WordPress 2020 için 12+ En İyi Anti-Spam Eklentisi

WordPress 2019 için En İyi 12 Anti-Spam Eklentisi

WordPress yorum spam’iyle mücadele devam eden bir süreçtir ve (a) eklentilerin yardımıyla veya (b) WordPress’teki tartışma ayarlarını değiştirerek yapılabilir. Bu derste, her iki yönteme de odaklanıyoruz. Bir sonraki anti-spam eklentinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken 2 faktör:


  1. Trafik miktarı
  2. Yorum sayısı

Her iki sayı da alt uçtaysa (örneğin, bir blog’u başlatırken), tekniği (b), yani spam’i manuel olarak önlemek için WordPress ayarlarını değiştirmeyi tercih edebilirsiniz. WordPress’in ne kadar sunduğunu görmek oldukça ilginç.

Kısım (a) ‘da, yani WordPress antispam eklentilerini kullanarak spam önleme, önce bir antispam eklentisinin sahip olması gereken önemli özelliklere bir göz atıyoruz. Sonra eklenti listesine dalıyoruz.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

WordPress Antispam Eklentisinin Temel Özellikleri

Bir antispam WordPress eklentisinde arayabileceğiniz çok şey var, ancak gerçekten dikkate almanız gereken birkaç önemli özellik var. Hadi bir bakalım!

Sıfır İstemci Tarafı İşlemleri

Müşteri tarafı işlemleri, yorumu yazmak dışında, mümkün olduğunca düşük tutulmalıdır – ideal olarak sıfır. Eklentiniz, orijinal yorumcunuzdan bir onay kutusunu işaretlemesini / işaretini kaldırmasını veya anlaşılmaz bir captcha resmi yazmasını istememelidir. Yorumlar için captcha girilmesi kullanıcı deneyimini önemli ölçüde engeller ve bundan kaçınılmalıdır.

Minimum WordPress Veritabanı Etkisi

Tomurcuk at

İyi bir anti-spam eklentisi, spam yorumunun WordPress veritabanına girilmesine izin vermemelidir. Sonuç olarak, SQL işlemlerinin sayısı azalır, bu da daha düşük sunucu yükü, yani en yüksek trafik saatlerinde bile daha yüksek performans anlamına gelir. Buradaki risk, antispam algoritması yanlış giderse, gerçek bir yorum sonsuza kadar kaybedilebilir (ayy).

Yeni Kullanıcı Kaydı Spamini Engelle

WordPress kayıt sayfası, kullanıcıların web sitenize kaydolmalarını sağlar. Kayıt işlemi oldukça basittir ve botlar tarafından kolayca otomatikleştirilebilir.

Neden Durdurmamız Gerekiyor?? Bir kez kaydolduktan sonra, kullanıcı filtrelemeden istediği kadar yorum gönderebilir. Bu normal Tartışma WordPress’in yeni bir kurulumunda ayarlama. Bu nedenle, varsayılan ayarları değiştirebilir veya yeni kullanıcı kayıt spam’lerini engelleyen WP-SpamShield gibi bir eklenti kullanabilirsiniz.

Geri İzleme Doğrulaması

Geri İzleme Doğrulaması, gelen geri izlemenin istemci IP adresini sunucunun IP adresiyle karşılaştıran bir filtreden oluşur. Her ikisi de eşleşmezse spam.

İstatistik

İstatistikler verilerin izlenmesine ve analiz edilmesine yardımcı olur. Eklenti, tespit edilen spamların haftalık veya aylık istatistiklerini sağlamalıdır.

Maliyet

Birçok eklentide olduğu gibi, bazıları ücretsizdir ve bazıları ücretlidir. Antispam Bee gibi bazı eklentiler tamamen ücretsizdir. Akismet ve CloudTalk gibi diğer çözümler, ticari ve ticari web siteleri için ücretli seçeneklerdir.

