Online Mağazanız için En İyi WooCommerce Nakliye Eklentileri

Online Mağazanız için En İyi WooCommerce Nakliye Eklentileri

Nakliye, çevrimiçi bir mağazanın dikkatli bir strateji gerektiren bir yönüdür. Düzensiz bir nakliye stratejisi müşterilerinizi kolayca üzebileceğinden, her zaman doğru bir şekilde elde etmek için ekstra dikkat etmeniz gerekir. İşte bir nakliye eklentisi bu noktada yardımcı olabilir.


Her mağaza sahibi, müşterilerinin ilgi alanlarına ve ürünlerinin niteliğine bağlı olarak farklı hususlara sahip olacaktır. Ancak genel olarak, doğru gönderim ücretlerini önceden (beklenmedik ücretler sepetten vazgeçilmesine neden olabileceğinden) ve tahmini teslim tarihini (beklentileri yönetmek için) göstermek önemlidir..

WooCommerce platformunu kullanıyorsanız, gönderim stratejinizi sorunsuz bir şekilde yürütmenize yardımcı olacak birkaç ilginç eklenti vardır. Bir dizi WooCommerce ödeme ağ geçidi eklentisi olduğu gibi, nakliye konusunda yardımcı olmak için oluşturulmuş bir çeşitlilik de vardır. Bu makalede, çevrimiçi mağazanız için en iyi WooCommerce gönderim eklentilerinden bazılarını listeleyeceğiz.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. ELEX USPS Etiket Baskı ile Nakliye Eklentisi

ELEX USPS Etiket Baskı ile Nakliye Eklentisi

Bu ücretsiz eklenti, sepetinizde ve ödeme sayfalarınızda USPS API’sından gerçek zamanlı oranları görüntülemenize olanak tanır. Mağazanızda normal oranları ve indirim oranlarını kullanabileceksiniz. API’nın oranları döndürmemesi durumunda bir geri dönüş oranı ayarlama seçeneği sunar. Ayrıca, mevcut tüm fiyatları veya sadece en ucuz fiyatları görüntüleme seçeneği bulacaksınız. premium versiyon ELEX USPS Nakliye eklentisi, eV etiket baskısı ve gönderi takibi için seçenekler sunar. Mağazanızdaki gönderim hacmi düşükse, ELEX Stamps.com eklentisi USPS gönderiminin eksiksiz entegrasyonu için.

2. Gelişmiş Sabit Oran Nakliye Yöntemi WooCommerce

Gelişmiş Sabit Ücretli Nakliye Yöntemi WooCommerce

WooCommerce’ın varsayılan sabit ücretli gönderim seçeneği, sipariş başına, öğe başına ve gönderim sınıflarına göre gönderim ücretlerini ayarlama seçenekleri sunar. Ancak, gönderim ücretlerini hesaplamak için daha gelişmiş seçenekler istiyorsanız, bu eklenti size yardımcı olacaktır. Bununla, ürün, kategori, alışveriş sepeti toplamı, gönderim yeri vb. Bazında gönderim bedelleri için kurallar oluşturabileceksiniz. Ek olarak, eklenti ayrıca alışveriş sepeti miktarına göre gönderim bedeli hesaplamaları ve belirli kullanıcılar için . Daha gelişmiş seçenekler istiyorsanız, premium versiyon uzantıları mağazasında Gelişmiş Sabit Ücretli Nakliye eklentisinin açıklaması.

3. WooCommerce Koşullu Nakliye ve Ödemeler

WooCommerce Koşullu Nakliye ve Ödemeler

En iyi gönderim eklentilerinin çoğu, yararlı dağıtım seçenekleri eklemenize olanak tanır; ancak, ülkelerinde bulunmayan operatörleri kullanan müşterilerin olmasını istemezsiniz. Koşullu Gönderim ve Ödemeler ile, kullanılabilir nakliye taşıyıcılarını konuma göre belirtmek, belirli müşteriler için (üyeler gibi) özel gönderim seçenekleri eklemek, harcamaya dayalı ücretsiz gönderim eklemek, ağırlığa dayalı nakliye seçeneklerini sınırlamak ve daha fazlası için koşullu kurallar oluşturabilirsiniz. Ayrıca eklenti, ek işlevsellik için WooCOmmerce’nin diğer uzantılarıyla çalışır.

