En İyi 10 WordPress Sayfalandırma Eklentisi

En İyi WordPress Sayfalandırma Eklentileri

Blogunuzda çok fazla içerik var mı? Anlaşmayı onaylıyorsanız, okuyucuların daha kolay göz atmasını sağlamak için blog sayfalarınızı numaralandırmayı ciddi bir şekilde düşünmelisiniz. Aslında, sayfalandırma WordPress’in temel özelliklerinin bir parçasıdır – WordPress otomatik olarak “Sonraki Gönderi”Veya“Önceki yazı”İfadesini okuyun. Böylece okuyucular bir gönderiden diğerine kolayca geçebilir. Bu yayında, sayfalarınızı ve yayınlarınızı numaralandırmanıza yardımcı olan birkaç WordPress sayfalandırma eklentisine bakacağız.


Sayfalandırma eklediğinizde, okuyucuların tonlarca içerik araması gerekmez. Bunun yerine, doğrudan istedikleri sayfayı tıklayabilirler.

WordPress Sayfalandırma Eklentilerini Neden Kullanmalısınız?

Blog sayfalarınıza sayfa koymanızın birden fazla nedeni var

 • Blogunuzun kullanıcı dostu olmasını sağlayarak okuyucuların sayfaları kolayca bulmasına yardımcı olur
 • Tüm sayfalarınız aynı anda yüklenmeyebilir, bu da web sitenizi biraz daha hızlı hale getirir
 • Uzun bir yayını birçok bölüme ayırmak için sayfalandırmayı da kullanabilirsiniz. Bu, yayın başına daha fazla reklam görüntülemenize yardımcı olabilir

Birçok WordPress teması da sayfalandırma için bir özellik içerir. Ancak gönderilerinizin numaralandırmasını kontrol etmek istiyorsanız, kod kullanmak zorunda kalmadan numaralandırmayı biçimlendirin, WordPress sayfalandırma eklentileri daha iyi bir seçenek olabilir.

WordPress eklenti deposu, WordPress’inizi sayfalandırmanıza yardımcı olan bir dizi ücretsiz eklenti içerir. Bazıları, bağlantıları şekillendirmenize veya sayfa numaralarını bir kaydırıcıda görüntülemenize bile yardımcı olur. Ancak bu eklentilere dalmadan önce, tema dosyalarınıza bir kod ekleyerek sayfalarınızı da sayfalandırabileceğinizi bilmelisiniz..

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. WP-PageNavi

WP-PageNavi Eklentisi

Bir milyona yakın etkin kurulumla, WP-PageNavi’nin bu WordPress sayfalama eklentileri listesinin başında yer alması doğaldır. Şablon etiketini oluşturur wp_pagenavi () bununla birlikte varsayılan WordPress navigasyonunu değiştirebilirsiniz. Blogunuz için süslü sayfa bağlantıları oluşturmanıza yardımcı olur.

Eklenti, Ayarlar’ın altına yeni bir sekme ekler. Bu sekmeyi tıklayarak, görüntülenecek sayfa sayısını düzeltebilir ve geçerli, ilk ve son sayfalar için metin seçebilirsiniz. Açılır menü, varsayılan sayfalama stilinde değişiklik yapmak için kullanılabilir seçenekleri gösterir. İçin göstergeleri özelleştirebileceksiniz. Sonraki ve Önceki ve görüntülenecek sayfa sayısını ayarlayın.

Blogunuz gerçekten çok büyükse, okuyucular seri numaralarını çoklu olarak gösterilecek şekilde ayarlayabileceğinize sevinecektir, örneğin 5, 10, 15 20…. Ayrıca, sayfalandırmayı blogunuzun temasına göre hizalamak istiyorsanız, bu da mümkündür.

Sayfalandırma stilini değiştirmek için, CSS dosyalarını eklenti dizininden kopyalamanız, temanıza yapıştırmanız ve orada istediğiniz değişiklikleri yapmanız gerekir. Bu şekilde, eklentiyi güncellediğinizde değişiklikleri kaybetmezsiniz.

2. WP-Sayfalandır

WP-Paginate Eklentisi

WP-Paginate, WordPress kullanıcıları arasında popüler olan başka bir eklentidir. İçeriğinize daha fazla bağlantı sağlayarak SEO’yu geliştirdiğini iddia ediyor. Ayrıca, web sitenize bazı harika navigasyon özellikleri eklemenizi sağlar.

Eklenti ayarları sayfasında sayfalama bağlantılarınızı özelleştirebileceğiniz bir CSS sekmesi var. Sayfalandırma etiketlerinin yanı sıra sayfa etiketlerini de özelleştirebileceksiniz. Önceki ve Sonraki posta bağlantıları. Eklentiyi etkinleştirdiğinizde, tema dosyalarınızdaki bazı kodların değiştirilmesi gerekir.

