Her WordPress Sitesi için En İyi 5 Eklenti

Popüler WordPress öğretici ve haber sitelerinin çoğunda ve ayrıca dünyadaki Meetups ve WordCamps’de, WordPress için iyi eklentiler hakkında birçok harika tartışma var: kaydırıcılar, iletişim formları, yedeklemeler, SEO, üyelik, e-ticaret; ancak nadiren özellikle sitenizin arka ucunun bakımı ve okunabilirliği için eklentilere odaklanan insanları görüyorum.


Sitenizin bakımını ve bakımını görmezden gelmek, sizi tamamen tahrif etmek veya içerik kaybının aşırı olduğu durumlarda eski, nadiren kullanılan ve çok daha az ziyaret edilen bir site bırakmayabilir. Uygun önlemler alınmadan, siteniz hızla binlerce spam yorumla doldurabilir, kötü performans gösterebilir veya daha da kötüsü, bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız kalabilir ve sonuçta kesinti süresine ve sitenize gelen ziyaretçilerin ve potansiyel müşterilerin kaybına neden olabilir..

En son sürümde yöneticinin yanıt verebilirliğinde ve kontrastında büyük gelişmeler oldu 3.8’de WordPress, ve küçük sürümler için otomatik yükseltmeler, WordPress 3.7’deki çekirdek için hoş bir ekti. Önerdiğim beş eklenti 3.7 ve 3.8’i bir sonraki seviyeye taşıyor ve yöneticinin görünümü ve otomatik güncellemelerin planlanması üzerinde daha hassas bir kontrole izin veriyor.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

Akismet


Akismet

Bir WordPress blogunuz varsa, sitenize bir görünüm veren reklamlara veya potansiyel kötü amaçlı yazılımlara bağlantılar içeren rastgele adreslerden defalarca spam veya geri izleme yorumları görebilirsiniz. Bu yorum ve geri izleme spam’leri saldırgan tarafından otomatikleştirilir, ancak blogunuzu ve veritabanınızı alakasız bilgilerle hızlı bir şekilde doldurabilir ve kötü korunmuş bir blogun veya web sitesinin kırmızı bir bayraktır ve bu da kötüye neden olmak isteyenler için kolay bir hedef olabilir.

Akismet, yorum ve geri izleme spam’lerini otomatik olarak algılayan ve kaldıran WordPress.com tarafından işletilen bir web hizmetidir. Eklentiyi kullanmak için, kendi kendine barındırılan WordPress ile birlikte varsayılan olarak yüklenen eklentiyi etkinleştirmeniz gerekir ve ayrıca bir WordPress.com hesabına ve kişisel kullanım için ücretsiz olan bir Akismet anahtarına ihtiyacınız olacaktır. işletmeler için asgari ücret. Ayrıca, Jetpack eklentisinde iletişim formu modülünü kullanırsanız, Akismet, hepsi captcha veya kullanıcı sorunu olmadan spam oluşturmadıklarından emin olmak için tüm iletişim formlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir; her şey hizmet aracılığıyla ele alınır.

Wordfence Güvenliği


Wordfence

Şimdiye kadar saldırıya uğramış bir siteniz varsa, özellikle sitenizi düzenli olarak yedeklemiyorsanız, zayıflatıcı ve son derece zor bir durum olabileceğini bilirsiniz. Güçlü parolalar ve diğer önlemler ile düzgün bir şekilde kilitlenmemiş bir site, birkaç dakika içinde tamamen tahrif edilebilir veya yok edilebilir. İlk savunmanız, büyük ve küçük harfleri, sayıları ve özel karakterleri birleştiren güçlü şifreler kullanmaktır; şifre ne kadar uzun olursa, o kadar güvenli olur. Güvenli ve kilitli bir siteyi güvence altına almak için almanız gereken başka önlemler de vardır, bunun kolay bir yolu Wordfence Güvenlik eklentisini yüklemektir.

