E-posta Listenizi Büyütmek için 10+ Faydalı WordPress Eklentisi

“İşletmenizi büyütmek istiyorsanız, etkili bir e-posta listesi oluşturmak en öncelikli konumunuz olmalıdır.” – Bu, birkaç yıl önce bloglamaya ilk başladığımda aldığım tavsiye. Ve bu gün için hala değerli.


Birçoğunuz bunun neden değerli bir tavsiye olduğunu zaten anlayabilirsiniz. Büyüyen bir güvenilir abone listeniz olduğunda, trafik çekmek ve en son blog yayınlarınızda daha fazla sosyal paylaşım almak daha kolaydır. Sadece bu değil, listenize özel teklifler göndererek de iyi para kazanabilirsiniz.

Bu yazıda, WordPress için daha az trafiğe sahip daha fazla abone oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi ücretsiz ve premium liste oluşturma eklentilerinden bazılarını paylaşacağım. Ayrıca bloglamaya yeni başlayan veya harcayacak fazla parası olmayanlar için listeye birkaç ücretsiz eklenti ekledim.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. Getsitecontrol

Getsitecontrol - WordPress Pop-up'lar, Optinler, Anketler ve Daha Fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli profesyoneller için harika olan Getsitecontrol, e-posta listenizi hızlı bir şekilde büyütmenize yardımcı olmak için tasarlanmış kapsamlı bir açılır pencere, optin formu, anket ve harekete geçirici mesaj eklentisidir. Tüm yerleşik özelliklerle, bireysel ihtiyaçlarınız için mükemmel bir açılır pencere veya form tasarlayabilirsiniz (çerez bildirimi bile).

Getsitecontrol kullanımı kolay widget şablonları sunar, böylece hızlıca optin formları oluşturabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz şablonu seçin ve renkleri, metni, animasyonları ve hatta öğe konumlarını değiştirin. Veya özel CSS kullanarak kendi formunuzu tasarlayabilirsiniz. Ayrıca, Instagram’dan görüntüleri içe aktarabilir, anket öğeleri (onay kutuları, radyo düğmeleri, derecelendirme ölçekleri) ekleyebilir veya formlarınıza ziyaretçilere kişiselleştirilmiş mesajlar görüntüleme gibi gelişmiş işlevsellik eklemek için API’yı kullanabilirsiniz. Widget’ınızı tamamladığınızda, eklentiyi kullanarak WordPress sitenize eklemeniz yeterlidir!

Ancak Getsitecontrol’ü sizi büyütmek için göze çarpan bir araç yapan şey, 29 farklı pazarlama platformuyla entegre olmasıdır. Buna Google Analytics, Convertkit, Damla, Hubspot, MailCHimp, Sendinblue, VerticalResponse ve daha fazlası dahildir. Geliştiriciler için, Getsitecontrol widget’larınız için gerçek zamanlı verileri görmek üzere kullanabileceğiniz birkaç web sayfası da var.

Özellikleri:

 • Adım adım form oluşturucu
 • Özelleştirme seçenekleri
 • Önceden hazırlanmış düzenlere sahip şablon galerisi
 • Potansiyel müşterileri ayrılmadan önce yakalamak için niyet izlemesinden çıkın
 • 5 varyasyona kadar A / B ayrık testi
 • Gerçek zamanlı istatistikler ve Google Analytics entegrasyonu
 • Doğrudan bağlantı yoluyla abonelik formlarını paylaşabilme

Fiyat: Planlar aylık $ 9’dan başlıyor

2. MailOptin

MailOptin - Pop-up'lar, E-posta Optin Formlar ve Bültenler

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

E-posta listenizi büyütmek için olası satış yaratmaya odaklanmanız gerekir; MailOptin de bunu yapar. Bu eklenti, siteniz için çeşitli seçenekler oluşturmak için kullanabileceğiniz güçlü bir form oluşturucu içerir. Optin form tasarımınızı, metninizi, alanlarınızı, animasyonlarınızı özelleştirin ve hatta görüntüleme kurallarını (çıkış hedefi tetikleyicisi gibi veya sitenizde belirli bir süre sonra) tanımlayın. İçerikteki ışık kutuları, bildirim çubukları (satır içi öncesi / sonrası veya gömülü satır içi) seçenekleriyle ve daha fazlasıyla, kitleniz için doğru olan bir optin formu oluşturmak kolaydır. A / B ayrık testi için yerleşik analiz ve destek olduğundan, e-posta listenizi daha hızlı büyütmek için stratejinizi gerçekten optimize edebilirsiniz.

