Geçiş Eklentileri – WordPress Siteniz İçin Uber

En İyi WordPress Geçiş Eklentileri

Web sitenizi bir ana bilgisayardan diğerine taşımak mı? Yoksa localhost sitenizi yayına hazır mısınız? Kulağa büyük bir hamle gibi geliyor. Ancak, iyi belgelendirilmiş birkaç adımı izleyebilmeniz gerçekten zorlu bir görev olmamalıdır. Bunu birçok popüler eklentinin yardımıyla yapabilirsiniz, bazıları ücretsiz ve bazı premium eklentiler, bunların hepsi perde arkasındaki tüm eylemleri devam ederken sadece ekrandaki talimatları izlemenizi gerektirecektir. Düzgün gerçekleştirilirse, web sitenizin yeni sunucudan çalışması ve dikkat çekici bir kesinti süresi olmadan saatler içinde normal miktarda trafik alması gerekir.


Pek çok nedenden dolayı geçiş gerekebilir – ana makineyi değiştirmek, testleri veya değişiklikleri yapmak için bir web sitesini yerel bilgisayarınıza klonlamak veya yerel olarak geliştirilmiş bir siteyi canlı bir sunucuya taşımak için.

Tabii ki, taşıma işlemini bir uzmana teslim etmeyi seçebilirsiniz veya yeni barındırma hizmeti sağlayıcınız taşıma işlemini bir eklenti olarak sunabilir. Bunlar sizin için mevcut olan seçenekler olsa da, işi kolaylaştıran eklentilerin yardımıyla görevi kendiniz de yapmayı seçebilirsiniz..

Temel Taşıma Adımları

Tabanı kaydırma prosedürü eklentiden eklentiye değişse de, çoğu WordPress geçişi burada özetlenen 8 adımı izleyecektir:

 1. En baştan tüm web sitesi dosyalarınızı yedekleyin. Bunu yapmak için birçok eklenti var. Web sitesi dizininizdeki tüm dosyaların yerel bilgisayarınıza bir kopyasını oluşturun.
 2. WordPress kurulumunuzu içeren veritabanına cPanel ve phpMyAdmin aracılığıyla erişip Dışa Aktar’ı tıklayarak veritabanınızı dışa aktarın. Veritabanı daha sonra yerel bilgisayarınıza kopyalanacaktır.
 3. Veritabanını yeni ana makinenizin sunucusunda oluşturun.
 4. Başlangıçtaki yedekleme işlemi sırasında oluşturduğunuz dosyalar arasında, wp.config.php dosyasını bulun, açın, veritabanı adını, veritabanı kullanıcı adını ve veritabanı parolasını değiştirin. Dosyayı kaydedip kapatın.
 5. Yeni sunucunuzun yönetici panelinden erişip phpMyAdmin altında İçe Aktar’ı tıklayarak veritabanınızı yeni sunucuya aktarın. İçe aktarma işlemi tamamlandığında size bilgi verilecek.
 6. Artık tüm dosyalarınızı yeni veritabanına aktarabilirsiniz.
 7. Site URL’sini değiştirin, böylece tekrar eski siteye yönlendirilmezsiniz.
 8. Alan adınızın DNS ayarlarını yeni ana makine sunucusunu gösterecek şekilde yeniden yapılandırın.

Yeni sunuculara geçmemize yardımcı olacak bazı eklentilere daha yakından bakalım!

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. Teksir

Teksir 2 - Ayarlar
teksir makinası WordPress eklenti deposundan indirebileceğiniz ücretsiz bir eklentidir. Kullanıcılar, geliştiriciler ve site yöneticileri ile en iyi seçimler arasındadır. Bu eklenti, bir siteyi yerel bilgisayarınıza indirmenize, test etmenize, değiştirmenize ve ardından tekrar sunucuya geri itmenize yardımcı olacaktır. Siteyi tamamen yeni bir yere taşıyabilirsiniz.

Sitenizi klonlama ve basit bir yedekleme görevi görme avantajına sahiptir..

