Başarılı Bir Müşteri Deneyimi Oluşturmak için En İyi WordPress Eklentileri

Çevrimiçi Alışveriş Sadık Müşteri

Hepinizin bildiği gibi, WordPress ne kadar esnek olduğu için tercih edilen web tasarımı ve bloglama platformudur. WordPress ile site arama motorunuzu kolayca dostu hale getirebilir, güzel görünmesini ve doğrudan müşterilere hitap etmesini sağlayabilirsiniz..


Eklentiler sayesinde bunların birçoğu mümkün. WordPress eklentileri kullanılabilir hale getirir, böylece tasarımcıların kalbinin içeriğini özelleştirmek, değiştirmek ve keman yapmak için sonsuz sayıda olasılığı vardır.

Bununla birlikte, bir web sitesi veya blog tasarlayan herhangi bir kişinin en önemli amacı, ziyaretçileri olabildiğince uzun süre sitede kalması için onu davetkar ve ilgi çekici hale getirmektir. Ne kadar kaldıkları, ne kadar nişanlı olduklarını gösterir. Ne kadar uzun süre meşgul olurlarsa, müşteri olma olasılıkları da o kadar artar.

Eklentiler, siteyi işlevsel ve davetkar hale getirmeye yardımcı olabilir, böylece yalnızca ziyaretçiler müşterilere dönüştürülür. Burada, müşterileriniz için yerinde deneyimi en üst düzeye çıkarmak için en çok çalışan birkaç eklentiye bakıyorum.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

Tüketici Dostu Web Sitesi Oluşturma

Ne tür bir web sitesi veya blog oluşturulacağını ve tasarım sürecinde hangi eklentilerin kullanılacağını belirlemek için, dikkate alınması zorunludur. müşteri kim. Ne sunduğunuza bakın.

Örneğin, web sitesi bir otomobil parçaları perakendecisi içinse, sitenin satılan parçalar hakkında birçok ayrıntı içeren, gezinmesi kolay bir çevrimiçi mağaza olması gerekir. Otomobillerde çalışanlar ağırlıklı olarak erkek olduğu için tasarımın ana renklerden oluşması gerekiyor. Web sitesi bir gelin dükkanı içinse, tasarımın zarif ve daha rafine olması gerekir.

Bu web sitesi türlerinin her ikisi de kolay anlaşılır, çekici ve işlevsel olmalıdır. Eklentiler müşteri için sadeliği artırabilir. Çevrimiçi ürün satan sitelerin kullanılabilirliğini artırabilecek bazı WordPress eklentileri şunlardır:

Cart66 Lite

cart66-Lite-eklentisi

Hafif ancak güçlü Cart66 Lite WordPress Eklentisi hem fiziksel hem de dijital ürünlerin satışını kolaylaştırır. E-Kitap satıcıları bundan büyük fayda sağlayabilir. Ayrıca hizmet satışına, eyalet vergisine ve promosyonlara izin verir.

eShop

eshop-eklentisi

EShop WordPress Eklentisine kolayca erişilebilir ve sitede yapılan satın alımlar için birden fazla satıcı ödeme ağ geçidine, çoklu alışveriş seçeneklerine ve istatistiklere ihtiyaç duyan bir müşteri için idealdir. Müşterilerinize kolaylık sağlamanın başka bir harika yolu.

PayPal Ödeme Terminali

Ödeme ödeme terminali-eklentisi

Bu ödeme sitesi aracılığıyla çevrimiçi finansal işlemlerinin çoğunu yapan işletmeler için PayPal Ödeme Terminali WordPress Eklentisi yararlıdır. 15 $ ‘lık bir ücretle geliyor, ancak birçok raporlama seçeneğiyle güvenilir, bu da büyük ve küçük işletmeler için değerli bir yatırım yapıyor.

Grafik İtiraz Ekle

Müşteri deneyimini artırabilecek kaliteli WordPress web tasarımının bir başka önemli unsuru, duyusal aşırı yüklenmeye neden olmadan sitenin grafiksel olarak çekici olmasını sağlamaktır. Bir ziyaretçi, neyle ilgili olduğunu açıklayan neredeyse hiç metni olmayan çok fazla video ve fotoğraf içeren bir web sitesine geldiğinde, ziyaretçi herhangi bir şeyi tıklayamadan ayrılır. Denge çok önemlidir.

WP-Smush-It-eklentisi

Site yükleme süresi de önemlidir ve optimize edilmeyen resimler bir siteyi önemli ölçüde yavaşlatabilir. Gibi bir eklenti kullanma Smush görüntülerin sitenize yüklenmesi için gereken süreyi azaltmaya yardımcı olarak müşterinin deneyimini iyileştirebilir.

Sosyal Entegrasyon Ekle

digg digg eklentisi

Sosyal etkileşimi artırmak, bir ziyaretçinin web sitenizde geçirdiği zamanı artırmak için iyi bir yoldur. Bu, web sitesi içeriğini paylaşmayı kolaylaştırmak için ilgili tüm sosyal medya eklentilerini yüklemek anlamına gelir. Olması gereken birkaç şey Digg Digg veya Floating Social Bar, Facebook Like Box Widget ve halka duyurmak ve Paylaşım Jetpack içindeki modüller. Site katılımını artırmak için her bir yayının yorum bölümünde de tartışma başlatabilirsiniz. Bir okuyucu bir yazının veya sayfanın sonuna (bazı sitelerde) ulaştığında, konuyla ilgili düşüncelerini ifade etmek zorunda kalır. Bir soru sormak genellikle hile yapar.

