En İyi 10 WordPress Küfür Filtresi ve Spam Engelleme Eklentisi

Spam ve küfür, WordPress sitesi olan herkes için büyük bir sorundur. Sizinkinin birkaç sayfalık basit bir web sitesi veya tonlarca kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe ev sahipliği yapan çok kullanıcılı bir platform olması, iki önemli nedenden dolayı küfür ve spam göndericilere karşı dikkatli olmanız gerekir:


 1. Küfür, sizi daha ince bir banka bakiyesine bırakarak potansiyel müşterileri korkutacak.
 2. Spam gönderenler Google’daki ve diğer arama motorlarındaki SEO sıralamalarınıza anında zarar verecek

Çalıştırdığınız web sitesinin (veya topluluğun) türüne bağlı olarak, küfür bir sorun olabilir veya olmayabilir. Ancak, el yazısı ve yetişkin dilinin aşırı kullanımı, çevrimiçi satışlarınızı ve uygun ortakları çekme potansiyelinizi azaltacaktır. Doğru; web siteniz aşırı derecede küfürse, şirketler sizinle işbirliği hakkında iki kez düşünecek.

Diğer yandan spam, arama motorlarının yanı sıra insan web ziyaretçileriyle olan güvenilirliğinize zarar verecektir. Güvenilirlik çevrimiçi para biriminizdir – kaybetmek ve işinizi kaybetmek. Bu kılavuz, Google’daki sıralamanızı iyileştirmenize ve WordPress sitenizle daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanıza yardımcı olmak için beş küfür filtresi ve beş spam eklentisi ortaya çıkaracaktır.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

WordPress İçin En İyi Beş Küfür Filtresi Eklentisi

Aşağıda en iyi beş WordPress küfür filtresi ve spam engelleme eklentisi var. Tüm eklentileri kullanmanız gerektiğini veya kullanmanız gerektiğini söylemiyorum, ama hepsi kesinlikle işe yarıyorlar çünkü gerçekten birinci sınıflar.

WebPurify Küfür Filtresi

webpurify-filtre WordPress-eklentisi

WebPurify muhtemelen en iyi küfür filtrelerinden biridir. Öncelikle, eklenti sadece İngilizce değil İspanyolca, Fransızca, Arapça, İtalyanca, Portekizce ve hatta Çince de dahil olmak üzere birçok dilde kapsamlı bir liste ile geldiğinden, filtrelemek için saygısız kelimeler / ifadeler listesi oluşturmanıza gerek yoktur..

Bir kullanıcı küfürlü içerik yayınladığında, yorum bölümü aracılığıyla eklenti, küfür kelimelerini hemen yıldız işaretleri ile değiştirmek için WebPurify Profanity Filter API’sini kullanır..

Premium hizmet için hazırlanmak istiyorsanız, WebPurify metin filtrelemeden çok daha fazlasını yapabilir. İçerikte sıralama yapmak zorlu bir görevdir, ancak görüntüler ve videolar arasında sıralama yapmak en esnek web yöneticisinin bile arkasını kırabilir. WebPurify primi size değerli zaman kazandırmak için yararlı video denetimi içerir.

Web’i İndirin

Kelime Değiştirici

Bu ücretsiz eklenti, küfürlü kelimeleri kendi kelime seçiminizle değiştirerek sihirli gibi çalışır. WordPress sitenizdeki tartışma belirli küfür veya kelime öbekleriyle doluysa, Word Replacer eklentisini kullanarak bunu tersine çevirmeyi seçebilirsiniz..

Tek dezavantajı, kelime değiştirmelerinizi ayarlamak için nispeten uzun bir süre harcamanızdır. Bu fiyatı ödersiniz, ancak değiştirmeler yapıldığında, eklenti gerisini otomatik olarak yapar.

Word Replacer ayrıca, web sitenizin hangi alanlarını izleyeceğinizi belirtmenize izin verir, diğer alanları tamamen yok sayarken web sitenizin belirli bölümlerindeki kelimeleri filtreleyebileceğiniz anlamına gelir..

