Birden Çok Eğitmen ile LearnDash Eğitim İşinizi Büyütün

Birden Çok Eğitmen ile LearnDash Eğitim İşinizi Büyütün

Harika bir LMS ve harika bir temaya sahip bir e-Öğrenim web sitesi oluşturmak buzdağının sadece görünen kısmıdır. Bu bir kütüphane açmak ve insanların içeri girmesini beklemek gibidir. Asıl zorluk ayak izlerini arttırmaktır.


Çevrimiçi eğitim söz konusu olduğunda, mükemmel e-öğrenme sitemizi oluşturmak için doğru platformu seçmekten endişe ederek başlıyoruz. Ardından birinci sınıf öğrenme içeriği oluşturma konusunda endişeliyiz. Diğer şeylerin yanı sıra, öğrencilerin ilerlemesini yönetmek, sorgularını yanıtlamak ve katılımı artırmak için süreçler kuruyoruz. Ancak sık sık kaçırdığımız şey, öğrencilerin siteye nasıl gireceğini düşünmektir.!

Site ve içerik oluşturmak önemlidir. Ancak potansiyel öğrencilerin dikkatini çekmek, aralarından seçim yapabilmeleri için çok çeşitli kurslar vermek, ilgilenen öğrencilerin kaydolmasını sağlamak o kadar kolay değil.

İşi büyütmek çok fazla iş gerektirir. Öyleyse bir örnekle anlayalım.

Örnek Olay: Web Geliştirme ve Çevrimiçi Eğitim

LearnDash

John, uzmanlığını ve boş zamanını iyi kullanmak isteyen bir WordPress geliştiricisidir. John, WordPress web sitesi geliştirme eğitimi vermeye çevrimiçi başlamak istiyor. Harika fikir! WordPress uzmanı olduğu göz önüne alındığında, açıkçası çevrimiçi kursları için bir WordPress web sitesi oluşturmaya devam ediyor ve LMS’nin seçimi olarak LearnDash’i seçiyor.

Kurslarının videolarını oluşturur. Her şey yolunda gidiyor. Kayıt oluyor ve insanlar kursuna çok ilgi gösteriyor. Yani, öğrenci sayısı düz çizgidir. Öğrenciler kaydoluyor, ancak kayıtların sayısı artmıyor gibi görünüyor ve mevcut öğrencileri ve içeriği yönetmek için harcamak zorunda olduğu çabalar göz önüne alındığında, karları düşük.

John’un hızlıca harekete geçmesi gerekiyor!

En çok izlenen yol.

Büyümek isteyen herhangi bir işletme için en belirgin sonraki adım pazarlamadır. John kabul eder. Bloglama, sosyal medya pazarlama, Facebook yeniden pazarlama, ücretli reklamlar, e-posta pazarlama, satış ortaklığı pazarlaması gibi tüm olası pazarlama faaliyetlerine derinlemesine dalar..

Bazı yaklaşımlar işe yarar, bazıları işe yaramıyor.

Sorunun pazarlamanın boyutu değil, konunun kendisiyle ilgili olduğunu fark ediyor..

WordPress’in bu kadar popüler bir konu olduğu göz önüne alındığında, öğrencilerin zaten birçok seçeneği var. WordPress geliştirme eğitimi sunan bir çok kurs var ve hatta bazıları ücretsiz. WordPress kurs pazarı doymuş durumda ve ücretli kampanyalar John’un cebinde bir delik açıyor.

Peki John ne yapabilir?

Daha az alınan yol.

John, öğrencilerine ilgilerini çekmek ve kurs kayıtlarını artırmak için daha fazla şey sunması gerektiğini anlıyor. WordPress web sitesi geliştirmeye başlayan öğrenciler için “katma değerli dersler” sunmayı düşünüyor.