Ancak hepsi bu kadar değil – MailOptin, aklınıza gelebilecek her e-posta hizmeti ve CRM için entegrasyonlar sunar. Optin formlarınızı MailChimp, Kampanya Monitörü, aWeber, GetResponse, SendinBlue, MailPoet ve daha fazlasına kolayca bağlayabilirsiniz. MailOptin ayrıca Google Analytics ve popüler çeviri eklentileri Polylang ve Weglot ile sorunsuz bir şekilde çalışır. Ücretsiz olsa da MailOptin Lite sürümü WordPress.org’da mevcutsa, eklentinin tüm harika özelliklerinin kilidini açmak için premium sürüme ihtiyacınız var.

Özellikleri:

 • Optin stilleri: ışık kutusu, bildirim çubuğu, kenar çubuğu widget’ı, slayt girişi, öncesi / sonrası, satır içi
 • Tetikleyiciler: çıkış, sitede geçirilen süre, sayfa görüntüleme sayısı, kaydırma, tıklama başlat, cihaz hedefleme
 • Kullanıcıları belirli bir URL’ye yönlendirme seçenekleriyle dönüşüm işlemleri
 • Optinler için A / B split testi
 • Reklam bloğu tespiti
 • Akıllı Honeypot spam koruması
 • Popüler e-posta sağlayıcıları, CRMS, çeviri eklentileri ve Google Analytics ile entegrasyon
 • Bülten yönetimi (otomasyon, zamanlama ve daha fazlası dahil)

Fiyat: Başlangıç ​​fiyatı $ 79 / yıl

3. Gelişme

Gelişmeler

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Thrive Leads, Thrive Temalarındaki geliştiriciler tarafından oluşturulan liste oluşturma eklentisidir. Bu eklenti bir yumruk atıyor ve aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü tercih formu ile geliyor: açılır pencereler, slayt formları, ekranınızın üstünde veya altında görünen şerit tarzı formlar oluşturabilirsiniz, 2 adımlı katılım bağlantıları veya düğmeleri, ekran doldurma formları, SumoMe’nin hoş geldiniz matına benzeyen “Kaydırma Matı” formu, kayıtların altına, widget alanlarına veya içeriğinizin herhangi bir yerine kayıt formları ekleyebilirsiniz..

Geniş form seçimi ve dahil edilen sürükle ve bırak editörü, sitenizde kaydolma formları oluşturmak ve göstermek için çok fazla esneklik sağlar. Ancak, Thrive Leads tarafından tanıtılan ana özelliklerin tümü dönüşüm optimizasyonu ile ilgilidir. Gelişmiş A / B testi ve ayrıntılı raporlama eklentiye yerleştirilmiştir. Başka bir vurgu, listenize zaten abone olan ziyaretçiler için kaydolma formlarını otomatik olarak gizleyebilmeniz ve normal abonelik formları yerine mevcut abonelere alternatif içerik gösterebilmenizdir..

Özellikleri:

 • Düzinelerce önceden tasarlanmış şablon + sürükle ve bırak şablon oluşturucu
 • Aklınıza gelebilecek her kayıt formu türü
 • Abone listeniz için yedekleme ve dışa aktarma işlevi
 • A / B farklı katılım formlarını, farklı teklifleri, farklı form türlerini test eder ve eklentinin otomatik olarak bir kazanan seçmesine izin verir
 • Mevcut abonelere farklı içerik gösterme
 • Çıkış amacı, SmartExit, kaydırma tetikleyicileri, tıklama tetikleyicileri, zamanlanmış tetikleyiciler vb..
 • Çok, çok animasyon seçeneği

Fiyat: En düşük 59 $ / yıl

4. Sumo

SumoMe Bülteni

Sumo by AppSumo, tek bir kuruşa mal olmayacak basit pop-up’ları göstermek için kullanışlı bir eklentidir. Normalde OptinMonster veya Ninja Popups gibi premium eklentide bulacağınız bir dizi harika özellik geliyor.