Word Replacer’ı indirin

Kelime Filtresi Artı

wordfilterplus-WordPress-eklentisi

Kelime filtresi artı, Word Replacer ile aynı şekilde çalışır. Açık kelimeleri ve kelime öbeklerini kendi sözcüklerinizle değiştirebileceğiniz için, Word Filter Plus’ın bir küfür filtresinden daha fazlası olduğunu söylemek adil olur..

Word Filter Plus’ı indirip yükledikten sonra, WordPress Panonuzda “Araçlar” ve ardından “Word Filtre Plus” ı tıklayarak eklentiye erişebileceksiniz..

Bu seçeneği seçtiğinizde, filtrelerinizi ayarlayabileceğiniz yeni bir ekrana yönlendirilirsiniz. Word Filter Plus harika bir küfür filtresidir ve kelime filtrelerinizi yapılandırmayı tamamladığınızda, eklenti tüm web sitenizi küfür için tarar. Tüm WordPress sitenizi tarar, yani geçmişin derinliklerinde veya son zamanlarda kalan tüm küfür kelimelerin yerini alır.

Bu eklenti, küfürle ilgilenmenize ve içeriğinizde hızlı değişiklikler yapmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, her sayfayı el ile düzenlemek zorunda kalmadan telefon numaranızı birkaç sayfada değiştirmek için eklentiyi kullanabilirsiniz.

Word Filter Plus’ı İndirin

WP İçerik Filtresi

WP İçerik Filtresi, her güncellemeyle birlikte yaşlandı ve daha akıllı büyüdü. Bu küfür filtresi artık esnek ancak katı filtreleme seçeneklerine sahiptir. Örneğin, işaretli kelimeleriniz / anahtar kelimeleriniz bir kelimenin tam ortasında görünüyorsa, (tüm kelime) yok sayılır.

Demek istediğim şu:

Diyelim ki “pot” u işaretlediniz. Bir kullanıcı “göbekli” girerse, tüm kelime “*** göbek” olarak görüneceği geçmişin aksine yok sayılır..

Başka bir harika özellik, tüm harfleri istediğiniz joker karakterlerle değiştirme veya değiştirilen kelimenin ilk veya son harfini tutma yeteneğidir. Örneğin, “pothead”, “*******” veya “p ******” veya p ***** d “gibi görünecek şekilde filtrelenir..

Buna ek olarak, web sitenizin farklı bölümlerini yayınlardan yorumlara, etiketlere ve başlıklara vb..

WP İçerik Filtresini İndirin

Defensio Antispam

Bu doğru; bu eklenti, hem küfür filtresi hem de spam engelleyici olarak faturaya uyar. Defensio Anti-Spam, WordPress sitenizdeki tüm haydut kullanıcıları toplamanıza ve cezalandırmanıza yardımcı olacak.

Eklenti, spam gönderenlerin yanı sıra önemsiz veya küfürlü içeriklerle başa çıkabilen birkaç küfür eklentisinden biridir. Eklenti, diğer harika özelliklerin yanı sıra URL kategorizasyonu, küfür filtreleme, komut dosyası algılama ve kötü amaçlı içerik algılama sunmak için tasarlanmıştır.

Websense Inc., Defensio Anti-Spam geliştiricilerine göre “zaman içinde ve kullanıcılarınızın davranışını öğrenir ve uyarlar…”

Tek dezavantajı, Defensio Anti-spam’ı Akismet gibi diğer anti-spam eklentileri ile kullanamamanızdır, çünkü bu sadece uyumluluk sorunlarına yol açacaktır. Bu, Defensio Anti-spam’i denemek için bile Akismet ve diğer eklentileri devre dışı bırakmanız gerektiği anlamına gelir.

Defensio Anti-spam indir

Anti-spam eklentilerinden bahsetmişken, şimdi en üste bakalım beş anti-spam eklentisi spam gönderenlere önyükleme yapmanıza yardımcı olacak?

