WordPress Çıkış Açılır Eklentileri ile Katılımı Artırın ve Kayıp Olası Satışları Önleyin

WordPress Çıkış Açılır Eklentileri ile Katılımı Artırın ve Kayıp Olası Satışları Önleyin

Web sitenize katılımı artırmanın ve kaybedilen olası satışları azaltmanın bir yolunu arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. Bugün çıkış pop-up’larına ve bu bölümde size nasıl yardımcı olabileceklerine bakacağız..


Çıkış pop-up’ları, olası satış yaratmanın, satışları artırmanın ve sitenizin diğer hedeflerine karşı dönüşüm sağlamasına yardımcı olmanın kolay ve etkili bir yoludur.

Bildirildi ki sitenizden ayrılan ziyaretçilerin% 70’inden fazlası geri dönmeyecek. Bu yazıda çıkış pop-up’larının bu istatistikle nasıl mücadele edebileceğine bakacağız. Bir çıkış pop-up’ının tam olarak ne olduğunu, bunları neden kullanmanız gerektiğini ve farklı çıkış pop-up’ları ve WordPress çıkış pop-up eklentilerinin mevcut olduğunu tartışacağız..

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

Çıkış Açılır Pencere nedir?

LeadMagnet

Bir çıkış penceresi tam da budur. Tıpkı bir ziyaretçi siteden çıkmak üzere olduğu gibi, bir web sayfasında görüntülenen bir pop-up’tır. Kullanıcının fare hareketleri, bir siteden çıkma niyetini gösterir göstermez izlenir, bir açılır pencere görünür. Çıkış açılır penceresinin içeriği, görüntüleyiciyi seçtiğiniz bir işlemi tamamlamaya teşvik eder..

Çıkış açılır pencereleri çeşitli şekillerde görüntülenebilir. En yaygın olanı, ekranın ortasında görünen bir ışık kutusu açılır penceresidir. Ancak, çıkış açılır pencereleri slayt olarak veya görüntüleyici ekranının sağ alt köşesinde de görünebilir. En iyi WordPress çıkış pop-up eklentilerinden bazıları size tüm tarayıcı penceresini ele alma seçeneği sunar. Seçtiğiniz stil, çıkış pop-up’ınızın hedefini ve web sitenizin stilini yansıtmalıdır.

Çıkış Popup’ları Hedef Dönüşüm Oranlarını Artırmaya Nasıl Yardımcı Olabilir?

Çıkış pop-up’larını görüntülemenin birçok faydası vardır, ancak sonuçta bunları bir web sitesinde kullanmanın nedeni hedef dönüşüm oranlarını artırmaktır.

E-posta Listenizi Büyütün

İlk olarak ve çok yaygın olarak, bir çıkış pop-up’ı potansiyel üretici olarak kullanılır. Çıkış pop-up’ları, bültenler ve posta listeleri için e-postaların veya sosyal medya için takipçilerin toplanmasına yardımcı olabilir. Bir ziyaretçinin e-postasını topladıktan veya sizi sosyal medyada takip etmeye teşvik ettikten sonra, onlarla iletişimde kalabilir, bir ilişki oluşturabilir, sitenize geri yönlendirebilir veya onlara başka bir fırsat sunabilirsiniz..

Satışları Artırın

İkincisi, çıkış pop-up’ları satışları artırmak için popüler bir yöntem olarak kullanılır. Ücretsiz gönderim, indirim kuponları, para kapatma veya bir çıkış pop-up’ında promosyonlar görüntüleme, ayrılan bir ziyaretçiyi ödeme yapan bir müşteriye dönüştürmenin etkili yoludur..

Kullanıcı Görüşlerini Topla

Çıkış pop-up’ları, çıkış kolaylığı gibi web siteniz veya süreçleri hakkında geri bildirim almak için de kullanılabilir. Ziyaretçilerin neyi sevdiğini veya zor bulduğunu anlayarak sitenizi daha kullanıcı dostu hale getirmek için düzenleyebilirsiniz. Kitleniz sitenizi gezinmek için ne kadar kolay bulursa, kalma olasılıkları da o kadar artar, dolayısıyla dönüşüm oranlarını artırır.

