Kötü Amaçlı Yazılım için WordPress Taramak için En İyi Eklentiler

WordPress artık web siteleri için çok popüler bir platform. Sonuç olarak, bazen bilgisayar korsanlarının ve kötü amaçlı yazılımlarının istenmeyen dikkatini çeker. Automattic’teki WordPress ekibi, WordPress’i güvenli bir CMS yapmak için sürekli çalışıyor. Ancak bu, yeni kötü amaçlı yazılımlar ve bilgisayar korsanları ortaya çıkmaya devam ettiği için sürekli bir süreçtir, bir tür savaş çekicidir. Geçmişte WordPress web siteleri, trafiği kötü amaçlı URL’lere yönlendiren saldırıların hedefi olmuştur, bu nedenle WordPress’i kötü amaçlı yazılımlara karşı düzenli olarak taramak çok önemlidir..


Böyle bir şey olduğunda Google’ın web sitenizdeki ziyaretçileri geri çevirmesi mümkündür. Bu, ziyaretçilerin kötü amaçlı yazılım bulaşmasını önlemek için yapılır. Daha sonra web sitenize gelen trafiğin azalmaya başladığını fark etmeye başlayacaksınız. Bu tür bir saldırının nasıl çalıştığını anlamak istiyorsanız, Sucuri’nin saldırıyı incelemesi.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

Kötü Amaçlı Yazılımlar Web Sitenize Nasıl Ulaşır

WordPress kullanıcıları temalar söz konusu olduğunda seçim için şımarık. Herhangi bir niş seçin ve nişiniz için hem ücretsiz hem de premium olmak üzere çok sayıda temaya sahip olacaksınız. Kullanıcıların bir tema seçerken dikkat etmesi gereken bir şey, temalara gömülü istenmeyen kod parçalarıdır. Çoğu için, kullanıcıların çoğunluğu geliştirici olmadığından fark edilmez, bu nedenle WordPress’i kötü amaçlı yazılım için taramak için bir işleminiz olmalıdır..

Üçüncü taraf web sitelerinden (yazarın web sitesinden değil) tema satın alırken veya ücretsiz tema indirirken özellikle dikkatli olmak iyi bir başlangıçtır. Bunun nedeni, bazı vicdansız tema satıcılarının kullanıcının web sitesine zarar verebilecek kod yerleştirebilmesidir..

Bu kod parçaları çok az zarar veren zararsız parçacıklar olabilir. Ancak sitenizi tamamen yıkacak kadar zararlı olabilirler. Kendilerini blogunuza dikkatsizce yerleştirdiler. Büyük olasılıkla web sitenizde her zamanki gibi çalışırken onları asla fark etmeyeceksiniz.

Kötü amaçlı kodların web sitenize ulaşmasının tek yolu temalar değildir. Bunlar, hack veya kaba kuvvet saldırıları ile yorumlar bölümünde kalan eklentilere dahil edilebilir.

Bazen, indirip yüklediğiniz bazı popüler uygulamalarla birlikte gelen yazılımı yüklemeyi tercih edebilirsiniz. Bu yazılım genellikle bir eklenti özelliği olarak gizlenen kötü amaçlı yazılım veya casus yazılım olabilir. Kötü amaçlı yazılımın dolaştığı web sitenizde bu seçeneklere bilmeden izin verebilirsiniz ve genellikle siteye daha fazla kötü amaçlı yazılım eklersiniz.

Bilgisayar korsanları neden kötü amaçlı yazılım enjekte ediyor??

Bu kod parçalarının amacı nedir? Bilgisayar korsanları neden web sitelerine bulaşıyor? Kötü amaçlı yazılımlar, bilgisayar korsanları tarafından,

 • Tanıtmak istedikleri sitelere bağlantılar ve yönlendirmeler ekleyin.
 • Ziyaretçilerinizi takip edin.
 • Kendi banner’larını ve reklamlarını ekleyin.
 • İsimler, şifreler ve e-posta adresleri gibi hassas kişisel bilgilere erişin.
 • Web sitenizi bir nedenden ötürü veya sadece eğlence için tamamen indirin.

