Kullanıcı Etkileşimini Geliştirmek için 10+ En İyi YouTube WordPress Eklentisi

Kullanıcı Etkileşimini Geliştirmek için WordPress için En İyi YouTube Eklentileri

Benim gibi iseniz, büyük olasılıkla web sitenizin tanıtım etkinlikleri için bütçesinin önemli bir bölümünü ayırmış olursunuz. Sonuçta, 80-20 kuralı, zamanımızı ve çabamızın yüzde 80’inin içeriğimizi tanıtmak için harcanması gerektiğini söylüyor (ipucu: YouTube WordPress eklentilerinin yardımcı olabileceği yer budur).


Kullanıcıların açılış sayfanızı veya blog yayınınızı ziyaret etmelerini sağlamak için Facebook Reklamlarına 50 dolar harcadığınızı varsayalım. Ama bir şekilde, hemen çıkma oranları çok yüksek! Kullanıcılar sayfanın yarısında bile ayrılıyor gibi görünüyor!

Yalnız değiliz. Dijital içeriğin patlayıcı bir hızda üretildiği bir dünyada insanların dikkatini çekmek zordur. Ama bugünün insanlarının dikkatini çeken kutsal bir tane var ve bu video içeriği.

Doğru video içeriğiyle, hemen çıkma oranınız düşer ve kullanıcılar sitenizi videoyu izlemeye daha fazla zaman harcar ve sonunda dönüşümlerinizi artırır. Blog içeriğimize videolar eklediğimizde, okuyucularımızın videoyu izlemesi ve izlemesi daha olasıdır. Video sorunlarını çözerse, paylaşmaya çok daha eğilimlidirler. Bunu göz önünde bulundurarak, en iyi YouTube WordPress eklentilerinden bazılarına göz atalım.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. YouTube Embed Plus Freemium WordPress Eklentisi

YouTube Embed Plus Freemium Youtube WordPress Eklentileri

YouTube Embed Plus, 200.000’den fazla etkin yüklemeye sahip en popüler YouTube eklentilerinden biridir. Bu eklenti ile, birden fazla özelleştirme seçeneğiyle YouTube kanalı veya oynatma listesi galerileri oluşturabilirsiniz. Otomatik oynatma ekleyin, canlı akışları otomatik olarak gömün, video başlatma ayarlarını özelleştirin, işlevsel erişilebilirlik değerlendirmesi (FAE) hazır içeriği ve daha fazlasını oluşturun.

Özelliği:

 • Duyarlı YouTube kanalı ve oynatma listesi galerileri oluşturun
 • Galeri küçük resimlerinin üst kısmına kanal aboneliği düğmesi ekleyin
 • Yerelleştirme desteği
 • Pro sürümü, YouTube videolarının tembel olarak yüklenmesini destekler

2. Essential Grid Premium WordPress Eklentisi

Essential Grid WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

YouTube videolarınızın bir ızgarasını entegre etmek istiyorsanız, Essential Grid’in işi için en iyi YouTube WordPress eklentilerinden biri. WordPress web siteniz için bu hepsi bir arada ızgara oluşturma çözümü, YouTube videolarını herhangi bir yazıya veya sayfaya stilli bir ızgara olarak entegre etmeyi kolaylaştırır (blog, fiyatlandırma, portföy, kaydırıcılar vb. Gibi diğer içerik biçimleriyle birlikte). Eklenti ayrıca canlı bir cilt düzenleyici içerir, böylece YouTube medya ızgarası kompozisyonunuzun, düzeninizin, renklerinizin ve daha fazlasının görünümünü hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Özelliği:

 • Youtube, Vimeo, kendi kendine barındırılan video, iFrame’ler, resimler, yayınlar, sayfalar, özel posta türleri, WooCommerce ve galerileri destekler
 • Görsel cilt editörü
 • Yerleşik animasyon türleri ve ön yükleyiciler
 • Duyarlı ve mobil cihazlar için optimize edilmiş
 • Premium destek

3. Carousel Premium Eklentisi ile Görsel Besteci YouTube Kanalı

Carousel WordPress Eklentisi ile Görsel Besteci YouTube Kanalı

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Bu eklenti ile popüler WPBakery sayfa oluşturucuyu kullanarak Youtube Kanalınızı herhangi bir gönderiye veya sayfaya eklemek kolaydır. Carousel ile Görsel Besteci YouTube Kanalı, özelleştirilebilir bir kanal hissi eklemeniz için yeni modüller ekler. Sitenize gelen ziyaretçilerin içeriğinize göz atmasını kolaylaştırmak için yeni bir video ızgarası ekleyin, en iyi içeriğinizin bir listesini oluşturun veya hatta bir video karuseli ekleyin.