Kurulum sihirbazı taşıma işleminde size yardımcı olacaktır. Bir zip arşiv dosyası ve bir yükleyici ayarlanır ve sunucu herhangi bir uyumsuzluk için taranır. Daha sonra eklenti tarafından bir paket oluşturulur ve bu süreçte artık tutmak istemediğiniz dosyaları, veritabanını ve dizinleri hariç tutabilirsiniz.

Başka bir sihirbaz, paketten açarak web sitesinin yüklenmesine yardımcı olur. Ayarları yetkilendirebilir ve eklentileri etkinleştirebilirsiniz. Kurulum tamamlandığında bir yükleme raporu oluşturulur.

Eklenti, WordPress.org’da tam bir 4.9 yıldız derecelendirmesine rağmen, yazarlar kullanıcının sonunda belirli düzeyde teknik bilginin gerekli olduğunu kabul ediyorlar, bu nedenle el altında profesyonel yardım almak iyi bir fikir olabilir.

Teksir Pro premium sürümüdür. Yedekleme, e-posta uyarıları, çoklu site işlevselliği, Dropbox’a bulut depolama, Google Drive ve Amazon S3 gibi ek işlevlerle birlikte gelir. 3 site ile kullanılabilen Kişisel paket için satın alma fiyatı 39 $ ‘dan başlıyor ve sınırsız site için Business paketleri için 119 $’ a çıkıyor.

2. Hepsi Bir Arada WP Geçişi

All-in-one-wp-göç -import
Hepsi Bir Arada WP Migration eklentisi aynı zamanda ücretsiz ve yüksek puan alan bir geçiş eklentisidir. Herhangi bir uzantıya bağımlı olmayan bağımsızdır ve bu nedenle tüm PHP barındırma sağlayıcılarıyla uyumludur.

Bu eklenti, veritabanı ve medya dosyalarınızı, eklentilerinizi ve temalarınızı aktarmanıza yardımcı olacaktır. MySQL sürücüsünü destekler ve Dropbox, Google Drive ve Amazon S3 gibi popüler bulut hizmetlerine geçmek için yeni uzantılar tanıtıldı.

Yükleme boyutu kısıtlamalarının üstesinden gelmek için verilerin dışa aktarımı toplu olarak yapılır. 5 GB’a kadar daha yüksek yükleme boyutları için premium uzantılar eklemeniz gerekir. Eklentinin zaman aşımına uğramasını önlemek için 3 saniyelik yığınlar halinde iki yönlü veri aktarımı yapılır.

Bu eklenti serileştirme sorunlarını çözebilir ve mobil cihazlara ölçeklenebilir. Premium uzantılarla, çoklu site özellikleri, ek depolama seçeneği ve yedekleme zamanlaması gibi özellikler ekleyebilirsiniz. Tüm uzantılar herhangi bir sayıda web sitesinde kullanılabilir ve ömür boyu güncellemelerle birlikte gelir.

3. Yedek Arkadaş

Yedek dostum 1
Backup Buddy, yedekleme ve geri yükleme yardımcı programı için çoğunlukla satın alınan ve yüklenen premium bir eklentidir. Ancak göç için de son derece kullanışlıdır. ImportBuddy komut dosyası, tüm yayınlardaki ve yapılandırma dosyalarındaki URL’lerin ve dosya yollarının taşınmasına yardımcı olur.

Yeni bir veritabanı oluşturarak ve onu içe aktarma işlemi sırasında veritabanı kimlik bilgileriyle doğrulayarak, WordPress sitenizi doğrudan kontrol panelinden taşıyabilirsiniz. Backup Buddy, bölünmüş boyut / ev URL’lerini de işleyebilir ve serileştirilmiş verilerin aktarılmasında çok etkilidir. Çok bölgeli kurulumları desteklemez.

