WordPress Kullanıcılarının Facebook Yorumlarına Geçmesi Gereken 5 Neden

Ziyaretçilerin WordPress yayınlarınız hakkında yorum yapmalarına izin verdiğinizde, etkileşimi artırıyorsunuz, bir sohbeti besliyorsunuz, insanları geri gelmeye teşvik ediyorsunuz ve diğerlerinden siteniz hakkında vızıltı oluşturmasını istiyorsunuz. Çevrimiçi bir takip oluşturmak istiyorsanız, tüm bunlar harika bir haber.


Neyse ki, WordPress yorum yapmayı kolaylaştıran birkaç eklenti sunuyor. Farenizi sadece birkaç tıklatmayla, insanların düşüncelerini paylaştığı sanal bir su soğutucu yaratma yolunda olabilirsiniz.

Ancak, yorumlar bölümleri kötüye kullanım için birincil hedeftir. İnsanlar çeşitli blogların yorumlar bölümünde spam, tuhaf hakaretler ve hatta şiddet tehditleri yayınlıyorlar. Bu potansiyeli tamamen ortadan kaldıran bir çözüm uygulamanın bir yolu olmasa da, bunu önemli ölçüde azaltmanın bir yolu var: Facebook Yorumlarını bir çözüm olarak kullanın. Bu makalede, yorumların sitenize nasıl fayda sağladığını inceleyeceğiz ve Facebook Yorumlarının neden en iyi seçenek olduğunu açıklayacağız.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

Yorumlar WordPress Sitenize Nasıl Fayda Sağlar?

Herhangi bir türde bir blog çalıştırıyorsanız, muhtemelen bir çevrimiçi topluluk oluşturmak istiyorsunuz demektir. Sitenizdeki içeriğin vurguladığı ilgi alanlarını paylaşan benzer düşünen kişileri hedefliyorsunuz. Bu karşılıklı olarak faydalı bir ilişkidir: Ziyaretçileriniz sitenizi ziyaret ederek değerli gördükleri bilgileri alır ve siz de bir kitle oluşturursunuz.

Ancak, ziyaretçilerinizin birbirleriyle etkileşime girmesine izin vermek de harika bir fikirdir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, size yalnızca içeriğinizle ilgili geri bildirim bırakmalarını değil, aynı zamanda birbirleriyle etkileşimde bulunmalarını sağlayan bir yorum bölümüdür. İşte yorum bölümünden bekleyebileceğiniz bazı avantajlar:.

Geliştirilmiş Katılım

Her dijital pazarlamacı nişan arıyor. Sonunda virallik yaratan ilk mikroptur. İçeriğinizi siber uzaydaki başka bir makaleden insanların arkadaşlarıyla paylaşması gereken okunması gereken bir parçaya dönüştüren şeydir.

Yorumlar, ziyaretçilerin içeriğiniz hakkındaki düşüncelerini paylaşmasına izin vererek etkileşimi teşvik eder. Bununla birlikte, yorumlar, kullanıcıların fikirlerini içeriğinizle aynı sayfada ifade etmelerine izin verdikleri için daha da ileri gider. Kullanıcılar makalenizi paylaştığında veya tweetlediğinde, yorumlarından bazılarını sunabilirler, ancak yalnızca arkadaşları ve takipçileri tarafından görülebilir. Bununla birlikte, bir yorum bölümü, düşüncelerini makalenin hemen altında paylaşmalarını sağlar. Bu, insanların seslerinin duyulduğunu hissettiği bir topluluk oluşturmak için harika bir yoldur.

Sosyal Bir Topluluk

Bir yorum bölümü yalnızca katılımı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda bir sosyal topluluk oluşturma olasılığını da artırır. Web sitenizi, eski arkadaşlarınızın hiçbir yerden gelmediklerinde çökebilecekleri sanal bir kanepe olarak görürseniz, aidiyet duygusu oluşturmak istersiniz..

Bir yorum bölümü ile, insanların birbirleriyle ileri geri gitmesini sağlayabilirsiniz. Yorumlar bölümünün üstündeki makaleyi tartışacaklar. En sevdikleri yerler hakkında konuşacaklar. Eski zamanları anımsayacaklar. Ve evet, bazen ileri geri tartışıyorlar.

Siteniz için ne işe yarar? Ziyaretçilerinizin başka hiçbir yerde bulamayacakları bir çevrimiçi topluluk oluşturur. Bu topluluk blogunuzu benzersiz kılıyor ve yüksek talep görüyor.

Ziyaretçileri Tekrarla

İnsanlar birbirleriyle ileri geri konuştuklarında ne olur? Diğer kişinin söylediklerine cevap vermek zorundalar. Kullanıcılar bir yorum bölümünde tartışmalara girdiklerinde, yanıt vermek isteyeceklerdir. Bunu yapmak için, bunun gerçekleşmesi için web sitenize geri dönmeleri gerekir. Bu, sizin için daha fazla tıklama anlamına gelir; bu da daha fazla reklam gösterimi ve daha fazla gelir anlamına gelir. Herkes kazanır.