1. Akismet

akismet anti-spam eklentisi

Automattic ekibi tarafından geliştirilen depodaki bir numaralı WordPress antispam eklentisi – Akismet, WordPress sitenize kurumsal düzeyde spam koruması getiriyor. Kuşkusuz, WordPress için spam önleme eklentisi Akismet’ten bahsetmeseydik listemiz tam olmazdı. 5 milyondan fazla aktif kurulumla Akismet, şüphesiz en popüler WordPress anti-spam eklentisidir. Spam ile mücadele etmek için mükemmel bir çözüm, özellikle yorum spam’ı.

Akismet anti-spam eklentisi, oluşturduğunuz her WordPress sitesine önceden yüklenmiş olarak gelir. Tek yapmanız gereken eklentiyi etkinleştirmek ve A, B, C kadar basit bir işlem olan bir API anahtarı aracılığıyla Akismet hesabınıza bağlanmaktır. Akismet bağlandıktan hemen sonra karmaşık algoritmaları kullanarak spam’ı durdurmanıza ve kurallar. Eklenti, gelen tüm yorumları Akismet sunucusuna yükleyerek çalışır. Daha sonra yorumlar yüzlerce * antispam algoritmasına tabi tutulur (* tam olarak tam sayısını bilmiyoruz). Doğru yorumlar yayınlanırken geri kalanı spam kuyruğuna atılır. Hangilerinin bir moderatör tarafından spamlandığını görmek veya spam klasörüne otomatik olarak koymak için her yorumun durum geçmişini bile görüntüleyebilirsiniz.

Eklenti SADECE kişisel web siteleri ve sivil toplum kuruluşları için ücretsizdir (lisans koşullarını görüntüle). Akismet’i ticari bir web sitesinde kullanmak istiyorsanız ayda en az 5 $ ödemeniz gerekecektir. Premium planlar, gelişmiş istatistikler ve öncelik desteği gibi ekstra özelliklerle birlikte gelir ve fiyatı iyi fiyatlandırır.

2. Antispam Arısı

antispam bee

Akismet’ten sonraki en iyi seçim Anti-Spam Bee olacaktır. Bu ücretsiz eklenti harika özelliklerle doludur ve Akismet gibi kayıt gerektirmez. Anti-Spam Bee kişisel ve ticari kullanım için ücretsizdir, bu nedenle web siteniz ne olursa olsun spam ücretsiz olabilir. Antispam Bee, spam yorumları ve geri bildirimleri etkili bir şekilde ortadan kaldırmak için ihtiyacınız olan tek çözümdür.

Antispam Bee’nin kullanımı kolaydır. Spam göndericileri CAPTCHAS’a gerek olmadan ve üçüncü taraf hizmetlerine kişisel veriler göndermeden hızlı bir şekilde durdurabilirsiniz. Eklenti aynı zamanda GDPR uyumludur ve bir dizi mükemmel özelliğe sahiptir.

Onaylanan yorumculara güvenme, IP adreslerini doğrulama, belirli ülkelerden kullanıcıları engelleme, doğrudan spam yorumlarını silme, yönetici bildirimlerini ayarlama, Fail2Ban kullanarak spam gönderenleri günlüğe kaydetme, belirli sayıda gün sonra WordPress spam veritabanınızı temizleme ( spam temizleme) ve liste uzayıp gidiyor. Ayrıca eklenti, kontrol panelinizde aylık spam istatistikleri sunar.

3. WP’mi gizle

WP'mi gizle

Bilgi ve İndirme

27 binden fazla mutlu alıcı ile Hide My WP, CodeCanyon’da 1 numaralı WordPress güvenlik eklentisidir. Ancak adıyla aldanmayın – Hide My WP size tam spam koruması ve daha fazlasını sunar. Web sitenizi bilgisayar korsanlarına, tema algılayıcılarına ve spam göndericilere görünmez ve yenilmez hale getiren premium bir araç grubudur (yukarıdaki videoyu izleyin).

Hide My WP tam da bunu yapıyor. Tüm sitenizi değersiz adamlardan gizler. Wp-login dahil olmak üzere istediğiniz URL’yi korur ve kötü adamları daha da karıştırmak için wp-admin URL’sini yeniden adlandırır. Sizi güvende tutmak için Hide My WP, diğer şeylerin yanı sıra tomurcuktaki SQL Injection saldırılarını algılar ve sıkıştırır.