Özelliği:

 • WPBakery Görsel Sayfa Oluşturucu Uzantısı
 • Izgara veya atlıkarınca düzenleri
 • 7 Önceden tanımlanmış stil
 • Tamamen özelleştirilebilir stil
 • Duvar ve oturuş sırası ayarları
 • 132 Eleman animasyonları
 • Sonsuz kaydırma, daha fazla yükleme veya geleneksel sayfalama
 • Total WordPress Teması ile Uyumlu

4. YouTube Vitrini – Video Galerisi Ücretsiz WordPress Eklentisi

YouTube Showcase Video Galerisi Ücretsiz Eklentisi

YouTube Vitrini, YouTube videolarıyla dolu duyarlı galeri sayfaları oluşturmanıza olanak tanır. Sonraki videoların sayfalandırmalı orijinal videonun altında gösterildiği bir video galeri sayfası oluşturabilirsiniz. Ayrıca, videoların dört sütunlu bir ızgara düzeninde gösterildiği bir video ızgara galerisi de oluşturabilirsiniz. Bu eklenti, çevrimiçi kurs, nasıl yapılır video serileri ve ürün demosu ve uygulama videoları gibi ilgili birden fazla videoyu sergilemek için mükemmeldir.

Özelliği:

 • İki ayrı video galerisi oluşturabilme – temel video galerisi ve video ızgara galerisi
 • Videoların küçük resim en boy oranını özel olarak ayarlayın – 16: 9 veya 4: 3’ü seçin
 • En son ve öne çıkan videoları sergilemek için kenar çubuğu widget’ları
 • Daha uzun video serileri için sayfalama seçeneği

5. YouTube için Yottie YouTube WordPress Galerisi

YouTube için Yottie YouTube WordPress Galerisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Yottie, YouTube kanalınızı WordPress blogunuza entegre etmek için premium bir eklentidir. YouTube feed’inizi ayarlamak için 100’den fazla ayarlanabilir parametreyle, önceden stilize edilmiş birden fazla renk şeması ve şu anda desteklenen 16 dil ile Yottie eklentisi hemen hemen her vlogger için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, popüler Visual Composer sayfa oluşturucu ile uyumludur, böylece video feed’iniz dahil edilerek kolayca özel bir sayfa düzeni tasarlayabilirsiniz.

Özelliği:

 • YouTube, Vimeo ve Dailymotion’ı destekler
 • Son derece özelleştirilebilir video galerileri oluşturun
 • Özel Vimeo videoları oynatma gibi yenilikçi eklentiler
 • Kendi kendine barındırılan veya bulutta barındırılan çözümlerden birini seçin. Sonuncusu birden çok platformu destekler ve tüm eklentilere ve özelliklere erişim içerir

6. Akış Akış Sosyal Akış Premium WordPress Eklentisi

Flow-Flow Youtube Sosyal Akışı

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Flow-Flow, WordPress için en iyi sosyal akış eklentilerinden biridir ve en iyisi birden fazla video kaynağını destekler – Youtube, Vimeo ve hatta Instagram. Bu eklenti, karınca gönderisine veya sayfasına son videoları eklemenin hızlı ve kolay bir yoludur. Hesabınızı senkronize ettikten sonra YouTube kanal akışınızı dahil edilen kısa kodlarla (veya Visual Composer sayfa oluşturucu öğesiyle) eklemeniz yeterlidir. Bu kadar! Tüm yeni videolarınız, yayınladığınızda WordPress sitenize otomatik olarak eklenecek.

