Blog Sayfalarınızı Geliştirmek için En İyi WordPress Eklentileri

Blog Sayfalarınızı Geliştirmek için En İyi WordPress Eklentileri

Blog sayfalarınızı iyileştirmenin birçok yolu vardır. İlginç içerik, dikkat çekici başlıklar ve çarpıcı görüntüler harika bir başlangıç. Ancak blogunuzu gerçekten geliştirmek istiyorsanız, ilgili bazı WordPress eklentilerini yüklemeyi düşünmelisiniz.


Bu makalede, blog sayfalarınızı ve yayınlarınızı geliştirmenize yardımcı olacak farklı eklentileri tartışacağız. Blogunuzun tasarımını iyileştirmek, ziyaretçi katılımını teşvik etmek veya içeriğinizi sosyal medyada paylaşmak isteyebilirsiniz. Veya blogunuzun daha fazla e-posta toplamasını, daha fazla trafik çekmesini veya gelirini artırmasını isteyebilirsiniz.

Bu sizseniz, sitenizi bir tıklamayla bir sonraki seviyeye taşıyacak güzel bir WordPress eklentileri koleksiyonumuz var..

SEO, e-ticaret, sayfa hızı, güvenlik ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü alanı geliştirmek için favori araçlarımızı özetliyoruz. Anlaşmayı tatlandırmak için her biri için birkaç alternatif ekledik. Yani WordPress sitenizi geliştirmek için sadece 10’dan fazla WordPress eklentisi alıyorsunuz!

Kulağa harika gelmiyor mu? Tabii ki öyle. Blogunuzu geliştirmek için çoğunlukla ücretsiz WordPress eklentilerini kapsamak için elimizden geleni yaptık. Birkaç premium seçenekten bahsetmemize rağmen, daha fazla güç ve premium desteğe ihtiyacınız olması durumunda biliyorsunuz. Daha fazla uzatmadan, blogunuzu geliştirmenize yardımcı olabilecek en iyi eklentileri kullanmaya başlayalım.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. Yoast SEO

Yoast SEO eklentisi

Arama motoru optimizasyonu (SEO) birçok acemi için zorlayıcı olabilir. Ne yapalım? Nereden başlamalı?

Dikkate alınması gereken birçok sıralama faktörü ile SEO, deneyimli WordPress kullanıcıları da dahil olmak üzere hemen hemen herkesi bunaltabilir. Ancak bu sadece Yoast SEO WordPress eklentisini daha önce hiç duymadıysanız doğrudur.

Birkaç yıl önce WordPress bandwagonuna atladığımdan beri, Yoast SEO arama motoru optimizasyonu için benim çözümüm oldu.

Eklenti, doğrudan yayın düzenleyiciden SEO’ya hazır içerik oluşturmanıza yardımcı olur, yani en iyi arama sıralamalarını hızlı bir şekilde puanlayabilirsiniz. Yoast SEO, değişen arama algoritmaları, kısa dikkat süreleri ve sosyal medya dünyasında olumlu rekabet etmek için ihtiyacınız olan tüm SEO ateş gücünü sunar.

Bu canavar, arama sonuçlarında bu zor bir numaralı noktayı hedeflemenize yardımcı olan kapsamlı bir SEO özellikleri listesi ile birlikte gelir. Gelişmiş XML site haritaları, site ekmek kırıntıları, standart URL’ler, anahtar kelime optimizasyonu, meta etiketler, okunabilirlik puanları, sosyal entegrasyon gibi konulardan bahsediyorum ve devam edebilirim.

Ah evet unutmam gerekirse, Yoast SEO’nun daha fazla özellik ve fantastik destekle gelen premium bir sürümü var.

SEO Alternatifleri

Ve Yoast SEO’ya aşık olduğum halde, diğer WordPress kullanıcıları küfrediyor:

2. WooCommerce

WooCommerce e-Ticaret Eklentisi

Bilgi ve İndirmeDemoyu Görüntüleyin

Sizi bilmiyorum, ancak çoğu WordPress kullanıcısı için e-ticaret, bir web sitesi kurmanın genel hedefidir. Sağ? Yoksa biraz yapmak istemiyor musun mulla WordPress web sitenizle?

Çoğu kişi basit bir blogla başlar ve daha sonra çevrimiçi bir mağaza kurmaya devam eder. Diğerleri go kelimesinden bir çevrimiçi mağaza ile başlar.