Hide My WP mükemmel bir kullanıcı derecelendirmesine sahiptir ve BuddyPress, bbPress ve çok daha fazlası ile uyumludur. WordPress web siteniz için nihai güvenlik ve spam önleme eklentisidir..

4. Cleantalk Spam Koruması

cleantalk spam koruması

Cleantalk Spam Protection, yeni başlayanlar ve deneyimli kullanıcılar için uygun olan basit ama güçlü bir bulut tabanlı WordPress anti-spam eklentisidir. Web sitenizi bozmadan spam göndericileri durdurmak için ihtiyacınız olan şeyleri sunarak özelliklerin önünü keser. 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunarken, sona erdiğinde Cleantalk hizmetini yılda çok mütevazı 8 $ karşılığında satın almanız gerekir..

Eklenti, spam kayıtlarını, yorumları, iletişim e-postalarını, siparişleri, rezervasyonları, abonelikleri, anketleri ve ayrıca widget’larda, arama formlarında ve WooCommerce’da spam’i durdurmanıza yardımcı olur. Yorumlar önce CleanTalks’ın bulut sunucularına yüklenir ve burada birden fazla doğrulama kontrolü yapılır. Bu kontroller şunları içerir: – yorum çok hızlı bir şekilde gönderildi, JavaScript devre dışı bırakıldı, kara listeye alınan HTTP bağlantıları ve daha fazlası. Daha sonra geçerli yorumlara izin verilirken, geri kalanlar spam kuyruğuna gönderilir. Bunun da ötesinde, Cleantalk mevcut spam yorumlarını ve kullanıcıları kontrol eder ve kaldırır.

Cleantalk Spam Protection, İletişim Formu 7, Ninja Formları, WPForms, MailChimp, Jetpack yorumları, BuddyPress, S2Member, Mailpoet ve çok daha fazlası dahil olmak üzere favori araçlarınızla uyumludur. CAPTCHA, bulmacalar, sorular, matematik bilmeceleri ve diğerleri ile birlikte gelmediğinden kullanımı kolaydır..

5. Titan Antispam ve Güvenlik

titan antispam ve güvenlik wordpress eklentisi

Titan Antispam & Security, bir WordPress anti-spam eklentisinden daha fazlasıdır; bir dizi güvenlik özelliği. Eklenti size bir güvenlik tarayıcısı, güvenlik duvarları, güvenlik denetimleri, gerçek zamanlı IP kara listesi, kötü amaçlı yazılım tarayıcısı ve bozuk dosyaları onarma olanağı sunar.

Ancak tüm bu özelliklerle bile Titan Antispam & Security, spam engellemeyi bir esinti haline getiren kullanımı kolay ve sezgisel bir arayüz sunuyor. Eklenti başlangıçta basit bir spam engelleyiciydi. Ancak son zamanlarda yapılan mega güncellemeler sayesinde, eklenti her tür web sitesi için kapsamlı bir WordPress güvenlik çözümüne dönüştü.

Can sıkıcı CAPTCHA’lar yoktur ve daha fazla özelliğe ihtiyacınız varsa, Titan Antispam & Security size muhteşem bir dizi premium eklenti sunar. Yazma sırasında 200.000’den fazla aktif yüklemeye sahip, yani güvenli ellerde.

6. WP Bruiser

wp bruiser wordpress anti-spam eklentisi

Eskiden Goodbye Captcha olarak bilinen WPBruiser, harika bir WordPress anti-spam eklentisidir. Eklenti, spam’ı başlatmadan önce durdurmak için kayıt sayfalarında antispam önlemleri ile giriş ve şifre sıfırlama sayfalarını uygular. Özgür olmak için oldukça güçlü ve temiz bir yönetici arayüzü sayesinde ayarlarınızı kolayca yapabilirsiniz.

WPBruiser, iletişim formlarınızı, kayıp şifre formlarınızı, giriş formlarınızı, kayıt formlarınızı ve yorumlarınızı korumanıza yardımcı olan mükemmel bir WordPress anti-spam eklentisidir. Ayrıca, IP adreslerini engellemenize ve ‘/? Author = N’ taramalarıyla botların kullanıcıları numaralandırmasını önleyen güvenlik özellikleriyle birlikte gelir.