Hemen Çıkma Oranlarını Düşürün ve Sayfa Görünümlerini Artırın

Son olarak, çıkış pop-up’ları, ziyaretçileri terk etmek ve hemen çıkma oranlarınızı azaltmak için harika bir yoldur. Çıkış pop-up’ları, sitenizdeki başka bir sayfaya veya makaleye bağlantılar göstererek kitlenizin ayrılmasını engelleyebilir. Bir ziyaretçi, şaşırtıcı içeriğinizi ve sunduğunuz şeyi görmeden sitenizden ayrılırsa, onları sonsuza kadar kaybedebilirsiniz. Trafiği bir çıkış açılır penceresiyle yeniden yönlendirerek bu riski azaltırsınız.

Siteniz Ne Tür Çıkış Açılır İçeriği Kullanmalıdır??

Yönettiğiniz web sitesinin türü ve hedeflerinin ne olduğu, ne tür bir çıkış pop-up’ı kullanmanız gerektiğini ve pop-up’larınızın ne tür içerik görüntüleyeceğini belirler. Anahtar, sitenizin elde etmesini istediğiniz içerikle alakalı çıkış pop-up içeriğini görüntülemektir..

E-posta Kayıt Formu Görüntüleme

LeadMagnet WordPress Çıkış Açılır Eklentileri

E-posta listenizi büyütmek veya potansiyel müşteriler oluşturmak istiyorsanız, bir e-posta kayıt çıkış penceresi açılır. Bu, insanlardan posta listenize veya aylık bülteninize abone olmalarını istemek olabilir. Bununla birlikte, bir müşteri adayı e-posta adreslerine katılmaya teşvik etmek için bir adım daha ileri giderek bir kurşun mıknatıs görüntülemek için önemli bir yerdir..

İnsanları Sizi Sosyal Medyada Takip Etmeye Davet Edin

Sosyal Medya WordPress Çıkış Açılır Penceresi

Ziyaretçileri iade etme şansını kaçırmamak için çıkış pop-up’ınız insanlardan sizi sosyal medyada takip etmelerini isteyebilir. Kullanıcılar genellikle bir e-posta adresini teslim etmeye ihtiyatlı davranırlar ancak bir takip ya da benzerine daha açıktırlar. Ayrılmış bir görüntüleyiciyi sosyal medya hayranına dönüştürebiliyorsanız, onlarla hala bir bağlantınız ve gelecekte sitenizi ve tekliflerinizi doğrudan tanıtmanın bir yolu var.

Ücretsiz Kargo veya İndirim Kuponu Sunun

İndirim Çıkış Pop-up'ı

Bir e-ticaret mağazası çalıştırıyorsanız, görüntüleyebileceğiniz en iyi çıkış pop-up içeriği türlerinden biri indirim kuponu veya ücretsiz gönderim teklifidir. Ziyaretçilerinizin mağazanıza göz atması, sattığınız ürünlerle büyük olasılıkla daha fazla ilgilendikleri anlamına gelir.

Ücretsiz kargo

Sitenizden ayrılırlarsa muhtemelen doğrudan rakiplerinize gideceklerdir. Bu nedenle, bir üründe indirim veya ücretsiz gönderim promosyonu ile reddedemeyecekleri bir teklif yapın.

En İyi Teklifleri veya Özel Fırsatları Tanıtın

Herkes e-Ticaret mağazasında düşük bir fiyata ürün satmaktan veya ücretsiz gönderim yapmaktan mutlu değildir. Bu durumda, potansiyel müşterilerinizi paralarıyla ayrılmaya ikna etmek için bir çıkış açılır penceresi kullanabilirsiniz..

Çıkış pop-up’ında en iyi tekliflerinizi tanıtın veya özel fırsatlarınızı sergileyin. Bu, yalnızca kullanıcıları web sitenizde daha uzun süre kalmaya teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda satışlara neden olabilir.

Alışveriş Sepetini Terk Etmekten Kaçının

Terk edilmiş alışveriş sepeti

E-Ticaret mağazaları için alışveriş sepetini terk etme oranı yüksektir ve bir çıkış pop-up’ı kullanmak bu sorunla başa çıkmanın harika bir yoludur. Bir izleyici ayrılırken, bir çıkış açılır penceresi alışveriş sepetindeki ürünler hakkında bildirimde bulunabilir. Bu, onlara satın almak istediklerini hatırlatmaya yardımcı olur ve umarım satışı kapatmanıza yardımcı olur.