Kötü amaçlı yazılım ne kadar uzun süre tespit edilmezse, bilgisayar korsanları için o kadar iyidir. Bunun nedeni, bilgi toplamak ve spam e-postaları göndermek için web sitenizi kullanmaya devam edebilmeleri ve bu sırada ziyaretçilerinizi etkilemesidir. WordPress’i kötü amaçlı yazılımlara karşı düzenli olarak taramak ve web sitemizi, hatta demir kaplı görünenleri bile kötü amaçlı yazılımlara karşı kontrol etmek bize bırakılmıştır..

Kötü Amaçlı Yazılım için WordPress Taramak İçin En İyi 10 Eklenti ve Servis

Eklentiler ve taramalar, web sitenize kötü amaçlı kod, kötü amaçlı yazılım veya başka bir güvenlik tehdidi bulaşıp bulaşmadığını kontrol etmenin harika bir yoludur. Kötü amaçlı yazılımları kontrol etmek için kullanılabilecek bir dizi kaliteli eklenti mevcuttur ve bizim düşüncemize göre bu 10 en iyisidir.

Bir web sitesini taramak, muhtemelen bellek yoğun bir etkinliktir. Tarama işleminin daha hızlı olması için PHP bellek erişiminizi değiştirmeniz ve önbellek dizinlerini temizlemeniz gerekebilir.

Eklentilerin çoğunda, müttefik güvenlik özellikleri birlikte verilir ve yalnızca birkaç eklenti yalnızca kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için kullanılan çözümlerdir. Bazıları kötü amaçlı yazılım algılama özelliği içeren tam teşekküllü güvenlik veya yedekleme çözümleridir. Örneğin, Codeguard, WordPress’i kötü amaçlı yazılım için de tarayacak eksiksiz bir yedekleme ve geri yükleme hizmetidir. İstenmeyen bir şey bulunursa sizi uyarır.

WPEngine ve SiteGround gibi yönetilen barındırma hizmetleriyle gitmeyi tercih ederseniz, kötü amaçlı yazılım tespiti de dahil olmak üzere tüm güvenliği yetkili profesyonel ellerde bırakmayı da seçebilirsiniz..

Ancak paylaşılan barındırma olanlar için, kötü amaçlı kod tespit etmek için daha popüler hizmetler ve eklenti seçeneklerinden bazıları.

1. VaultPress (JetPack planlarına dahil)

WordPress için VaultPress

Bir JetPack planı kullanıyorsanız, Automattic tarafından geliştirilen yedekleme ve güvenlik eklentisi olan VaultPress’e zaten erişiminiz olduğundan şanslısınız.

Kişisel plan kaba kuvvet koruması ve çalışma süresi izleme içeriyor olsa da, web siteniz için günlük Kötü Amaçlı Yazılım taramasına (veya Profesyonel planın eklenmesi için ilkbahara) erişmek için Premium plana (3 $ / ay’dan başlayarak) yükseltmeniz gerekir. otomatik çözünürlüklerin yanı sıra isteğe bağlı taramaların avantajı – böylece hiçbir zaman parmağınızı kaldırmanız gerekmez).

VaultPress Güvenlik Taraması

VaultPress eklentisi kurulu ve FTP / SSH üzerinden web sitenize bağlandığında, sitenizi kendi başına izleyecektir. Çevrimiçi VaultPress kullanıcı gösterge tablonuzdan günlük taramanız sırasında bulunan tüm güvenlik tehditleri hakkındaki bilgilere erişebilir ve gerekirse güncelleme yapabilirsiniz (veya web sitenizin güvenli bir şekilde tam bir VaultPress yedeğine geri dönebilirsiniz).

