Kurs Oluşturma 2020 için En İyi LMS WordPress Eklentileri

Kurs Oluşturma için En İyi LMS WordPress Eklentileri

İnternet bir beceri ve bilgi almak için harika bir yerdir. Evdeki çalışma masanızdan, kurslar için interneti keşfedebilir, bunlara kaydolabilir, derslerde çalışabilir ve özgeçmişinize bir tamamlama sertifikası ekleyebilirsiniz (yeni başlayanlar için bu harika WordPress kursları gibi). Ve web sitenizi tam bir Öğrenme Yönetim Sistemine dönüştürmek için tonlarca kolay LMS WordPress eklentisi ve seçeneği vardır.


Basitçe söylemek gerekirse, birçok kişi kendi seçtikleri konudaki bir çevrimiçi kurs için iyi para ödemeye hazırdır. Bu talebi karşılamak için, eğitim kurumları aracılığıyla bir dizi kurum ve kişi onlara ulaşmaktadır. Bu web siteleri, kurs içeriği oluşturmaktan ve öğrencileri kaydetmekten sınavlar yürütmeye ve kurs bitirme sertifikaları vermeye kadar uçtan uca hizmetler üstlenir..

Ve bu web sitelerinin tasarım ve fonksiyonel ihtiyaçlarını karşılamak için, çevrimiçi eğitim platformuna hitap eden kaliteli temalar ve eklentiler pazar yerinde mevcuttur..

WordPress’e dayalı bir Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS) oluşturmaya birden fazla yolla gidebilirsiniz – kodlama becerilerinizi kendi barındırdığınız bir WordPress kurulumunda test etmek için koyabilirsiniz veya size yardımcı olması için hazır birçok premium temadan birini benimseyebilirsiniz . Yalnızca kurslar sunmak istiyorsanız, kullanıcının içeriğe erişimini kısıtlayan bir eklenti ekleyin.

Ayrıca, çevrimiçi kurslar sunan web sitelerinin gerektirdiği tüm özellikleri ele almak için tasarlanmış özel LMS WordPress eklentileri vardır. Kursları yönetmenize, tanıtmanıza ve ücretlerden ve reklamlardan para kazanmanıza yardımcı olurlar. Artık beklemeden, piyasadaki en iyi LMS WordPress eklentilerinden bazıları olduğunu düşündüğümüz satır seçeneklerinden bazıları.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. MasterStudy LMS Ücretsiz WordPress Eklentisi

MasterStudy LMS Ücretsiz WordPress Eklentisi

MasterStudy, tam özellikli bir çevrimiçi kurs ve LMS WordPress eklentisidir. Bu kullanımı kolay eklenti, videolar, sınavlar, ücretli üyelikler, derecelendirmeler, istek listeleri ve daha fazlası için yerleşik destek sayesinde kurs yönetimini kolaylaştırır.

Bir kurs oluştururken, eğitmenler bir müfredat oluşturmak (dersler ve kurs tamamlama sertifikası ile), SSS ve temel kurs bilgileri (süre, dersler, video saatleri, kullanıcı seviyesi, vb.) Eklemek için birçok seçeneğe sahiptir. Dahil olan MasterStudy mesaj panosu, öğretmenlerin ve öğrencilerin iletişim kurması için harika bir yoldur. Gelişmiş gerçek zamanlı Soru-Cevap ve bilgi yarışması özellikleri, öğrencilerin “dijital” bir ele sahip olmalarını ve kurs eğitmenlerinin zamanlı testler eklemelerini kolaylaştırır. Ayrıca PayPal ve Stripe entegrasyonu kursdan para kazanmayı kolaylaştırır.

Hepsinden iyisi, MasterStudy en popüler WordPress temalarıyla çalışmalıdır, özellikle bu güçlü kurs eklentisi ile çalışmak için tasarlanmış bir MasterStudy Eğitim ve LMS WordPress teması vardır. Tema açık ve koyu bir görünüm, çevrimdışı kurslar için seçenekler, çeşitli ders türü stilleri, kullanıcı profili sayfaları, sürükle ve bırak sayfa oluşturucu, çeviri desteği ve daha fazlasını içerir. Ücretsiz MasterStudy LMS WordPress eklentisini düşünüyorsanız, temaya da bir göz atın.