4. ELEX WooCommerce DHL Ekspres Kargo

ELEX WooCommerce DHL Express Kargo

Bu eklentiyi kullanarak popüler kargo taşıyıcısı DHL hizmetlerini entegre edebilirsiniz. Bir müşteri sepete bir ürün eklediğinde, eklenti, ürün ağırlığını ve gönderim yerlerini dikkate alarak DHL’den gerçek zamanlı gönderim ücretlerini alır. Ek olarak, eklenti tahmini teslim süresini görüntüleme ve gönderim bedelindeki farklı uygulanabilir ücretlerin dökümünü sunar. DHL nakliye etiketlerini yazdırmak ve müşterilere izleme bilgileri sağlamak için, premium versiyon WooCommece DHL eklentisi. Eklentinin premium sürümü DHL Express ile birlikte DHL Paket ve e-Ticaret’in entegrasyonunu da sunuyor.

5. WooCommerce Masa Oranı Nakliye

WooCommerce Tablo Ücreti Gönderimi

Farklı koşullara dayalı olarak gönderim için birden fazla kural ayarlamanız gerektiğinde, bir tablo ücreti gönderim eklentisi kullanabilirsiniz. Bu, WordPress deposunda bulabileceğiniz daha iyi ücretsiz seçeneklerden biridir. Siparişin toplam maliyeti ve ürün ağırlığına göre bu eklentiyi kullanarak birden fazla ücret tablosu oluşturabileceksiniz. Eklenti sezgisel bir kullanıcı arayüzü sunar ve WooCommerce nakliye bölgeleriyle sorunsuz bir entegrasyon sunar.

Esnek Tablo ile WooCommerce için 6. Tablo Oranı

Esnek Nakliye ile WooCommerce için Tablo Oranı

Bu eklenti, çevrimiçi mağazanızda masa ücreti gönderimini ayarlamak için çok yardımcı olabilir. Gönderim maliyetlerini sepet toplamına ve sepet ağırlığına göre belirleyebilirsiniz. Ayrıca, araba toplamı ve ağırlığı için minimum ve maksimum değerleri ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, eklenti, gönderim yöntemlerinize taşıma ücretleri eklemenize veya hatta ekstra ücretlerle teslimatta nakit seçeneği oluşturmanıza yardımcı olur. Daha gelişmiş özellikler için premium versiyon eklentinin.

7. FedEx, UPS ve USPS EasyPost üzerinden gönderim

EasyPost ile FedEx, UPS ve USPS gönderimi

Bazen birden fazla nakliye operatörünün ücretlerini görüntülemek, farklı seçeneklerden seçim yapabildikleri için müşteri memnuniyetini artırmaya yardımcı olabilir. Bu eklenti, çevrimiçi mağazanızın sepeti ve ödeme sayfalarında FedEx, UPS ve USPS oranlarını görüntülemenize yardımcı olacaktır. Ücretler, müşterinin bulunduğu yere ve ürün boyutları gibi diğer yönlere göre otomatik olarak hesaplanacaktır. Tüm operatörler için konut ve ticari fiyatlar arasında seçim yapabilirsiniz. İle eklentinin premium sürümü, nakliye etiketlerini yazdırabilir ve müşterilere izleme bilgileri sunabilirsiniz.

8. WooCommerce Nakliye

WooCommerce Nakliye

Bu ücretsiz eklenti, USPS gönderim etiketlerini doğrudan WooCommerce mağaza yöneticinizden yazdırmanıza yardımcı olacaktır. USPS hesabınız için indirimli fiyatlarınız varsa, etiketleri yazdırmak için bu oranları kullanabilirsiniz. Eklenti, sipariş ayrıntılarını çevrimiçi mağazanızdan yerine getirilmesi için başka bir yazılıma aktarma sorunlarından kurtaracaktır. Ayrıca, etiketleri doğrudan evinizden yazdırabileceğiniz, pakete ekleyebileceğiniz ve bırakabileceğiniz için etiket yazdırmak için postane kuyruklarında durmaktan kaçınabilirsiniz. Bununla birlikte, alışveriş sepeti sayfalarınızda gerçek zamanlı USPS gönderim ücretlerini görüntülemek istiyorsanız, premium USPS gönderim yöntemi uzantısı.