Durum ne olursa olsun, WooCommerce gezegendeki en iyi WordPress e-ticaret eklentilerinden biridir. Kendim kullanıyorum ve 5 milyondan fazla başka kullanıyorum. A-N-n-n-D, onun muhteşem mi amigos.

Millet, WordPress e-ticaretine kadar arı dizleri. Bir eklentinin bu canavarı, eski günler gibi aylar değil, dakikalar içinde bir çevrimiçi mağaza kurmanıza yardımcı olur. Bir tıklamayla profesyonel gibi dijital ve fiziksel ürünler satıyor olabilirsiniz.!

WooCommerce, önceden oluşturulmuş alışveriş sepeti, mağaza, hesabım ve ödeme sayfaları, PayPal ve Stripe gibi birden fazla ödeme ağ geçidi desteği, esnek gönderim seçenekleri, modüler bloklar, otomatik vergi hesap makineleri ve birkaçından bahsetmek için tatlı bir merkezi gösterge panosu gibi harika özelliklerle birlikte gelir..

WooCommerce premium bir sürümle geliyor mu?? Hayır, ancak çevrimiçi mağazanızı özelleştirmeyi kolaylaştıran yüzlerce WooCommerce uzantısı ve eklentisi var.

e-Ticaret Alternatifleri

Ancak WooCommerce çay bardağı değilse, birkaç popüler seçenek daha var:

3. Sosyal Snap

Social Snap Social Share Düğmeleri ve Araç Takımı WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirmeDemoyu Görüntüleyin

Sosyal medya pazarlaması günümüzde tüm vızıltılar. Facebook, Instagram ve Twitter gibi çeşitli sosyal ağların girişi ve büyümesi ile diğerlerinin yanı sıra sosyal medyanın neden harika bir pazarlama aracı olduğunu anlayabilirsiniz..

Bu sosyal ağlarda milyonlarca (milyarlarca değilse) aylık kullanıcı vardır ve web sitenizin trafiğini artırmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sunar. Ancak, sosyal medya platformlarının geniş trafik potansiyelinden yararlanmak için sadece eklentiyi nasıl kullanacağınızı veya nasıl bilmediğinizi bilmiyorsanız boşuna..

Social Snap WordPress eklentisine girer ve günü kaydedebilirsiniz.

 • Potansiyel olarak viral olabilecek içerik oluşturdunuz mu??
 • İçeriğinizi sosyal medya ağlarında bulmak için daha fazla kişiye ihtiyacınız var?
 • Ziyaretçileri harekete geçmeye teşvik etmek için WordPress web sitenizde sosyal sayımlar görüntülemek mi istiyorsunuz??

Cevapladıysan Evet Yukarıdaki sorulardan herhangi birine, Social Snap WordPress eklentisi arkanıza sahiptir. Social Snap LLC’deki yetenekli ekip tarafından el yapımı olan bu eklenti, sosyal paylaşım eklemenize ve web sitenize bir profesyonel gibi düğmeler izlemenize yardımcı olacak.

Eklenti, çok sayıda popüler sosyal ağı destekler ve son derece hızlı yüklenen vektör simgeleriyle birlikte gelir. Bunun da ötesinde, Social Snap tamamen duyarlı ve retinaya hazır, yani sosyal paylaşım ve takip düğmeleriniz birden fazla cihazda güzel görünüyor.

Ayrıca, eklenti son derece özelleştirilebilir, bir ter kırmadan web sitenize sosyal paylaşımı entegre etmenizi sağlar. Ve eklentinin ücretsiz olduğunu düşünmek. Tamamen bu dünyanın dışında bir pro sürümü var.

Sosyal Paylaşım Alternatifleri

Social Snap güzel ve hepsi bu, ama burada biraz daha fazla alışveriş yapmanız gerekiyorsa, WordPress için en iyi 30 sosyal medya eklentisi listemiz (haha, alternatiflerden bahsedin; bu listeyi tüketmeyeceksiniz) ).

4. WordPress için MailChimp

WordPress için MailChimp

WordPress blogunuza gelen insanların% 70’inin asla geri dönmediğini söylüyorlar. Ne üzücü bir istatistik, özellikle de en iyi içeriği ve ürünleri sunmak için elinizden gelenin en iyisini yaptığınızda.

İyi haber şu ki, e-posta pazarlamasını iyi bir şekilde kullanabilir ve geri dönmek için yüzde 70’in büyük bir kısmını alabilirsiniz.

