Optins Artırmak için 10 Ücretsiz MailChimp WordPress Eklentisi

MailChimp Listenizi Büyütmek için Ücretsiz WordPress Eklentileri

Birçok blogcu, e-posta listelerini sahip oldukları en önemli öğeler olarak görür. Bu kadar ileri gitmeseniz bile, anlayışlı bir blogcu olarak paranın listede olduğunu biliyorsunuz. Başka bir deyişle, ne kadar yüksek kaliteli e-posta aboneniz varsa, çevrimiçi işiniz sayesinde daha fazla gelir elde edebilirsiniz – ve bu ücretsiz MailChimp WordPress eklentileri başlamak için harika bir yerdir.


Çevrimiçi olarak bir dizi harika e-posta aboneliği sağlayıcısı var, ancak bu yazı, blogunuz için bir posta listesi oluşturmaya, büyütmeye ve korumaya yardımcı olan sağlam özelliklere sahip yaygın olarak kullanılan bir e-posta pazarlama aracı olan MailChimp’e odaklanacak. Ayda 2.000 aboneye ve 12.000 e-postaya kadar olan listeler için ücretsizdir; Bunun ötesinde, MailChimp işletmenizle birlikte büyüyen abonelik planları sunar.

Kurulumu kolaydır ve bir WordPress web sitesi ile MailChimp eklentilerini etkinleştirmek, günlük alınan e-posta tercihlerinin sayısını artırabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, bu makalede, e-posta listenizi büyütmenizi sağlayacak en iyi ücretsiz WordPress MailChimp eklentilerini listeledik. Hadi çatlayalım!

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. MailChimp Entegrasyonu ile MailOptin Açılır Pencere

MailOptin - Pop-up'lar, E-posta Optin Formlar ve Bültenler

İlk olarak, MailOptin, MailChimp ile sorunsuz bir şekilde bütünleşen bir kurşun oluşturma eklentisidir. Eklentinin ücretsiz Lite sürümü, okuyucuları MailChimp destekli bülteninize kaydolmaya ikna etmek için tonlarca seçenek sunar. Bir pop-up, kenar çubuğu widget’ı veya gönderi stili öncesi / sonrası ekleyin. İsterseniz sayfa düzeyinde hedefleme ile belirli yayınları ve sayfaları da hedefleyebilirsiniz.

MailOptin Kampanya Oluşturucu

MailOptin ile, optin formlarınızı oluşturmanızı kolaylaştıran yerleşik bir kampanya oluşturucu vardır. Tasarımınızı seçin, başlığı özelleştirin, alan ekleyin ve elbette bir e-posta sağlayıcısı ve liste seçin. Ayrıca, formu kapat ve sayfayı yeniden yükle veya özel bir URL’ye yönlendirme gibi bir form tamamlama eylemi de seçebilirsiniz

Veya potansiyel müşteri oluşturma özellikleri, e-posta otomasyonu ve hatta bültenler eklemek için MailOptin premium planına geçebilirsiniz. Bu premium seçeneklerle, kayıt formları ekleyebilir, bildirim çubukları ekleyebilir veya düzenlere kayabilir, reklam engelleyicileri tespit edebilir, 30’dan fazla CSS3 animasyonu arasından seçim yapabilir, yeni kayıtlar için bir otomatik yanıtlayıcı oluşturabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Bülteniniz pazarlama stratejinizin büyük bir parçasıysa sağlam bir yatırımdır.

2. WordPress için MailChimp

WordPress için MailChimp

MailChimp for WordPress, ibericode tarafından oluşturulan ücretsiz bir eklentidir. Eklentiyi etkinleştirdikten ve API anahtarınızı MailChimp’ten aldıktan sonra, MailChimp verileriniz eklentinin ayarlar ekranında kullanılabilir. Bunu uygun buluyorum çünkü her e-posta listesi için tüm alanları ve hatta her gruptaki abone sayısını içeren bir tablo var. Bu bilgilerle, katılım formunuza kaç alan eklemek istediğinizi belirleyebilirsiniz.

WordPress için MailChimp Üst Çubuk Ayarları

Bu eklenti size birden fazla görüntüleme seçeneği sunar. Örneğin, üst çubuk tercih formuyla, bir açılır menüden e-posta listenizi seçip özelleştirebilirsiniz. Çubuk, düğme ve e-posta yer tutucu metninin tamamı kopyanızla doldurulabilir. Ayrıca çubuğu sayfanın üstünde veya altında konumlandırabilir, rengini değiştirebilir ve düğme ve metin rengini belirtebilirsiniz – blogunuzun renk düzenine sadık kalmanıza yardımcı olacak harika araçlar. Premium sürümle kayıt kutusunun görünümünü ve hissini daha da değiştirin.