Web Sitesi Hakkında Geri Bildirim Toplayın

Geri Bildirim Çıkış Menüsü

Geri bildirim çıkış pop-up’ları genellikle sayfanın sağ alt köşesinde bulunur. Müşterinin bugün neden satın almadığı veya web sitesinin neleri iyileştirebileceği sorusundan, izleyiciden siteyi veya müşteri hizmetini derecelendirmesini istemekten farklı bir tarzdadır..

Bu, sitenizdeki kullanıcı deneyiminin nasıl olduğu ve potansiyel müşterilerinizin işlemlerini neden tamamlamamış olabileceğini hissetmenize yardımcı olabilir..

Bir Rekabetin Reklamını Yapın

Sitenizde, avantajları sınırsız olması gereken bir rekabet yürütüyorsanız, bir çıkış pop-up’ı reklam vermek için harika bir yerdir. Görüntüleyenlerinizin sitenize nereden baktığına bağlı olarak, rekabeti hep birlikte kaçırmış olabilirler. Haberlerin bir çıkış pop-up’ına konulması insanların dikkatini çekmeli ve katılmaya teşvik etmek için yeterli olabilir.

En İyi WordPress Çıkışı Açılır Eklentileri Nelerdir??

Sitenizde çıkış açılır pencereleri oluşturmanıza ve ayarlamanıza yardımcı olabilecek birçok WordPress çıkış pop-up eklentisi var..

Optimonk

OptiMonk tarafından Popups & Yerinde Yeniden Hedefleme'den çıkın

Optimonk, WordPress için bir çıkış açılır penceresi ve yeniden hedefleme eklentisidir. Eklenti ücretsiz olsa da, premium bir Optimonk aboneliğine ihtiyacınız olacak (1 günlük ücretsiz deneme sürümü sunsalar da – bir plan için oturum açmadan önce hizmeti sevdiğinizden emin olabilirsiniz).

Optimonk, site ziyaretçilerinizin ayrılmadan önce dikkatini çekmek için kullanabileceğiniz 5 farklı mesaj türü içerir. Geleneksel bir pop-up, geçiş reklamı, kenar çubuğu bildirimi, göze çarpmayan nanobar veya hatta bir anlaşma ile şanslı bir tekerlek ekleyin (ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz 50’den fazla stil şablonu vardır). Tetikleyicinizi (çıkış amacı veya hareketsizlik gibi) ayarlayın ve olası satışları yakalamaya başlayın. En iyisi, Optimonk, Facebook Messenger recart ile entegre edilmiştir – bu da e-postadan çok daha iyi bir dönüşüme neden olur.

Diğer eklenti özellikleri arasında Pop-up’lar için A / B testi, ziyaretçi hedefleme ve sürükle ve bırak açılır pencere özelleştirici. Hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz Optimonk açılır pencereleri ve kendi sitenizde denemek için ücretsiz deneme sürümüne kaydolun.

OptinMonster

OptinMonster WordPress Optin Formları

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

OptinMonster, bir ziyaretçinin web sitenizden çıkmayı seçtiği anda bir çıkış pop-up’ı görüntülemenizi sağlayan güçlü çıkış amacı teknolojisiyle birlikte gelir. Kullanıcının bu gibi davranışlarını tespit ederek ve hedeflemek üzere olan kampanyaya bırakmak üzere oldukları gibi, ziyaretçileri sitenizde tutma, e-posta toplama ve satış yapma olasılığınız daha yüksek.

OptinMonster birinci sınıf bir üründür ve sayısız özelliği bunu yansıtmaktadır. Diğer şeylerin yanı sıra, kullanıcının bulunduğu yere ve sitenizle etkileşime bağlı olarak kişisel açılır pencereler görüntülemenize olanak tanır.

Bu WordPress çıkış pop-up eklentisi, kitlenize neyin çekici geldiğini öğrenmek için pop-up’larınızı ayırmanıza olanak tanır. Ayrıca, sonuçlarınızı ölçebilmeniz için analitik sunar. Gerçekten çok yönlü bir çözüm olan OptinMonster, hedeflerine ulaşma konusunda ciddi olanlar için etkileyici bir eklentidir.

