Konum Tabanlı İçerik için En İyi WordPress Coğrafi Hedefleme Eklentileri

Konum Tabanlı İçerik için En İyi WordPress Coğrafi Hedefleme Eklentileri

Elbette Google’ın konumunuza uygun arama sonuçları sağladığını biliyorsunuzdur. Ancak, ziyaretçilerin bulunduğu yere bağlı olarak web içeriğini kişiselleştiren yalnızca Google değildir. Amazon, eBay ve dünyanın bir parçasıyla daha alakalı sayfalar sunan birçok e-Ticaret web sitesi göreceksiniz. İsterseniz, web sitenizin de ziyaretçilerinizin bulunduğu yere göre içerik sunmaması için hiçbir neden yoktur. WordPress coğrafi hedefleme eklentileri bu konuda yardımcı olabilir.


Coğrafi hedefleme, ziyaretçinizin yerini tanımlar ve ardından o yerle alakalı içeriği sunar. Örneğin, hava durumu ile ilgili bir web sitesi çalıştırıyorsanız widget, ziyaretçinin konumunun yerel hava durumunu görüntüler. Mağaza bulucu eklentileri de coğrafi hedeflemeye dayanır.

Web siteniz bir ziyaretçinin yerini nasıl biliyor? Ziyaretçinin IP adresini ve coğrafi konum veritabanını kullanarak konumu tespit etmek kolaydır.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

IP adresi ve Coğrafi hedefleme nedir?

bir IP adresi bir ziyaretçinin bilgisayarının fiziksel adresini gösteren bir sayıdır. Coğrafi hedefleme bu adresi bir ziyaretçinin yerini tanımlamak ve ardından kendileriyle en alakalı içeriği sunmak için kullandığınız zamandır. Sonuç olarak, ziyaretçiler web sitenize daha fazla ilgi duyuyor.

Trafiğinizi Anlayın

Yere özgü içerik oluşturmak için acele etmeden önce, web sitenize gelen web trafiği modelini anlamak önemlidir. Sadece sunucu günlüklerinize bakın. Bu, yalnızca kontrol panelinize erişmeye çalışan IP adreslerini bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, ayrıca istenmeyen IP adreslerinin wp-admin sayfalarına erişmesini engellemenize yardımcı olur ve yönetici alanınızı diğer birçok yoldan koruyabilir.

Trafiğinizin nereden geldiğini anlamak için güvenebileceğiniz başka bir araç da Google Analytics’teki demografi özelliğidir.

WordPress Geotargeting eklentilerini neden kullanmalısınız??

Farklı kitlelere farklı içerikler sunmayı düşünmeniz için birçok neden vardır:

 • Yerel dil ekranı, ziyaretçilerin web sitenizle etkileşime girme konusunda güven verir.
 • Yerel etkinliklere başvurarak ve yerel mizah ve yerel kişiliklerin referanslarını kullanarak yerel kitlelere anında bağlanabileceksiniz..
 • Ayrıca, teklifleri, etkinlikleri ve kuponları özelleştirmek ve yüksek oranda hedeflenmiş yerel reklam ve pazarlama kampanyaları yürütmek mümkün olacaktır.
 • Ziyaretçilere teslimat alanları, çalışma saatleri, park düzenlemeleri vb. Hakkında bilgi vererek müşteri hizmetlerini iyileştirebilirsiniz..
 • Yerel şubeleri olan işletmeler, müşterileri yakındaki bir mağazaya veya yerel alt siteye yönlendirebilir.
 • Ülkeye özgü vergi ve gönderim bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.
 • Yalnızca ülkeye özgü yasal bildirimlerin görüntülenmesi gerekir.
 • Yerinde bilgi ve içerik sağlayabileceksiniz.
 • Hizmetleriniz veya ürünleriniz için yüksek talep olan belirli coğrafi alanları hedeflemek için.
 • e-Ticaret siteleri, belirli bir bölgede bulunmayan ürünlerin görüntülenmesini kısıtlayabilir.
 • Yerel işletmenizin diğer ülkelerden gelen trafikte bant genişliğini boşa harcamasını istemiyorsunuz.
 • Eşleşen dönüşüm oranlarıyla sonuçlanmayan yüksek spam trafiğini kısıtlamak için.
 • Bir web sitesinin güvenliğini artırmak için, özellikle de web siteniz denizaşırı bilgisayar korsanlarına karşı savunmasızsa.