Eklenti, kaba kuvvet saldırıları tespit edildiğinde size bildirim gönderir. Ayrıca, her şeyin üstünde kalabilmeniz için ayrıntılı spam raporları alırsınız. Bunun dışında, WPBruiser size İletişim Formu 7, WooCommerce, Yerçekimi Formları, Ninja Formları, AffiliateWP, Kolay Dijital İndirme ve çok daha fazlası gibi birçok uzantı sunar..

7. Spam Yok Edici

spam yok edici wordpress anti-spam eklentisi

Spam Destroyer, okuyucularınız için olabildiğince mütevazi olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu hafif eklenti, yorumcularınızı ertelemeden otomatik spam’ı durdurur ve küçük bir blog veya düşük trafikli bir web sitesi için düşünebileceğiniz bir şeydir.

Spam Destroyer ile ilgili en iyi bölüm muhtemelen basitliği. Yani, eklenti kutudan çıkar çıkmaz çalışır. Spam Destroyer’ı yükleyin ve tek bir ayara dokunmadan otomatik spam’i durdurun. Eklenti, etkinleştirildikten sonra WordPress yönetici kontrol panelinize öğe eklemiyor. Perde arkasında çalışır.

8. Cerber Security, Antispam ve Kötü Amaçlı Yazılım Taraması

cerber security ve anti-spam eklentisi

Başka bir WordPress güvenlik paketi olan Cerber Security eklentisi, WordPress sitenizi sertleştirirken spam’ı ortadan kaldırmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sunar. Doğru; spam engelleme, Cerber Security eklentisinin sunduğu özelliklerden sadece biridir. Kayıt, iletişim ve yorum formlarındaki spam’leri ortadan kaldırmanıza olanak tanır.

Diğer önemli özellikler arasında kaba kuvvet önleme, IP engelleme, özel giriş URL’leri, günlüğe kaydetme, kullanıcının oturum yöneticisi, ziyaretçilerin wp-admin’i gizleme, WP REST API’sine erişimi engelleme, görünmez reCAPTCHA, bütünlük denetleyicisi, kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, zamanlanmış güvenlik taramaları, iki faktör kimlik doğrulaması vb..

9. WordPress Sıfır Spam

wordpress sıfır spam

Birçok anti-spam eklentisi geliştiricisinin günümüzde takip ettiği no-CAPTCHA yaklaşımını seviyorum. Okuyucularınıza soruları yanıtlama, CAPTCHA’ları doldurma ve kullanıcı deneyimini kolaylaştıran bilmeceleri çözme sıkıntısını kurtarır. Aynı zamanda, spam yorumları denetleme zorunluluğunu ortadan kaldırır, bu da zaman alır.

WordPress Zero Spam, web sitenizdeki spam’i ortadan kaldırmanın stressiz bir yolunu sunan bu yaklaşımı somutlaştırmıştır. Yapmanız gereken tek şey WordPress Zero Spam eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek. Eklenti, robotların spam göndermesini önlemek için sunucu ve istemci tarafı JavaScript anahtarı doğrulaması kullanarak web sitenizdeki spamların% 99,9’unu devralır ve engellemeye başlar. Esasen, kullanıcılar JavaScript etkinleştirilmeden yorum yapamaz.

WordPress Zero Spam, diğerlerinin yanı sıra İletişim Formu 7, Yerçekimi Formları, Ninja Formları, BuddyPress ve WPForms gibi olağan şüphelilerle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Daha ne? Spam içerikli IP adreslerinin web sitenizi görmesini engelleyebilirsiniz.

10. Spam Göndericileri Durdur

spam göndericileri durdur

WordPress anti-spam eklentileri gittikçe, Stop Spammers ünlü bir spam suikastçısıdır. Yapılandırması ve kullanımı gülünç derecede kolay olan Stop Spammers, kendinizi spam iblisinden korumak için size çok fazla güç sunuyor. Kutudan çıkar çıkmaz çalışır, yani spam göndericileri yok etmek için hiçbir şeye dokunmanıza gerek yoktur.