2. WordPress için MalCare Güvenliği ve Güvenlik Duvarı

WordPress için MalCare Güvenliği ve Güvenlik Duvarı

MalCare, 240.000’den fazla WordPress sitesini analiz ettikten sonra geliştirilen eksiksiz bir Güvenlik Çözümüdür. Ücretsizdir ve web sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan, bilgisayar korsanlarından ve diğerlerinden korunmak için siteler ağındaki toplu zekayı kullanır..

Erken kötü amaçlı yazılım algılama teknolojisi, web sitelerinizin Google tarafından kara listeye alınmasını veya web ana bilgisayarları tarafından engellenmesini önlemeye yardımcı olur. MalCare, diğer popüler eklentilerde fark edilmeyen karmaşık kötü amaçlı yazılımları başarıyla algılayabilir.

Eklenti, bir kötü amaçlı yazılım tanımlamanın doğruluğuna ve bildirilen yanlış pozitiflerin sayısını önemli ölçüde azaltmaya odaklanır. Bu, yalnızca eklentinin “olası bir şüpheli” değil, kötü amaçlı yazılım tespit ettiğinden eminseniz uyarıldığınız anlamına gelir.

Malcare Güvenliği ve Kaba Kuvvet Koruması

Kaba kuvvet saldırısı WordPress siteleri için çok yaygındır ve bu nedenle Web Uygulaması Güvenlik Duvarı ve Oturum Açma Koruması ücretsiz eklentide otomatik olarak etkinleştirilir. Sitenizi 7/24 botlardan, bilgisayar korsanlarından ve benzerlerinden korumaya yardımcı olur.

Premium sürüm, web sitenizde bulunan kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak temizler. Ek bir koruma katmanı için IP Engelleme, Oturum Açma Koruması ve Web sitesi sertleştirme gibi seçenekler vardır. Eklentileri yönetmek, özellikle de korumak için birden fazla web siteniz varsa baş ağrısı olabilir. Eklentileri, temaları ve WordPress çekirdeğini güncelleme veya kaldırma MalCare Pro kontrol panelinden gerçekleştirilebilir.

3. Sucuri SiteKontrol Tarayıcı

Sucuri SiteKontrol Tarayıcı

Ücretsiz Sucuri SiteCheck Tarayıcı, web sitenizin kötü amaçlı bir yazılım taramasını gerçekleştirir. Sucuri SiteCheck Tarayıcısını ziyaret edin, web sitenizin URL’sini girin ve Web Sitesini Tara düğmesine basın. Tarayıcı bağlantıları, javascript dosyalarını ve iframe’leri çıkarır ve ana sayfayı arama motoru botu olarak tekrar ziyaret eder.

Tüm sayfaları ve bağlantıları Sucuri’nin kötü amaçlı yazılım veritabanıyla karşılaştırır ve anormallikleri bildirir. Tarama kötü amaçlı yazılım, kara listeye alma, karartma, web sitesi hatalarını ve güncel olmayan yazılımları tespit edecektir. Tarama, bulunan kötü amaçlı yazılımın bir raporunu oluşturur ve bunu nasıl ele almanız gerektiğini önerir.

Tarayıcı sunucunuza erişmiyor. Dolayısıyla, sunucuda tarayıcıda görüntülenmeyen kötü amaçlı bir şey, uzak tarayıcı tarafından algılanmaz. Bu nedenle, bu tarama kimlik avı, arka plan ve kötü amaçlı kullanıcı adları için etkili değildir.

Sucuri Güvenliği eklenti çok daha fazlasını yapabilir – denetim günlüğü, bütünlük denetimi, e-posta uyarısı, güvenlik sertleştirme ve diğer araçlar. URL’yi sık sık çalıştırmak istemiyorsanız, eklentiyi etkinleştirebilir ve ücretsiz bir API oluşturabilirsiniz.

Sucuri eklentisi

Sucuri, birçok ücretli hizmet de sunar – saldırı, kötü amaçlı yazılım temizleme, güvenlik izleme ve daha fazlasını önleyebilen bir güvenlik duvarı hizmeti.