WordPress İçin En İyi Beş Anti-SPAM Eklentisi

Akismet

Akismet-WordPress-eklentisi

Spam’den nefret ediyorsun, spam’den nefret ediyorum ve hepimiz spamcılardan nefret ediyoruz çünkü çok kararlı olsalar da umutsuzlar. Dikkat çekiyorlar ve hepimiz mengenin bir sabahlıktaki maymun kadar nasıl iğrenç olduğunu biliyoruz. Ancak, konuştuğum neredeyse her WordPress site sahibini rahatsız eden bağlam dışı çok sayıda bağlantı ve anlaşılmaz yorum.

Bazı spam gönderenler inanılmaz derecede komik, ama aynı derecede iğrenç. Bunu ilk elden biliyorum çünkü Akismet’i bulana kadar her türlü spam göndericiyle kaybedilen bir savaştaydım. Aslında, beni doğrudan kontrol panelimde buldu ve tek yapmam gereken bir API anahtarı yapılandırmaktı.

Akismet, yeni başlayan WP kullanıcısının bile spam’i ortadan kaldırmasına yardımcı olacak çok popüler bir anti-spam eklentisidir..

İndirme sayısının etkinlik açısından bir şey ifade etmesi gerekmese de, Akismet’i çok kullandım ve çok sevdim. Eklentiyi indiren milyonlarca kullanıcının aynı şekilde hissettiğini hissediyorum.

Akismet küçük WordPress blogları için ücretsizdir, ancak büyük ticari web siteleri için ayda 5 dolarlık bir ücretle ayrılmanız gerekecektir..

2005 yılında piyasaya sürülen Akismet, blogunuzdaki tüm yorumları, geri izleme ve pingback’leri takip eden karmaşık bir filtreleme motoruna sahiptir. Bu verileri kullanarak, önemsiz filtreleri filtrelemek için titiz testler gerçekleştirir. Eklenti daha sonra karşı kontrol etmeniz gerektiğinde tüm spam yorumları spam klasörünüze aktarır.

Akismet zaman zaman aşırı hevesli olabilir ve gerçek okuyucuların yorumlarını bile engelleyebilir. Ancak, eklenti kullanmaya devam ettikçe öğrendiği için oldukça akıllı hale geldi.

Akismet indir

WP-reCAPTCHA

Facebook, Twitter ve Google, reCAPTCHA’nın büyük hayranları. Ama bunun WordPress ile ne ilgisi var? WP-reCAPTCHA – reCAPTCHA’nın WordPress sürümü – Google ve Facebook gibi spam göndericilere karşı kullanılan gücü size verir.

Eklentinin sürekli artan sayıda destekçisi ve etkinliği için övgü söyleyen eleştirmenleri var.

WP-reCAPTCHA, aynı kusurlu doğrulama sistemini kullanan spam karşıtı eklentilerin çoğunun aksine, CAPTCHA için arkaik kelime kombinasyonunu kullanan benzersiz bir sistem kullanır. Muhtemelen bu yüzden Google, Facebook ve Twitter’ı okuyan insanlar onu çok seviyorlar.

CAPTCHAS’ın şifresini çözmek için Optik Karakter Tanıma (OCR) kullanan akıllı spambotlar bile, eklenti tüm spam göndericileri ortadan kaldıran yeni görüntüler oluşturmak için ifadeleri bozduğundan WP-reCAPTCHA’nın ötesine geçemez.

WP-reCAPTCHA indir

Spam Durdurucu

Bu eklentinin başlığı daha fazla önerilemez. “Yaşasın! Spam Durdurucumuzla spam ve diğer şeyleri durduruyoruz. ” Çok açık, değil mi? Hareketli.

Spam Durdurucu Eklentisi başlığını korur. Kullanıcılarınızın bıraktığı her yorumu kontrol etmek ve doğrulamak için bir CAPTCHA doğrulama işlemi kullanır (tıpkı WP-reCAPTCHA gibi). Sonra, bir spam yorumu algılarsa, durduracaktır..