2. WordPress için Eğitmen Tamamlandı LMS

WordPress için Eğitmen Tamamlandı LMS Çözümü

Tutor LMS, çevrimiçi kurslarınız için özelliklerle dolu ücretsiz bir eklentidir. Yeni başlayanlar için kullanımı kolay kurs oluşturucu ile birlikte sınırsız kurs oluşturabilirsiniz. Ders eklemek, kurs içeriği, malzeme sipariş etmek, süre ayarlamak, zorluk seviyesi eklemek, vb. İçin sürükle ve bırak yapıcıyı kullanın. Gutenberg blokları, video desteği (yerli, Youtube ve Vimeo), duyurular, ders puanları / incelemeleri ve sınırsız sayıda eğitmen. Bu yüzden farklı uzmanlardan kurslar sunmak kolaydır. Bir test oluşturucu testi öğrencisi bile var bilgi kurs boyunca!

Dahası, Eğitmen, ön uç öğrenci panolarını, öğretmen profillerini ve panellerini, yerleşik stil seçeneklerini, özel bir kurs widget’ını ve WooCommerce & EDD uyumluluğunu içerir. Ve hepsi sadece ücretsiz sürümde! Bir Eğitmen LMS Pro ileri quiz ayarları (eşleştirme, görüntü eşleme veya cevaplar, sipariş verme, kısa cevap), bir ön uç kursu oluşturucu, kurs önkoşulları, ödev sunumları, not verme, raporlar ve kurs sertifikası şablonları için plan yapın. Pro ayrıca, öğrencileri takip etmek için yararlı bir e-posta bildirim sistemi ve içerik damlası, ayrıca WooCommerce Abonelikleri ve Ücretli Üyelik Pro için destek ekler (ancak bunlar yazma sırasındaki özelliklerdir – yol haritası ne olduğunu görmek için). Ve yardıma ihtiyacınız olursa, Pro ayrıca 1 yıllık güncelleme, öncelik desteği ve hatta bir kurulum servisi içerir.

3. WP Eğitim Yazılımı Sürükle ve Bırak WordPress Course Creator

WP Eğitim Yazılımı Sürükle ve Bırak WordPress Kurs Oluşturucu

WP Courseware, kursları öğrencilere ve eğitmenlere tanıdık biçimde oluşturmanıza ve düzenlemenize yardımcı olmak için sürükle ve bırak özelliğini kullanır. Ders veya birim oluşturmak da kolaydır – WordPress’te normalde yaptığınız gibi yayınlar veya sayfalar oluşturun ve yayınlayın. İsterseniz, dersleri modüller ve dersler halinde düzenleyin ve öğrencilerin dersleri anlamalarını test eden birden fazla sınav biçimiyle tamamlayın. Sadece bu da değil, damlama besleme özelliğini kullanarak içeriğin yayınlanmasını tarihe veya aralığa göre zamanlayabilirsiniz. Öğrencilere not defteri kullanarak nasıl ilerlediklerini bildirin.

Notları ve sonuçları e-postayla iletmek için özelleştirilebilir e-posta şablonlarını kullanın. Ayrıca, başarılı öğrenciler için benzersiz, indirilebilir ve kişiselleştirilmiş tamamlama sertifikaları oluşturabilirsiniz. Eğitmenlerin içeriği düzenlemesine ve kursları ve öğrencileri yönetmesine erişime izin verme özelliğini kaçırmayın.

Öğrenci kaydı manuel veya otomatik olabilir. Sadece bu da değil, sadece ön koşulların tamamlanmasıyla derslere erişime izin verebilirsiniz. WP Courseware, standart WordPress temalarıyla uyumludur. Üyelik eklentileri (MemberPress, OptimizePress) için destek olduğundan, yetkisiz erişime karşı korunacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca, popüler e-Ticaret eklentileri (WooCommerce, Easy Digital Downloads) desteği kursların çevrimiçi satışına yardımcı olur.

4. Sensei WordPress Öğrenme Yönetim Sistemi

Sensei WordPress Öğrenme Yönetim Sistemi

Sensei ile kurslar için içerik oluşturmak, WordPress’te bir sayfa veya yayın oluşturmak kadar kolaydır. WooCommerce tarafından geliştirilen bu Öğrenme Yönetim Sistemi, e-Ticaret eklentileriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Kursları satın alınan bir ürüne bağlayarak, bir kursu çok alakalı bir kitleye tanıtabilirsiniz. Bu nedenle, bir nakış kiti alıcısı, nakış konusunda bir kurs teklifi alacaktır..