Web sitesi geliştirme ile birlikte, diğerleri arasında düzen tasarımı ve SEO kursları eklemeyi düşünüyor. Bunun etkili bir şekilde yaptığı şey, potansiyel öğrencilere aralarından seçim yapabileceği daha geniş bir ders seti sağlamaktır. Ve dersler ilişkili olduğundan, bir derse kaydolan bir öğrenci, diğer dersleri de yararlı bulur.

Sonuç?

John’un umduğundan bile daha iyi. Kurslar onu daha fazla öğrenci alıyor ve sadece bu değil, WordPress web sitesi geliştirme kayıtları da artıyor.

Ancak John, düzen tasarımı veya SEO konusunda uzman değil. Peki, John bunların hepsini nasıl başardı? Öğrencileri için nasıl daha fazla ders ve daha fazla değer yarattı??

Diğer öğretmenlerden yardım aldı.

Biraz yardım uzun bir yol kat eder.

Hepimiz işimizi büyütmek için yardıma ihtiyacımız var ve pazarlama başarısız olduğunda daha fazla göz küresi almak için teklifinizi arttırmak mantıklı bir çözüm gibi görünüyor. Fakat John gibi biz de birden fazla konuda uzman değiliz. Peki farklı konularda nasıl ders oluşturabiliriz??

Kursları için bir kitle bulmak için bizim gibi diğer eğitmenlere yaklaşıyoruz.

Çok Eğitmenli LearnDash Web Sitesini Etkili Bir Şekilde Yönetin

LearnDash basit bir LMS’dir, çünkü anlaşılması ve kullanımı kolaydır. Kurs yapısı oldukça basittir, bu nedenle birkaç saat içinde bile sorunsuz veya karışık olmayan kurslar oluşturabilirsiniz..

Web sitesi yöneticisi olarak, WordPress arka ucuna ve genel olarak WordPress’e aşina olmak önemlidir. Zor ve hızlı bir kural değildir, ancak sonunda öğrenmeniz ve kullanmanız gerekecektir. WordPress arka ucunda becerikli olmanız gereken birçok önemli ayar ve özellik vardır, bu nedenle onu daha sonra anlamaya başlamak her zaman iyi bir fikirdir. Ve WordPress ile rahat olduğunuzda, LearnDash’i kullanmak çok kolay.

Ancak, çok eğitmenli bir web sitesi ile siteye daha fazla kişi ekleyeceksiniz. LearnDash’in şu anda oluşturulma şekliyle, bu kişilerin kurslarını oluşturmak için arka uca erişmeleri gerekecek. Ve eğer WordPress arka ucuna aşina değillerse, o zaman ezici olabilir. WordPress’e aşina olanlar için yöneticiler farklı bir sorunla karşılaşabilir – arka uç erişimi vermek web sitesinin güvenliğini tehlikeye atabilir.

Her iki durumda da, arka uç karmaşıklığı ve birden fazla yabancıya erişim sağlamak bir sorun haline gelir. Ve bir çözüm aranıyor.

1. Çok Eğitmenli Yönetim Eklentisi Kullanın

Ön Uç Ders Oluşturma Eklentisi

En iyi eylem, web sitenize birden fazla eğitmen eklemenize ve arka uçlara erişmelerine izin vermeden LearnDash’te kurslar oluşturmanıza izin veren bir eklenti kullanmaktır. Ve her şey gibi WordPress gibi, bu amaçla çalışan bir eklenti var. Bakın, LearnDash için Ön Uç Kurs Oluşturma!

Ön Uç Kurs Oluşturma, LearnDash yöneticilerinin sitelerinde “Ders Yazarları” oluşturmasını sağlar. Adından da anlaşılacağı gibi, bu Kurs Yazarları yalnızca ön uçtan kurslar oluşturabilir. İşte Front End Course Creation gibi bir eklentinin John gibi içerik oluşturuculara nasıl yardımcı olabileceğine dair birkaç ayrıntı.