4. MalCure WP Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı ve Güvenlik Duvarı

MalCure WP Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı ve Güvenlik Duvarı

malCure Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı, kötü amaçlı yazılım tarayıcısı listesine yeni eklenen bir özelliktir. Eklenti çok kullanıcı dostu bir arayüze ve süper basitliğe odaklanırken, arka uçta 50.000’den fazla enfeksiyonu tespit edebiliyor. malCure Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı, 360 ° tam algılama için bir veritabanı taraması ve WordPress dosya taraması gerçekleştirir. MalCure Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısının kapsamlılığı, aldığı yaklaşım sayesinde: her dosya ve veritabanı kaydında birden fazla tarama, yani sağlama toplamı bütünlüğü, bilinen kötü amaçlı yazılım imzalarına karşı tarama ve sezgisel tarama içeren karma bir yaklaşımdır. Bu, yüksek hassasiyetli sonuçlar ve son derece nadir hatalı pozitifler sağlar. Tanımlar sık ​​sık güncellenir, böylece malCure en son enfeksiyonları bile tespit edebilir.

MalCure Tarayıcı

Normal kullanıcı için sadelik, yüksek basınç ve yüksek performansa odaklanan eklenti ile malCure Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısının gerçekten parladığı bir yer, WP-CLI ile sağlam entegrasyonu. Bu, ana bilgisayarın kötü amaçlı yazılım yayılımı içermek için web sitesine erişimi iptal etmesi durumunda WordPress sitelerini komut satırından kolayca tarayabilir ve temizleyebileceğiniz için tamamen yeni bir seviyeye çıkar. malCure, WP-CLI modunda güçlü bir özellik setine sahiptir ve bu da web güvenliği uzmanları için de çok caziptir. CLI entegrasyonu, taramayı cron üzerinden otomatikleştirmeye yardımcı olur ve bazı komut dosyası oluşturma bilgisiyle malCure Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısını akla gelebilecek her şekilde kullanabilirsiniz.

Google tarafından yayınlanan uyarıları veya güvenlik bildirimlerini almak için malCure tarayıcıyı web sitenizin Google Search Console mülküne de bağlayabilirsiniz. Bu, taramaların ayrıca enjekte edilen spam bağlantılarını, Google Şeffaflık kara listesini ve uyarıları da kapsamasını sağlar. malCure Tarayıcı, en sık kullanılan WordPress saldırı vektörlerinden koruyan yerleşik bir güvenlik duvarına sahiptir..

5. iThemes Güvenliği (Eskiden Daha İyi WP Güvenliği)

iThemes Güvenliği

800.000’den fazla WordPress kullanıcısı tarafından indirilen iThemes Güvenlik eklentisi, sitenizi korumak ve WordPress’i kötü amaçlı yazılımlara karşı taramak için en popüler seçeneklerden biridir. Bu eklentinin ücretsiz sürümü, 1 tıklamalı “Güvenli Site” kontrolü, Kötü amaçlı yazılım taramaları (Sucuri SiteCheck aracılığıyla), güçlü şifre uygulaması, kaba kuvvet korumaları, veritabanı yedekleri, dosya değişikliği algılama ve çok daha fazlasını içeren 30 kat koruma ve güvenlik sunar.

iThemes Güvenlik Taraması

Daha fazla koruma katmanı eklemek istiyorsanız, 2 faktörlü kimlik doğrulama, zamanlanmış Kötü Amaçlı Yazılım taramaları, parola kullanım süresinin dolması, WordPress çekirdek dosya karşılaştırmaları ve daha fazlası gibi özelliklere erişmenizi sağlayan iThemes Security Pro’yu düşünün. Eklentinin yıllık 80 dolara mal olması, bazı blogcular için biraz yüksek olabilir, ancak güvenlik ve gönül rahatlığı için gerçekten bir fiyat koyabilirsiniz?