Nasıl? E-posta pazarlama, dönüş trafiğini artırmak için güçlü bir araçtır. E-posta bültenlerinize abone olan kişilere hedefli mesajlar göndererek başka şekilde kaybettiğiniz işletmeleri yakalamanıza izin verebilirsiniz.

Nasıl? Tekrar sor. WordPress için MailChimp eklentisi, WordPress sitenizi popüler MailChimp e-posta pazarlama platformuyla entegre etmek için ihtiyacınız olan tüm araçları sunar.

Bundan sonra, MailChimp listelerinizi hızla büyütebilirsiniz. Bunun yanı sıra, WordPress yönetici kontrol panelinizde güzel kayıt formları oluşturabilirsiniz.

Bu yeterli değilse, eklenti MailChimp’i web sitenizdeki mevcut formlarla entegre etmenize olanak tanır. Bu nedenle, ödeme, yorum ve patron gibi iletişim formlarınıza kaydolma seçenekleri (genellikle bir onay kutusu) ekleyebilirsiniz..

Testten, WordPress için MailChimp’in kullanımı oldukça kolaydır; kısa sürede hazır ve çalışır durumda olmalısınız. Özel stiller oluşturabilir veya kayıt formlarınızı tek bir tıklamayla tema stillerinize uyarlayabilirsiniz.

MailChimp, WordPress sitenizde e-posta pazarlamasını otomatikleştirmeniz gerekenden daha fazla özellik sunan premium eklentilerle birlikte gelir.

MailChimp Alternatifleri

Farklı bir bülten hizmeti kullanmak isterseniz, WordPress eklenti pazarının size aşağıdakiler gibi daha fazla seçenek sunduğunu unutmayın:

 • AWeber
 • SendinBlue
 • MailOptin

Veya sunucularınızı kullanarak kendi bültenlerinizi yönetmeyi ve göndermeyi tercih ederseniz, bunlar WordPress için en iyi e-posta ve bülten eklentilerinden bazılarıdır. Sadece yükleyin, e-posta oluşturabilir, abonelerinizi ve daha fazlasını gösterge tablonuzdan yönetebilirsiniz (not – bunun çalışması için iyi bir barındırma planına ihtiyacınız olacak).

5. WPvivid Yedekleme Eklentisi

WPvivid

Bir WordPress sitesi çalıştırırken iyi bir yedekleme stratejisinin yerini ve değerini tartışamazsınız. Herhangi bir zamanda sitenizi bilgisayar korsanlarına kaybedebilirsiniz, özellikle de siber güvenlik tehditleri.

Bilgisayar korsanları bir yana, insan hatası vb. Nedeniyle sitenizi kırabilirsiniz. Mesele şu ki, iyi bir yedekleme stratejisi olmadan bir web sitesini çalıştırmayı göze alamazsınız.

Yerinde bir yedekle, web sitenizi hızlı bir şekilde geri yükleyebilir, kendinizi gelir kayıplarından, kararmış bir marka adından ve aşırı stresden koruyabilirsiniz.

WPvivid yedekleme eklentisi, en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. Eklentiyi mükemmel bir yedekleme aracı haline getiren özelliklere ışık tutmak için tam bir WPvivid incelemesi yazdık..

Birkaç saniye içinde, bir geliştiriciye ihtiyaç duymadan taşıyabilir, site dışı yedeklemeler oluşturabilir ve web sitenizi kopyalayabilirsiniz..

Ayrıca, diğer yerlerin yanı sıra otomatik yedeklemeler planlayabilir ve Dropbox, Google Drive ve Amazon S3 gibi bulut depolama hizmetlerine yedeklemeler yükleyebilirsiniz..

WPvivid’i kurmak, yapılandırmak ve kullanmak kolaydır; herhangi bir sorunla karşılaşmanızı beklemiyoruz.

Yedekleme Eklentisi Alternatifleri

WordPress’i manuel olarak veya şu eklentilerden birinin yardımıyla da yedekleyebilirsiniz:

6. W3 Toplam Önbellek

W3 Toplam Önbellek Eklentisi

Sayfa Hızı, Google’ın ana sıralama faktörlerinden biridir. WordPress web sitenizi hız için optimize etmeniz gerekir, aksi takdirde Google sizi cezalandırır. Daha iyi sayfa yükleme süresi için WordPress’i hızlandırmanın birden fazla yolu vardır, bu nedenle mazeretiniz yoktur. Sayfa hızlarınızı artırmanın güvenilir bir yolu önbelleğe almaktır.