Sensei WordPress LMS Eğitim Yazılımı

Eklenti, bir kursa kaydolmak için tanıdık WordPress kullanıcı kayıt özelliklerini kullanır. Önkoşullar her ders için olduğu gibi her ders için de belirtilebilir. Soru bankaları oluşturun ve rastgele sınavlar oluşturmak için kullanın. Eklenti, bireysel öğrencilerin veya derslerin ilerlemesini takip eden bir analiz aracı içerir.

Sensei, çoğu standart WordPress temasıyla iyi çalışır, ancak geliştiriciler Sensei için entegre destek sunan temalar önerir. Eklemek istediğiniz özelliklere bağlı olarak eklentiye bir dizi uzantı ekleyebilirsiniz. Birçoğu ücretsizdir, ancak feed içeriğini damlatmak ve başarılar için rozetler vermek için uzantıları ayrı olarak satın almanız gerekir.

5. LearnDash WordPress Öğrenme Yönetim Sistemi

LearnDash WordPress Öğrenme Yönetim Sistemi

LearnDash, kullanıcılarınızın öğrenme etkinliklerini yakalamak ve depolamak için Teneke Kutu (Deneyim) API’sini uygulayan eksiksiz bir Öğrenme Yönetim Sistemidir. Tin Can API, tüm öğrenme deneyimlerini izleyen ve kaydeden bir e-öğrenme yazılımı özelliğidir. Mobil öğrenme, simülasyonlar, gerçek dünyadaki etkinlikler, deneyimsel öğrenme, sosyal öğrenme, çevrimdışı öğrenme ve işbirlikli öğrenme gibi deneyimler hakkında veri toplar. Bu veriler size kullanıcıların öğrenme aktiviteleri hakkında bilgi verir. Özellikle, bireysel performansın eğitmenler veya enstitü personeli tarafından arka uçtan izlendiği, resmi olmayan ve kişiselleştirilmiş öğrenmeye yardımcı olur..

LearnDash özelliklerle doludur ve içerik yayınlamanızı ve web sitesinden para kazanmanızı kolaylaştırmak için WordPress ile iyi bütünleşir. Basit sunum için kursları birden fazla katmana ayırabilirsiniz. Besleme içeriğini zamanlamaya göre damlatın ve belirli bir süre sonra erişimi devre dışı bırakın. Ses, video, görüntü, Google Dokümanlar, Eklem veya Adobe Captivate dosyaları gibi herhangi bir medya öğesini kullanın. Sınavları basit bir anket biçiminde tasarlayın veya eklenti tarafından sunulan 8 önceden tasarlanmış sınav türünden birini seçin.

Ders zamanlayıcıları, bir öğrencinin herhangi bir ders için ne kadar zaman harcayabileceğini yönlendirir ve Atama Yöneticileri gönderilen ödevler hakkında yorumlara izin verir. Kullanıcılar ön uçtan profiller oluşturabilir ve kayıtlı kullanıcılar özel veya herkese açık kursa özgü forumlara katılabilir.

Geliştiriciler, bu eklentiyi geliştirmedeki zengin endüstri deneyimlerine güveniyorlar ve kullanıcılar arasında bir dizi tanınmış üniversite sayılıyor. Eklenti çoklu site etkin ve herhangi bir tema ile çalışır. Geliştirilmiş özellikler için bir dizi ücretsiz ve premium uzantı mevcuttur. Bu uzantılar topluluk geri bildirimlerine yanıt olarak geliştirilmiştir. Ayrıca yüzlerce uyumlu tema var ( eLumine veya Üniversite) ek özellikler ve stil seçenekleri ekleyen.

6. LearnPress WordPress LMS Eklentisi

LearnPress WordPress LMS Eklentisi

LearnPress çekirdek eklentisi ücretsiz ve hafiftir. Web sitenizde ihtiyacınız olan herhangi bir işlev varsa, ücretsiz ve ücretli eklentilerin sayısı arasında arayın. Bazı işlevler web sitesinden daha iyi para kazanmaya yardımcı olur.

