil dostu site test cihazı vardır.

Sitenizi mobil görüntüleme için optimize ettikten sonra, test etmenin zamanı geldi. Sonuç iyi ise, gitmekte fayda var! Sırtını sıvazla. Ancak sonuçlar negatifse, önerilen değişiklikler üzerinde çalışmanız yeterlidir..

Paketleme

Mobil site oluşturmak kolaydır. Dönüşüm sağlayan bir mobil site oluşturmak,.

Bu makaledeki amacımız, WordPress mobil web sitenizi nasıl optimize edebileceğinizi göstermekti. Mobil eğilimler alanında yapılan her çalışma oybirliğiyle, sadece üssel olarak büyüyeceği sonucuna varıyor. Google, mobil kullanılabilirliği önemli bir sıralama faktörü olarak kullanmaya başladı.

Eklentiler listesinden geçtik. Şimdi kazanan tarafta olduğumuzdan emin olalım!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map