Ve parlak bir WordPress önbellek eklentisi, deneyimli bir WordPress geliştiricisi olan Frederick Townes’in W3 Total Cache.

Ama Townes’in biyografisi burada olmamızın nedeni değil; W3 Toplam Önbellek nedeniyle buradayız. Özetle, eklenti WordPress sayfa yükleme hızlarınızı anında artırmanıza yardımcı olacaktır.

Eklenti bu imkansız görünen başarıyı nasıl elde ediyor? İşte anlaşma: W3 Total Cache, içerik dağıtım ağı (CDN) entegrasyonu, Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP), küçültme, tarayıcı önbelleğe alma, sıkıştırma ve benzeri özellikler aracılığıyla web sitesi performansını iyileştirir.

WordPress Önbellek Alternatifleri

W3 Total Cache yalnızca WordPress önbellekleme eklentileri değildir. Diğer seçenekler arasında bu harika (ve bize göre) en iyi WordPress önbellek eklentileri (# 6 benim kişisel favorim!).

Ve biraz daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, WordPress önbelleğe almayla ilgili sağlam bir okuma ve neden bu kadar önemli olduğu hakkında?.

7. İletişim Formu 7

İletişim Formu 7 Eklentisi

Size yalan söylemeyeceğim, ancak WordPress ile çalışmaya başladığımdan beri başka bir iletişim formu eklentisi hiç kullanmadım. İlk günlerden bu yana, İletişim Formu 7 oluşturduğum tüm web sitelerinin paha biçilmez bir parçası olmuştur. Yakında başka bir iletişim formu eklentisi ile değiştirmiyorum.

O hoş bir arkadaştı, iletişim formları oluşturmayı inanılmaz derecede kolay hale getiriyor, bu paragrafı okumayı bitirmeden önce bir iletişim formunu hazırlayabilirim. Ve sonra basit bir biçimlendirme ile bırakana kadar formlarımı özelleştiriyorum. AJAX gönderimi sayesinde, form gönderildikten sonra ziyaretçileri başka bir sayfaya yönlendirmem bile gerekmiyor.

WordPress için basit ama güçlü bir iletişim formu eklentisidir. İletişim Formu 7’yi denedikten sonra başka bir WordPress iletişim formu eklentisine ihtiyacınız olmayacağına dair tüm paramı bahse girebilirim.

İletişim Formu Alternatifleri

Ama bu sadece benim; belki ihtiyaçlarınız farklıdır ve belki de bu eklentilerden birinde bir çözüm bulacaksınız:

8. Google Analytics Gösterge Tablosu

WordPress için MonsterInsights Analytics

Bilgi ve İndirmeDemoyu Görüntüleyin

Trafiğinizi henüz izlemiyorsanız, kitlenizi daha iyi anlamak için altın bir fırsatı kaçırıyorsunuz demektir. Kitlenizin ve beğendikleri şeylerin net bir resmi olmadan, onlara nasıl alakalı içerik ve teklifler sunmayı beklersiniz??

Kitlenizi anlamak, ziyaretçilere tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi sunmanın ilk (ve en önemli) adımıdır, bu da daha iyi dönüşümlere (parayı okuyun) dönüşür. Google Analytics, reklamcılık YG’nizi (yatırım getirisi) ölçmek ve web sitesi trafiğini izlemek için en iyi araçlardan biridir.

MonsterInsights tarafından hazırlanan Google Analytics Gösterge Tablosu eklentisi, web sitesi verilerinizi doğrudan WordPress yönetici kontrol panelinizden izlemek için inanılmaz bir araçtır. Eklenti, birkaç tıklama ile Google Analytics izleme özelliklerini etkinleştirmenize ve profesyonel pazarlamacılar gibi kitlenizin üstünde kalmanıza olanak tanır.

Artık WordPress yönetici kontrol panelinden ayrılmadan kitlenizle ilgili gerçek zamanlı istatistikler elde edebilirsiniz. Ne hoş? Eklentiyi, bir geliştirici kiralamanıza veya kod yazmayı öğrenmenize gerek kalmayacak şekilde ayarlamak kolaydır. 10 dakika içinde hazır olacaksınız.