Bu, yeni başlayan bir blogcu için mükemmel bir eklentidir veya birisi ücretsiz bir otomatik yanıtlayıcı hizmeti olan (2000’e kadar aboneye) Mailchimp ile kolayca entegre edilebileceği için herhangi bir para harcamak istemez. E-postalar ayda 12.000 ile sınırlı olsa da. Mailchimp çok uzun zamandır piyasada ve kaliteli hizmet için bir üne sahip.

Not: Sumo web sitesinde bir hesap açmanız gerekir.

Özellikleri:

 • Sayfa yükleme hızını etkilemeyen eşzamansız yükleme
 • Akıllı E-posta popover zamanlaması (Exit Monitor gibi)
 • Kendi popover zamanlamanızı ayarlayın
 • Popover içeriğinin tam HTML kontrolü
 • Her zaman için e-posta abonelik istatistiklerini görüntüleme

Fiyat: Bedava

5. WP E-posta Yakalama

wp-emailcapture-wordpress-plugins

WP Email Capture, iyi arkadaşım Rhys Wynne tarafından oluşturuldu. Eklenti, e-posta toplamak için otomatik yanıtlama hizmetleri kullanmak istemeyenler için harika bir çözüm. E-postaları yakalamak için 2 alan formu (Ad ve E-posta) ekler.

Bu eklenti ile büyük fark, üçüncü taraf hizmetlerine (Aweber veya GetResponse) para harcamanıza gerek olmamasıdır, her şey doğrudan WordPress içindeki Ayarlar sayfasından yapılır. Ücretsiz sürüm sınırlı bir işlevselliğe sahiptir, satın almadan önce eklentiyi test etmek istiyorsanız yararlı olabilir.

Özellikleri:

 • Listenizi büyük otomatik yanıtlayıcı hizmetlerine kolayca aktarın
 • E-posta göndermek için WordPress dahili wp_mail işlevini kullanır.
 • Doğrulama için çift optin
 • Siteniz için Birden Çok Liste Oluşturun
 • Sitenize gelen ziyaretçileri ve kayıt işlemlerinizin nereden geldiğini izleyin.
 • Özel gönderi türleri için destek

Fiyat: Ücretsiz (sınırlı özelliklere sahip)

6. OptinMonster

OptinMonster WordPress Optin Formları

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

OptinMonster, şık açılır pencere formları eklemeyi çok kolaylaştıran başka bir güçlü eklentidir. Ayrıca yazıların, kenar çubuğu widget’larının, sayfaların, sitenin alt kısmının ve slayt formunun altına özel formlar eklemenizi sağlar. WordPress için All-in-one liste oluşturma eklentisi olarak kolayca tanımlanabilir, ancak bu herkes için değil (en azından yeni başlayanlar için değil), bu segmentteki diğer eklentilere kıyasla oldukça pahalı olduğundan.

Örneğin, piyasada bulunan pop-up eklentilerinin çoğu 50 dolardan fazla değil, böyle bir eklenti Ninja Popups, 6 ay boyunca kendi sitemi kullandım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Ancak fiyat, OptinMonster’ı diğer eklentilerden ayıran tek şey değil, aynı zamanda ziyaretçi davranışını algılayan ve ayrılmak üzereyken tam olarak hedefli bir kampanyayla yönlendiren bir Exit-Intent teknolojisi ile birlikte geliyor. Eklentinin bu kadar pahalı olmasının temel nedeni, daha önce sadece Bounce Exchange’de bulabileceğiniz bir çıkış amacı teknolojisi ile gelmesidir..

Özellikleri:

 • Güzel Optin Form Tasarımları
 • A / B Test modülü ile farklı içerikleri, başlıkları, düzenleri ve stilleri kolayca test edin
 • Niyet Teknolojisinden Çıkış
 • Yerleşik analizlerimizle tıklamaları, görüntülemeleri ve genel dönüşüm oranlarını analiz edin.