Daha büyük katılım formları kısa kodlar kullanılarak herhangi bir yere yerleştirilebilir. Yeni aboneleri seçtiğiniz “Kaydolma Başarısı” sayfasına yönlendirmenizi sağlayan yönlendirme URL’si seçenekleri mevcuttur.

Son olarak, WordPress için MailChimp de onay kutusu ayarları sunar. Yorum bırakan veya web sitenize kaydolan ziyaretçiler, bir kutuyu işaretleyerek e-posta listenize de girebilirler.

MailMunch tarafından 3. MailChimp Formları

MailMunch tarafından MailChimp Formları

MailMhim tarafından MailChimp Forms hakkında sevdiğim, premium planlarına geçmeden kaydolma formlarını özelleştirme konusunda biraz daha özgürlüğe sahip olmanızdır. Bu eklenti MailChimp hesabınızla kolayca senkronize olur ve istediğiniz kadar form oluşturabilirsiniz. Dolayısıyla, her blog gönderisiyle içerik yükseltmeleri sunarsanız, isterseniz her biri için ayrı bir form oluşturabilirsiniz. Bu eklenti beş form türü sunar: popover, katıştırılmış, üst çubuk, kaydırma kutusu ve kenar çubuğu.

mailmunch-plugin-açılır form

Yukarıdaki ekran görüntüsü, popover tercih formuna bir örnektir. Animasyonlu seçenekleri şunlardır: lastik bant, aşağı sıçrama, salıncak, sinek, tada ve yalpalama. Bu oldukça ücretsiz bir MailChimp WordPress eklentisi seçimi. Ayrıca bu formun sayfa yükleme ve / veya çıkışta açılmasını isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Sık ziyaretçilerin pop-up formlardan rahatsız olmasını istemiyorsanız, bu formu aynı ziyaretçiye gösterme sıklığını değiştirmeniz yeterlidir.

Hangi form türünü seçerseniz seçin, görüntüleme kurallarını kullanarak seçerek yayınlayabilirsiniz. MailMunch, formları web sitenizdeki belirli URL’lerde görüntülemenizi sağlar. Bu eklenti birçok seçenek sunar; tek uyarı, A / B testleri yapmak istiyorsanız, ücretli planlarından birine yükseltmeniz gerektiğidir..

4. OptC Cat tarafından MailChimp Formları

MailChimp Formları Optin Cat tarafından

Başka bir ücretsiz WordPress MailChimp eklentisi, Optin Cat tarafından gönderilen MailChimp Forms’dur. Bu eklenti ile katıştırılmış formları, açılır pencereleri ve kenar çubuğu widget’larını web sayfalarınıza ekleyebilirsiniz. Ayrıca, her açılır pencerenin görünürlük sıklığını ayarlayabilir ve yeni aboneleri kaydolduktan sonra web sitenizdeki herhangi bir sayfaya yönlendirebilirsiniz.

Optin Cat Analytics'ten MailChimp Formları

Analiz özellikleri, eklentilerinin ücretsiz sürümüyle standart olarak gelir, ancak hesabınızı yükseltmedikçe özelleştirme seçenekleri biraz sınırlıdır. Düğme, kenarlık ve metin renklerini üç form türünün hepsiyle değiştirin. Optin Cat tarafından geliştirilen MailChimp Formları ile, promosyonlar, içerik yükseltmeleri, e-kurslar veya başka bir yaratıcı ihtiyaç için sınırsız sayıda form oluşturabilirsiniz..

5. MailChimp için Kolay Formlar

MailChimp için Kolay Formlar

Yikes tarafından MailChimp için Kolay Formlar’a alışmam daha uzun sürdü, ancak ilk kurulumda yardımcı olacak bir video eğitimi kaydettiler.

MailChimp API’nizi bağladıktan sonra, e-posta listelerinizden herhangi birini yeni bir kayıt formuyla ilişkilendirin. Kısa kod kullanarak sayfalara, yayınlara veya widget alanlarına gömülebilirler. Alternatif bir yaklaşım, yeni veya mevcut bir gönderi veya sayfaya girmektir. Kolay Formlar simgesini tıklayın ve ardından hangi kayıt formunu görüntülemek istediğinizi seçin. Aşağıdaki örneğe bakın:

kolay form MailChimp sayfalık-embed

Site ziyaretçileri, bir yorum bırakarken veya bu eklenti ile web sitenize kaydolurken e-posta listenize kaydolabilir. Hesap ayarları yeni abone sayısını, abonelikten çıkma sayısını ve ortalama abonelik oranını gösterir.