Tipik blog yazarı, 2 site için yıllık 80 ABD doları ödemek zorunda kalacak, kullanımı 10 siteye kadar uzayabilecek bir freelancer yıllık 100 ABD Doları geri alınacak, geliştirici paketinin sınırsız siteler için yıllık 150 ABD doları olması ve Altın Paket bir kerelik ödeme sınırsız site için 297 $. Güncellemeler ve destek yalnızca ilk yıl için ücretsizdir. Sürekli güncelleme ve destek için üyelik aboneliği yenilenmelidir.

4. WP Geçiş DB

WP Migrate DB 2 Migrate
WP Taşıma DB WordPress sitenizi geçiren başka bir ücretsiz ve popüler eklentidir. Diğer eklentilerden biraz farklı çalışır, taşımayı gerçekleştirmek için URL’leri ve dosya yollarını bulur ve değiştirir. Eklenti, dizeleri bulmak için serileştirilmiş verilerde bir bul ve değiştir çalıştırır. Daha sonra verileri serileştirir ve veritabanına geri koyar. Bu özellik, verileri yerel yüklemeleri ve canlı siteleri arasında sık sık taşıması gereken geliştiriciler için iyi bir seçimdir.

Serileştirilmiş verileri etkin bir şekilde işler ve yerel bilgisayarınıza bir SQL dosyası olarak kaydeder. SQL dosyası oluşturulduktan sonra, dosyayı varolan veritabanı yerine veritabanınıza almak için phpMyAdmin kullanmanız gerekir..

Taşıma işlemi sırasında gereksiz dosyaları atlayabilir ve taşıma ayarlarını kaydederek ileride tek bir tıklamayla taşımayı tekrarlayabilirsiniz..

Ayrıca, e-posta desteğine ek olarak push ve pull veritabanı gibi ek görevler yapabilen, gelecekte geri dönmek için yedeklerin sürümlerini oluşturabilen, devam eden bir taşımayı duraklatan ve devam ettirmek gibi ek görevleri de yapabilen bir pro sürümü de mevcuttur. Paketler 12 kurulum için 90 $ ‘dan (Kişisel Paket) sınırsız kurulum için 1000 $’ dan başlar (Ajans). Daha yüksek premium paketler, medya dosyalarını işleyebilen ve çok siteli bir alt siteyi tek bir site yüklemesine geçirebilen bir dizi eklenti ile birlikte gelir.

5. Updraft Plus

Migrator UpdraftPlus
Updraft Plus ücretsiz ve eksiksiz bir yedekleme ve geri yükleme eklentisidir, premium eklenti ise klonlama ve taşıma özellikleri ekleyecektir. Yüksek dereceli ve çok indirilen bir eklentidir.

Bu eklenti tüm siteleri kopyalayabilir. Manuel ve otomatik yedekleme zamanlaması bu eklenti ile çok kolay. Dosya ve veritabanı yedeklemeleri için farklı zamanlamalarınız olabilir.

Site Dropbox, Google Drive, Rackspace Cloud, Google Cloud Storage, FTP ve e-postaya kaydedilebilir. Tüm siteyi taşımak istemiyorsanız, büyük siteleri daha küçük arşivlere bölebilirsiniz ve sitenizin dosyaları, veritabanı veya temaları gibi herhangi bir bileşenini seçerek yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Premium sürüm, Microsoft OneDrive, Microsoft Azure, Copy.com ve daha pek çok konuma yedeklemenizi sağlar. Bazı diğer eklentilerden yedekleri taşıyabilir. BackWPup. Güvenlik nedeniyle veritabanı yedekleme şifrelenir. Kesilen bir taşıma işlemi otomatik olarak devam edecek.

Premium sürüm aynı zamanda site klonlamasını mümkün kılar ve garantili destek, Updraft Plus Kasasında 1 GB depolama alanı ve çoklu site uyumluluğu ekler. Bir veya iki site ile kullanım için 70 $ ve birden fazla site için 95 $ ödersiniz, bir Geliştirici sınırsız siteler için 145 $ ücret alır.