Fiyat: 199 $

7. Merhaba Çubuğu

HelloBar

Hello Bar, ekranın üst kısmında web sitenizin ziyaretçilerine vurgulanan güzel bildirim çubukları oluşturmanıza olanak tanır. Çubuğu, bir satış hunisi veya özel bir tercih formu aracılığıyla yeni potansiyel müşteriler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Bir WordPress eklentisi ile eklenebilecek özel kod oluşturur veya bir eklenti kullanmak istemiyorsanız, kodu temanıza manuel olarak ekleyebilirsiniz. Şu anda 4 büyük otomatik yanıtlayıcı hizmeti ile sınırlıdır – Aweber, Mailchimp, Kampanya Monitörü ve Sürekli İletişim.

Özellikleri:

 • Yerleşik Analytics
 • İyi Tasarlanmış Optin Formlar
 • Kendi Kendine Oluşturulan WordPress eklentisi

Fiyat: 10 tıklamaya kadar ücretsiz

SSL desteği, marka bilinci oluşturma, RSS ve Twitter Feed’leri ve 100 tıklamaya kadar ek özelliklerle aylık 4,95 ABD Doları için premium bir sürüm de var.

8. OptimizePress

OptimizePress WordPress Üyelik Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

OptimizePress, profesyonel görünümlü açılış sayfaları oluşturma konusunda en sevdiğim WordPress eklentisidir. Sadece açılış sayfaları ve satış hunileri oluşturmak için değil; OptimizePress üyelik portalları oluşturmak için de kullanılabilir.

Kullanımı son derece kolay olan sürükle ve bırak düzenleyicisine sahiptir, ancak tüm seçeneklere dalmak zorunda kalmadan açılış sayfaları da oluşturabilirsiniz.

OP’nin büyük bir avantajı – iki seçenek, bir eklenti ve bir tema ile geliyor. Mevcut blog tasarımınızı korumak istiyorsanız eklenti sürümünü kullanabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Sürükle ve Bırak Editörü
 • Kısa kod desteği
 • Basit Otomatik Yanıtlayıcı Entegrasyonu
 • İzlemesi Kolay Eğiticiler ve Eğitim
 • Entegre SEO Özellikleri
 • Seçebileceğiniz 30’dan Fazla Şablon

Fiyat: $ 197

9. E-posta Aboneleri ve Bültenleri

E-posta Aboneleri ve Bültenler eklentisinin ekran görüntüsü.

E-posta Aboneleri ve Bültenleri ücretsiz bir e-posta, haber bülteni ve potansiyel müşteri oluşturma eklentisidir. Özelleştirilemez olsa da, WordPress ile bülten göndermek için harika, kolay bir seçenektir (daha fazla seçenek için bülten WordPress eklentileri hakkındaki bu makaleye göz atmanızı öneririz). Bu eklentilerle makale bildirimleri gönderebilir, bir abone listesi oluşturabilir ve tek ve çift katılım yöntemleri ekleyebilirsiniz.

En dışa özelleştirilebilir olmasa da, MailChimp veya MadMimi gibi bir platform kullanmak istemiyorsanız, bu eklenti başlamak için mükemmel bir seçenektir.

Özellikleri:

 • Verilerinizi sunucunuzda tutun
 • Sınırsız formlar, e-posta şablonları ve bildirimler oluşturun
 • GDPR’ye hazır
 • Otomatik karşılama e-postası
 • Kullanımı kolay HTML editörü

Fiyat: Bedava

10. Ninja Formları

Ninja Forms eklentisinin ekran görüntüsü.

Ninja Forms Lite kesinlikle bir form oluşturucudur, ancak kendi premium abone listesi entegrasyonunu MailChimp, 29 $ ‘dan başlayan bir eklenti.

Bir kez sen Ninja formlarıyla MailChimp kurulumu, bu uzantı, Ninja Forms tarafından sağlanan gücü ve esnekliği kullanarak MailChimp hesabınız için formlar oluşturmanıza olanak tanır.

Bu eklentiyi kullanarak bir abone listesi oluşturmak için eklentiye ihtiyacınız var, ancak sağladığı özellikler makul maliyete değer. Ayrıca, Ninja Forms’ın kendi işlevselliği, güçlü sürükle ve bırak form oluşturucusuyla göz alıcı abonelik formları oluşturmanıza olanak tanır.

