En İyi WordPress Bağlantı Gizleme ve Yönetim Eklentileri

WordPress sitenizden veya blogunuzdan harici web sitelerine bağlantı yapıyorsanız, bu bağlantıları daha etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak bir araç kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu araçlar yalnızca harici bağlantılarınızı yönetici kontrol panelinizde tek bir merkezi konumda yönetmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu bağlantıların gerçek hedefini gizlemek veya gizlemek için de kullanılabilir.


Web sitenizdeki bağlantıları gizlemek veya gizlemek ilk başta biraz sinsi gelse de, bunun için bazı gerçek nedenler ve biraz daha şüpheli olanlar var.

Bu yazıda, bir bağlantı yönetimi ve gizleme eklentisini kullanmanızın avantajlarından ve nedenlerinden bazılarının yanı sıra seçim yapabileceğiniz bazı ücretsiz ve premium seçenekler önereceğiz.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

Bağlantı Yönetimi WordPress Eklentisi Kullanmanın Yararları

WordPress web sitenizde bir bağlantı yönetimi ve gizleme eklentisi kullanmanın birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan bazıları şunlardır: bağlantıların kolay güncellenmesi, tıklama istatistikleri, sitenizin PageRank’ini koruma yeteneği ve coğrafi konuma dayalı bağlantı yönlendirmesi. Bu avantajlardan bazılarına daha ayrıntılı olarak göz atalım:

Kolay Bağlantı Düzeltme ve Güncellemeler

Bugün bakacağımız eklentilerden birini kullanmanın ana yararı, yayınlarınıza ve sayfalarınıza eklediğiniz bağlantıları hızlı bir şekilde güncellemenizi kolaylaştırmasıdır.

Sık kullandığınız web barındırıcınıza, örneğin blog yayınlarınızdan düzenli olarak bağlantı verirseniz, o siteye kısa bir bağlantı oluşturmak için bir eklenti kullanmak, bağlantılarınızı yayınlarınıza ve sayfalarınıza hızlı bir şekilde eklemenize olanak tanır ve size zaman kazandırır..

Bağlanmak istediğiniz web sitesinin adresini bulmak, ardından bağlantıyı kopyalayıp yapıştırmak yerine, bu bağlantıyı bir kez eklentinin kontrol paneline kaydedebilir ve ardından birçok kez içeriğinize hızlı bir şekilde ekleyebilirsiniz..

Bunun gerçek yararı, bu bağlantının gelecekte değiştirilmesi gerektiğinde, eklenti panosunda bir kez değiştirebilmenizdir. Bunu yaptıktan sonra, daha önce yayınladığınız yayınlardaki ve sayfalardaki ilgili kısa bağlantı örnekleri artık yeni adrese işaret edecek.

Bağlandığınız ürün, hizmet veya diğer hedef işten çıkmak, sonlandırılmak veya farklı bir seçenek önermek veya onaylamak istiyorsanız, bu bağlantıyı tek bir yerde değiştirebileceğinize sevinirsiniz. sayısız gönderiyi kontrol etmek ve sonra düzenlemek zorunda kalmak.

Bağlantılarınızı Daha Okunabilir Yapın

okunabilir-bağlantılar

Bu bağlantı yönetimi ve gizleme araçlarının bir başka özelliği, daha önce uygunsuz ve çekici olmayan uzun bağlantıları daha okunabilir ve güvenilir görünen URL’lere dönüştürebilmeleridir..

Amazon’daki satış ortağı kimliğinizle tamamlanmış bir ürüne bağlanıyorsanız, bu bağlantı birkaç satır uzunluğunda olabilir. Ancak, aşağıdaki eklentilerden birini kullanarak bunu değiştirebilirsiniz:

Bunun içine:

http://www.yourdomain.com/WordPress-book

Artık içeriğinize ekleyebileceğiniz ve başka bir yerde kullanabileceğiniz yeniden kullanılabilir bir kısa bağlantınız var. Yeni bağlantı, orijinaline kıyasla ziyaretçileriniz tarafından da okunabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, bu kitap stokta kalmadıysa veya farklı bir öğeye bağlantı vermek istiyorsanız, kısa bağlantıyı tek bir yerden güncelleyebilirsiniz ve daha sonra bu kısa bağlantının tüm örnekleri güncellenir.

Bu, bu gönderinin girişinde bahsedilen bağlantı gizleme veya gizleme olarak da bilinir. Bağlantılarınızın daha az ürün bağlantılarına ve daha çok dahili bağlantılara benzetilmesini istiyorsanız, bunu yapmanın bir yolu budur. Bu, bağlantılarınızı tıklayan ziyaretçilerinizin sayısını artırabilir, ancak kısa bağlantılarınıza nasıl ad verdiğinize bağlı olarak, ziyaretçileriniz beklemedikleri bir sayfaya yönlendirildikçe geri tepebilir..

Bu özelliği etik olarak kullanırsanız, okuyucularınızı ulaşmayı beklemedikleri bir sayfayı ziyaret etmeleri için kandırmaksızın harici bağlantılarınızı daha okunabilir hale getirebilirsiniz..

Bağlantı Tıklamalarının Takibi

izlemek bağlantı tıklama

Harici bağlantılarınızı yönetmenize yardımcı olabilecek eklentilerin ortak bir özelliği, kısa bağlantılarınızı da izleyebilmeleri ve ziyaretçileriniz tarafından kaç kez tıklandığını size söyleyebilmeleridir. Bu veriler, kullanıcı analizlerinizde size yardımcı olabilir ve bağlantı yerleştirme tekniklerinizin ne kadar başarılı olduğuna dair bir fikir verebilir..