9. WooCommerce Gelişmiş Ücretsiz Kargo

WooCommerce Gelişmiş Ücretsiz Kargo

Müşterilere ücretsiz gönderim sunmak, dönüşüm oranınızı ve ortalama sipariş değerinizi artırmanıza çok yardımcı olabilir. Ancak, karlılığınızı etkileyebileceğinden bu seçeneği sunarken de dikkatli olmanız gerekir. Bu eklenti, mağazanızda ücretsiz gönderim sunmak için bir dizi kural belirlemenize yardımcı olacaktır. Bu eklenti ile kullanabileceğiniz koşullardan bazıları sipariş alt toplamı, miktarı, konumu, kullanıcı rolleri, nakliye sınıfları vb. Dir. Ayrıca, kod snippet’lerini kullanarak kolay özelleştirmeye izin verdiği için eklenti oldukça esnektir. Bir bulabilirsiniz profesyonel sürüm daha fazla özelliklere sahip Gelişmiş Ücretsiz nakliye eklentisi.

10. Adres Doğrulama ve Adres Otomatik Tamamlama

Adres Doğrulama ve Adres Otomatik Tamamlama

Bir gönderiyi yanlış adrese göndermek hem müşteri hem de mağaza sahibi için kabus gibi bir deneyim olabilir. Bu eklenti, müşterilerin check-out sırasında girdiği adresi doğrulamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, müşterilerin çevrimiçi mağazanızda daha iyi bir ödeme deneyimi yaşamalarına yardımcı olacak bir adres otomatik tamamlama seçeneği sunar. Eklentinin ücretsiz sürümü, adres doğrulaması ve otomatik tamamlama için sırasıyla EasyPost ve Google API’larını kullanır. Ve premium versiyon doğrulama eklentisinin büyük kısmı UPS veya USPS API’lerini kullanır.

11. WooCommerce Ağırlık Bazlı Nakliye

WooCommerce Ağırlık Bazlı Nakliye

WooCommerce mağazanızda sipariş ağırlığına göre gönderim bedelleri tanımlamak istiyorsanız, bu eklenti sizin için gerçekten yararlı olabilir. Sipariş ağırlığına ek olarak, ara toplam aralıkları ve gönderim hedeflerine göre gönderim bedeli kuralları oluşturabilirsiniz. Belirli koşullara göre sabit bir ücret belirleyebilir veya artan ağırlık birimlerine dayalı olarak aşamalı bir ücrete gidebilirsiniz. premium versiyon eklentisi, nakliye sınıflarını da desteklediğinden size daha fazla kapsam sağlar.

12. WooCommerce Nakliye Yöntemlerini Gizle

WooCommerce Gönderi Yöntemlerini Gizle

Gönderim yöntemlerini çeşitli seçenekler arasından alışveriş sepetinde ve ödeme sayfalarında şartlı olarak görüntülemek istiyorsanız, bu eklenti size yardımcı olacaktır. Ücretsiz gönderim mevcut olduğunda veya diğer belirli koşullara bağlı olarak belirli gönderim yöntemlerini gizleyebilirsiniz. Koşullar, belirli gönderim yöntemlerinin, ürün ağırlığının, nakliye sınıflarının vb. Varlığını içerir. Ve belirli ürünler, kategoriler, nakliye gemilerinin hizmetleri, konum ve benzeri gibi diğer koşulları dahil etmek istiyorsanız, Ücretli sürüm Gönderi Yöntemlerini Gizle eklentisinin.

