Tam Sosyal Medya Ustalığı için 3 WordPress Eklentisi

Sosyal medya pazarlamasında başarılı olmayı denemek zor bir iştir. İnsanların içeriğinizi toplu olarak paylaşmalarını sağlayan ince nüansların ustalaşması son derece zordur ve Twitter veya Facebook beğenilerinde viral olmak için son derece yaratıcı olmalıdır..


Bununla birlikte, WordPress sitenizle başarılı bir sosyal medya etkileşimini kolaylaştırmak için gereken gerçek eylemler, hiçbir olumsuz yan etkisi olmadan tamamen otomatikleştirilebilir. Her yeni gönderi sosyal medya ağı profillerinizle otomatik olarak paylaşılmalı, ziyaretçiler içeriğinizi kolaylıkla paylaşabilmeli ve manuel veri toplamaya başvurmadan en başarılı içeriğinizi analiz edebilmelisiniz.

Bu yazıda, yukarıdakilerin gerçeğe dönüşmesi için ihtiyacınız olan üç sosyal medya WordPress eklentisini tavsiye etmek istiyorum. Bu eklentiler yüklendiğinde sosyal medya etkileşimi tamamen otomatik hale gelecek, böylece sosyal medya popülaritenizi artırmanın önemli yönlerine odaklanabileceksiniz.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. NextScripts Sosyal Ağlar Otomatik Posteri (SNAP)

Neredeyse kesinlikle bir Facebook ve Twitter profiliniz var ve başka birçok profiliniz olabilir. Pinterest, Google+, LinkedIn, Tumblr… liste uzayıp gidiyor. Bu nedenle, yeni içeriğinizi tüm sosyal medya profillerinizde yayınlamak biraz sıkıcı olabilir.

Neyse ki, otomatik bir çözüm var. Akıllı kısaltma bir yana, SNAP blogunuzda yeni içerikleri sosyal medya ağlarınıza yayınlamanın can sıkıcı görevinin cevabıdır. Blogunuzu çok sayıda sosyal medya web sitesine bağlamanızı ve sitenizde yayına girdiklerinde profillerinize otomatik olarak taze içerik yayınlamanızı sağlar.

SNAP kurulum ekranı.

SNAP kurulum ekranı.

Gördüğünüz gibi, güncellemelerinizle birlikte gönderilen mesajı özelleştirmek mümkündür – yayının başlığı, açıklaması, kalıcı bağlantısı vb. İle değiştirilecek dinamik etiketler ekleyebilirsiniz.

Bazı sosyal ağlar için, güncellemelerin nasıl görüntülenmesi gerektiğine ilişkin seçenekleriniz vardır. İşte Facebook’un izniyle:

Facebook ekran seçeneklerinin ekran görüntüsü.

SNAP’tan, yukarıda listelenen üç biçimden herhangi birinde Facebook’a güncellemeler göndermesini isteyebilirsiniz..

WordPress sitenizde yayınlar yayınladığınızda, SNAP kurulumu için gereken bir kerelik yatırım tekrar tekrar ödenir. İçeriğinizi sosyal medya ağlarınız üzerinden tekrar tanıtmak konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak, çünkü sizin için yapılacak.

SNAP kesinlikle sosyal medya profillerine kişisel katılımınızın yerine geçmezken (elbette her zaman aktif ve duyarlı olmalısınız) yapar yeni içeriğin tanıtımını tamamen otomatik hale getirmenizi sağlar. Bu tartışmalı bir şekilde Daha çok kolay otomatikleştirilemeyen başka yollarla sosyal medya profillerinizi ve blogunuzu daha fazla tanıtmak için.

2. Digg Digg

Sosyal medya profilleriniz aracılığıyla yayınların tanıtımını düzenledikten sonra, ziyaretçilerin içeriğinizi, kendi sosyal medya profilleri. Bunu yapabilen çok sayıda eklenti olmasına rağmen her zaman Digg Digg’i bir numaralı seçimim olarak adlandırıyorum.

Bu eklenti yıllardır geliştirilmektedir ve şu adresteki iyi insanlar tarafından satın alınmıştır: Tampon geçen yıl. Onların katılımı, eklentinin sürekli gelişimi için büyük bir fayda sağladı ve kullanıcılar artık sağlam ve son derece işlevsel bir sosyal medya paylaşım eklentisinin tadını çıkarabilir.

Bence Digg Digg’in en iyi özelliği kayan paylaşım çubuğu. İşte kendi blogumdan eylemde olan bir örnek:

Digg Digg'in kayan paylaşım çubuğunun ekran görüntüsü.