6. WP Akademi tarafından WP Clone

WP Clone finali
WP Klonu sitenizi başka bir yere taşımak veya alan adını değiştirmek için harika bir eklentidir. Ayrıca WordPress sitenizi yedekleme ve kopyalamada etkilidir. Ve kopyalar oluşturmak ve web sitenizi yerel bilgisayarınız ile ana bilgisayar arasında sık sık taşımak istiyorsanız (siteyi test etmek veya geliştirmek için), bu seçim eklentisidir..

Yeni veya eski konumdaki sitelere erişmek için FTP kullanmadığından diğer eklentilere göre bir avantajı vardır. Yeni konuma yeni bir WordPress yüklemeniz, WP Clone eklentisini bu konuma yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Bundan sonra, sadece ekrandaki talimatları izlemeniz gerekir..

Taşıma sırasında yalnızca veritabanı ve içerik dosyaları yedeklenir, WordPress sistem dosyaları değil. Bu, daha hızlı yükleme sürelerine ve daha iyi güvenliğe dönüşür. Sadece bu değil, barındırıcınızın doğrudan http bağlantısını kullanarak site yedeklemenize erişir ve bu da büyük dosyaları internet üzerinden yüklemek için zaman harcamanız anlamına gelir.

Yazarlar, yedek oluşturmadan önce tüm gereksiz eklentilerin ve verilerin siteden silinmesini önerir. Eklenti, tescilli bir işletim sistemiyle çalışan bir barındırma sistemiyle de çakışabilir.

Bu, yazarlar tarafından oldukça iyi düşünülmüş ücretsiz bir eklentidir. Kullanılabilirliği artırmak ve daha büyük sitelerin taşınması sorununu, özellikle bir yedeklemeden geri yükleme sorunlarını çözmek için her türlü çabayı göstermektedirler. Aralık 2015’te performansı artırmayı vaat eden bir güncelleme yapıldı. Eklenti desteği WordPress kullanıcı topluluğu aracılığıyla.

7. Klonlayıcı

wpmudev Cloner Geçişi WordPress Eklentisi

Cloner by wpmudev, sitenizi bir WordPress çoklu site ağında çoğaltmak veya taşımak için mükemmel bir niş taşıma eklentisidir. Bunu neden yapmak istesin? Multiste, bir dizi benzer web sitesini (bir grup açılış sayfası veya bir blog ağı gibi) barındırmanın yanı sıra hazırlama amaçları için mükemmeldir. Ve klonlayıcı ile sitelerinizden birini “klonlamak” için basitçe quire etmek kolaydır.

Eklenti, WordPress sitelerinizi çok siteli bir kurulumda taşımayı, düzenlemeyi ve yedeklemeyi kolaylaştırır ve hatta hangi içeriğin taşınmasını istediğinize karar vermeniz için basit seçenekler içerir. Değişikliklerinizi klonladığınız orijinal siteye geri aktarmak istediğinizde ve ne zaman, değişikliklerinizi bir düğmeyi tıklayarak dağıtmak için site üzerine yazma özelliğini kullanın

8. WPBackItUp

Wp Yedekleme gösterge tablosu
Adından da anlaşılacağı gibi, WPBackItUp öncelikle bir yedekleme eklentisidir. Bu eklentiyi kullanarak web sitenizi taşıyabilmek için profesyonel sürümü satın almanız gerekir.

Eklentinin kullanımı oldukça kolaydır ve tüm web sitenizin zip arşivini oluşturur ve indirmeye hazır hale getirir.

İle premium versiyon, web sitenizi geri yükleyebilir ve yeni bir konuma taşıyabilirsiniz. Bu, tek bir tıklama ile doğrudan WordPress kontrol panelinizden yapılabilir. Öncelik desteği eklentinin ücretli sürümünde de mevcuttur. Premium sürüm 3 paket halinde geliyor – 79 $, 99 $ ve 199 $ fiyatla 30 günlük para iade garantisi.