Gerçek şu ki, yorumlar bölümü sitenizi “yapışkan” hale getirmenin en iyi yollarından biridir. Ziyaretçileriniz birbirleriyle arkadaşlık etmeye ve tartışmaya başlarsa, geri gelmeye devam ederler. Başka hiçbir yerde bulunamayan sadık bir topluluk oluşturacaksınız.

Facebook Yorumları Tanıtımı

Facebook Yorumları WordPress Eklentisi

Peki, Facebook yorumlarınızı istediğiniz web sitenize nasıl eklersiniz? Kolay – tabii ki bir eklenti ve bir Bedava biri. Facebook Yorumları WordPress, adından da anlaşılacağı gibi, Facebook ile entegre bir WordPress yorum eklentisi.

Bu çözümün hemen göze çarpan dezavantajı, elbette, Facebook hesabı olmayan kişilerin yorum bırakamayacağıdır. Bu itiraza anında yanıt: Kim değil Facebook hesabın var mı? Facebook topluluğu dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Facebook kullanıcılarından kesinlikle kendi çevrimiçi alt kültürünüzü oluşturabileceksiniz.

Facebook Comments, popüler sosyal medya web sitesiyle entegre edilmiş harika, iş parçacıklı bir yorum çözümü sunar. Aslında, blogunuz için en iyi yorumlama çözümü olabilir.

Eklentiyi Yükleme

Daha önce bir eklenti yüklediyseniz, bu işlem çok tanıdık gelecektir. WordPress kontrol panelinizde Eklentiler> Yeni Ekle’ye gidin. “Facebook yorumları” için arama yapmanız yeterlidir.

Facebook Yorumlarını Yükle WordPress Eklentisi

Listedeki ilk eklenti olmalı. Ancak, herhangi bir nedenle değilse, yeşil yorum logosu ve 40k + yüklemeleriyle Facebook Comments eklentilerini bulana kadar sayfayı kaydırın. Yüklemek için düğmeye tıklayın ve ardından eklentiyi etkinleştirin.

Eklentiyi Yapılandırma

Etkinleştirildikten sonra, “FB Yorumları” için yeni bir kontrol paneli fark etmelisiniz. Yorum ayarlarınızı girmek için tıklayın. Yazı tipleri, metin rengi ve daha fazlası için birçok harika ayar var, ancak bunları temanızın geri kalanına uyacak şekilde şekillendirmenizi öneririz. Ama en önemlisi Uygulama Kimliği (Facebook’tan) ve Yorumları Açık (Facebook yorumlarının varsayılan olarak görüntülenmesini istediğiniz yeri ayarlamak için).

Facebook Comments WordPress Eklenti Ayarları

Ayarlarınıza uymadan önce, Facebook’unuzu web sitenizle senkronize etmek için önce Facebook Uygulama Kimliğinizi oluşturmak istersiniz. İçin bu bağlantıyı tıklayın yorumlarınızı işlemek için bir uygulama oluşturun. Bu sizi Facebook’a götürecek ve burada bir Facebook Geliştiricisi olma seçeneğini göreceksiniz. Kaydetmek için yeşil düğmeye tıklayın ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.

register-fb-dev

Kayıt olduktan sonra, ekranınızda aşağıdaki gibi “+ Yeni Uygulama Ekle” ye yeşil bir düğme görünmelidir. Başlamak için tıklayın.

eklenti yeni-fb-app

Sonra uygulama türünüzü seçeceksiniz. Bunu WordPress site yorumlarınız için kullanacağımızdan WWW: web sitesi seçeneğini belirtin.

seçim-app-tipi

Seçtikten sonra web sitesi uygulama sayfanızı başlatmak için bir ekran görmelisiniz, ancak bunu yalnızca Uygulama Kimliği için yaptığımızdan, kurulumu atlamak ve Uygulama Kimliği oluşturmak için sağdaki seçenekleri tıklamanız yeterlidir..

atlamak-fb-uygulama-kurulum

Şimdi kimliğinizi oluşturun! Hatırlayacağınız bir görünen ad ve ad alanı eklemeniz, bir kategori seçmeniz ve kimliği oluşturmak için mavi düğmeyi tıklamanız yeterlidir.

create--app-id

Tamam, şimdi bir Facebook Uygulama Kimliğiniz var! Kopyalayın ve yapıştırmak için WordPress kontrol panelinize geri dönün.

Facebook Comments WordPress Eklenti Ayarları

Bunu yaptıktan sonra, FB Comments ayarlarınızı gözden geçirebilir ve ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde kaydet’i tıklamanız yeterlidir – işte bu!

Bu eklenti ile her yorum / sayfaya Facebook yorumlarının otomatik olarak eklenmesini devre dışı bırakma ve bunun yerine kullanışlı bir kısa kod kullanma seçeneğiniz de var. Bu şekilde Facebook yorumlarını yalnızca oluşturduğunuz belirli sayfalara veya sayfa şablonlarına dahil edebilirsiniz.