Kullanıcı arayüzü, kurs içeriğinin oluşturulmasına, düzenlenmesine ve korunmasına yardımcı olur. Burada bir sonraki seviyeye geçmeden önce kurs süresi, gerekli geçiş işaretleri, deneme sayısı ve sınavlar gibi birçok ayarı yapabilirsiniz. Dersleri LearnPress kullanan diğer web sitelerine aktarmak da mümkündür. BuddyPress desteği ile öğrenciler sorunları tartışmak ve bilgi paylaşmak için gruplar oluşturabilir.

learnpress

Eklenti birçok dile çevrilmiştir, çok siteli ağları ve PayPal, Stripe ve WooCommerce ödeme yöntemlerini destekler. LearnPress’i herhangi bir standart WordPress Teması ile kullanabilmenize rağmen, yazarlar bununla birlikte kullanılmasını şiddetle tavsiye eder Eğitim WordPress Teması veya LMS WordPress Teması. Diğer durumlarda, kurs paketlerine, oyunlaştırma, kurs sertifikalarına ve çok sayıda premium eklentiye erişim için Pro’ya yükseltmenizi önerirler.

7. Namaste! WordPress için LMS

Namaste! WordPress için LMS

Namaste ücretsiz sürümünü yükledikten sonra! LMS, WordPress kurulumunuzu işlevsel bir eğitim web sitesine dönüştürebilirsiniz. E-Öğrenim özellikleri arasında dersler ve ödevler oluşturma, öğrenci kaydı, dersleri ve öğrencileri yönetme, dersler için önkoşullar belirleme ve daha fazlası yer alır.

Ücretsiz üyelik eklentisi ile eklentinin işlevini geliştirin Konnichiwa! Öğrencilerin tesis içi faaliyetleri hakkında ayrıntılı raporlar oluşturun. Etkinleştirildiğinde, bir gösterge paneli widget’ı sayfada belirtilen sayıda gün etkinliği gösterir. PayPal ve Stripe entegrasyonları kurslar için ödeme alınmasına yardımcı olur.

namaste-eys

Premium sürüm, web sitesinden para kazanmayı kolaylaştırır – belirtilen kurslara bir alışveriş sepeti ekleyin, indirim kuponları oluşturun ve yönetin ve korumalı dosyaları yönetin. Sadece bu değil, bazı kullanıcılara sınıf yöneticisi olarak erişebilir ve kursu tamamlama veya puan kazanma rozetleri verebilirsiniz..

8. LifterLMS WordPress Eklentisi

LifterLMS WordPress Eklentisi

LifterLMS’nin temel eklentisi ücretsiz, kullanımı kolay ve esnektir. Gerekli Öğrenme Yönetim Sistemi özellikleri listesindeki hemen hemen tüm kutuları kontrol eder ve güçler WP101, popüler bir WordPress video eğitim serisi.

Öğrenciler ilerlemelerini takip etmek için ilerleme çubukları ve kısa sınavlarla çalışabilirler. Öğrencileri otomatik e-postalarla bilgilendirin. Bu e-postalar, uzun süre oturum açmamak, sınavda başarısız olmak, son tarihler için hatırlatma ve daha fazlası gibi önceden tanımlanmış öğrenci etkinliği tarafından tetiklenecek şekilde ayarlanmıştır. Eylem tabanlı e-postaları kullanarak kursu yarı yolda bırakan öğrencilere ulaşın. İçeriği belirtilen programlara göre veya öğrencilerin ilerlemesine uygun olarak damlatın.

LifterLMS Yönetim Özellikleri

LifterLMS, çok sayıda kurs yönetim aracı ve PayPal, şerit veya Authorize.net üzerinden ödeme işlemenin yanı sıra WooCommerce için destek sunar. Öğrenci kaydını artırmak için web sitesine kuponlar ve indirimler ekleyebilirsiniz. Bir dizi ücretli eklenti mevcuttur ve bunları ayrı ayrı veya hepsi bir arada paket olarak satın alabilirsiniz.