9. WordPress Taşı

WP Move ayarları
WordPress Taşı web sitenizi başka bir sunucuya taşımanıza yardımcı olan ücretsiz bir eklentidir. Bir yedekleme ve geri yükleme eklentisi olarak iki katına çıkar. WordPress Move ile herhangi bir dosyayı taşımadan alan adını değiştirebilirsiniz..

10. VaultPress

VaultPress
Kesinlikle konuşmak gerekirse, bu tüm web sitesi öğelerinizi özenle yedekleyen ve güncel tutan bir yedek eklentidir. Ancak bir sitenin taşınmasında da çok etkilidir.

Bu eklenti, WordPress’in bir CMS platformu olarak geliştirilmesinden büyük ölçüde sorumlu olan Automattic’ten geliyor. Eklenti, WordPress sitenizi VaultPress sunucular ve WordPress kancalarını kullanarak site güvenlik sorunları için taranır ve otomatik olarak yedeklenir. FTP veya SSH bilgileri sağlandığında, site de otomatik olarak geri yüklenir.

Yedek sürümlere göz atabilir ve hangilerinin geri yükleneceğini veya taşınacağını seçebilirsiniz. Basit güvenlik ve yedekleme için aylık 5 $ ‘dan başlayan planları olan ücretli bir abonelik hizmetidir. Ama etraftaki en iyi seçeneklerden biri!

11. BlogVault

BlaogVault
BlogVault ayrıca, esas olarak web sitelerini yedeklemek için tasarlanmış ücretli bir eklentidir. Yedekleme gerçek zamanlı olarak yapılır ve WordPress sitesindeki herhangi bir yeni etkinlik tarafından tetiklenir. Yedekleme de artımlıdır, bu da sunucu üzerindeki yükü azaltır.

BlogVault, birkaç tıklamayla web sitenizi taşıyabileceğiniz bir taşıma özelliğine sahiptir. Yedeklemeler BlogVault sunucularında saklandığından, taşıma bu sunuculardan gerçekleşir. Geçiş işlemi sırasında veriler yığınlandığından çok büyük siteler taşınır. Eklenti, çoklu siteleri de işleyebilir ve bu da onu sınıf eklentisinin en iyisi yapar.

Bu eklentinin gerçek yumruk yedekleme fonksiyonunda yatıyor ve saf göç fonksiyonu için fiyat oldukça dik olabilir.

12. DesktopServer

DesktopServer Neden Kullanılmalı?

Yerel olarak çalışmayı kolaylaştıran ve tasarımınızı canlı sitenize itmeyi kolaylaştıran bir eklenti arıyorsanız, DesktopServer sizin için özel olarak hazırlanmıştır. DesktopServer incelememizi blogumuzda görebilirsiniz, ancak sadece DesktopServer yerel WordPress kurulumunuzu sizin için yapılandıran bir uygulamadır (böylece MAMP, XAMPP, vb. İle ilgili tüm karmaşık adımları atlayabilirsiniz) ve hatta canlı siteleri klonlayabilirsiniz aktif olarak kullanıyorsunuz.

Ancak bu uygulamanın gerçek mücevherlerinden biri Doğrudan Uygulama özelliğidir (uygulamanın premium sürümünde bulunur). Bununla kolayca localhost sitenizi canlı URL’nize taşıyabilirsiniz. Herhangi bir Destekli Dağıtımı Canlı Servis bile sunuyorlar, bu yüzden ServerPress’teki müthiş teknolojiler size yardımcı olur.

13. WP GoLive Göçü

WP GoLive Migration

WP GoLive, yerel ana makinenizdeki demo sitenizi canlı bir prodüksiyon sitesine taşımayı kolaylaştıran premium bir WordPress eklentisidir. Bu şekilde, web sitenizi kapalı bir test sitesinde mükemmel hale getirebilir ve hazır olduğunuzda tek bir tıklamayla yayına başlayabilirsiniz..

