Google Hizmetlerini Web Sitenize Entegre Etmek İçin En İyi 7 WordPress Eklentisi

Google Hizmetlerini Entegre Etmek için WordPress Eklentileri

Google hizmetleri, zaman geçtikçe sürekli olarak gelişmektedir. Kesinlikle hayatımı ve işimi kolaylaştırıyorlar ve inanıyorum ki siz de.


WordPress sitesi ile entegre olarak, web sitenizi veya çevrimiçi mağazanızı bulmayı kolaylaştırır, gösterge tablonuzdan analitiklerinize hızlı bir şekilde erişebilir veya hatta Google yazı tiplerini kullanarak web sitenizin görünümünü daha okunaklı hale getirebilirsiniz..

Google hizmetlerini web sitenize entegre eden 7 ücretsiz WordPress eklentisinin bir listesini yaptım. Çevrimiçi varlığınızın değerini artıracak ve kullanımını kolaylaştıracaklardır. Bu makalede yalnızca WordPress.org deposunda bulunan ve kişisel olarak denetlediğim güvenilir eklentiler listeleniyor.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. Google Analytics WD

Google Analytics WD eklentisi

Bu kullanıcı dostu eklenti 4.000’den fazla etkin yüklemeye, aynı zamanda kullanıcılarından çok yüksek derecelendirmelere sahiptir (5 üzerinden 5 yıldız). Web sitenize otomatik olarak Analytics izleme kodu ekleyecektir. Ayrıca, Google API’sının sağladığı seçeneklerin çoğu için özelleştirebilirsiniz.

Derecelendirmeleri hak edip etmediğini görmek istedim, bu yüzden devam ettim ve yükledim. Google Analytics izleme kodumu otomatik olarak ekledi. Google Analytics’e gitmeyi sevmediğimden, ancak günlük olarak web siteme giriş yaptığımdan, artık bu analiz verilerini kontrol panelime alabilir ve buna göre hareket edebilirim.

Kayıtlı diğer sitelerdeki analizlerde neler olduğunu kontrol etmek ister misiniz? Bunu yapmak için farklı Analytics hesaplarına geçmeniz gerekmez. İzleyicilere, ziyaretçilere, konum ve tarayıcı bilgilerini gösterebilen Genel Bakış sayfasıyla WordPress kontrol panelinizde yapabilirsiniz.

Web sitesi analizlerini WordPress kontrol panelinizden yönetmek ve izlemek istiyorsanız, Google Analytics WD eklentisi ve istediğiniz zaman ayrıntılı izleme raporları alın.

Bunları CSV ve PDF dosyalarıyla karşılaştırmanıza ve dışa aktarmanıza olanak tanır. Ayrıca, onları planlı e-posta olarak gönderebilir, Analytics Filtrelerini yapılandırabilir, belirli verileri izlemenin dışında tutabilir, ileri düzeyde bir kullanıcıysanız ve çevrimiçi mağazanız, yerel işletmeniz veya bir WordPress blogunuz için belirli metriklere ihtiyacınız varsa çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

E-Ticaret işletmeleri için raporlar gibi beklemediğim bazı gelişmiş özellikler var. Deneyin, kendiniz görün ve benim için işe yarayıp yaramadığını bana söyleyin.

2. Kolay Google Yazı Tipleri

Kolay Google Yazı Tipleri WordPress eklentisi

Güzel tipografiyi severim. Yalnızca çevrimiçi marka stratejinizin bir parçası değil, aynı zamanda WordPress web sitenizi daha kullanışlı ve kolay okunur hale getirir. WordPress temanıza herhangi bir kodlama becerisi olmadan özel Google yazı tipleri ekleyebilirsiniz. Kolay Google Yazı Tipleri eklentisi herhangi bir WordPress temasıyla uyumludur.

Tipografi üzerinde tam kontrol sahibi olmanıza ve 600’ün üzerinde mevcut yazı tipi arasından seçim yapmanıza olanak tanır. Herhangi bir değişikliği kaydetmeden önce temanızı yeni yazı tipiyle önizleyebilirsiniz..

Başka bir özellik, temanızı güncellerseniz veya farklı bir temaya geçerseniz, özel yazı tipi tasarruflarınızı kaybetmeyeceğinizdir. Web sitenizi tasarlarken WordPress en iyi uygulamalarını kullanarak, eklentiler aracılığıyla ekstra işlevsellik ekleyerek uzun vadede sayılır, bu nedenle erken başlayın.

3. Google XML Site Haritaları

Google XML Site Haritaları WordPress eklentisi

Her büyük arama motoru için sitenizin eksiksiz bir XML site haritasını sağlamanın önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir milyondan fazla etkin kurulum ve ortalama 4.9 puan ile, Google XML Site Haritaları eklentisi düşünmeye değer olduğunu kanıtlıyor. Amacı basit ve anlaşılır – arama motorlarının sitenizi daha hızlı ve daha iyi dizine eklemesine ve arama sonucu sayfalarında göstermesine yardımcı olun.