Sitenize çok sayıda yorum gelirse, eklentinin yorum sayfalarını da sayfalandırabilmesinden özellikle memnun olacaksınız. Ayrıca, geçerli sayfadan önce ve sonra görüntülenecek bağlantı sayısını da seçebilirsiniz. bir profesyonel sürüm çoklu siteleri destekler, metninizin ve düğmelerinizin istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için on bir hazır düzen ve bir özelleştirici içerir.

3. BestWebSoft tarafından sayfalandırma

BestWebSoft Sayfalandırma Eklentisi

Sadece yazılarınıza değil, etiketlerinize, kategorilerinize, arama sonuçlarınıza ve yazar sayfalarınıza da özel sayfalandırma eklemek için BestWebSoft tarafından Sayfalandırmayı kullanabilirsiniz. Eklenti, BestWebSoft’un Portföy ve Galeri eklentileriyle de uyumludur, böylece galeriler ve portföyler için de sayfalandırmayı kolayca etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca görüntüleyebileceksiniz Sonraki ve Önceki oklar ve özelleştirin. Ayrıca, belirli sayfalar için sayfa numaralandırmayı atlamak istiyorsanız, bu da mümkündür.

Ayarlardan sayfalama türünü değiştirebilir ve özelleştirebilirsiniz. Numaralandırma içeriğin üstünde veya altında görünebilir ve sola, sağa veya ortaya hizalanabilir. İki ekran türü mümkündür – her sayfa numarasını art arda listeleyen uzun ekran sürümü ve sayfa numaralarını katlar halinde görüntüleyen kısa ekran sürümü. Profesyonel sürüm emailleri Daha fazla yükle düğmeleri ve Sonsuz Kaydırma.

4. Gelişmiş Post Pagination

Gelişmiş İçerik Sayfalandırma Sonrası Eklentisi

Gelişmiş Yazı Sayfalama, uzun yayınların daha küçük sayfalara ayrılmasına yardımcı olur. Sadece sayfalandırma eklemekle kalmaz, düğmeler eklemenize ve ardından bunlara metin ve görüntüler eklemenize izin verir. Beş farklı düğme düzeni ve farklı içerik yükleme türü mevcuttur ve bunları sayfa başına veya yazı başına kullanabilirsiniz. Düğmeleri yazının üstüne veya altına veya her iki yere de yerleştirebilirsiniz. Düğmeleri WordPress kontrol panelinden de özelleştirebilirsiniz.

Eklenti kısa kodları destekler ve uzun yayınların içeriğini birden fazla sayfaya bölmeye yardımcı olur. Basit ve Ajax sayfalandırması arasında seçim yapabilirsiniz. (Bir kullanıcı sayfayı her yenilediğinde sayfanın yeniden yüklenmesi gerekmediğinden Ajax daha hızlıdır). İçeriği birçok sayfaya bölmek için TinyMCE editörüne özel bir düğme simgesi ekler.

Eklenti tamamen entegre olur ve Visual Composer ile uyumludur. İsterseniz sayfa kaydırma düğmelerini bir kaydırıcıda görüntüleyebilirsiniz.

Düğme düzenleri

Varsayılanı otomatik olarak çevirmek de mümkündür Sonraki Sayfa bir düğme içine. Ancak bunu yapmak için premium sürümü satın almanız gerekir. Bu sürüm ayrıca sayfa başlığı ve açıklamasını sayfalandırma düğmelerine ekler.

5. Vitrin Ürünü Sayfalandırması

Vitrin Ürün Sayfalaması

Tahmin edebileceğiniz gibi, Storefront Ürün Sayfalandırması, sayfa sayfalarında sayfalandırmayı göstermeyi amaçlamaktadır. Ancak, Storefront temasının yanı sıra WooCommerce eklentisine sahip olmanız gerekir.

Ekler Sonraki ve Önceki tek ürün sayfalarındaki bağlantı. Ancak hepsi bu değil, aynı zamanda bağlantılara bir ürün küçük resmi eklemenizi sağlar. Başlık, fareyle küçük resmin üzerine gelir. Bir özelleştirici, ekranı beğeninize göre değiştirmeye yardımcı olur.

30000+ etkin kurulumla, bu eklenti WooCommerce mağaza sahipleri arasında oldukça popüler.