Özellikleri:

 • Özelleştirilebilir abonelik formları
 • Önceden oluşturulmuş şablonlar
 • Form oluşturucuyu sürükleyip bırakma
 • Grup aboneleri
 • Form başına birden fazla MailChimp aboneliği
 • Abone listenizi içe / dışa aktarma seçeneği

Fiyat: 29 $ (MailChimp eklentisi için – Ninja Forms’un kendisi ücretsizdir)

11. Jetpack

Jetpack WordPress Eklentisi

Listemizin sonuncusu, WordPress’in arkasındaki aynı şirket olan Automattic tarafından geliştirilen Jetpack’tir. Onun Abonelik modülü ziyaretçilerin doğrudan blogunuzdan e-posta güncellemelerine kaydolmasını sağlar. Aboneleriniz yeni blog yayınları olduğunda ve bir yayına yeni yorumlar eklendiğinde güncellenir..

Jetpack’i kullanarak tüm abone listenizi dışa aktarmanın bir yolu yoktur, ancak kaydolanların bilgilerini WordPress hesapları yerine e-posta adreslerini kullanarak dışa aktarabilirsiniz. Aboneliklerinizin sizin için ele alınma olasılığını beğenirseniz, Jetpack ideal olabilir. Ayrıca, kullanım kolaylığı ve abonelik seçeneklerinin genişliği onu değerli bir eklenti haline getiriyor ve daha fazla özelliğe sahip premium bir sürüm var.

Özellikleri:

 • Hızlı kurulum (özellikle sitenizde zaten Jetpack kullanıyorsanız)
 • Kolay “siteye abone olun” ve “Yorumlara abone olun” seçenekleri
 • Abonelik formu widget’ı
 • Yazılara ve sayfalara form eklemek için kısa kod

Fiyat: Bedava

Bir E-posta Listesi Oluşturmak Neden Önemli?

WPExplorer Haber Bülteni Kayıt Formu

Aboneleri oluşturmak için kenar çubuğu kayıt formu kullanmayı seçerek WPExplorer’da burada basit olmayı seviyoruz.

Bir e-posta (veya bülten) abonelik listesi tam olarak göründüğü gibidir – sizden pazarlama e-postaları almayı seçen müşterilerin veya müşterilerin listesi. Favori mağazanızdan e-posta yoluyla hiç bülten veya özel teklif aldınız mı? Varsa, bunun nedeni büyük olasılıkla onların abonelik listesinin bir parçası olmanızdır.

Bu e-postalar çok fazla sayıda aldığınızda bir sıkıntı gibi görünse de, iş açısından bakıldığında kullanışlı bir araçtır. Abone listesiyle şunları yapabilirsiniz:

 • Daha fazla dönüşüm ve satış oluşturun. Tekliflerinizi ve harekete geçirici mesajlarınızı ne kadar çok kişi görürse, o kadar çok satın alma ve kaydolma gerçekleştirmeniz gerekir. Örneğin Amazon’u ele alalım: ürün almaya devam etmenizi sağlamanın bir yolu, teklifleri düzenli olarak e-postayla göndermektir.
 • Trafiği artırın. Yeni bir yayın yayınladığınızda veya sitenizi önemli bilgilerle güncellediğinizde, abonelerinize hemen bildirimde bulunabilirsiniz. Bu, tekrarlanan trafiği artırmaya ve kitlenizin içeriğinizle etkileşimde kalmasına yardımcı olmalıdır.

Bir abone listesi ile ilgili güzel bir şey, sizi kitlenizle doğrudan iletişim kurmasıdır. Aracı yoktur ve sosyal medya platformlarının çeşitli kurallarına ve yönergelerine bağlı kaldığınızdan emin olmanız gerekmez. Listenizin kontrolü sizdedir ve listeyi kendiniz ve aboneleriniz için en uygun şekilde kullanabilirsiniz.

Neyse ki bu eklentilerden biri veya iki tanesi ile e-posta listesi abonelerinizi artıracağınızdan emin olabilirsiniz. Bu eklentilerden herhangi birini kullandıysanız, yorumlar bölümündeki düşüncelerinizi bize bildirin. Ya da eklememiz gereken bir eklenti tavsiyeniz varsa, bunun ne olduğunu ve nedenini bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map