6. Anti-Malware Güvenliği ve Brute Force Güvenlik Duvarı

Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Güvenlik ve Brute Force Güvenlik Duvarı

Zararlı Yazılım Önleme Güvenliği ve Brute Force Güvenlik Duvarı yalnızca kötü amaçlı yazılımları taramak ve tespit etmekle kalmaz, aynı zamanda bunları düzeltmenize de yardımcı olur. Sunucunuzdaki kötü amaçlı yazılımları, virüsleri ve diğer tehditleri algılar ve bunları Potansiyel Tehditler olarak işaretler ve onlarla başa çıkmanızı sağlar..

Anti Malware GOTMLS

Ancak eklentiyi şu adresten kaydederseniz: GOTMLS.NET, bilinen güvenlik açıkları için yeni tanımların indirilmesine, otomatik olarak kaldırılmasına ve düzeltme eklerine erişebileceksiniz. WordPress’teki Devrim Kaydırıcısı özellikle saldırıya yatkındır ve bu nedenle bu özellik için koruma bu eklentide otomatik olarak etkinleştirilir.

Premium sürüm Brute Force ve DDoS saldırılarına karşı koruma sağlar, çekirdek dosyaların bütünlüğünü kontrol eder ve yeni tanımları otomatik olarak indirir.

7. Hepsi Bir Arada WP Güvenlik ve Güvenlik Duvarı

Hepsi Bir Arada Güvenlik ve Güvenlik Duvarı

All In One WP Güvenlik ve Güvenlik Duvarı eklentisi başka bir popüler ve kullanımı kolay seçenektir. Eklenti, şifre gücü, kaba kuvvet giriş koruması, yerleşik captcha, veritabanı öneki seçenekleri, dosya izinleri, htaccess / wp-config yedekleri ve güvenlik duvarı koruması gibi tonlarca güvenlik özelliği sunar. Ancak eklenti, kötü amaçlı yazılımları hızlı bir şekilde algılamak ve kaldırmak için kullanabileceğiniz kurulumu kolay güvenlik taramaları da sunar..

Hepsi Bir Arada WP Dosya Tarayıcı

Oluşturmadığınız dosya değişikliklerini veya veri tablolarını aramak için dosya değişikliği algılama tarayıcısını ve veritabanı tarayıcıyı kullanın. otomatik algılamayı zamanlamak ve bir dosya değişikliği olduğunda doğrudan gelen kutunuza bir e-posta göndermek için ayarları kullanın. Bu şekilde herhangi bir potansiyel saldırı girişimi hızlı bir şekilde bildiriminize getirilir.

8. Wordfence Güvenliği

ordfence Güvenlik Güvenlik Duvarı ve Kötü Amaçlı Yazılım Taraması

Wordfence sadece bir kötü amaçlı yazılım tarayıcı değil, web siteniz için neredeyse tam bir güvenlik korumasıdır. Ücretsiz ve açık kaynaklıdır ve web sitenizin saldırıya uğramasını izlemek ve önlemek için sürekli güncellenen Tehdit Savunma Feed’ini kullanır.

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı bilinen 44000’den fazla kötü amaçlı yazılımı seçebilir ve web sitenize ulaşmasını engelleyebilir. Ayrıca arka kapıları, kimlik avı URL’lerini, truva atlarını, şüpheli kodu ve diğer güvenlik tehditlerini tarar.

WordFence

Taramalar genellikle saatlik aralıklarla yapılır. Bu nedenle, web sitenize ulaştıktan sonraki bir saat içinde web sitenizdeki herhangi bir kötü amaçlı yazılım içeriğini biliyorsunuzdur. Wordfence çekirdek bütünlüğünü kontrol edebilir ve trafiği gerçek zamanlı olarak izleyebilir.

Planlanmış taramalar, ülke engelleme ve bazı ek özellikler için, ödeme yapmanız ve Premium API anahtarı.

9. Quttera Web Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı

Quttera Web Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı

Kötü amaçlı yazılımlar, virüsler, truva atları, arka kapılar, kabuklar, kötü amaçlı kod enjeksiyonu, otomatik olarak oluşturulan kötü amaçlı içerik ve daha fazlası – Web sitenizde gizleniyorsa, Quttera Web Malware Tarayıcı hepsini bulacaktır.