9. Edwiser Bridge – WordPress için Moodle LMS Entegrasyonu

Edwiser Bridge - WordPress için Moodle LMS Entegrasyonu

Son olarak, Moodle açık kaynaklı kurs çerçevesi, Moodle kurslarınızı WordPress ile entegre etmenin kolay bir yolu olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Ücretsiz Edwiser Bridge eklentisi, tüm Moodle kurslarınızı içe aktarmanıza ve kurs kategorilerinizi doğrudan WordPress sitenizle senkronize etmenize olanak tanır. Oradan ücretsiz olarak gönderebilir, satabilir (yerleşik PayPal entegrasyonunu kullanarak), kurs kaydına izin verebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Edwiser Bridge ayrıca, etkinleştirmek için kontrol edebileceğiniz bir dizi ayarı (kurslar için otomatik senkronizasyon, kayıtlı kullanımlar, dil vb.) İçerir. Bir geliştiriciyseniz (veya daha önce sahipseniz), daha hızlı özelleştirmeler için yerleşik kancalar ve filtreler bile vardır. Daha da iyisi, Moodle destekli WordPress LMS’nize daha da fazla güç eklemek için harika eklentiler var.

Seçici Senkronizasyon

The kullanarak Seçici Senkronizasyon uzantısı Edwiser Bridge için, Moodle kullanıcıları daha sonra pazarlamak veya satmak için WordPress platformuna senkronize etmek istedikleri kursları seçebilir ve seçebilirler. Bu kullanımı kolay eklenti, Moodle yöneticilerinin belirli bir kurs setine odaklanmasını ve bu kurslara çekişi artırmayı süper basit hale getirir.

Tek seferlik

Oturum açma işlemini ve kurs erişimini Tek Oturum Açma uzantısı Edwiser Bridge için. Kullanıcılar, giriş kimlik bilgilerini yalnızca bir kez girerek Moodle ve bağlantılı WordPress sitesine aynı anda giriş yapabilir. Her iki şekilde de çalışır! Bir kullanıcı Moodle veya WordPress web sitesine giriş yapabilir ve sırasıyla ilgili WordPress ve Moodle sitelerine giriş yapabilir.

Çıkış da aynı şekilde çalışır, eylemi yalnızca bir kez gerçekleştirmek zorunda kalırken, öğrencilerin her iki web sitesinden çıkış yapmama konusunda endişelenmelerine gerek yoktur. Basit bir kurulumla, bu eklenti WordPress-Moodle entegrasyonuna yardımcı olur ve akılda tutmaları gereken tek bir kimlik bilgisine sahip oldukları için kullanıcıların her iki siteye erişmesini kolaylaştırır. Oturum açmaya izin vermek için WordPress web sitesinde herhangi bir yere yerleştirilebilen bir kısa kod da mevcuttur.

Toplu Ders Satın Alma

Kullanıcıların Moodle’da aynı anda birden fazla kurs satın almasına izin ver Edwiser Bridge için Toplu Satın Alma uzantı. Bu, Moodle yöneticilerinin WordPress’te kurs satmasına ve alıcıların bu kursları toplu olarak satın almalarına izin vermek için WordPress ve WooCommerce’in gücünü kullanan bir WordPress eklentisidir. Ve hepsi bu değil, bir kurs satın aldıktan sonra, Moodle kullanıcıları öğrencileri bir kursa kaydetmek için sezgisel bir arayüze sahipler.


LMS, kullanıcıların rahat oldukları herhangi bir cihazı kullanarak kendi hızlarında öğrenmelerine olanak tanır. Rozetler, yenilikçi testler ve en iyi performans gösterenlerin ödüllendirilmesiyle öğrenme süreci daha heyecan verici hale getirilebilir. Ayrıca, bir forum veya topluluk eklemek öğrencileri öğrenme sürecinde teşvik etmeye yardımcı olabilir.

Son birkaç yılda, WordPress’in eğitim kurumları ve çevrimiçi kursların web siteleri için bir temel olarak kullanımı artmıştır. Bu yayında tartışılan WordPress LMS eklentileri, eksiksiz bir çevrimiçi kurs teslim sistemi oluşturmak için WordPress çekirdeği ile iyi bir şekilde birleşir. Bazıları ücretsiz, bazıları ise 250 doların altında (günde 1 dolardan az) çok çekici özellikler sunuyor.

Bu WordPress LMS eklentileriyle ilgili herhangi bir deneyiminiz var mı? Ya da belki de tavsiye edeceğiniz LMS WordPress eklentilerinden birini kaçırdık? Lütfen yorumlarda paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map