Spam Göndericilerini Durdur Spam Önleme, yorum spam’lerini önlemenin yanı sıra giriş denemelerini sınırlandırmaya yardımcı olur. Eklenti, 50’den fazla yapılandırma seçeneğiyle birlikte gönderilir ve spam’i tespit etmek için 20’den fazla spam ve kötü amaçlı olay kontrolü kullanır. Eklenti bir yorum veya oturum açma girişimini işaretlediğinde, kullanıcılara reddedilen bir istek sayfası aracılığıyla ikinci bir deneme izni verilir. Burada kullanıcılara engellenmelerini önlemek için bir captcha ekranı sunulur. Captcha, OpenCaptcha, Google reCaptcha veya SolveMedia Captcha arasında değişebilir.

Artık yeni, geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzüyle spam yorumlarla, e-postalarla, kayıtlarla, spambotlarla ve spam göndericilerle kolayca mücadele edebilirsiniz. Gerektiğinde, teşhis testlerini çalıştırabilir ve bir tıklamayla spam etkinliğini görüntüleyebilirsiniz.

Stop Spammers’ın arkasındaki ekip kendilerini geride bıraktı. WordPress siteniz için size daha sağlam ve dinamik güvenlik sunan premium plana başvurabilseniz bile, birçok ücretsiz özelliğin tadını çıkaracaksınız. Bir kelime daha değil.

11. NoSpamNX

nospamx wordpress anti-spam eklentisi

NoSpamNX, ücretsiz kategorideki son (ama en az değil) WordPress anti-spam’ımızdır. Kazara şans eseri oldum ve Sci-Fi sondaj başlığı ile ilgilendim. Bu yüzden suları test etmek için NoSpamNX’i kurdum. NoSpamNX, altına bir öğe ekler Ayarlar> NoSpamNX aktivasyondan sonra.

Ardından, birkaç seçenek içeren basit ve temiz bir yönetici kontrol paneli bulabilirsiniz. Yapılandırması ve kullanımı oldukça kolaydır. Tek bir tıklamayla istatistikleri görüntüleyebilir, spam’ı tamamen engelleyebilir veya spam klasörüne taşıyabilir ve birden çok WordPress web sitesinde kullanabileceğiniz kara listeler oluşturabilirsiniz.

Kabartmak yok, özellik yok, sadece buna odaklanan basit bir WordPress anti-spam eklentisi – spam göndericilerini parçalarında durdurmak.

12. Captcha Plus

Captcha Plus

Bilgi ve İndirme

Captcha Plus, tüm WordPress siteleri için basit bir premium anti-spam eklentisidir. Giriş, kayıt, şifre kurtarma ve yorum formlarınızdaki spam’ı engellemek istiyorsanız özellikle kullanışlıdır.

Yeni güncellemeler ve entegrasyonlar sayesinde, Captcha Plus’ı yalnızca yukarıda belirtilenleri değil, diğer form türlerinde spam’i durdurmak için de kullanabilirsiniz. Eklenti, ter oluşturmadan çeşitli formlara basit matematik hesaplamaları, görünmez captcha, karakter tanıma ve slayt captcha’ları eklemenizi sağlar.

13. WP Yorum Spam’ini Durdurun

WP Yorum Spam'ini Durdur

Yorum bölümünüzü WP Yorum Spam’ini Durdur eklentisiyle temizleyin. Spam’in yayınlarınızı ele geçirmesini önlemenin hızlı, kolay ve ücretsiz bir yoludur. Eklenti yüklendiğinde, spam’i otomatik olarak önleyebilir ve işaretlenmiş yorumları “spam” sekmesinde saklayabilirsiniz (burada yorumları manuel olarak inceleyip onaylayabileceğiniz veya silebileceğiniz). İsterseniz, hemen veya belirli bir sayıda gün boyunca bekletildikten sonra tüm spam’leri otomatik olarak silmek için bir ayarı etkinleştirebilirsiniz.

Dikkate değer özellikler arasında otomatik spam filtreleri, incelemeleri silme veya tutma seçeneği ve diğer WordPress güvenlik eklentileriyle uyumluluk bulunmaktadır. İnsan spam tanıma ve makine öğrenimi, form koruması, sahte WordPress ve WooCommerce kullanıcı kaydı önleme, spam istatistikleri ve daha fazlası gibi ek özellikler için Spam Spam’i Durdur’a yükseltebilirsiniz..

