Bu Satır İçi Ön Uç Editörü WordPress Eklentileri ile Geleceği Kucaklayın

WordPress yazı ve sayfa editörleri genellikle yazılımın platformun geri kalanında kalan bir parçası gibi hissedebilir. Düzenleyici ile bir gönderinin ön uç görünümü arasında sürekli geçiş yapmak, özellikle içeriğinizin sunumunu doğru bir şekilde almaya çalışırken, çalışmak için ideal bir yöntem değildir..


Bunu göz önünde bulundurarak, WordPress geliştirme ekibinin, sitenizin ön ucundan okuyuculara göründüğü gibi yayınlarınız üzerinde çalıştığınız satır içi düzenleme eklemeye çalıştığını bilmek heyecan verici..

Son bir yazıda Tom, satır içi, ön uç düzenlemenin WordPress’e yakında gelmesinin sonuçlarını anlattı; ancak temel işlevlerin bir parçası olana kadar bekleyemiyorsanız, bugün deneyebileceğiniz bazı satır içi ön uç içerik düzenleme seçenekleri.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

WordPress Ön Uç Editörü

WordPress Ön Uç Editörü

Bu eklenti üzerinde çalışılmak WordPress çekirdek geliştirme ekibinin bazı üyeleri tarafından ve gelecekte WordPress’in çekirdeğine işlevsel olarak dahil edilmesi bekleniyor. Bu, ön uç satır içi içerik düzenlemenin nihayet WordPress’e geldiği anlamına gelir!

Şu ana kadar özellikler, siteye giriş yapmış olmanız koşuluyla, bir blog yayınının başlığını ve içeriğini doğrudan web sitenizin ön ucundan düzenlemenize izin verir. İçerik eklemek ve düzenlemek için, metni tıklayıp yazmanız yeterlidir. kullanımı şaşırtıcı derecede kolay.

İçeriği standart yazı düzenleyicisi aracılığıyla yaptığınız gibi düzenlemenize izin vermek için, bu eklenti ekranın üstüne tüm yazı düzenleme araçlarını içeren sabit bir yatay menü çubuğu ekler. Bu, biçimlendirme seçeneklerini, bağlantı ve resim ekleme düğmeleri ile kategorileri ve etiketleri yönetme yeteneğini ve daha fazlasını içerir. Ayrıca yazınızı ön uçtan kaydedebilir veya yayınlayabilirsiniz ve herhangi bir noktada geleneksel WordPress yayın düzenleyicisine geçmek istiyorsanız, bunun için de kullanışlı bir düğme vardır..

Bekleyemiyorsanız ve içeriği sitenizde çevrimiçi olarak düzenlemeye başlamak istiyorsanız, WordPress Ön Uç Düzenleyici eklentisini yükleyebilirsiniz. Ancak, bu devam eden bir çalışmadır ve henüz bitmiş ürün değildir..

Artıları: ücretsiz, kullanımı kolay, güzel bir arayüz ve iyi çalışıyor gibi görünüyor.

Eksileri: hala devam eden bir çalışma var, sayfa düzeni seçeneklerini içermiyor, yalnızca içeriği düzenleme ve biçimlendirme.

Daha parlak bir şey isteyen kullanıcılar bu listedeki diğer eklentileri daha çekici bulabilir, ancak geleceğin bir önizlemesini istiyorsanız, bu eklentiyi doğrudan WordPress yönetici kontrol panelinizden yükleyebilirsiniz..

WordPress Ön Uç Düzenleyicisini Edinin

Görsel Besteci

Görsel Besteci Ön Uç Oluşturucu

WP Bakery’den Visual Composer, duymuş olabileceğiniz premium bir eklentidir; esas olarak CodeCanyon pazarında en çok satan 3 eklentiden biri olması nedeniyle. Bu eklenti bir süredir çok popüler bir WordPress arka uç sayfa oluşturucusu olsa da, yakın zamanda yapılan bir güncelleme Visual Composer’a ön uç içerik düzenlemesi ekleyerek bu listeye daha fazla değer kattı.

Sayfalarınıza kolayca eklenebilen ve ardından sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanarak konuma taşınabilen 40+ içerik öğesinin yanı sıra, gerçek “Gördüğünüz Şey” sayesinde içeriği okuyucularınızın göreceği şekilde düzenleyebilirsiniz Ne Alınır? ”Düzenleyicisini kullanın. Visual Composer’ın ön uç editörü şimdi WPExplorer tarafından en popüler temalara entegre ediliyor, bu da size bu eklentinin ne kadar iyi olduğu hakkında iyi bir fikir vermeli.

Artıları: 1.000 kullanıcı tarafından denenmiş ve test edilmiştir, birçok içerik öğesi, ön uç sürükle ve bırak düzenlemesi, özellikleri genişletmek için birçok eklenti.

Eksileri: özgür değil, aşina olmak için birçok özellik.

Görsel Besteci Edinin

Arpa – WordPress için Satır İçi Düzenleme Eklentisi

Arpa Ön Uç Satır İçi Düzenleyici

Arpa, şimdi WordPress için kullanılabilen bir ön uç satır içi içerik düzenleyicisidir. Bu seçenek, WordPress Front-end Editor eklentisine benzer şekilde çalışır ve yüklendikten sonra, oturum açmış kullanıcılar sitelerinin ön ucundan düzenlemeye başlamak için yayın içeriklerine tıklayabilirler.