Coğrafi Hedefleme için En İyi WordPress Eklentileri

Güncellenmiş WordPress sürümlerinin coğrafi hedefleme özelliğini kullandığını fark ettiniz mi? Gösterge tablosu, bulunduğunuz yerle ilgili yaklaşan etkinlikleri görüntüler. Bununla birlikte, CMS’nin kendisi içeriği konuma göre optimize etmek için yerleşik işlevselliğe sahip değildir.

Neyse ki, size yardımcı olmak için birçok ücretsiz ve premium eklenti mevcuttur. Bu WordPress coğrafi hedefleme eklentileri, küresel bir kitle için web sitelerini geliştirebilir. Çoğu eklenti, eklentinin sunucusundan veya üçüncü taraf sunucusundan IP coğrafi konum bilgisi istemek için ücretsiz / ücretli bir API edinmenizi gerektirir.

Trafiği optimize etmenize ve ziyaretçilerin IP adreslerine göre başka şeyler yapmanıza yardımcı olabilecek bazı eklentilere bakalım.

Not: Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDPR) göre, şirketler konum bilgisi toplamak için kullanıcı onayı almalıdır. Web sitenizin tam olarak uyumlu olduğundan emin olmak için bir GDPR uzmanına veya avukata danışmanızı öneririz..

1. GeoTargeting WP

GeoTargeting WP

Bilgi ve İndirme

GeoTargeting Pro, kullanıcıların konumlarına göre kullanıcıları üç şekilde hedeflemeye yardımcı olan premium bir eklentidir:

 • Farklı içerik görüntüleme
 • Kullanıcıları yönlendir
 • kullanıcıları engelle

Yüksek trafikli web siteleri, farklı ziyaretçilere gösterilen içerik türlerini kontrol etmek için bu eklentiye güvenebilir. Yalnızca tam blog yayınları değil, sayfalar, menü öğeleri, widget’lar, pop-up’lar ve özel yayın türlerinin (WooCommerce ürünleri dahil) tümü hedeflenen içerik türlerinin bir parçasını oluşturur. Ayrıca, daha fazla esnekliğe ve kontrole ihtiyacınız varsa, sitenizin kodunda herhangi bir yere yerleştirebileceğiniz PHP işlevleri vardır.

Hedeflenen bölgeler dahil edilebilir veya hariç tutulabilir. Sadece bu da değil, yayını veya sayfayı düzenlerken herhangi bir içeriği kısıtlayabilirsiniz. Bu özelliğin en iyi kullanımı, bir alanda bulunmayan belirli ürünleri gizlemektir. Bir ziyaretçinin konumuna bağlı olarak farklı CTA’lar veya reklamlar görüntülemek de mümkündür. Aranabilir bir açılır ülke widget’ı, kullanıcıların konumlarını değiştirmesine olanak tanır.

Eklenti, farklı ülkeleri farklı kategorilere ayırarak kolayca hedeflemeyi kolaylaştırır. Eklenti, Geo Redirects (kullanıcıları konumlarına göre farklı sayfalara yönlendirmek için), Geo Blocker (kullanıcıları farklı konumlardan engellemek için) ve Geo Flags (kullanıcıların ülke bayraklarını görüntülemek için) ile iyi bir şekilde birleşir. Kullanım ücretleri, coğrafi konum veritabanına yapılan isteklerin sayısına bağlıdır.