Alternatifler

Trafiğinizi takip etmek son derece önemli olduğu için, işinize keyif için birkaç analiz eklentisi daha var:

9. SupportCandy

DestekCandy Eklentisi

Bir ürün veya hizmet sunarken, mükemmel müşteri hizmeti sunmak işinizin can damarı olur. Bu nedenle, destek sisteminizi bozmayı göze alamazsınız. Go kelimesinden güçlü bir platforma ihtiyacınız var, bu yüzden muhtemelen çoğu girişimcinin diğerleri arasında Ticksy ve Zoho Desk gibi barındırılan çözümlerle gitmesi.

Bununla birlikte, bu bilet hizmetleri, özellikle işinizi yerden kaldırıyorsanız, hızlı bir şekilde toplanabilen aylık ücretler alır. Girişimci ne yapacak?

Her zamanki gibi, WordPress eklenti pazarı hayal kırıklığına uğratmıyor ve çok sayıda ücretsiz ve premium WordPress destek eklentisi sunuyor.

Daha iyi bilinen ücretsiz WordPress destek eklentilerinden biri SupportCandy’dir. Araştırmadan, SupportCandy’nin WP Support Plus Duyarlı Bilet Sisteminin geliştirilmiş bir çatalı olduğuna dair güçlü bir gösterge var..

Ve bu geliştirmeler sınırsız bilet ve acente, e-posta boruları, AJAX işlevselliği, harika kullanıcı arayüzleri, GDPR uyumluluğu, konuk biletleri, dosya ekleri, özel notlar, e-posta bildirimleri ve liste devam ediyor gibi yeni özelliklerin parlak bir listesi ile geldi..

Eklentiyi WordPress sitenize yükleyin ve üçüncü taraf bilet hizmetlerine bir kuruş ödemeden kullanıcılarınızı desteklemeye başlayın.

Yardım Masası Alternatifleri

Diğer WordPress destek eklentileri şunları içerir:

10. iThemes Güvenliği

BuddyPress Freemium WordPress Eklentisi için iThemes Güvenliği

Bilgi ve İndirmeDemoyu Görüntüleyin

Web sitesi güvenliği, özellikle web siteniz geçim kaynağınızsa, en önemli önceliklerinizden biri olmalıdır. İstediğiniz son şey, sitenizi bilgisayar korsanlarına ve internetin diğer pisliklerine kaybetmektir.

WordPress güvenliğinizi sağlamlaştırmazsanız, gelirinizi hatta web sitenizi tamamen kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Hassas bilgileri web sitenizde saklarsanız, söz konusu veriler yanlış ellere düşerse kötü davalara ve kötü marka imajına yol açabilir..

iThemes Security, profesyonel araç setiniz için olmazsa olmaz bir WordPress eklentisidir. Eklentiyi çalıştırdığım her WordPress sitesine yüklediğim için çok seviyorum.

Neden olduğunu tahmin edebilir misin? Haklısın; piyasadaki en iyi WordPress güvenlik eklentilerinden biridir. Eklenti, WordPress web sitenizi korumanın 30’dan fazla yolunu sunuyor, bu da inanılmaz.

İThemes Security’nin kötü adamları sizin katılımınız olmadan uzak tutmak için fazla mesai yaptığını bilerek geceleri daha iyi uyuyacaksınız..

Önemli özellikler arasında kaba kuvvet koruması, 404 koruma, uzak mod, gelişmiş kullanıcı yasaklaması, dosya değişikliği algılama, veritabanı yedekleri ve çok daha fazlası bulunur.

Güvenlik Eklentisi Alternatifleri

WordPress sitenizi korumanın alternatif bir yolunu mu arıyorsunuz? İşte en iyi seçeneklerden birkaçı:

11. Ultimate Member

Ultimate Member - Kullanıcı Profili ve Üyelik Eklentisi

Ve son olarak, üyelik web siteleri oluşturmak için mükemmel olan müthiş bir eklenti olan Ultimate Member’e sahibiz. Topluluklar, sosyal ağlar ve herhangi bir üyelik tabanlı web sitesi için idealdir.

Eklenti, kullanıcıların sitenize kaydolmasına ve üye olmasına izin verir. Özel alanlar ve kullanıcı rolleri sayesinde gelişmiş kullanıcı profillerini, üye dizinlerini kolayca ayarlayabilir, içeriği üyelik düzeyine göre kısıtlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Diğer özellikler arasında sürükle ve bırak form oluşturucu, koşullu gezinme menüleri, kullanıcı e-postaları, form alanları için koşullu mantık ve üyelik sitenizi bir sonraki seviyeye taşımak için tonlarca ücretli uzantı bulunur.

