Dönüştüren Trafiği Çekmek için WordPress e-Ticaret İpuçları

Dönüştüren Trafiği Çekmek için WordPress e-Ticaret İpuçları

WordPress’te e-ticaret web siteleri oluşturmak oldukça popüler hale geliyor ve sayılar bunu kanıtlıyor: WooCommerce, 2019’da zaten% 22 pazar payına ulaştı, İnternetteki ilk bir milyon site arasında en popüler çözüm olarak konumlandırma.


Bu nedenle WordPress, e-Ticaret web sitelerinin işlevsel olmasını ve platformda başarılı olmasını kolaylaştırmak için çalıştı. Bir WooCommerce mağazanız varsa, düşük satış yapmanın ne kadar sinir bozucu olabileceğini biliyorsunuz. Özellikle iyi bir trafiğiniz olduğunda. Bu, getirdiğiniz trafiğin kalitesinin düşük olması veya mağazanızı optimize etmek için çalışmaya devam etmeniz gerektiği için olabilir.

Bu makalede, şaşırtıcı çevrimiçi mağazalar kurulmasına yardımcı olan WordPress e-Ticaret eklentilerini ve aslında satışa dönüşen trafiği çekmek için uygulayabileceğiniz bazı ipuçlarını inceleyeceğiz.

1. Çevrimiçi Reklamcılık Stratejinizi Optimize Edin

Reklam için ödeme yapmak, mağazanıza dönüşüm sağlayacak yüksek kaliteli trafik getireceğinizi garanti etmez. Bu, hem sosyal medya reklamları hem de Google reklamları için geçerlidir. Ücretli reklamlar yoluyla getirdiğiniz trafik mutlaka yüksek bir dönüşüm oranına sahip değildir, ancak bu şekilde yüksek dönüşüm oranlarına ulaşmak, reklamlarınızın ne kadar iyi oluşturulduğuna ve optimize edildiğine bağlıdır.

Bununla birlikte, reklamcılık, çok sayıda hedef müşteriye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmanın en başarılı yollarından biridir. Yalnızca bir fikriniz olması için Google’ın aylık 100 milyardan fazla araması var, ulaşabileceğiniz tüm kişileri ve müşterilerin reklamlarınızı görüp tıkladıklarını hayal edin. Facebook’ta reklamlarınızı da gösterebileceğiniz dünya çapında milyonlarca kullanıcı var.

WooCommerce Akıllı Google Reklamları

WordPress, bazı eklentileriyle ürünleriniz ve hizmetleriniz için reklamlar oluşturmanıza yardımcı olabilir: Ürünlerinizi Google’da görüntülemek istiyorsanız, ancak tüm reklamlarınızı, banner’larınızı oluşturmak veya teklif stratejinizi yapılandırmak için yeterli zamanınız yoksa, WooCommerce Akıllı Google Reklamları Google Ads’inizi 5 kolay adımda otomatik olarak ücretsiz oluşturacak ve yapılandıracak:

 • İlk adım, uygulamanın Google Ads yapılandırmanıza erişmesine izin vermektir. Bu şekilde Google Ads kampanyalarınızı yükleyebilir, yayınlayabilir ve optimize edebilir.
 • Uygulamaya erişim izni verdikten sonra, genel özellikleri yapılandırmanız istenecektir: ürünlerinizi tanıtmak istediğiniz ülkeler, mağazanızın kategorileri ve reklamını yapmamızı istediğiniz koleksiyonlar.
 • Ardından, uygulamaya mağazanızın adını ve açıklayan birkaç cümle verme zamanı gelmiştir. Ayrıca logonuzun bir resmini yüklemeniz istenecektir.
 • Bu noktada, uygulama, reklamlarınızda görünmesini istediğiniz birkaç kısa cümle yazmanızı ve bize ücretsiz gönderim veya kolay iadeler sağladığınız hizmetleri seçmenizi isteyecektir. Ayrıca, görüntülemek istediğinizde bir telefon numarası ekleme seçeneğiniz de olacaktır..
 • Son adımda yalnızca Google’da reklam vermek için harcamak istediğiniz günlük bütçeyi seçmeniz gerekecek.

Bu adımı tamamladıktan sonra eklenti tamamen yapılandırılacak ve Google Ads dört iş günü içinde oluşturulacak! Reklamlarınız oluşturulduktan sonra, her şeyi kontrol edebileceğiniz kendi gösterge tablonuza erişiminiz olur.

WooCommerce için Facebook İndir

Gibi diğer eklentiler WooCommerce için Facebook web sitenizi Facebook ile bağlar. Eklenti, Facebook sayfanızda bir mağaza oluşturarak çalışır ve platformda dinamik reklamlar yayınlamanızı sağlar. WordPress ve WooCommerce mağazaları için reklam seçenekleri sınırsızdır, sadece ihtiyaçlarınıza en uygun yöntemi bulmanız yeterlidir.