GeoTargeting WP Lite

GeotargetingWP Lite, kullanıcı konumunu bulmaları gerektiğinde API’yi tüketecektir. Örneğin, bir kullanıcının yalnızca bir sayfada içeriği coğrafi olarak hedeflemesi veya kullanıcıları yeniden yönlendirmesi gerekiyorsa, yalnızca o sayfaya yapılan ziyaretler kredi tüketir. Sadece bu da değil, bir bot veya tarayıcı sayfayı ziyaret eden kişi ise API hiç çağrılmaz. Rakiplerle temel fark bu.

WP Lite, web sitelerinin tamamını coğrafi olarak hedefleyen kullanıcılar için bir önbellek moduna da sahiptir, bu nedenle kullanıcılar, ziyaretlerinin yalnızca ilk sayfadaki kredilerini tüketirken, sonuçtaki görünümler önbellekten yüklenir. Önbellekten bahsetmişken, sayfa önbelleği pazardaki coğrafi hedefleme eklentilerinin en büyük düşmanıdır. Bu eklenti WP Rocket ile tamamen uyumludur ve ayrıca AJAX modu sunar. Bu yüzden pazardaki diğer önbellek eklentileri ile çalışır.

Bu eklentinin ücretsiz sürümü GeoTargetingWP Lite, pro sürümüne kıyasla temeldir. Yalnızca hangi ülkelerin, eyaletlerin veya şehirlerin içeriği görebileceğini belirtmenize olanak tanır. Sucuri ve CloudFlare gibi popüler güvenlik duvarı hizmetleriyle çalışırken, kullanıcıların gerçek IP’lerini algılayabilir. Ve WordPress Popups Eklentisi ile uyumlu olduğundan, pop-up’ları da coğrafi olarak hedefleyebilirsiniz.

2. Coğrafi Konum

Geolocation Ücretsiz WordPress Eklentisi

Coğrafi Konum eklentisi, WordPress kullanıcılarının yayınlarına sorunsuz bir şekilde coğrafi veriler eklemesine izin verir. Yayınınıza değer katmanın yanı sıra, okuyuculara bir miktar yer bilgisi sağlamak istediğinizde bu çok yardımcı olur.

Yayını Düzenle sayfasındaki herhangi bir yayına coğrafi veriler ekledikten sonra, kullanıcılar yayınlanan yayında bir bağlantı görür. Fareyle üzerine geldiğinde etkileşimli bir harita açar.

İPhone için WordPress, Android için WordPress veya BlackBerry için WordPress kullanıyorsanız eklentiyle çalışmak daha kolay olur. Bunun nedeni, bu uygulamaların yayınlarınızı anında coğrafi olarak etiketleyen yerleşik coğrafi etiketleme özelliklerine sahip olmasıdır.

3. CF Geo Eklentisi

WordPress için CF Geo Eklentisi

Web siteniz için coğrafi pazarlama konusunda yardımcı olacak bir eklenti arıyorsanız, CF Geo Plugin mükemmel bir seçim olabilir. Bu eklenti, hedef pazarlama kampanyaları oluşturmanıza, e-ticaret mağazanızda yerel para birimlerini görüntülemenize, kullanıcıları sitenizdeki doğru yerelleştirilmiş / çevrilmiş sayfaya yönlendirmenize ve hatta gerekli olmayabilecek yasal bildirimleri filtrelemenize yardımcı olması için ziyaretçilerinizle ilgili coğrafi verileri kullanır. belirli yerler.

Diğer önemli eklenti özellikleri arasında Cloudflare CDN desteği, dinamik bildirimler için kullanışlı bir Geo Banner kısa kodu, belirli konumlar için site erişimini engellemek için GEO Defender, Ülke SEO yönlendirmesi, konuma göre içerik ekleme veya hariç tutma ve SSL desteği.

4. IP Coğrafi Bloğu

IP Geo Block Ücretsiz WordPress Eklentisi

IP Geo Block eklentisi, belirlenmiş ziyaretçilerin, IP adreslerinin ve hatta tüm ülke veya bölgelerin sitenize erişmesini engeller. Bu özellik, insanların veya botların web sitenize girmesini önlemeniz gerektiğinde yararlı olabilir.