Bu, şu ana kadar bu yayında ele aldığımız en az özelleştirilebilir eklentidir, ancak ihtiyaçlarınızı karşılarsa denemeye değer. 20.000’den fazla etkin yükleme ve sık güncelleme ile bu eklenti birçok kişi için çalıştı ve web sitenize uygun olabilir.

6. MailChimp Kullanıcı Senkronizasyonu

MailChimp Kullanıcı Senkronizasyonu

Kullanıcıların WordPress sitenize kaydolmasına izin verirseniz, e-posta adreslerini ve diğer önemli bilgilerini aynı anda yakalamak isteyebilirsiniz. Bu, onları bir e-posta listesine eklemeyi ve içerik ve tanıtımlarla hedeflemeyi mümkün kılar. Kullanıcı e-posta adreslerini bu şekilde pazarlamayı planlıyorsanız, MailChimp User Sync eklentisi tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

Bu eklenti, kayıtlı WordPress kullanıcıları listenizi MailChimp’te seçtiğiniz herhangi bir e-posta listesiyle senkronize eder. Bu şekilde, her yeni kullanıcının bilgilerini bir platformdan diğerine manuel olarak kopyalamanız gerekmez. Bu, A / B Testi ve belirli kitleleri hedeflemek için mükemmeldir.

MailChimp Kullanıcı Senkronizasyonu ayarları

MailChimp Kullanıcı Senkronizasyonu, yeni kullanıcılara otomatik olarak abone olmanıza, profillerinde yaptıkları değişiklikleri (e-posta adresleri dahil) senkronize etmenize ve hatta WordPress hesapları herhangi bir nedenle silinirse kişileri e-posta listenizden kaldırmanıza olanak tanır. Bu size çok fazla zaman ve emek tasarrufu sağlar ve abonelik listenizi her zaman güncel tutar. Eklentiyi ücretsiz olarak yüklemenize rağmen WordPress eklentisi için MailChimp ilk. Neyse ki, premium bir sürüm sunmasına rağmen, bu eklentinin size hiçbir maliyeti olmayacak (daha önce ücretsiz MailChimp WordPress eklentileri listemizde bahsedilmiştir)..

7. MailChimp Üst Çubuğu

MailChimp Top Bar Eklentisi

Doğada daha kapsamlı olan, ele aldığımız bazı seçeneklerin aksine, MailChimp Top Bar eklentisinin çok özel bir amacı vardır. Sitenizin üstünde veya altında özelleştirilebilir bir kayıt çubuğu ekleyecektir, böylece abonelik CTA’nız kullanıcılar için daha görünür ve göze çarpar. Kayıt formunuzu bir kenar çubuğunda veya bir iletişim sayfasında gizlemek yerine, bu araç en kısa sürede ziyaretçilerin önüne alır.

Dahası, kayıt çubuğu çeşitli seçenekler içerir ve özelleştirmesi kolaydır. Metni, renkleri ve konumları düzenleyebilir ve hatta fazladan alanlara eklemek için kodu kullanabilirsiniz. Dahası, birden fazla hesabınız olması durumunda, çubukla etkileşime giren kişilerin abone olacağı listeyi önceden seçebilirsiniz..

Kaydolma çubuğunun kurulumu ve kurulumu kolaydır. Sadece bir liste seçersiniz ve hazırsınız demektir. Alternatif olarak, metni ve renkleri markanıza uyacak şekilde düzenleyebilir veya bu önemli CTA öne çıkacak şekilde zıt renkler kullanabilirsiniz. Ön tarafta, çubuk basit ve mütevazi ve ziyaretçiler istedikleri zaman kapatabilirler. Son olarak, MailChimp Kullanıcı Senkronizasyonu’nda olduğu gibi, bu eklentiyi eklemeden önce WordPress için MailChimp’i kurmanız gerekeceğini belirtmek gerekir..

8. İletişim Formu 7 MailChimp Uzantısı

İletişim Formu 7 MailChimp Uzantısı

İletişim Formu 7’yi henüz denemediyseniz, kontrol etmeye değer bir WordPress eklentisidir. Bu popüler araç, her türlü form oluşturmayı ve özelleştirmeyi, ardından bunları sitenize eklemeyi kolaylaştırır. Eğer sen Hangi Bu eklentiyi MailChimp ile birlikte kullanarak, İletişim Formu 7 MailChimp Uzantısını listeye eklemek isteyebilirsiniz.