Özelliği:

 • YouTube, Vimeo ve Instagram’dan videoları entegre edin
 • Tüm büyük sosyal ağları (YouTube, Facebook, Twitter, vb.) Destekler
 • Visual Composer sayfa oluşturucu eklentisi ile uyumlu
 • CSS3 Dönüşümleri ve ışık kutusu galerileri
 • Duyarlı tasarım
 • Çeviri hazır

7. Visual Composer Premium WordPress Eklentisi için Youtube Video Galerisi

Visual Composer Premium WordPress Eklentisi için Youtube Video Galerisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

YouTube Video Galerisi eklentisi özellikle hte WPBakery Görsel Besteci sayfa oluşturucu için bir eklenti olarak oluşturuldu (yani, Total gibi herhangi bir Visual Composer uyumlu temaya büyük bir iltifat anlamına gelir). Bu eklenti ile tek tek videoları, kanal yayınlarını ve hatta oynatma listelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz. Sütunlar, sayfalandırma, ızgara stili, listeler, karuseller, görüntü kırpma, sayaçları beğenme ve çok daha fazlası için yerleşik seçenekler vardır.

Özelliği:

 • WPBakery Görsel Besteci için Eklenti
 • Yerleşik reklam seçenekleri
 • Duyarlı ve retina hazır
 • Izgara ve sayfalandırma özelleştirme seçenekleri

8. YouTube ile İlgili Videoları Gizle Ücretsiz WordPress Eklentisi

YouTube ile İlgili Videoları Gizle Ücretsiz WordPress Eklentisi

Çoğu durumda, ziyaretçilerimizin ürün videosunu izlemesini ve ardından blog yazısı veya açılış sayfası kopyası olabilecek gerçek içeriği okumak için aşağı kaydırmasını istiyoruz. Doğru?

Ancak WordPress’te YouTube videoları varsayılan oEmbed çözümü kullanılarak gömülür. Bu durumda, orijinal videonun oynatılması bittikten sonra YouTube ilgili videoları gösterir. Bu, kullanıcıları Long Tail SEO ürün tanıtım videonuzu gördükten hemen sonra komik kedi videoları göstererek dikkatlerini dağıtma eğilimindedir. (Kişisel deneyimlerimden bahsediyorum haha!)

Bunu şimdi gerçekten istemiyoruz, değil mi? YouTube ile İlgili Videoları Gizle, YouTube oEmbed’in ilgili videoları göstermesini engelleyerek bunun olmasını engeller.

Özelliği:

 • Orijinal video oynatıldıktan sonra ilgili YouTube videolarının gösterilmesini engeller

Not: Bazen, eklentiyi yükselttiğinizde bazı önbellekleme sorunları nedeniyle çalışmayabilir. Basit bir düzeltme eklentiyi manuel olarak devre dışı bırakmak ve yeniden etkinleştirmektir. Bu önbelleği temizler ve tekrar çalışmaya başlar.

9. YouTube Embed Freemium WordPress Eklentisi

YouTube Embed Freemium WordPress Eklentisi

YouTube Embed WordPress, YouTube videolarını WordPress’e yerleştirirken size tonlarca geliştirme ve özelleştirme seçeneği sunar.

Yeni başlayanlar için videoları gönderi, sayfa ve özel gönderi türlerine gömebilirsiniz. Ayrıca, site başlığı, özel kenar çubukları ve altbilgiler gibi widget’lı alanlara yaratıcı videolar yerleştirebilir ve YouTube videoları yerleştirebilirsiniz (ancak altbilgisinde bir video kullanacak bir web sitesi düşünemiyorum! Yapabilir misiniz?)

Eklentinin premium sürümü, ilgili videoların videonun sonunda görünmesini gizleme, tek tek videolar için seçenekleri ayarlama vb. Gibi özellikler içerir..

Öne Çıkan Özellikler

 • Videoları yayınlarda, sayfalarda, özel yayın türlerinde ve widget’lı alanlarda görüntüleme
 • Oynatıcı boyutları, tam ekran, ek açıklama ve resim yazısı seçenekleri gibi varsayılan seçenekleri yapılandırın
 • Marka tutarlılığı için oyuncu ilerleme çubuğu rengini özelleştirin

10. Youtube Widget Duyarlı Ücretsiz WordPress Eklentisi

Youtube Widget Duyarlı Ücretsiz WordPress Eklentisi

Şimdiye kadar en iyi YouTube WordPress eklentilerinin bu gönderisinde, YouTube videolarını WordPress sitenize gömmenizi sağlayan eklentiler paylaşıyoruz. YouTube kanalını veya videolarını yalnızca kenar çubuğunuzda görüntülemek istiyorsanız, bu ücretsiz YouTube Widget’ı sizin için bir eklentidir.