Ayrıca, ürünleri bir satış ortağı olarak tanıtıyorsanız, kendi izleme verilerinize sahip olmak yararlı olabilir. Bu, birlikte çalıştığınız satış ortağı ağıyla ilgili herhangi bir anlaşmazlığınız varsa yardımcı olabilir..

SEO Avantajları

Harici sitelere bağlantı vermenin, Google PageRank kaybına veya web sitenizin “bağlantı suyunu” sulandırmasına neden olduğu düşünülmektedir. Web yöneticilerinin bununla başa çıkmasına yardımcı olmak için Google, Yahoo ve Microsoft nofollow etiketi.

Bu etiket, arama motorlarının bu bağlantıları izlemesini ve web sitenizin PageRank’inin bir kısmını hedef web sitesine aktarmasını önlemek için bağlantılara eklenebilir..

Bu uygulamanın bugün ne kadar alakalı olduğu tartışmalı olsa da, harici bağlantılarınızı nofollow olarak etiketlemenin kolay bir yolunu istiyorsanız, inceleyeceğimiz bu bağlantı yönetimi eklentileri size bu konuda yardımcı olabilir.

En İyi Link Yönetimi ve Affiliate Link Gizleme Eklentileri

Bu bağlantı gizleme ve yönetim eklentisinin temel avantajlarını kapsar, bu yüzden WordPress kullanıcıları için mevcut en iyi seçeneklere göz atalım:

Pretty Link Lite

Pretty Link Lite

Pretty Link Lite bir ücretsiz URL kısaltma eklentisi bağlı kuruluşunuzu ve diğer harici bağlantıları kolayca yönetmenizi sağlar. Pretty Link ile kısaltılmış bağlantılar, alan adınızı temizlemek için kullanır. Bu, bağlantılarınızın daha güvenilir görünmesini sağlayabilir ve aynı zamanda hangi siteye bağlandığınızı da gizleyebilir.

Bağlantılarınızı gizlemeye ek olarak, bunları tek bir yönetici alanından daha verimli bir şekilde izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Bir şeyleri bir çentik almak istiyorsanız, “Pro” sürümüne yükseltebilirsiniz. Buna yedi yeni yönlendirme türü ve birkaç özellik daha dahildir.

Susuz Ortaklar

Susuz Ortaklar

Susuz Ortaklar bir başka ücretsiz bağlantı yönetimi ve gizleme aracıdır. Bu eklenti kullanıcı dostu bir kontrol paneli ve kullanışlı özellikler içeriyor olsa da, bir veya daha fazla premium eklenti satın alarak yükseltilebilir.

Pretty Link Lite’ta bulunmayan Thirsty Affiliates’in öne çıkan özelliklerinden biri, hızlı bir şekilde yeni bağlantılar eklemek ve mevcut bağlantıları içeriğinize eklemek için yazı düzenleyiciye bir düğme eklemesidir. Bu, bağlantılarınızı bulmak için ekranları değiştirmek zorunda kalmanızı sağlar ve gerçek zamanlı bir tasarruf sağlar.

Premium eklentileri seçip seçebilmek ve otomatik bağlantı, coğrafi konum yönlendirmeleri ve bölünmüş test gibi özellikler ekleyebilmek, bunu daha gelişmiş ihtiyaçları olan veya ihtiyaçlarının artacağını düşünenler için iyi bir seçim haline getiriyor. gelecek.

WP Sihirbazı Pelerini

WP Sihirbazı Pelerini

WP Sihirbazı Pelerini kullanmak ücretsizdir ve ziyaretçilerinizi coğrafi konumlarına göre belirli bir URL’ye göndermenizi sağlayan kullanışlı bir özellik içerir.

Ayrıca, web sitenizdeki bir gönderide veya sayfada gösterildiklerinde otomatik olarak bağlantıya dönüştürülen anahtar kelimeler de oluşturabilirsiniz. Ayrıca, bağlantılarınızın kaç kez tıklandığını öğrenmek için bazı yararlı istatistiklere de erişebilirsiniz. Eklenti, yazı düzenleyicisine bu bağlantıları yazılarınıza ve sayfalarınıza eklemeyi çok kolaylaştıran bir düğme ekler.

Bu eklenti nispeten yeni olmasına rağmen, çok sayıda rekabetçi özellik ve sezgisel kullanıcı arayüzü sunar.

Link Trackr

Link Trackr

Link Trackr, bu hizmetin sağladığı tüm profesyonel bağlantı yönetimi araçları için hazır olan daha büyük web siteleri için premium, barındırılan bir çözümdür.

Bu hizmet sadece bağlantı yönetimi ve gizlemeyi değil, aynı zamanda bağlantıların bölünmüş testlerini, dönüşüm izlemeyi, sosyal ve viral pazarlama araçlarını ve ayrıntılı pazarlama raporlarını da kapsar.

Temel paket ayda 9 dolardan başlıyor ve bunun sizin için bir araç olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak 30 günlük para iade garantisi var

Sonuç

Gördüğünüz gibi, WordPress sitenizde bir bağlantı yönetimi ve gizleme eklentisi kullanmak için birçok iyi neden var ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok araç var.

İster temel bağlantı yönetimi, ister tam özellikli premium barındırılan bir hizmet veya bunların arasında bir şey içeren ücretsiz bir seçenek isteyin, ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve bütçenize uygun bir eklenti var.

Bağlantı gizleme hakkında ne düşünüyorsun? Siteler bağlantılarını gizlediğinde sorun olur mu? Bir bağlantı yönetimi eklentisinde hangi özellikleri görmek istersiniz? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map