Bu eklenti, Contact 7 Formlarınızdaki e-posta adreslerini yakalamanızı ve bunları seçtiğiniz MailChimp listesine otomatik olarak eklemenizi sağlar. Bu teknik, son derece özelleştirilmiş formlar oluşturmanıza, bunları sitenize eklemenize ve ardından e-posta pazarlama kampanyalarınızla entegre etmenize olanak tanır. Birden çok posta listesini desteklediğinden, her form için sorunsuz bir şekilde farklı bir liste kullanabilirsiniz. Bu, hedeflenmiş CTA’lar oluşturabileceğiniz ve bölümlere ayrılmış listeler oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

İletişim Formu 7 Ayarları

Kullanımı kolay olmasının yanı sıra, bu uzantı son derece özelleştirilebilir. Abonelere bir onay e-postası gönderilip gönderilmeyeceğini seçebilir, kaydolma onay kutusunu ekleyebilir ve özel alanlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca, eklenti sürekli olarak güncellenir ve MailChimp Uzantısı geliştiricisi aracılığıyla e-posta desteği içerir. Kullanmak için önce İletişim Formu 7’nin yüklü olması gerekir..

9. WooCommerce MailChimp

WooCommerce MailChimp Entegrasyonu

Şimdi, başka bir entegrasyon aracımız var. WordPress topluluğunda çok fazla zaman geçirdiyseniz, WooCommerce’i duyduğunuzdan şüpheniz yoktur. Web sitenize bir e-ticaret mağazası eklemek için en popüler araçtır. Elbette, bir mağaza işletiyorsanız muhtemelen müşterilerinizi pazarlama ürünleri için bir e-posta listesine eklemek istersiniz..

WooCommerce MailChimp, WooCommerce müşterilerinizin doğrudan web sitenizden pazarlama listenize abone olmalarını sağlar. Bu bilgileri üç yoldan biriyle alma seçeneğiniz vardır: bir sipariş oluşturulduktan sonra, işlendikten sonra veya tamamlandıktan sonra. Bu, zaten katılımlı bir kitlenin e-postalarını toplamanın ve bunları kampanyalarınızda kullanmanın harika bir yoludur. Eklenti, uluslararası katılım yasalarına uymanız için çeşitli onay seçenekleri de sunar.

WooCommerce MailChimp Ayarları

Bu eklenti ile bahsetmeye değer bir uyarı var. Genel derecelendirmeler yüksek ve yirmi binden fazla aktif kurulumla övünürken, en son incelemeler biraz karışık. Birçok kullanıcı bunu sever, ancak bazıları doğru çalışmasını sağlamakla ilgili sorunları ifade etmiştir. Kullanmadan önce bu eklentiyi bir hazırlama sitesinde tamamen test etmenizi öneririz..

10. N-Media MailChimp Aboneliği

N-Media MailChimp Aboneliği

Son olarak, N-Media MailChimp Aboneliği eklentisi tamamen abonelik listelerinizi maksimum etki için özelleştirmenizi sağlamakla ilgilidir. Tüm MailChimp listelerinizi hesabınızdan alır ve liste değişkenlerine ve ilgi gruplarına göre hedeflenmiş formlar oluşturmanıza olanak tanır.

Ancak bu eklentiyi gerçekten öne çıkaran şey ne kadar özelleştirilebilir olmasıdır. Sadece görsel bir form tasarımcısı değil, aynı zamanda eğiminiz varsa CSS kullanarak stilinizi de oluşturabilirsiniz. N-Media MailChimp Aboneliği, kullanışlı sihirbaz aracını kullanarak sınırsız formlar oluşturmanıza ve tercihleriniz için açılır pencereler oluşturmanıza olanak tanır.

N-Media MailChimp Form Tasarımcısı

Bu eklenti, bu listede tartışılan diğerleri kadar aktif kullanıcıya sahip değildir, ancak olumlu eleştirilere sahiptir ve kontrol edilmeye değer bir araçtır. Herhangi bir eklentide olduğu gibi, canlı sitenize dağıtmadan önce ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmek için bir test yapın. Temel eklenti ücretsiz olsa da, geliştiricilerin premium bir sürüm sunduğunu bilmek de ilginizi çekebilir.


Ücretsiz MailChimp WordPress eklentileri, web sitenizdeki e-posta tercihlerini artırmanın harika bir yoludur. Yararlı içerikle birlikte, bu eklentilerden herhangi biri blogunuzu bir işletme haline getirme görevinizi destekleyebilir.

Henüz yapmadıysanız, bir MailChimp hesabına kaydolun, bir liste oluşturun ve ardından gereksinimlerinize en uygun eklentilerden birini indirip etkinleştirin. Web siteniz için işe yarayacak en iyi form türünü, yerleşimi ve tasarımı belirlemek biraz zaman alabilir, ancak bu işlemin bir parçasıdır. Zamanla, site ziyaretçilerinizin tercihleri ​​hakkında bir fikir edineceksiniz.

WordPress web sitenizde herhangi bir ücretsiz MailChimp WordPress eklentisini etkinleştirdiniz mi? E-posta tercihlerinin sayısında bir fark fark ettiniz mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map