7 Favori WordPress Eklentim (Duymadığınız Olabilir)

Toms-favori-eklentileri

Harika bir yeni WordPress eklentisini keşfetmekten daha çok sevdiğim birkaç şey var. Bir blogcu ve WordPress yazarı olarak yüzlerce kapasitemi gerçekten test ettim, ancak yeni bir şey keşfettiğinizde yaşlanmıyor.


Bunu göz önünde bulundurarak, duymadığınız en sevdiğim WordPress eklentilerinin bir özetini yapacağımı düşündüm. Birkaç haftadan daha uzun bir süredir WordPress kullanıcısıysanız, milyonlarca indirme ve ek puan alan eklentilerle ilgili olağan şüpheliler hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Ama yüzeyin hemen altında, hiç duymadığınız pırlantaların bir altın madeni var.

Orada kaç tane çok popüler eklentinin olduğunu görmek için WordPress Eklentilerinin Periyodik Tablosuna bakmanız yeterli, ancak şimdi geri kalanların en iyilerini kontrol etme zamanı!

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. Dosya Nedir

Temanızın PHP dosyalarında küçük bir değişiklik yapmak istiyorsanız, bu eklentiyi seveceksiniz. Blogunuzdaki WordPress araç çubuğuna, hangi PHP dosyasının bulunduğunuz sayfayla ilgili olduğunu söyleyen küçük bir seçenek ekler. Örneğin bir yazı sayfasında, Dosya Ne single.php görüntüler:

Ne Dosya ekran görüntüsü.

Ve eğer benim ana sayfamsa index.php gösterecektir:

Ne Dosya ekran görüntüsü.

Belirli bir sayfayı düzenlemek istiyorsanız, ancak hangi PHP dosyası ile ilişkili olduğunu bilmiyorsanız, bu son derece kullanışlıdır. Her zaman kullanıyorum – olmadan yaşamaktan nefret edeceğim basit araçlardan biri!

Dosya Nedir

2. Tembel Yük

Sayfa yükleme hızına biraz takıntılıyım, bu yüzden Lazy Load’u çok beğeniyorum. İşlevselliği basit ancak son derece etkilidir – blogunuzdaki görüntülerin yalnızca tarayıcı ekranında görüntülenebilir olduklarında yüklenmesini sağlar. Dolayısıyla, bir resim sayfanızın altından aşağı doğru ise, yalnızca bir ziyaretçi gerçekten görmek için kaydırdığında yüklenir.

Bunun yararları açıktır – resimler (yani sitenizde genellikle en çok kaynak yoğun olan dosyalar) yalnızca gerektiğinde yüklenir. Bu, sitenizin geri kalanının en büyük dosyalar tarafından kesintiye uğramadan yüklenebileceği anlamına gelir.

Ayrıca bu eklentinin, aşağıdaki kişilerden başkaları tarafından birlikte geliştirilmesine yardımcı olur. Automattic – işlevselliği ve etkinliği konusunda sizi güven ile doldurmanız yeterlidir.

Tembel Yük

3. Global İçerik Blokları

Bu eklenti, kod snippet’leri, kayıt formları, feragatnameler, ortak metin ve benzeri gibi birden fazla sayfada tekrar tekrar aynı içeriğe sahip olan herkes için harika bir araçtır..

Global İçerik Blokları, sayfalara ve / veya yayınlara kısa kod olarak eklenen metin ve / veya kod snippet’leri oluşturmanıza olanak tanır. Bu sadece aynı metni kopyalayıp yapıştırmak zorunda kalmadan birden fazla sayfaya ekleyebileceğiniz anlamına gelmez, aynı zamanda eklenti de herhangi bir formatı korur ve WordPress’in etiketleri çıkarmasını vb. Engeller..

4. Esnek Mesajlar Widget’ı

Varsayılan WordPress widget’larının işlevsellik açısından bir şekilde eksik olduğunu söylemek mantıklıdır – Son Mesajlar widget’ı iyi bir örnektir. Esnek Yayınlar Widget, yayınlarınızın bir seçimini görüntülemek için çok daha güçlü bir widget sağlayarak bu sorunu gidermeyi amaçlamaktadır. Seçenekler oldukça kapsamlıdır:

Esnek Mesajlar Widget ekran görüntüsü.