Bu çubuk, ziyaretçinin kaydırmasını takip edecek ve böylece paylaşım seçeneği asla gözden kaçmayacak. Digg Digg, çubuğun yerleşimi ve ayrıca hangi sosyal medya paylaşım seçeneklerini sunduğunuz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar (mevcut sosyal ağların listesi şaşırtıcı derecede kapsamlıdır).

Ancak hepsi bu kadar değil – Digg Digg, tercih ettiğiniz yerleşim ise paylaşım düğmelerini yayınların başına ve sonuna yerleştirmenize de olanak tanır:

Digg Digg paylaşım düğmeleri.

Eklenti tembel yükleme kullanır, bu da sitenizdeki başka bir öğenin yüklenmesini yavaşlatmayacağı anlamına gelir. Kaynak yoğun sosyal medya unsurları söz konusu olduğunda, bu harika bir seçenektir. Basitçe söylemek gerekirse, Digg Digg mükemmel çalışıyor ve harika görünüyor.

3. WP Sosyal İstatistikleri

Bu aşamada oldukça iyi ayarlanmış olmalısınız. İçerik otomatik olarak tüm sosyal medya profillerinizde yayınlanıyor ve ziyaretçilerin içeriğinizi kendi takipçileriyle paylaşmalarını gerçekten kolaylaştırdınız. Bu aşamada bir sonraki mantıklı adım, kendinizi bireysel paylaşımların sosyal paylaşımlar açısından popülerliğini analiz etmenize yardımcı olabilecek veri türüyle donatmaktır. Bu tür bilgilerle, daha fazla paylaşım çekecek içerik yayınlamak için gelecekteki içerik stratejinizi şekillendirebilirsiniz.

Bu amaçla bulduğum en iyi eklenti WP Sosyal İstatistikleri. Blogunuzdaki tüm yayınlar için sosyal paylaşım istatistiklerine genel bir bakış sunabilir. Bunun avantajları açık olmalıdır – yayınlarınızın her birinin ayrı ayrı sosyal ağlarda (ve toplamda) nasıl performans gösterdiğini tam olarak görmenizi sağlar. Bu tür bilgiler, sitenizde popüler olan (veya olmayan) içerik türünü anlamanıza yardımcı olabilir.

WP Sosyal İstatistiklerini ayarlamak son derece basittir – eklentiyi yükledikten sonra blogunuzdaki her gönderinin sosyal istatistiklerini güncellemeniz gerekir. Bu yapıldığında, yayınlanan her gönderi için sosyal paylaşım istatistiklerini görebileceksiniz..

WP Sosyal İstatistikleri

WP Social Stats içindeki seçenekler basit ancak son derece etkilidir. Yeni başlayanlar için, yayınları kategoriye göre filtreleyebilirsiniz, böylece sitenizin her bölümü için en popüler yayınları görebilirsiniz. Sayfalara sosyal paylaşım düğmeleri eklerseniz, yayınlar ve sayfalar arasında da geçiş yapabilirsiniz. Her sonuç tablosu sosyal ağa göre sıralanabilir, böylece ağ başına en çok hangi yayınların paylaşıldığını görebilirsiniz. Ayrıca, tüm ağlardaki toplam paylaşım sayısına göre de sıralayabilirsiniz:

WP Social Stats ekran görüntüsü.

Bu eklentinin avantajlarını açıkça görebildiğinizden eminim. Size, aksi takdirde keşfedilmesi için sıkıcı el işçiliği gerektiren bir tür fikir verir. Ayrıca, doğru nişlerde, sosyal paylaşım istatistiklerinin popülerliğin en güvenilir göstergesi olduğunu iddia ediyorum. Bir içeriği paylaşmayı seçen bir insan, örneğin bir arama motoru sonuçları sayfasındaki bir bağlantıyı tıklamaktan çok daha güçlü bir eylemdir..

WP Social Stats tarafından üretilen istatistiklerin dikkatli analizi ve bu analize dayanan gelecekteki eylemler blogunuzun büyümesinde büyük bir fark yaratabilir.

Sosyal Medya Üstatlığı Sizin Anlayışınızda…

Bu yazının başında söylediğim gibi, sosyal medyada ustalaşmak zor.

Temel olarak hedef kitlenizin nasıl düşündüğünü ve yayınladığınız içeriğe nasıl tepki vereceğini anlamayı içerir. Ancak, neyin kolayca otomatikleştirilebileceğini otomatikleştirerek ve gelecekteki içerik stratejiniz hakkında bilinçli kararlar vermenizi sağlayan bilgilerle donatarak süreci çok daha kolay hale getirebilirsiniz..

Yukarıdaki üç sosyal medya WordPress eklentisi ile sosyal medyada çok daha fazla başarıya ulaşacaksınız. Herhangi bir sorunuz, yorumunuz veya alternatif eklenti önerileriniz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde yanıt verin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map