Spam Stopper’ın kurulumu ve kullanımı kolaydır. Genellikle, eklenti, bloglara sonsuz önemsiz dizelerle saldıran spambotları hedefler. Spam Durdurucu eklentisi otomatik olarak çalışır ve hatta yorum göndermeden önce kullanıcıların tüm gerekli alanları doldurup doldurmadığını kontrol eder.

Eklentiyi yükledikten sonra, gitmeye hazırsınız ve yalnızca oturumu kapattıysanız göreceksiniz. Bu harika, değil mi? Akılda tutulması gereken bir dezavantaj, eklentinin iki yıldır güncellenmediğidir (sadece bir fyi).

Spam Durdurucuyu İndirin

Growmap

growmap-antispambot-WordPress-eklentisi

Akismet kadar çok indirmesi olsaydı, bu anti-spam eklentisi Akismet’e önde gelen spam engelleyici olarak rakip olacaktı (ve muhtemelen vazgeçecektir). Nefes kesen WordPress puanı 4.9 / 5 ile Growmap’ın neden Akismet için bir tehdit olacağını görmek kolaydır.

Bu, spam robotlarından gönderilen spamlardan otomatik spam’dan kurtulmanıza yardımcı olacak etkili bir anti-spam aracıdır. Spambotlarla mücadele söz konusu olduğunda kusursuzdur, ancak gerçek insan spam göndericileri ve pingback’lerle ilgili olarak ciddi şekilde özürlüdür. Aslında, Growmap’taki çocuklar pingback veya geri izleme ile hiç ilgilenmiyorlar – işleri otomatik spam ile başlıyor ve bitiyor.

Bu, Growmap’ın neden insan okuyucularının gerçekten sıcakkanlı olduklarını doğrulamak için işaretlemeleri gereken bir onay kutusu kullandığını açıklamalıdır. Ama bilin bakalım, insan spam gönderenler de kutuyu işaretleyebilir.

Yine de, Growmap, etrafındaki en akıllı anti-spam teknolojilerinden birini kullanarak savaşı spambotlara götüren ölümcül bir anti-spam eklentisidir..

Growmap’i indirin

SPAM Ücretsiz WordPress

Spam Ücretsiz WordPress, sitenizi spam’dan uzak tutması garanti edilen başka bir ölümcül anti-spam eklentisidir..

SPAM Free WordPress, yanlış pozitifler olmadan tüm otomatik spam vakalarını engelleyebileceğini iddia eden geliştiricilere göre en iyi anti-spam eklentilerinden biridir. Merhaba Akismet?

SPAM Free WordPress eklentisi, CAPTCHA’ya sıfır güven, özellikle ağır sunucu trafiği sırasında düşük veritabanı yükü ve IP adresi kara listesi dahil olmak üzere harika özelliklere sahiptir. Bana sorarsan çok havalı geliyor.

Eklenti, kullanıcıların spam’ın otomatik olarak kaldırılmasını isteyip istemediklerini seçmelerine olanak tanır, bu da zamandan tasarruf etmenin harika bir yoludur.

SPAM Ücretsiz WordPress’i indirin

tekrarlamak

İşte aldın. WordPress’inizi spam ve küfürden uzak tutmak için on harika eklenti. Bu makalenin oldukça uzun olduğunu biliyorum, işte kısa bir özet.

İlk beş küfür filtresi

 1. WebPurify Küfür Filtresi
 2. Kelime Filtresi Artı
 3. Kelime Değiştirici
 4. WP İçerik Filtresi
 5. Anti-spam Savunması

En iyi anti-spam eklentileri

 1. Akismet
 2. Growmap
 3. WP-reCAPTCHA
 4. Spam Durdurucu
 5. SPAM Ücretsiz WordPress

Makalede belirtilmeyen başka bir istenmeyen posta önleme ve küfür filtresi eklentisi biliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map