2. Kurtarma Kayıp Müşteriler

Aslında bir satın alma işlemi yapmadan mağazanızı terk etmek zorunda olmalarına rağmen, onları geri getirmek için bir plana ihtiyacınız var. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır:

 • Yeniden hedefleme kampanyalarını kullanın: İnternet üzerinden önceki ziyaretçileri reklamlarla izleyerek ürünleriniz hakkında hatırlatın. En etkili olanlar dinamik yeniden hedefleme reklamları. Bunlar, potansiyel müşterilere sitenizde tam olarak aynı ürüne ait reklamları gösterir.
 • Mağazanıza bir WooCommerce istek listesi özelliği ekleyin: TI WooCommerce İstek Listesi ziyaretçilerin sevdikleri ürünleri kaydetmesini ve daha sonra satın almasını kolaylaştırır. Kullanıcılar ayrıca istek listelerini bir ailenin arkadaşlarıyla paylaşabilir. Dolayısıyla, şimdi bir satın alma işlemi yapmasalar bile, tanıdıkları başka biri doğum günü, tatil veya başka bir etkinlik için olabilir.
 • Terk edilmiş arabaları takip edin: Gibi bir eklenti kullanın Terk Edilmiş Sepet Lite, bu eklenti, hem misafirlerinize hem de giriş yapmış müşterilerinize, terk edilen siparişlerini hatırlatmaları için otomatik ve iyi zamanlanmış e-posta bildirimleri gönderir. İstediğiniz aralıklarla göndermek için sınırsız sayıda e-posta şablonu oluşturmaktan sorumlusunuz. Terk edilmiş ürünler ve bunların değeri de dahil olmak üzere terk edilmiş siparişler hakkında gerçek zamanlı bilgiler.

3. Kendi Çevrimiçi Topluluğunuzu Oluşturun

Markanızın etrafında bir topluluk oluşturmak, sitenizin büyümesi ve daha fazla kişinin kendisine çekilmesi için gereklidir. Bunu yapmak için, hem sitenizde hem de onunla ilişkili sosyal medya hesaplarında uygun bir ortam oluşturmak çok önemlidir.

İlk adım kendi blogunuzu oluşturmaktır. Ürünleriniz ve hizmetleriniz, müşterinin kapsamanız gereken ihtiyaçları ve hedef kitlenizin yaşam tarzını çevreleyen konular hakkında yayınlar yazın. Hepsinin ortak yönlerine odaklanın ve okuyucuların markanızın bir parçası gibi hissetmelerini sağlayın. Bunu yaptıktan sonra, makalelerinizi paylaşma olasılıkları da daha yüksek olacaktır – bu da ücretsiz büyümenize yardımcı olur. H&M Dergisi e-ticaret mağazanızı müşteriye özel bir blog ile nasıl birleştireceğinizin harika bir örneğidir. Eğer bakarsanız, blogları mevcut ürün teklifleri ve markalarıyla uyumlu moda, güzellik ve kültür referanslarını kapsar..

Yoast SEO eklentisi

İçerik oluşturma, SEO stratejinizi geliştirmek için de çok kullanışlıdır. Kullanıcılar alakalı anahtar kelimeler aradığında sitenizin Google’ın sonuçlarında görünmesi için daha fazla şans oluşturur. WooCommerce SEO’nuzu geliştirmenin birçok yolu vardır, ancak başlamak için en iyi yer iyi bir SEO eklentisidir. Daha önce duymuş olmanıza rağmen, Yoast herhangi bir WordPress destekli site için en iyi seçeneklerden biridir. WooCommerce mağazaları dahil. Yerleşik seçenekleri, blogunuzda yayınlamadan önce yayınlarınızı optimize etmenize yardımcı olacaktır. Arama sonuçlarında sıralamaya başlama olasılığını artırmak.

İkinci adım, mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak için tüm içeriğinizi sosyal medyada paylaşmaktır. Bunu yapmak, sitenize yeni trafik getirmenize yardımcı olur. Bu da, yeterince ikna ediyorsanız potansiyel müşterilerin mağazanızda gezinmesine yol açabilir.!

NextScripts: Sosyal Ağlar Otomatik Posteri

Bir seçenek, aşağıdaki gibi bir eklenti kullanmaktır: Sosyal Ağ Oto Posteri. Bu eklenti blogunuzdaki gönderileri otomatik olarak sosyal medya hesaplarına yayınlar. Sadece yeni bir yazı yazmanız gerekiyor ve bu mesaj yapılandırılmış tüm sosyal ağlarınızda yayınlanacaktır. Bu eklenti profillerle, iş sayfalarıyla, topluluk sayfalarıyla ve gruplarla çalışır ve mesajlar her ağ gereksinimi için tamamen özelleştirilebilir.