Bu özelliği onlara dahil eden başka birçok eklenti var, ancak bunlar hantal ve web sitenizi yavaşlatabilir. Hızlı ve hafif bir çözüm arıyorsanız, Google XML Site Haritaları tam size göre.

Yazılarınızı, kategorilerinizi, ürünlerinizi ve diğer özel yazı türlerinizi farklı site haritalarına ekleyerek, tarayıcıların sitenizin tüm yapısını görmesine izin verirsiniz. Yeni içerik oluşturduğunuzda, site haritaları otomatik olarak güncellenir. Tek başına bir sitemap.xml dosyası oluşturmanız gerekmez. Bu eklenti onu oluşturacak ve dinamik olarak güncelleyecektir.

4. AdSense Eklentisi WP QUADS

WordPress için AdSense Eklentisi

Blogunuz aracılığıyla para kazanmak istiyorsanız, AdSense Eklentisi WP QUADS Eklenti.

Yazılarınıza, sayfalarınıza ve kenar çubuklarınıza kolayca ekleyebilirsiniz. Bu eklenti, yazma becerilerinizden para kazanmaya başlayan tüm blogcular için mükemmel.

WordPress blogunuza Google AdSense’i ekleyen birkaç eklentiyi ve hatta hizmeti test ettim. Ancak, birçoğu çok karmaşık ve yapılandırılması veya yerleştirilmesi kolay değil.

5. Google Drive WP Medyası

Google Drive WP Medya WordPress eklentisi

WordPress sitenizden Google Drive’ınıza doğrudan erişmek istiyor musunuz? İle Google Drive WP Medya eklentisi WordPress kontrol panelinden dosyalarınızı yönetebilirsiniz.

Dosyalarınızı WordPress’inizden Google Drive’a yüklemenize ve paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca, yazılarınıza Drive dosyaları ekleyebilir, dosyalarınızı depolamak için bir klasör oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

2.000’den fazla etkin yükleme ve ortalama 4.6 notu ile bu eklenti, bu vazgeçilmez Google hizmetinden en iyi şekilde yararlanmanıza ve WordPress web siteniz için kullanılabilir depolama alanını artırmanıza yardımcı olacaktır..

6. WidgetPack Google İncelemeleri

Widgetpack Google Reviews WordPress eklentisi

Bu eklenti, WordPress sitenizdeki Google+ kullanıcılarından Google İşletme Derecelendirmesini ve İncelemelerini görüntüler. Ücretsiz sürümde en fazla 5 Yorum içeren bir widget eklemenizi sağlar. 5’ten fazla göstermek istiyorsanız, pro sürümü için ödeme yapmanız gerekecek.

Elbette ziyaretçilerin kötü bir inceleme görmesini istemezsiniz. Bu eklenti ile kenar çubuğu widget’ından silebilirsiniz. Google Rehber API anahtarı olmadan çalışır ve inceleme yıldızlarının boyutunu ve rengini de değiştirebilirsiniz. Bazı incelemeler çok uzunsa, bunları kolayca kırpabilirsiniz.

Muhtemelen birçok insanın başkalarının deneyimlerini görürlerse bir şeye karar vereceğini biliyorsunuzdur. WidgetPack Google Reviews eklentisi işinizi geliştirmek için mükemmel bir seçimdir.

7. Google Haritalar

Google Haritalar WD

Gelişmiş işaretçiler, özel katmanlar ve yer paylaşımları ile WordPress siteniz için Google haritaları oluşturmak ister misiniz? İle yapmayı başardım Google Maps WD eklentisi. Bunu yapmak için herhangi bir kodlama becerisine sahip olmanıza gerek yoktur. Hepsi bir arada, sezgisel bir çözümdür ve ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Örneğin, birçok yerel mağaza sahibi, insanların mağaza konumlarını almasına izin veren farklı bir eklenti yüklemelidir. Ancak, bu eklentinin harita kullanıcılarının en yakın mağazaları bulmasına izin vermek için kendi mağaza bulma aracı vardır.

Kısa kod veya PHP şablon etiketi kullanarak, herhangi bir gönderi veya sayfaya sınırsız sayıda harita ekleyebilirsiniz. Her haritaya işaretçi eklemek ve taşımak için sürükle ve bırak özelliği vardır. Birçok seçeneği olmasına rağmen, amaçlarının ne olduğunu hızlı bir şekilde anlayacaksınız. Sadece özelliğin üzerine gelin ve tam olarak ne yaptığını size söyleyecektir..


Google gerçekten dikkat çekici bazı hizmetler sunar. Peki, neden bunları kendi yararınıza kullanmıyorsunuz ve WordPress web sitenizin kullanımını ve bakımını kolaylaştırmıyorsunuz?.

WordPress platformunuzda Google Services Integration eklentilerinden herhangi birini kullanıyor musunuz? Burada bahsetmediğim bazı çözümleriniz var mı? Aşağıdaki yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map