13. WooCommerce için Sipariş Teslim Tarihi

WooCommerce için Sipariş Teslim Tarihi

Müşteriler için nakliye deneyiminin önemli bir yönü, sevkıyatın onlara ne zaman ulaşacağını tam olarak bilmektir. Bu eklenti, müşterilerinize bu bilgileri sağlamanıza ve dönüşüm oranınızı artırmanıza yardımcı olur. Müşterilere, ödeme sayfasındayken teslim tarihini seçmeleri için bir seçenek sunabileceksiniz. Ayrıca, teslimat için gereken minimum süreyi yapılandırmanıza olanak tanır ve ayrıca yayınlamayacağınız günleri görüntülemenize yardımcı olur. Ayrıca, operasyonel zorluklardan kaçınmak için belirli bir tarihe atanan teslimat sayısı için bir sınır belirleyebilirsiniz. Bu eklentinin pro sürümü birçok özelleştirme seçeneği sunuyor.

14. Avustralya Post Etiket Baskı ve İzleme

Avustralya Post Etiket Baskı ve Takibi

Australia Post’un nakliye hizmetlerini çevrimiçi mağazanıza entegre etmeyi tercih ederseniz, bu eklenti ile denemelisiniz. Avustralya Posta hizmetlerini alışveriş sepeti ve ödeme sayfalarında görüntülemenize yardımcı olur. Avustralya Post API’sından eParcel sözleşmeli ve sözleşmesiz fiyatlara erişmenizi sağlar. Satchel, Letter, vb. Gibi belirli alternatif hizmetleri de devre dışı bırakabilirsiniz. Etiket yazdırma, gönderi takibi ve kutu paketleme gibi daha birçok özellik bu eklentinin gelişmiş sürümü.

15. WooCommerce için Gelişmiş Gönderi Takibi

WooCommerce için Gelişmiş Gönderi Takibi

Bu eklenti, çevrimiçi mağazanızda sipariş verdikten sonra müşterilere gönderi izleme bilgilerini sağlamanıza yardımcı olur. Bu eklentiyle önceden yüklenmiş 100’den fazla farklı nakliye operatörünün izleme bağlantılarını ve görüntülerini bulacaksınız. Ayrıca, kendi gönderim hizmeti sağlayıcılarınızı ekleyebilir, ekran ve e-posta seçeneklerini özelleştirebilirsiniz. Daha düzgün gerçekleştirme iş akışları oluşturmak için aşağıdakileri kullanabilirsiniz: Trackship API.

16. WooCommerce Adres Defteri

WooCommerce Adres Defteri

Bu, müşterilerinizin hesaplarının bir parçası olarak mağazanızda birden fazla gönderim adresi depolamasına olanak tanıyan ücretsiz bir eklentidir. Müşteriler genellikle farklı adreslere gönderilir ve bu eklenti müşteri deneyimini etkili bir şekilde geliştirebilir. Ancak, aynı siparişten birden fazla adrese gönderi gönderme seçeneği arıyorsanız, bu eklenti seçenek olmayabilir. Deneyebilirsiniz Birden Çok Adres Eklentisi Gönderme bunun için WooCommerce uzantı mağazasında mevcut.

17. OPMC tarafından WooCommerce Dropshipping

OPMC tarafından WooCommerce Dropshipping

Standart gönderim eklentilerini ele aldık – ancak WooCommerce mağazanızı dropshipping kullanacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Premium WooCommerce Dropshipping eklentisi ile envanteri içe aktarma, tedarikçilere ürün atama ve ürünlerinden birini sattığınızda malzemeleri bildirme işlemini otomatikleştirebilirsiniz. Artı tedarikçiler nakliye bilgilerine ve paketleme fişlerine kolayca erişebilir; bu nedenle tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp siparişlerinizin kendilerinin gönderilmesini izlemek.!


Umarız yukarıda tartıştığımız WooCommerce gönderim eklentileri, çevrimiçi mağazanızda harika bir gönderim stratejisi yürütmenize yardımcı olacaktır. Bir fikir paylaşmak veya bir sorunuz varsa, bize bir yorum bırakın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map