Quttera Web Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı

Siteniz Google tarafından kara listeye alındıysa, bunu bir taramada da gösterir. Web sitenizi temizleyebileceğiniz ayrıntılı bir kötü amaçlı yazılım raporu oluşturur. Kötü amaçlı yazılımları kaldırmayla ilgili herhangi bir yardım için destek hizmetlerine başvurmanız gerekir.

10. McAfee GÜVENLİ

McAfee GÜVENLİ

McAfee SECURE ile ziyaretçi güvenliğini sağlayın. McAfee SECURE eklentisi, Kötü Amaçlı Yazılım taraması da dahil olmak üzere çeşitli güvenlik özelliklerine sahiptir. Ve özellikle e-ticaret siteleri için mükemmeldir (WooCommerce ile% 100 uyumludur). Ziyaretçilerin sitenizin etkileşimde bulunmasının güvenli olduğunu göstererek, güvenli ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceklerini bilerek sitenizle etkileşime girme ve sitenizden alışveriş yapma olasılıkları daha yüksek olacaktır..

WordPress için McAfee Güvenli Güven İşareti

O nasıl çalışır? Eklentiyi yükleyin, FTP kimlik bilgilerinizi ekleyin ve ücretsiz McAfee hesabınızı etkinleştirin. Web siteniz güvenlik taramamızı geçtikten sonra, sitenizde Mcafee SECURE güven işareti görüntülenecektir. Bu şekilde kullanıcılar bir bakışta web sitenizin güvenli ve virüs, kötü amaçlı yazılım ve diğer kötü amaçlı etkinliklerden arınmış olduğunu bilirler.

McAfee SECURE’ün ücretsiz sürümü ile, güven işareti sitenizde her ay en fazla 500 ziyaretçi için görüntülenecektir. Bu, ziyaretçilere sitenize güvenli bir şekilde göz atabileceklerini ve / veya WooCommerce mağazanızdan alışveriş yapabileceklerini gösterir. Ek güvenlik ve kimlik koruma özellikleriyle birlikte sınırsız ziyaret içeren bir McAfee SECURE Pro planına da geçebilirsiniz. Daha fazla ne öğrenmeli? Aşağıdaki diğer McAfee SECURE özelliklerine göz atın!

Aklında tut

Kötü amaçlı yazılım taramasının, kontrol etmeniz gereken bazı yanlış pozitifler atması muhtemeldir. WordPress’i kötü amaçlı yazılım için tararsanız ve sonuç web sitenizin temiz olduğunu gösterirse, buna güvenebilir misiniz? Belki, ancak taramalar kusursuz olmadığından bir tuz tanesi ile alın.

Kötü amaçlı kodların web sitenize ulaşmasını en aza indirmenin bir yolu, şüpheli üçüncü taraf web sitelerinden değil, temaları ve eklentileri doğrudan yazarın sayfasından veya güvenilir tema evlerinden indirmektir..

WordPress’i kötü amaçlı yazılım için taramaya karar verirseniz, web sitenizi korumak için hızlı ve kolay bir ilk adımdır. Web sitenizi güvenlik tehditlerinden korumak için birkaç tarama ve eklenti gerekiyor. Web sitesi güvenliği, tamamen düşünmeniz ve özenle uygulamanız gereken bir şeydir.

Endişelenmeyin, bu kılavuzu web sitenizi korumak için WordPress blog güvenlik ipuçlarında kullanabilirsiniz. WordPress barındırma ve yedeklemeler, eklentiler, temalar ve bilgisayarınızı temizleme, SSL, şifreler ve klasör izinlerine kadar aşağı doğru hareket ettirerek hepsini orada bulabilirsiniz. Kontrol edin ve proaktif önlemler alın.


WordPress’in kötü amaçlı yazılım için nasıl taranacağıyla ilgili sorularınız mı var? Veya eklemek istediğiniz diğer güvenlik ipuçları? Düşüncelerinizi aşağıya bırakın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map