Alaka Düzeyi Ekle

Müşterinizin site deneyimini geliştirmek için, alakalı içerik sağlamak için elinizden geleni yapın. Örneğin, ziyaretçilere web sitenizdeki belirli bir gönderiyle ilgili içeriği görme şansı vermek isteyebilirsiniz. Bu durumda, ilgili bir yayın eklentisi ekleyebilirsiniz. Popüler seçeneklerden biri Yet Another Related Posts Eklentisi. Bu eklenti her gönderi ve hatta sayfalar için ilgili içeriği görüntüler. Ücretsiz bir sürümü ve bir pro sürümü var. Pro sürümünde daha fazla özelleştirme seçeneği var.

Birkaç Eklenti Gerekli

Bir web sitesini veya blogu heyecan verici hale getirmek için orada olan eklentilerin sayısı inanılmaz. Bu küçük kolaylıklar web sitesinin işlevselliğini ve kullanılabilirliğini artırır. Ancak, hepsini kullanmak cazip gelebilir. İlgili her eklentinin bir zorunluluk gibi görünmesini sağlamak çok basittir. Gerçek şu ki, birçok eklenti kullanmak ideal değildir. İşte nedeni:

 • Çok fazla eklenti blog’u veya web sitesini yavaşlatır. Her biri ayrı bir HTML isteği yapmak zorundadır, bu nedenle seçici olmak önemlidir.
 • Eklentiler üreticileri tarafından düzenli olarak bakımı yapılmadığında, güvenlik sorunları ortaya çıkabilir. Hangi eklentilerin güvenilir ve güvenli olduğunu bulmak için biraz araştırma yapmak en iyisidir.
 • Yeni bir WordPress veya eklenti sürümü çıktığında artan sayıda çakışma olabilir.

Bununla birlikte, seçimlerinizi en önemli eklentilere daraltmak, sitenizin en yüksek işlevselliğini sağlayacaktır. Yukarıda belirtilenlerin ötesinde, aşağıdaki üçünü dikkate almak isteyebilirsiniz. Bu eklentiler, site işlemlerini kolaylaştırır veya son kullanıcının (müşterinizin) deneyimini geliştirmek için değerli işlevler ekler:

W3 Toplam Önbellek

w3-total-cache

Sayfa yükleme süresi ile hızlanır W3 Toplam Önbellek. Daha hızlı yükleme, daha iyi kullanıcı deneyimi, daha iyi sıralama ve daha yüksek dönüşüm anlamına geldiğinden bu önemlidir. Ayrıca görüntülerin başka bir ağda depolanmasına izin veren ve böylece sunucu yükünü azaltan basit İçerik Dağıtım Ağı entegrasyonuna sahiptir..

W3 Total Cache, Özel Sunucular, sanal Sunucular ve paylaşılan barındırma ile uyumludur. Ayrıca, sayfaları küçültmek için HTTP sıkıştırması kullanır ve CSS kodunu ve Javascript’i küçültür. Başka bir deyişle, bir web sitesini tıkayan gereksiz birçok şey denklemden kaldırılır.

Canlı Sohbet Desteği Sağlayın

canlı sohbet eklentisi desteği sağlayın

Yerinde sohbet ziyaretçilere müşteri hizmetlerine anında erişim sağlar. Yardıma veya basit bir sorunun cevabına ihtiyaç duyulduğunda, Canlı Sohbet WordPress Eklentisi benzersiz bir müşteri hizmeti deneyimi sunmanın bir yoludur. En iyi şekilde gerçek müşteri desteğidir. Eklenti ayrıca tüm web sitesini de izler, yani canlı sohbet düğmesi entegre olmayan sayfalara bile göz kulak olur.

WPtouch Mobil Eklentisi

WPtouch Mobil eklentisi

Çok sayıda kişi İnternet’e mobil cihazlarından erişmektedir, bu nedenle sitenizin mobil sürümüne sahip olmak önemlidir. İnsanlar yoldayken işletmeleri arar, bu nedenle mobil bir sürüm yeni bir müşteriyi güvence altına almak arasındaki fark olabilir.. WPtouch Mobile WordPress sitenizin zarif bir mobil sürümünü oluşturmanızı kolaylaştırır. Ücretsiz ve Pro sürümleri mevcuttur.


Sonuç olarak, başarılı bir müşteri deneyimi yaratan bir web sitesine sahip olmak, bir işletmenin alt çizgisi için önemlidir. Tüketicilerin yaklaşık% 80’i iş çözümleri bulmak için İnternet’e yönelirken, bilgi ve kullanımı kolay web siteleri arıyorlar. Bu iki öğe, dönüşümleri yönlendiren bir web sitesi etrafında güvenilirlik havası oluşturur. İtiraz etmek istediğiniz müşteri türünü göz önünde bulundurarak, sosyal öğeleri entegre ederek ve yalnızca gerekli ilgili eklentilerin kullanıldığından emin olarak, ihtiyacınız olan sonuçları alan güçlü bir web sitesi oluşturabilirsiniz..

WordPress sitenizdeki müşteri deneyimini hangi eklentiler geliştirdi??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map