Eklenti, sitenize özel bir YouTube widget’ı ekler, böylece videolarınızı yalnızca birkaç tıklamayla kenar çubuklarınıza veya altbilginize kolayca ekleyebilirsiniz. Ayrıca, isterseniz videolarınızı yayınlara veya sayfalara eklemek için kullanabileceğiniz basit bir kısa kod vardır.

Özelliği:

 • Widget’lar ve kısa kod ekleme seçenekleri
 • Kontrol çubuğu teması ve ilerleme çubuğu renk ayarları
 • Analizler için video izlemeyi etkinleştirme
 • Özel açıklamalar ekleyin

11. WordPress Yazılarına Youtube Videoları Premium WordPress Eklentisi

Youtube Videoları To WordPress Mesajları Premium WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Öncelikle bir YouTuber mısınız, ancak videolarınızı kendi blogunuzda tanıtmak mı istiyorsunuz? Sorun değil! YouTube Videos to WordPress Posts eklentisi, en son YouTube videolarınızı otomatik olarak WordPress sitenize yayın olarak aktarır. Videoları kullanıcı, kanal, kimlik veya özel sorguya göre içe aktarın. WordPress yayınlarınızı kanalınızla güncel tutmak için toplu olarak içe aktarma, sayfalandırma veya zamanlama seçeneğiniz vardır.

Özelliği:

 • YouTube videolarınızdan otomatik olarak WordPress yayınları oluşturun
 • Toplu içe aktarma veya zamanlama
 • Tüm WordPress video yerleştirmelerini destekler (YT, Jw, vb.)
 • Bozuk veya kaldırılmış videoları kontrol edin
 • Video açısından zengin snippet’leri destekler

12. Kanalınız: YouTube Kanalı Ücretsiz WordPress Eklentisi

YourChannel: YouTube Video Galerisi Ücretsiz WordPress Eklentisi

Kanalınız, WordPress’te bir YouTube kanalının özelleştirilmiş bir sürümünü görüntülemenize yardımcı olacaktır. Başlamak için, kopyanızı edinmeniz gerekir YouTube API anahtarı, kullanıcı adını ve kanal kimliğini girin ve bunları eklentinin ayarlarına kaydedin. Ardından, bir ışık kutusu video oynatıcısı kullanmak veya başlık resmi, oynatma listeleri, toplam videolar, görünümler ve daha fazlasını görüntülemek gibi özellikleri etkinleştirme / devre dışı bırakma gibi birden fazla yapılandırma ayarı yapılandırabilirsiniz..

Özelliği:

 • Kanal bilgisi, abone / video sayısı, oynatma listeleri, kanal banner resmi vb. Gibi birden fazla öğeyi seçici olarak görüntüleme yeteneği.
 • Kısa kodla çalışan görsel oluşturucu
 • Video küçük resimlerini yedi farklı stilde görüntüleyin ve tümü duyarlı

En İyi YouTube WordPress Eklentilerini Hazırlama

İyi bir YouTube WordPress eklentisi yapan nedir? Bu soruyu cevaplamak için şunu sormanız gerekir: “İhtiyacım olan nedir?” Farklı insanların belirli bir ürün türünden farklı gereksinimleri vardır. Bu nedenle, “WordPress için YouTube” kategorisi altında aktif olarak geliştirilen 10’dan fazla YouTube WordPress eklentisi var..

Umarım 10’dan fazla en iyi YouTube WordPress eklentisi listemizi faydalı bulmuşsunuzdur. Sizin için doğru eklentiyi seçmek için bir dakikanızı ayırın. Yalnızca bir tane kullanacağınız on özelliğe sahip bir eklenti seçmemenizi şiddetle tavsiye ederim. Eklenti ile elde etmeye çalıştığınız şeyi yazın. Gereksinimlerinize karar verdikten sonra listeyi gözden geçirin ve ölçütlerinizi karşılayan bir eklenti seçin.

Önemli bir eklentiyi kaçırdık mı? Bir geliştirici misiniz ve eklentinizi bu listede görmek ister misiniz? Yorumlarda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map