Eski Yayınları Canlandırın - Sosyal Medyada Otomatik Yayın

İçeriğinizi her zaman yeşil tutmak ve hatta eski yayınları yeniden canlandırmak için sosyal medyayı da kullanabilirsiniz. Bunun için belirli bir WordPress eklentisi var: Revive Old Post – Sosyal Medyaya Otomatik Gönderin. Bu eklenti eski yayınlarınızı otomatik olarak paylaşır ve sosyal ağlardan onlara daha fazla trafik çeker. Böylece içeriğinizi tanıtmanıza yardımcı olur. Yayınlar arasındaki süreyi, paylaşılacak yayın sayısını seçebilecek ve hashtag’leri ve geri bağlantıları dahil edebileceksiniz. Google Analytics ile entegredir, böylece her şeyi takip edebilirsiniz ve ayrıca URL Kısaltıcılarla uyumludur.

Sosyal medya sadece makalelerinizi paylaşmak için önemli değildir. Ayrıca kitlenizle etkileşime girme, onlarla etkileşim kurma ve geri bildirim alma olanağınız da vardır. Sihir gerçekleşir, viral olma ve büyük hayal kurma şansınız vardır. Sitenizi sosyal ağlarınıza düzgün bir şekilde bağlamak çok önemlidir. Çoğu WordPress teması yerleşik sosyal medya seçeneklerini içerir. Ancak sizinkini almazsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sosyal medya WordPress eklentisi var.

4. Sektörünüzdeki Etkileyenler ile İşbirliği Yapın

Sosyal medya, bloglar veya diğer web sayfalarındaki diğer şirketlerle veya kişilerle her zaman işbirliği yapabilirsiniz. Sektörünüzdeki veya nişinizdeki diğer kişilerle iş ortaklığı yapmak, alakalı trafiği artırmanın kanıtlanmış bir yoludur. Benzer ürün veya hizmetlerle ilgilenen veya ürün veya hizmetlerinizin eşleştiği belirli bir yaşam tarzına sahip kişileri hedeflediğiniz için, trafiğin dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksektir.

WordPress Konuk Gönderisi

İşbirliğinin en popüler yollarından biri konuk gönderisidir. Bu, kendinizi ve işinizi yeni bir kitleye tanıtmanın doğal bir yoludur. Sosyal medya veya bloglardaki diğer etkileyiciler ve şirketlerle içerik alışverişi yapmak sadece SEO için değil, aynı zamanda güven üretimi için de iyidir.

Biz sosyal hayvanız, kendi kararlarımızı verirken diğer insanların deneyimlerini bilmek isteriz. Buna sosyal kanıt denir. İnsanlar, mensup oldukları ve güvendikleri diğer etkileyicilerin veya toplulukların sizi tavsiye ettiğini görürlerse, size de güvenmeleri daha olasıdır. Neredeyse Tüketicilerin% 63’ü ürün derecelendirmeleri ve yorumları varsa bir siteden satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu belirtir. İnceleme niş içindeki bir etkileyici veya uzman tarafından yapıldığında bu yüzde daha yüksektir.

Sosyal medyadaki varlıklarından ötürü, etkileyiciler niş içindeki ünlüler olarak görülür. İnsanlar genellikle, etkileyicide gördükleri olumlu özellikleri tanıttığı ürünlerle ilişkilendirir. Bu nedenle sosyal medyada marka elçilerine sahip olmak işletmeniz için iyi bir fikir olabilir. Etkilenen kişi sosyal medya resimlerinde, biyografilerinde, hashtag’lerinde ve açıklamalarında ürün kullanıyorsa, bu bir markanın sosyal kanıtı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Bir sosyal medya büyükelçisinin sosyal medya etkileyicisi olması gerekmediğini dikkate alın. Ayrıca bir endüstri uzmanı veya tutkulu bir müşteri olabilirler. Her şey sayılır!


WordPress SEO en iyi uygulamalarına odaklanan ilgili trafiği mağazanıza nasıl getireceğinize dair daha birçok ipucu var. Bu yazıda size sadece SEO ile ilgili olmayan taktikler göstermek istedik. Ancak bu, WooCommerce mağaza performansınızı artırmanıza yardımcı olmak için büyük bir potansiyele sahiptir. Size yardımcı olacağını umuyoruz! Bir şey mi kaçırdık? Yüksek kaliteli ziyaretçileri web sitenize çekmek için ne yaparsınız??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map