Bonus: Spam’i Önlemek için WordPress Tartışma Ayarları

WordPress’teki yorumları kontrol etme ayarları için: Ayarlar> Tartışma. Bunun, spam’ı önlemenin / bunlarla mücadele etmenin manuel yöntemi olduğunu ve her gün birkaç yorumunuz olduğunda genellikle en etkili yöntem olduğunu lütfen unutmayın. Bununla birlikte, günlük 1000’den fazla yorumunuz varsa, bir antispam eklentisi kullanmak daha uygundur.

Spam’i önlemek için bu varsayılan WordPress ayarlarını kullanmanın belirli yollarını ele alalım. Her seferinde bir bölüm tartışacağız.

Varsayılan Makale Ayarları

manual-anitspam-01-varsayılan makale ayarları

Kendinizi spam trafiğinin yarısından kurtarmak için geri izleme ve pingback’leri devre dışı bırakmanız yeterlidir. Yalnızca kişilerin yeni makaleler hakkında yorum göndermesine izin ver.

Diğer Yorum Ayarları

diğer yorum ayarları

Yorum yazarının yorum yapmadan önce adını / e-postasını girmesi neredeyse her zaman gereklidir. WordPress bunu varsayılan olarak etkinleştirir. Kullanıcıların yorum bırakmadan önce giriş yapmasını istiyorsanız, bu önemli miktarda spam azaltacaktır Bu adım, yorum bırakmak isteyen ancak oturum açmak istemeyen birkaç okunaklı okuyucu için bir kapatma olabilir. bu özelliği etkinleştirmeden önce dikkatlice analiz edin.

Oldukça aktif bir blogda 90 günden daha eski yayınlardaki yorumları devre dışı bırakmalısınız. Bununla birlikte, makaleleri güncellemeye devam ediyorsanız, 90 günlük sınırın çakışmaması için yayınlanma tarihini değiştirdiğinizden emin olun. Dişli yorumları varsayılan olarak koruyun veya gerekirse artırın.

Bana Her Zaman E-posta Gönder

bana her zaman e-posta gönder

Gönderileriniz hakkında binlerce yorum almazsanız bu özelliği kullanabilirsiniz. Açılan her yorum için e-posta bildirimleri alırsınız ve spam yorumlarının bir bölümünü keserek hemen spam olarak işaretleyebilirsiniz.

Yorum Yapmadan Önce

bir yorum görünmeden önce

Daha önce yorum bırakmış olan okuyucuların onay gerektirmeden tekrar yorum bırakmalarına izin vermek, moderatörlük kuyruğundaki yasal yorumları azaltmanıza yardımcı olacaktır. Çoğunlukla spam olacak kullanıcıların geri kalanına odaklanmanız gerekir.

Yorum Denetleme

Yorum Denetleme

2 değerini kullanmanızı öneririm. Bu ideal konuk blogcuların yorumlarında en fazla bir giden bağlantı (link bait) bırakmasına izin verir. Etkili bir yorum denetleme kara listesi oluşturmak, aynı derecede faydalı getirilere sahip, çok zaman alan bir süreçtir. Ancak, bu ayarı etkili bir küfür filtresi olarak kullanabilirsiniz. Sadece küfür kelimeleri listeye ekleyin ve tüm bu yorumlar denetleme sırasına eklenecektir..

Yorum Kara Listesi

yorum kara listesi

Yorum Kara Listesi, Yorum Karartma Kara Listesinin daha katı sürümüdür; burada bir yorum kara listeye alınmış bir kelime içeriyorsa, denetim kuyruğu yerine spam kuyruğuna gönderilir. Avantaj – zaman kazandırır.


Bu yayında çok şey ele aldık ve umarım bazılarını spam engelleme çabalarınızda yararlı bulacaksınız. Spam ile mücadele etmenin en sevdiğin yolu nedir? Listelemediğimiz harika bir antispam eklentisi biliyor musunuz?? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map