2. Ders Yazarına Erişimi Kısıtla

BuddyPress ile LearnDash Kurs Yazarına Erişim

Ön Uç Kurs Oluşturma eklentisi ile yöneticiler, eğitmenler veya kurs yazarları için web sitesi erişimini yalnızca ön uca kısıtlayabilir. WordPress ayarlarına erişimleri yoktur. Eğitmenler, doğrudan oradan kurs oluşturma seçenekleriyle birlikte kendi BuddyPress profil sayfalarına sahip olabilirler. Bu kadar basit!

3. Basit Bir Ders Oluşturma Arayüzü Sunun

Ön Uç Kurs Oluşturma eklentisi, kullanımı çok kolay olan ve kolayca yeni kurslar, dersler, konular, taslakları kaydetme, otomatik yayınlama içeriği vb. John’un eğitmenleri, tek bir ekranda sürükle ve bırak kursu oluşturucu ile birlikte tüm kurs hiyerarşisini tek bir ekranda oluşturabilir. Her gün birden fazla LearnDash seçeneğinde gezinmek zorunda kalıyor! Tüm bunlar, WordPress arka ucunun karmaşıklığı hakkında endişelenmeden. Kurs yazarlarının WordPress’e tamamen aşina olmaması sorun değil. Herhangi bir öğrenme eğrisi yoktur; kurs oluşturmak bir formu doldurmak kadar basit.

4. Kolay Kurslar Sat

Web sitesi yöneticisi olarak John, konuk yazarlar veya öğretim görevlileri tarafından oluşturulan kursları satabilir. Ön Uç Kurs Oluşturma eklentisi WooCommerce ile de uyumludur. Bu, John’un bu dersleri WooCommerce ürünleri olarak ekleyebileceği anlamına gelir, böylece öğrencileri daha iyi ödeme seçeneklerine sahip olur. Bir eğitmen tarafından verilen kurslar gerekirse tek bir ürün olarak paketlenebilir ve satılabilir.

5. Komisyonları Takip Edin

LearnDash Ödül Komisyonları

Ön Uç Kurs Oluşturma ile John, eğitmen komisyonlarını da yönetebilir. Eklenti, bireysel ders yazarlarının ücretli dersleri için komisyon yüzdeleri ayarlamasına izin verir. Her satın alma işlemi gerçekleştiğinde, Ön Uç Kurs Oluşturma, her öğretmenin kurs için kazandığı komisyonu takip eder. Komisyonlar raporu gerektiğinde ve gerektiğinde dışa aktarılabilir.

6. Her Zaman Sorumlu Olun!

En iyi yanı, John’un eğitmenlerinin hiç arka uç erişiminin olmamasıdır. Bu, John’un tam kontrol sahibi olmasını sağlar. John, yayınlamadan önce yeni yazarların derslerini gözden geçirmeyi veya deneyimli yazarların derslerini otomatik olarak yayınlamayı seçebilir. LearnDash yöneticisi olarak John,!

Ayrılık Düşünceleri

E-öğrenme (veya konuyla ilgili herhangi bir işletme) söz konusu olduğunda, yardım – kaliteden ödün vermeden işinizi ölçeklendirmek – her zaman hoş karşılanır!
Fazladan bir elinizin olması, sorumluluklarınızı dağıtabileceğiniz ve neyin önemli olduğuna odaklanabileceğiniz anlamına gelir. Tek ihtiyacınız olan, sizi desteklemek için bazı teknolojik yardım!

John gibi web sitesi sahipleri için, basit eklentiler bir fark yaratabilir ve yönetim sıkıntılarını hafifletebilir. Çok eğitmenli bir eklenti, bir LearnDash web sitesinde eklenmiş birden fazla eğitmen bulunduğundan, bakım ve yönetimin karmaşık veya sıkıcı olması gerektiği anlamına gelmez. Her şeyle ilgilenmenin bir yolu var ve sadece eğitim işinizi sorunsuz bir şekilde büyütmek için doğru eklentiyi bulmak meselesi!

Mutlu öğretim! ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map