Eklenti, istenmeyen ülkelerden veya bölgelerden gelen kötü amaçlı girişlere, yorum spam’larına, geri izleme ve pingback spam’lerine karşı koruma sağlar. Web sitenizin arka ucuna erişim, IP adresine dayalı bir ülke kodu ile doğrulanacaktır. Belirli IP adreslerinin yanı sıra belirli sayaçları beyaz listeye veya kara listeye alabilirsiniz. Ancak burada bitmiyor, izin verilen ülkelerden bile saldırı kalıplarına göre kötü amaçlı saldırılar tespit ediyor.

Eklenti, diğer eklentilere öncelikli olarak yüklenecek şekilde yapılandırılabilir. Sonuç olarak, kaba kuvvet saldırılarına karşı koruyarak sunucunuzdaki yük azalır. Sitenizdeki harici bir bağlantıyı tıkladığınızda http yönlendireni de gizler.

5. iQ Blok Ülkesi

iQ Block Country Ücretsiz WordPress Eklentisi

iQ Blok Ülkesi işlevinin bir önceki eklentiye oldukça benzemesi, belirli ülkelerden gelen ziyaretçilerin içeriğinizin bölümlerini görüntülemesine izin vermenize veya kısıtlamanıza olanak tanır. Tüm ülkelerden haydut bilgisayar korsanlarını ve spam yorumları da engellemek etkilidir. Bazı ziyaretçilerin engellenen ülkelerden erişmesine izin vermek istiyorsanız, bu da mümkündür. Yalnızca IP’lerini beyaz listeye eklemeniz gerekir.

Eklenti, yalnızca belirli IP adreslerine veya kendi ülkenizde bulunan adreslere girişe izin vererek Yönetici sayfanıza neredeyse demir kaplı güvenlik sağlar. Girişi reddedilen ziyaretçiler başka bir sayfaya veya web sitesine yönlendirilebilir. Veya onlara CSS kullanılarak stilize edilebilen bir mesaj gösterebilirsiniz.

Eklentiyi kullanmak için, üçüncü taraflardan geoIP veritabanını indirmeniz veya coğrafi verilere erişmek için onlardan bir API almanız gerekir. Eklenti, birçok (ancak hepsi değil) önbellek eklentisiyle iyi çalışır.

6. WP GeoIP Ülke Yönlendirme

WP GeoIP Ülke Yönlendirme WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirme

WP GeoIP, ülkeye özgü bir yönlendirme WordPress eklentisidir. Ziyaretçileri ülkelere göre yönlendirmenize yardımcı olmak için WordPress tabanlı web siteniz için hiç güvenilir bir araca ihtiyacınız oldu mu? Başka yerde arama! WP GeoIP Ülke Yönlendirme, kullanıcı adreslerinizi IP Adresine göre otomatik olarak algılamanıza ve girişinize göre işlem yapmanıza olanak tanır.

GeoIP ile farklı ülkelerden ziyaretçileri belirli yayınlara veya sayfalara yönlendirerek web sitenizin trafiğini yönetmek mümkündür. Aşağıdaki gibi birçok avantaj için kullanabilirsiniz:

 • Kullanıcıyı ülkeye özgü bir sayfaya / web sitesine yönlendirin
 • Çok dilli çevrilmiş bir web sitesindeki ziyaretçileri doğru sayfalara yönlendirin
 • İşletmeyle alakalı olmayan ülkeleri uzaklaştırın
 • Yalnızca belirli konumlar için sunulan bir teklif içeren bir sayfa göster
 • Müşterileri vergiler için uygun mağaza sayfalarına yönlendirin
 • Tek sınır kendi hayal gücünüz!

IP Adresi istisnaları, bir kural hariç Tüm Ülkeler, URL’de Yönlendirme parametresi yok, Bir Kez Yönlendirme çerez özelliği vb. Gibi birkaç karmaşık özelliğiniz var. Ve aşağıda daha fazla eklenti özelliği görebilirsiniz.!