Üyelik Alternatifleri

Üyelik siteleri harika bir iş modelidir, işte size daha fazla seçenek:

12. WPBakery Sayfa Oluşturucu (Premium)

Görsel Besteci Sayfa Oluşturucu

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Blogunuzun görüntüleyenlerinizin dikkatini çekmediğinden veya kalabalığın arasından sıyrılmadığından endişe ediyorsanız, belki de tasarımı değiştirmeyi düşünmelisiniz.

Bir WordPress sayfa oluşturucu eklentisi kullanmak, blogunuza bu ekstra wow faktörünü eklemenin harika bir yoludur. Bir sayfa oluşturucu, blog sayfalarınız için özel düzenler oluşturmanıza olanak tanır. Markanıza uyan ve ziyaretçilerinize hitap eden tasarımlar üreterek onlara mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz. Özel düzenler oluşturmaya gelince, WPBakery Sayfa Oluşturucu’dan (daha önce Görsel Besteci olarak adlandırılan – biraz kafa karıştırıcı) çok daha iyi olamaz..

WPBakery ile sayfalarınıza ızgaralar, belirtme çizgileri, düğmeler, simgeler, başlık, bölücüler ve daha fazlasını eklemek için kullanabileceğiniz 50’den fazla sayfa öğesi elde edersiniz. Sayfalarınızı oluşturmak için arka ucu (geleneksel WordPress düzenleyicisi) veya ön ucu (canlı görsel düzenleyici) kullanabilirsiniz. WPBakery ile modüller eklemek, ayarlarını özelleştirmek ve bunları sürükleyip bırakmak kolaydır. Ayrıca yararlı yanıt verme önizlemeleri ve geri alma düğmesi, tasarımınızı test etmeyi ve düzenlemeyi kolaylaştırır.

Ancak daha da iyisi – WPBakery Sayfa Oluşturucu, kendi Toplam temamız gibi birçok popüler WordPress temasına zaten dahil edilmiştir. Bu, harika sayfa oluşturma özellikleri için fazladan ödeme yapmanız gerekmediği anlamına gelir!

Ve WPBakery oluşturucusunu içeren premium bir tema satın aldığınızda, genellikle özel modüller dahil edilir. Örneğin, Toplam teması blog karuseli, simge kutuları, görüntülerden önce ve sonra, listeler, yazı türleri kaydırıcısı, beceri çubukları, personel ızgarası, sosyal medya bağlantıları ve daha fazlasını içeren 30’dan fazla özel modül sunar..

Sayfa Oluşturucu Alternatifleri

Kullanması kolay WordPress sayfa oluşturucuları vardır, bu yüzden ihtiyaçlarınıza en uygun olanı görmek için etrafınıza bir göz atın. Ancak favorilerimizden bazıları:

Sayfa oluşturucuların hayranı değil?

Bir sayfa oluşturucuya başka bir basit alternatif, WordPress’te yerleşik olanı (yani Gutenberg) kullanmaktır. Bazı kişiler Gutenberg’i bir oluşturucu olarak adlandırabilir, ancak tam olarak özelleştirilmiş siteler (gerçek bir sayfa oluşturucunun yapabileceği gibi) oluşturmak yerine içeriği (blog yayınları gibi) şekillendirmek için en iyi şekilde kullanıldığını iddia ediyorum. Sütunlar, düğmeler veya basit bir harekete geçirici mesaj ekleyin. Bunun gibi küçük ekstralar bile sayfanızı geliştirmenize, ziyaretçilerinizi etkilemenize ve sitenizi hedeflerine yakınlaştırmanıza yardımcı olur.


İçeriğinizi bu eklentilerle geliştirerek son derece ilgi çekici ve kullanıcı dostu bir blog oluşturabilmeniz gerekir. Her eklenti farklı bir şekilde değer katar, bu nedenle blogunuzun hedefleri ve en çok yarar sağlayacağı şeyleri dikkatlice düşünün. Ardından uygun değişiklikleri yapın.

Bugün WordPress blogunuzu geliştirmenize yardımcı olacak birkaç mücevher bulduğunuzu umuyoruz. Blogunuzu geliştirmek için en sevdiğiniz WordPress eklentileri hangileri? Lütfen yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map