Gönderinin herhangi bir kısmı, başlığı tıklatarak, yalnızca tıklayıp yazarak düzenlenebilir. Biçimlendirme seçeneklerini içeren sabit bir araç çubuğu göstermek yerine, Barley ne yaptığınıza bağlı olarak içeriğe duyarlı bir menü görüntüler. Geliştirme içi Ön Uç Düzenleyicisi gibi, bir gönderinin kategorilerini ve etiketlerini ön uç görünümünden düzenleyebilirsiniz. Ön uçtan görüntü eklemek ve öne çıkan bir görüntüyü ayarlamak da kolaydır.

Barely gerçekten iyi çalışıyor olsa da, devam etmekte olan çalışmadan ayıracak çok fazla şey yok WP Front-end Editor ve bu eklenti WordPress çekirdeğine yerleştirilirse, Barely for WordPress’in kitlesini nerede bulacağını görmek zor.

Artıları: gerçekten iyi çalışıyor, hoş bir arayüz, destek forumları, yardım videoları ve biletler.

Eksileri: ücretsiz değil, gelişmiş düzenler oluşturamıyor.

Arpa In-line Editör’ü edinin

Canlı Besteci

Canlı Besteci Sayfa Oluşturucu

Live Composer, WordPress sitenizin ön ucundan sayfalarınız için özel düzenler oluşturmanıza olanak tanıyan uygun fiyatlı bir premium eklentidir. Son zamanlarda Live Composer’a tam bir genel bakış yayınladık, burada tüm özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz, bu yüzden bugün sadece ön uç düzenleme özellikleri.

Bu eklenti, şimdiye kadar kapsanan iki seçenekten çok daha fazla özellik içeriyor olsa da, bu kullanım kolaylığı ve basitlik pahasına geliyor. Canlı Besteci gerçekten bir satır içi düzenleyici olarak kabul edilemez, çünkü yazı tiplerini ve diğer sunum özelliklerini sitenizin ön ucundan düzenleyebilmenize rağmen, metni doğrudan sayfada düzenleyemezsiniz. Bunun için kalıcı bir yer paylaşımı penceresini etkinleştirmeli ve sonra yazmaya başlamalısınız.

Sürükleyip bırakma arabirimi aracılığıyla, düzenlerinizin ve tasarımlarınızın şekillenirken canlı bir önizlemesini sağlayan bir ön sayfa oluşturma aracı istiyorsanız, Live Composer iyi bir değer seçimi olabilir. Ancak, içeriklerini doğrudan satır içinde düzenlemenin basit bir yolunu isteyenler için, bu en iyi seçenek değildir.

Artıları: sayfa mizanpajları oluşturun, yazı tiplerini ve metnin stilini değiştirin, sayfaya birden fazla modül ekleyin, premium bir eklenti için nispeten uygun fiyatlı.

Eksileri: gerçek satır içi metin düzenleme, meşgul arayüz, basitlik eksikliği, ücretsiz değil.

Canlı Besteci Edinin

VelocityPage

VelocityPage

VelocityPage, esas olarak sayfa oluşturma araçları sayesinde Live Composer ile WordPress Front-End Editor eklentisinden daha fazla ortak noktaya sahiptir. Ancak, bu eklenti WordPress yönetici arayüzünü ortadan kaldırmayı amaçladığından, satır içi düzenleme kesinlikle geliştiricilerin ilgi alanlarına girdiği bir alandır.

Bir siteye yüklendikten sonra, bir sayfayı görüntüleyen giriş yapmış kullanıcılar, içerikte ön uçtan satır içi değişiklikler yapmaya başlamak için “Düzenle” düğmesini tıklayabilir. Sayfa içeriğini düzenlemek için kullanılan arayüz, içerikle etkileşime girdiğinde içeriğe duyarlı bir menünün görüntülenmesi nedeniyle Arpa’ya benzer. Ancak bu eklenti, içeriği çevrimiçi olarak düzenlemenize izin vermenin ötesine geçer.

VelocityPage, mizanpajlar oluşturmak, sayfalara birçok farklı öğe eklemek ve yüksek kaliteli sayfa şablonları arasından seçim yapmak için kullanılabilir. Ancak diğer özellikleri görmezden gelmek, sadece bir satır içi düzenleyici olarak, bu eklenti harika bir iş çıkarır. Ancak büyük bir eksiklik, yayınlarda değil, yalnızca sayfalarda çalışmasıdır. İçeriğinizi ön uçtan itibaren satır içi düzenlemenin bir yolunu arıyorsanız, VelocityPage ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için gereğinden fazla olabilir. Ancak, mizanpajlar oluşturmak ve sayfalarınıza da bir dizi sayfa öğesi eklemek istiyorsanız kaliteli bir üründür.

Artıları: satır içi içerik düzenlemesi iyi, kullanımı kolay, WordPress’in bir parçası gibi hissediyor, birçok sayfa oluşturucu özelliği.

Eksileri: yazılarda işe yaramıyor, nispeten pahalı, belki sadece satır içi bir editör arayanlar için aşırıya kaçmıyor.

VelocityPage’i edinin

Sonuç

Gördüğünüz gibi, WordPress’e satır içi içerik düzenleme eklemek için çalışan birkaç geliştirici var. WordPress’i kullanmanın bu yolunu beğenip beğenmemeniz, yakında ön uç düzenlemeyi içermesi beklenen yazılımla birlikte, bu özellik burada kalacak gibi görünüyor.

WordPress için ön uç editörleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu özelliği sitenizde kullanır mısınız?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map