6. Sonraki Yazı Sinek Kutusu

Sonraki Yazı Sinek Kutusu

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Sonraki Yazı Sinek Kutusu, bu listedeki diğer WordPress sayfalandırma eklentilerinden biraz farklıdır. Okuyucuların Sonraki veya Önceki bir kutuya tıklayarak yayınlayın. Okuyucu aşağı kaydırsa bile, kayan bir kutu olarak açılır ve okuyucunun dikkatini çeker. Eklentinin seçenekler panelinde seçilen koşullara bağlı olarak kutu pencerenin solunda veya sağında görünebilir.

Bu jQuery destekli eklenti, özel gönderi türlerini ve gönderi kategorilerini destekler. Eklenti ayarları, gönderi ayarlarını sıralamanıza ve kutunun boyutlarını ayarlamanıza olanak tanır.

7. Kolay Sayfalandırma

Kolay Sayfalandırma WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Sayfalarınızın ve yayınlarınızın güzel slayt gösterileri olarak görüntülenmesini sağlamak için Kolay Sayfalandırma’yı deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey birkaç etiket eklemek ve birkaç seçeneği tıklamaktır. Kolay sayfalama otomatik oynatmayı destekler ve mobil uyumludur.

Bir slayttan diğerine geçerken üç animasyon stili mümkündür – dikey, yatay ve solma. Ancak hepsi bu kadar değil, ilk ikisi 32 jQuery hareket hızı efektleriyle birleştirilebilir. Altı gezinme şablonu başlamanıza yardımcı olur ve hepsini özelleştirebilirsiniz. İsterseniz, tüm slaytlarda yinelenen bir altbilgi oluşturabilirsiniz. Gezinme okları dört farklı şekilde şekillendirilebilir. Küçük resim gezinme seçenekleri hem üstte hem de altta bulunur.

Sayfanızı bölmek veya çok sayıda bölüme yayınlamak için sayfa ayırıcı etiket kullanabileceğiniz gibi, tüm slaytlarda gösterilebilecek bir başlık da oluşturabilirsiniz. Eklenti, slaytlarınızı oluşturmak için her bölümdeki ilk başlık etiketine ve ilk resme erişir.

Ayrıca, slaytlarınız görünür alanın ötesine uzanıyorsa endişelenmenize gerek yoktur. Eklenti, görünümün yüksekliğini ve genişliğini otomatik olarak hesaplar. En Üste Kaydır seçeneği yardımcı olacaktır.

Birkaç Ek WordPress Sayfalandırma Eklentisi

Belirli bir özellik arıyorsanız, bu WordPress sayfalandırma eklentileri uygun olabilir:

 1. Alfabetik Sayfalama sayfalarınızı, yayınlarınızı, WooCommerce ürünlerini, medyayı, yazarları veya içeriğinizdeki herhangi bir şeyi filtrelemenize yardımcı olur ve arama sonuçlarını tek bir sayfada veya yayını alfabetik sırada görüntüler. Bu eklenti müzik web siteleri, kitap mağazaları veya e-Ticaret web siteleri için veya kullanıcıları listelemek veya üye profillerini yönetmek için iyi çalışabilir.
 2. Ajax Sayfalandırma ve Sonsuz Kaydırma size seçim yapabileceğiniz üç sayfalama türü sunar – normal sayfalama, sonsuz kaydırma ve Daha fazla yükle (Ajax kullanarak). Yazılarda, sayfalarda, aramada, özel yazı türlerinde ve WooCommerce’de kullanabilirsiniz.
 3. Sayfa Bağlantıları Plus web içeriği için okuyucuların makaleyi tek bir sayfada görüntülemesine olanak tanıyan tek bir sayfa seçeneği sunar. Profesyonel sürüm kullanıcı deneyimini ve SEO’yu geliştirmek için Ajax kullanıyor.

Paketleme

Çok fazla içeriğe sahip olmayan bir web sitesinde basit gezinme için WordPress temel özelliklerine güvenebilirsiniz. Ancak, kullanıcı deneyimini geliştiren çekici gezinme özellikleri arıyorsanız, bu listedeki WordPress sayfalandırma eklentileri yararlı olabilir. Sayfa yönetimi daha kolaydır ve artan reklam gelirleri için kapsam vardır. Sayfa görüntüleme sayısı arttıkça SERP’leriniz gelişebilir ve hemen çıkma oranını en aza indirir. Blogumuzda kullanıcı deneyimini geliştirmenin daha fazla yolunu bulabilirsiniz.

Dikkatli bir kelime – aşırı sayfalandırma, arama motorlarının sayfalarınızı ince, hatta yinelenen içeriğe sahip olarak görüntülemesine yol açabilir. Bu nedenle, bu WordPress sayfalandırma eklentilerini daha iyi UX için akıllıca kullanın ve SEO’da ortaya çıkan herhangi bir iyileştirmeden memnun olun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map