Bu, yayınları kategoriye veya etikete göre görüntülemek için mükemmeldir. Örneğin, öne çıkmasını istediğiniz belirli yayınları etiketleyebilir ve yalnızca bunları görüntülemeyi seçebilirsiniz. Bununla birlikte, ekranı görüntülemek için potansiyel seçeneklerin neredeyse sonsuz olduğunu söyleyerek yüzeyi çiziyorum. Örneğin, widget’ı küçük resim görüntüsü açısından özelleştirebilir ve hatta kendi şablonlarınızı oluşturabilirsiniz:

Esnek Mesajlar Widget ekran görüntüsü.

Esnek Yayınlar Widget’ı

5. Kolay Tweet Embed

Burada bir feragatname vermek zorundayım – muhtemelen bana yayının tekrar tweetlendi sayısını artırmak için harika bir araç olduğunu söyleyerek bazı önyargı veren bu eklentiyi birlikte geliştirdim!

Kolay Tweet Embed, Click to Tweet hizmeti tarafından sunulan işlevselliği öykünür – farklılıklar “tweet bağlantıları” eklemeyi çok daha hızlı ve daha kolay. İşte bunu gösteren kısa bir video:

Kolay Tweet Göm

6. Gelişmiş Kod Editörü

İşlevini gösteren bir videoya tekno müzik pompalama özelliğine sahip bir eklentiyi nasıl ekleyemezim? Gelişmiş Kod Düzenleyici, WordPress’in kod düzenleyicisidir meli Sahip olmak.

WordPress’te PHP dosyalarıyla düzenli olarak uğraşıyorsanız, bu eklentiyi yüklemek biraz zahmetsizdir.

7. Daha İyi Dahili Bağlantı Arama

Bu eklentiden yeterince yararlanamıyorum – bana yarım fırsat veren herkese tavsiye ederim. İşlevselliği aslında oldukça basittir, ancak bu, sitenizdeki yayınlar ve sayfalar arasında ne kadar kolay bağlantı kurabileceğiniz konusunda büyük bir fark yaratamayacağı anlamına gelmez..

Daha İyi Dahili Bağlantı Arama tam olarak beklediğiniz şeyi yapar – dahili bağlantı aramasını daha iyi hale getirir. “Dahili bağlantı araması” ile ne demek istediğimi bilmiyorsanız, bir gönderi veya sayfada bağlantı oluşturmaya çalıştığınızda açılan kutudan bahsediyorum:

Dahili bağlantı arama ekran görüntüsü.

Varsayılan olarak arama, alaka düzeyine veya başka bir sıralama faktörüne vurgu yapılmadan, sitenizdeki tüm yayınlar ve sayfalar içinde seçtiğiniz anahtar kelimeden bahseder. Daha sonra, anahtar kelimenin ters kronolojik sırada belirtildiği tüm yayınları ve sayfaları döndürür. Açıkça söylemek gerekirse, bu içerik arama yöntemi berbat.

Daha İyi Dahili Bağlantı Arama, anahtar kelime aramasını yalnızca gönderi başlığına sınırlayarak bu sorunu gidermeye çalışır. (A) bağlanmak istediğiniz yayının başlığından en az bir kelimeyi hatırlayabileceğiniz ve (b) seçeneklerin çok daha sınırlı olacağı için, Daha İyi Dahili Bağlantı Arama ile yayınları çok daha kolay bulacaksınız Kurulmuş.

Ayrıca, oldukça önceden zamanlanmış ve henüz yayınlanmamış yayınlar arasında bağlantı kurmak istiyorsanız, kategori ve etiket sayfalarının yanı sıra zamanlanmış yayınların eklenmesini sağlar..

Daha İyi Dahili Bağlantı Arama

Favori Bilinmeyen Eklentileriniz?

Eminim ki, bu listedeki yedi eklentinin hepsini zaten bilen, bunu okuyan tek bir kişi olmayacaktır (eğer öyleyse, eklentilerinizi gerçekten biliyorsunuzdur!).

Ancak, yedide durmak istemiyorum – yukarıda bahsetmediğim harika ancak nispeten bilinmeyen eklentileri düşünebiliyorsanız, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map