Kontrol etmeye değer daha fazla WordPress coğrafi hedefleme eklentisi:

 • WordPress’imi coğrafi konum: gayrimenkul, etkinlikler ve dizin gibi herhangi bir konum tabanlı web sitesinin oluşturulmasını basitleştirmenize yardımcı olur. Sitenizin coğrafi etiketli bileşenlerinden herhangi birini bulmak için yakınlık arama formları oluşturmanıza yardımcı olur.
 • Coğrafi IP Algılama: IP tabanlı coğrafi bilgi sağlamak için kullanışlıdır. Bu, temalarda veya diğer eklentilerde hem kısa kod olarak hem de CSS gövde sınıfları aracılığıyla kullanılabilir. Bu bilgiler, para birimlerini, saat dilimlerini, en yakın mağazayı vb..
 • WP Motor Coğrafi Hedefleri: Web siteniz bir WP Engine ortamında çalışıyorsa, bu eklenti WP Engine sitenizdeki farklı değişkenlerle entegre olarak ziyaretçilerin konumuyla ilgili içeriğin görüntülenmesine yardımcı olabilir.
 • WooCommerce Coğrafi Konum Tabanlı Ürünler: ürünleri, konumlarına göre ziyaretçilere gösteren / gizleyen popüler WooCommerce eklentisi için bir uzantı. Ürünleri ülkeye, bölgeye veya şehre göre filtrelemek mümkündür.
 • CloudGuard: giriş sayfalarınıza erişebilecek ülkeleri seçmenizi sağlar. Bu, diğer tüm ülkelere erişimin engellendiği anlamına gelir. Eklenti ücretsiz olsa da, coğrafi konum özelliği etkinleştirilmiş bir Cloudflare hesabınızın olması gerekir.
 • WP Pro Coğrafi Hedefleme: ülkelerine bağlı olarak ziyaretçilere erişimi düzenlemek için tüm yayınlara ve içerik türlerine uygulanabilen, kullanımı kolay bir premium eklenti. İçeriğinizin belirli bölümlerine erişimi kontrol etmek için kısa kodlar kullanabilirsiniz. WP PRO Reklam Sistemi ile iyi bir şekilde birleşir.
 • WordPress için Ülke ve Mobil Yönlendirme: Esasen ziyaretçileri ülke, şehir, kıta, eyalet veya bölge gibi çeşitli ölçütlere göre yönlendirmek için bir eklentidir. Kullanıcıları engellemenin yanı sıra, yönlendirmeler için açılır pencereler eklemeyi de seçebilirsiniz. Sadece popüler önbellek eklentileriyle değil, aynı zamanda WMPL, Caldera Forms ve çoklu sitelerle de uyumludur.
 • AdRotate: reklamcılık çalışmalarınızı optimize etmek istiyorsanız denemeye değer. Farklı ülkelere, eyaletlere veya şehirlere farklı reklamlar yayınlamaya yardımcı olur. Coğrafi hedefleme özelliği yalnızca eklentinin premium sürümünde kullanılabilir.
 • Gelişmiş Reklamlar: bir coğrafi konum eklentisi özelliğine dayalı, yüksek oranda hedeflenmiş reklamcılığa yardımcı olan başka bir eklentidir. Reklamcılık kurallarınızı kapsamlı bir şekilde özelleştirmenizi sağlar.

Son düşünceler

WordPress coğrafi hedefleme eklentileri, konumlarını temel alarak kullanıcılar için içeriği kişiselleştirmenin nispeten kolay bir yolunu sunar. Ziyaretçilerinizin, kendileriyle en alakalı içerikle web sitenizle daha iyi etkileşimde olmalarını sağlar. Ayrıca, özelliği WordPress web sitenizin güvenliğini artırmak ve verimliliğini artırmak için kullanabilirsiniz. Zamanla, sadık bir kitle oluşturmaya bile yardımcı olabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map