İster sıfırdan yeni bir tema oluşturuyor olun, ister bir müşteri için bir temayı özelleştirin, ya da içeriğinizi bir nedenle veya başka bir GoLive için yerel olarak eklemeye karar verdiyseniz, web sitenizi hemen aktarmanıza yardımcı olabilir. Eklenti, tüm dosyalarınızı canlı sitenize taşımanıza yardımcı olur – tek yapmanız gereken FTP ve veritabanı detaylarınızı yazmak ve Başlat’ı tıklamaktır. Ardından, arkanıza yaslanıp canlı siteniz içe aktarılırken ilerleme çubuğunu izleyebilirsiniz. Bu kadar basit.

WP Go Live, geçerli veritabanınızı dışa aktarıp yeni sunucunuzda yeni bir veritabanı oluşturarak ve ardından dosyalarınızı sizin için içe aktararak çalışır. Eklenti ayrıca veritabanındaki tüm URL’leri yeninizle eşleşecek şekilde günceller ve wp-config dosyanızı da günceller. WP Go Live, size biraz zaman kazandıracağından emin olarak daha fazla tasarım projesi için sizi serbest bırakır!

14. MigrateGuru

Guru WordPress Sitesi Taşıma Eklentisini Taşıma

Guru’yu, WordPress sitelerini herhangi bir ana bilgisayardan dünyadaki herhangi bir ana bilgisayara taşımanın en kolay (Just-1-Step), en hızlı ve en güvenilir yolu olan özel bir WordPress Migration Plugin’i geçirin.

Tamamen ücretsiz bir eklentidir (Sonsuza kadar ücretsiz). İster bir WordPress sitesini taşımak ister WordPress Multisite Ağı’nı yeni bir sunucuya taşımak istiyorsanız, Migrate Guru, bir WordPress geçişi gerçekleştirmenin en basit ve en hızlı yoludur.

Migrate Guru, 500.000’den fazla başarılı taşıma gerçekleştirildikten sonra oluşturuldu. BlogVault (WP Engine, Flywheel ve Pantheon gibi en iyi WordPress ana bilgisayarlarının bir kısmının güvenilir ortağı) arkasındaki teknoloji tarafından desteklenmektedir. Migrate Guru, WordPress sitenizi taşımanın temiz, kolay, hızlı ve güvenilir bir yoludur.

Migrate Guru, sahip olabileceğiniz her WordPress taşıma sorgusunu veya sorununu çözer. Büyük siteleri iyi işler ve URL’leri otomatik olarak yeniden yazar (yani WordPress’i taşımayı ve veritabanı bağlantılarını düzeltmeyi öğrenmeye elveda!) Serileştirilmiş verileri işlemede bir şampiyondur. Ayrıca WordPress sitenizi taşımak için NO eklentileri, ek araçlar veya satın almalarla çok tesisli ağları doğru bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Sonuç olarak

Bu noktada, bir siteyi taşımanın neleri içerdiği ve taşıma eklentilerinin taşıma sürecinde size ne ölçüde yardımcı olabileceği konusunda adil bir fikriniz olabilir. Eklentilerin çoğu tüm kutuları işaretlemeye yaklaşıyor. Son olarak, bir geçiş eklentisinde aramanız gereken şey, geçişin önemli bir kesinti olmadan tamamlanması gerektiğidir, tüm bağlantılar iyi çalışıyor olmalı ve hiçbir veri eksik olmamalıdır. Seçim eklentisi, web sitenizin boyutuna, ister tek site ister çoklu site olsun, taşıma sıklığına ve kullanıcının teknik özelliklerine bağlı olarak değişebilir..

Tamamen eller serbest geçiş için BlogVault veya VaultPress eklentileri iyi seçimlerdir. WP BackItUp burada iyi bir yedek seçenek olabilir. Belli bir düzeyde teknik beceriye sahipseniz, Teksir veya hatta WP Klonunu deneyebilirsiniz. Verileri tek başına taşımak istiyorsanız, WP Migrate DB iyi bir seçim olacaktır.

Bu kadar çok eklenti ile, web sitesini manuel olarak geçirmeye çalışmak için zaman ve çaba harcamanız için bir neden yoktur. Site taşıma ile ilgili deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda duymak isterim ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map