Not: Elbette renk şemalarına (koyu / açık), özelleştirilebilir arka planlara, 39’dan fazla animasyon efektine, çok siteli kullanımlı premium eklenti lisansına ve premium desteğe erişim için Pro’ya da yükseltebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bazı renkleri düzeltmek olsa da, hızlı bir Google araması ve minimum CSS ile anlayabileceğiniz bir şey olabilir>

Facebook Yorumları Neden Kullanmalısınız?

Facebook Yorumlarını seçim çözümünüz olarak kabul etmenin birçok nedeni vardır (FB Comments WordPress eklentisi aracılığıyla olsun ya da olmasın) ve devam edebiliriz. İşte başlamanız için sadece ilk beş:

1. Azaltılmış Trolling

Birkaç istisna dışında, insanlar gerçek kimliklerini Facebook’ta kullanırlar. Bu, Disqus ve Livefyre gibi insanların herhangi bir ad veya hesapla hesap oluşturabilecekleri diğer yorumlama çözümlerinin aksine duruyor. Facebook, insanların geçerli kimlik bilgilerini belirtmelerini gerektirir.

Çevrimiçi troller anonimliği sevdiği için bu, trollemeyi önemli ölçüde azaltır. İnsanlar çocuk hakaretine sahip bir yorumcuya saldırmak istiyorsa, bunu bir Facebook Yorumları çözümü ile gerçek adlarını (ve muhtemelen resimlerini) kullanarak yapmak zorunda kalacaklar..

Evet, yukarıda belirtildiği gibi, her zaman sistemi nasıl yeneceğini öğrenen insanlar vardır. Ancak, insanlar yalnızca çevrimiçi ortamda hakaret etme fırsatı için sahte bir Facebook hesabı oluşturma yolunda gitmezler..

Gerçek şu ki, trollemeyi asla ortadan kaldıramazken, insanları gerçek bir kimlikle yorum yapmaya zorlayarak önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Bu, Facebook Yorumlarını hemen diğer çözümlerden daha iyi hale getirir.

2. Azaltılmış Spam

Gördüğümüz gibi, gücün karanlık tarafına boyun eğen SEO uzmanları, blogların yorum bölümlerini spam yapmak için kullanıyor. Basitçe söylemek gerekirse, Facebook Comments ile yapmak daha zordur, bu da WordPress spam’ını önlemek için yollar listenize eklemeyi mükemmel bir yöntem haline getirir.

Çünkü Facebook kötüye kullanımdan şüphelenilen tüm hesapları hemen yasaklayacaktır. Bu yüzden siyah hatters, spam çabalarına yeniden başlamadan önce şirketi gerçek olduğunu düşünmeye kandıracak bir kimlikle tamamlanan yeni bir Facebook hesabı oluşturma sürecinden geçmek zorunda kalacak..

3. Sosyal Katılımı Artırın

Facebook hala gezegendeki en popüler sosyal medya sitesidir. Facebook’a bağlı bir yorum sisteminiz varsa, etkileşimi artırmak için tamamen yeni bir fırsat açtınız.

Facebook Comments ile her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz. Yorumlardan nişan alırsınız ve bu yorumlar Facebook’a bağlı olduğu için ek maruz kalma da elde edersiniz. Sitenizi ziyaret etmemiş, ancak arkadaşlarından birinin blogunuzdaki bir makaleye yorum yaptığını fark eden kullanıcılar, ne yayınladığınızı kontrol etmeye cazip gelebilir. Yeni bir sadık ziyaretçi ile sonuçlanabilir.

4. En Çok Beğenilen Yorumlar Başa Dön

Facebook Yorumları’nın spam’ı azaltmasının bir başka yolu, en çok “beğenilen” yorumları en üste koymasıdır. Bu şekilde, ziyaretçilerinizin yorumlar bölümünün en üstünde gördüğü ilk şey, en çok takdir edilen yorumdur. Bu (genellikle) spam olmayacak.

En çok beğenilen yorumları en üste koymak, inane, hakaret ve aksi takdirde anlamsız yorumları en alt düzeye koyar. Bu, trollerin beslenmesini önler.

5. Geliştirilmiş Güvenilirlik

Bir tartışma panosunda “xyzzy2122” tarafından bir yorum gördüğünüzde, bunu ne kadar ciddiye alıyorsunuz? Herkes olabilir. Bununla birlikte, Facebook Yorumları ile insanlar gerçek isimleri ve profil resimleri altında yorumlar sunacaklar. Bu onların güvenilirliğini artıracak ve bu da genel tartışmanın kalitesini artıracaktır..

Sarmalamak

Özetle, Facebook Yorumları tartışmalı olarak “git” yorum çözümünüz olmalıdır. Trol sayısını azaltacak, spam’ı ortadan kaldıracak, sizi geniş bir sosyal ağa bağlayacak ve sitenizdeki tartışmaların genel bütünlüğünü artıracaktır.. Web sitenizdeki yorumlar için en sevdiğiniz çözüm hangisidir? Aşağıdaki yorumlarda yeterince uygun şekilde ses çıkarabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map