WordPress için birkaç güvenlik eklentisi var, ancak bu eklentilerin en sevdiğim ve en kapsamlı olanı Wordfence. Wordfence her gün arka planda güvenlik açıklarını tarar ve herhangi bir şey olmadığında size bir e-posta gönderir. DNS değişikliklerini, eklenti ve çekirdek kodundaki değişiklikleri, eski eklentileri, spam bağlantıları ve giriş denemelerini sınırlandırarak kaba kuvvet saldırılarına karşı koruma sağlar. Bu, bir eklentinin mücevheridir, çünkü bir güvenlik duvarı sağlamanın yanı sıra, tüm giriş denemelerini görebilir ve kullanıcıları IP Adresiyle engelleyebilirsiniz. Pro sürümü ile tüm ülkeleri bile engelleyebilirsiniz. Siteye kimin nereden eriştiğini görebileceğiniz gerçek zamanlı bir trafik günlüğü de vardır. Bu, oluşturduğum veya karşılaştığım her siteye koyduğum bir eklentidir ve tüm WordPress siteleri için şiddetle tavsiye edilir.

Gelişmiş Otomatik Güncellemeler


gelişmiş otomatik-yükseltmeleri

WordPress 3.7 ile birlikte büyük bir zaman tasarrufu sağlayan otomatik güncellemeler geldi. Ancak, 3.7 yalnızca 3.7.1 gibi küçük sürümleri otomatik olarak güncelleyecektir; ancak 3.8 gibi büyük güncellemeler manuel yükseltme gerektirir. Bu sorunu çözmek ve tüm yükseltmelerin otomatik olarak çalışmasını sağlamak için en sevdiğim eklentim Gelişmiş Otomatik Yükseltmeler. Bu eklenti, WordPress çekirdeğinin küçük ve büyük sürümlerini ve eklentileri ve temaları günlük bir programda otomatik olarak yükseltme yeteneğini günceller. Geri alma özelliği olmadığından, bu eklentiyi kullanırken dikkatli olun, bu nedenle bunu günlük gibi sağlam bir yedekleme çözümü ile eşleştirdiğinizden emin olmak istersiniz. VaultPress.

WP-Optimize


optimize

WordPress, içeriği ve ayarları saklamak için dosyalarla birlikte bir veritabanı kullanır. Düzenli kullanımda, veritabanları sabit disk gibi parçalanır; bilgi yazıldığı, taşındığı ve silindiği için alan kullanılamaz hale geldiğinden veritabanındaki tabloları optimize etmek rutin olarak yapılması gereken bir şeydir. Önceden, PHPMyAdmin’de oturum açmanız ve bu görevi gerçekleştirmek için birkaç komut vermeniz gerekiyordu. PHPMyAdmin korkutucu bir yer olabilir ve en deneyimli geliştiriciler bile birkaç tıklama veya tuş vuruşuyla bir siteyi yanlışlıkla silebilir.

WP-Optimize, daha güvenli ve WordPress yöneticilerine daha tanıdık gelen WordPress’in kontrol panelinden veritabanı optimizasyonunu yönetmenizi sağlar. Bu görevi belirttiğiniz önceden belirlenmiş bir zamanda zamanlamanıza izin vermenin yanı sıra, yayın düzeltmelerini, taslakları ve yorum spam’ını silmek gibi diğer yaygın veritabanı temizleme görevleri için seçenekler de vardır. Bu eklentiyi kullandığım her siteye yüklüyorum ve çoğu site için genellikle haftalık bir program hazırlıyorum.

CodePress Yönetici Sütunları


codepress

Bu, sitenin bakımı ile daha az ve WordPress’in arka ucunun kullanıcı arayüzünün yönetimi ile ilgisi olan harika bir eklentidir. Sayfaları, yayınları, medyayı ve birçok yönetici ekranında görüntülediğinizde, başlık, yazar, tarih ve diğer ilgili bilgilere göre sayfaların / yayınların / medyaların bir listesi vardır. Eklentiler bu sütunları ekleyebilir veya kaldırabilir. Örneğin, birçoğu bu sayfalara SEO ile ilgili birkaç sütun ekleyerek Yoast tarafından WordPress SEO’ya aşinadır. CodePress Yönetici Sütunları, gösterilen sütunları gizlemenize veya özel alanları bile gizlenmiş sütunları görüntülemenize olanak tanır. Bu özellikle yazı küçük resmini eklemek için kullanışlıdır, böylece özellikli bir resim olduğundan veya bir yazı / sayfada özel bir alanın doldurulduğundan emin olabilirsiniz. Özellikle büyük veya özel siteler için yararlı olan harika bir araç.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map