MailOptin

MailOptin - Pop-up'lar, E-posta Optin Formlar ve Bültenler

Bilgi ve İndirmeDemoyu Görüntüleyin

MailOptin olası müşteri oluşturma eklentisi sitenize pop-up’lar ve optin formları oluşturmak için mükemmel bir seçenektir. Eklenti, bir form oluşturucu ve şablon oluşturucu (ışık kutusu, bildirim çubuğu, slayt girişi, gömülü, yazıdan önce / sonra veya widget) arasından kolay seçenekler sunar, böylece stil kolaydır. Bununla birlikte, belirli sayfalarda, kenar çubuğunuzda veya altbilginizde veya kullanıcılar sitenizden ayrılınca bile hızlı bir şekilde özel harekete geçirici mesajlar oluşturabilirsiniz.

MailOptin Pro, bir kullanıcının ayrılmak üzere olduğunu algılamak için güçlü bir çıkış amacı teknolojisi içerir. Kullanıcının dikkatini çekmek, bir teklif görüntülemek ve / veya ayrılmadan önce abone olmalarını sağlamak için özel bir tercihte bu özelliğin etkinleştirilmesini sağlayarak sitenin terk edilmesini önleyin.

Eklentinin Pro sürümü, A / B ayrık testi, sitede tetikleme süresi, gelişmiş hedefleme, ek optin şablonları, yerleşik otomatik yanıtlayıcı ve hatta Elementor entegrasyonu gibi yardımcı potansiyel müşteri oluşturma özelliklerini de içerir. MailOptin aynı zamanda MailChimp, Constant Contact, ConvertKit, Drip, AWeber ve daha birçok büyük e-posta pazarlama platformuyla da uyumludur..

Gelişmeler

Gelişmeler

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Thrive Leads WordPress eklentisi, çeşitli pop-up form seçenekleri sunar. Ziyaretçileri sitenizden ayrılmadan önce yakalamak için bu popüler WordPress çıkış açılır eklentisi SmartExit ve SmartExit + teknolojisini kullanır.

Bu kapsamlı teknoloji, açılır pencerelerin kullanıcının davranışına göre görüntülenmesini sağlar. Bu, ziyaretçilerin pop-up’ları kaçırmayacakları, onlar tarafından kesintiye uğramayacakları ve sitede kalmayı seçmeleri durumunda aynı pop-up mesajların tekrarlanmayacakları anlamına gelir.

Thrive Lead’in pop-up’larının oluşturulması kolaydır ve çok özelleştirilebilir. OptinMonster ile karşılaştırıldığında çok daha uygun bir fiyata sunulan Thrive Leads, küçük işletmeler veya mütevazi blogcu için harika bir WordPress çıkış pop-up eklentisidir..

Yeloni Çıkış Pop-up’ları

Yeloni Çıkış Pop-up'ları

Yeloni Exit Pop-up, çıkış açılır pencerelerinde uzmanlaşmış ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bu hafif eklenti, diğer seçeneklerin yanı sıra teklifler, sosyal düğmeler, yeniden yönlendirme ve e-posta kayıt formlarını görüntüleyebilir.

Bu ücretsiz WordPress çıkış pop-up eklentisinin kurulumu hızlı ve özelleştirmek kolaydır. Eklentinin davranışı, sitenizin ihtiyaçlarına daha iyi uyacak şekilde de yapılandırılabilir. Bu onu çok popüler bir ücretsiz seçenek ve çıkış pop-up dünyasında yeni başlayanlar için özellikle değerli bir eklenti yapıyor.

Son düşünceler

Siteniz için doğru çıkış pop-up türünü seçmeniz önemlidir. Sitenizin hedeflerini ve bir çıkış pop-up’ının neye ulaşmak istediğinizi dikkatlice düşünün, sonra oradan gidin.

Hangi seçeneklerin en iyi sonuçları verdiğini görmek için analizlerinizi dikkatlice izleyerek farklı çıkış açılır pencereleri çalıştırmayı da deneyebilirsiniz. Sitenizde en iyi çıkış türü hangisi işe yarayacak? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map