2020’de En İyi WordPress Önbellek Eklentileri

WordPress web sitenizi hızlandırmak söz konusu olduğunda, sadece bir şansınız var. Kitlelerinize yavaş yüklenen sayfalar sunun ve alt çizginizi neyin etkilediğini bilemezsiniz. \ Yavaş sayfaların kargaşasını önlemek için WordPress önbellek eklentisi kullanmanızı öneririz.


Sonuç nedir? Sayfa yükleme hızlarınızı artıracak, kullanıcılarınızı mutlu edecek ve yoldan bolca yararlanacaksınız.

Neden hızlı yüklenen sayfalar sunmalı? Çoğunlukla insanlar ve arama motorları yavaş web sitelerini sevmediği için. Yep, yavaş bir web sitesi, sunacak hiçbir değeriniz olmadığı anlamına gelir ve arama motorları sevdiğiniz web sitenizi unutulmaya göndermek için tereddüt etmeyecektir.

Süper hızlı sayfalarla okuyucularınıza biraz sevgi gösterin ve sizi aya ve arkaya sevecekler. Seninle benim aramda, yavaş yükleme sayfalarından da nefret ettiğini biliyorum. Olduğu söyleniyor, web sitenizin hızları söz konusu olduğunda her zaman canavar modunda olmalısınız.

Hız ilerledikçe, insanlar (ve arama motorları) içeriğinize ne kadar hızlı ulaşırsa o kadar iyidir. Aksi takdirde, müşterilerinizi otobüs durağında bir yolcu gibi bekleyeceksiniz – otobüsün aksine tek sorun gelmeyecekleri.

Bu yüzden kendinizi yavaş bir web sitesi ile yere atmayın. Bu yavaş sayfa kümesine hiç sevgi vermeyin; bir WordPress önbellek eklentisi edinin ve hıza bağımlı olun.

Yavaşlayamayacağınızı düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz çünkü bu yayında 2019 ve sonrasında web sitenizi hızlandırmak için en iyi WordPress önbellek eklentilerinden 7’sini ele alıyoruz.

En sevdiğiniz önbellekleme eklentisini bulamazsanız hayal kırıklığına uğratmayın. Bunun yerine, kavgayı yazının sonundaki yorum bölümüne getirin. Veya WordPress’i nasıl hızlandıracağımızla ilgili tam kılavuzumuza göz atın.

WordPress Önbelleğe Alma Hakkında Kısa Bir Not

Peki bu önbellekleme işi ne hakkında? Yinelenen içerikten nefret ediyorum çünkü SEO çabalarınız için kötü, bu yüzden size WordPress önbelleğini profesyoneller gibi nasıl temizleyeceğinizi gösteren bir makaleden bir teklif bırakacağım. İşte burada:

Genel bilgi işlem terimlerinde, önbelleğe alma, verileri ana belleğin aksine geçici bellekte depolamaktır. Önbellek (belirgin nakit), bir donanım veya yazılımın, ikinci kez ihtiyacınız olduğunda daha hızlı geçici verileri depoladığı bir teknolojidir.

Önbellekleme, web sitenizin sayfa yükleme hızlarını artırmakla ilgilidir. Dört ana önbellekleme türümüz vardır:

 • Chrome, Mozilla Firefox ve benzeri tarayıcılarda yerleşik olarak önbelleğe alınan tarayıcı önbelleğe alma
 • Sunucu tarafında gerçekleşen sunucu önbelleği. Genellikle web barındırıcınız tarafından korunur
 • İçerik dağıtım ağları (CDN’ler) gibi üçüncü taraflarca sağlanan 3. taraf önbellekleme. Popüler CDN’lere örnekler arasında CloudFlare ve KeyCDN bulunur.
 • Eklenti önbelleği, WordPress önbellek eklentilerinin sunduğu tür ve ayrıca bu makalenin ana konusu

Aşağıdaki bölümde, hem ücretsiz hem de premium WordPress önbellek eklentilerini ele alıyoruz. İster ücretsiz ister premium WP önbellek eklentisine gidin, web sitenize uygun olanı seçtiğinizden emin olun. Daha fazla uzatmadan, işe başlayalım.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. W3 Toplam Önbellek

wordpress önbellek eklentileri - w3 toplam önbellek

1 milyondan fazla etkin kurulumla W3 Total Cache, gezegendeki en popüler WordPress önbellek eklentilerinden biridir.

Eklenti, web sitenizi bir patron gibi hızlandırmanıza yardımcı olan inanılmaz bir önbellek özellikleri paketi sayesinde popülerdir. W3 Total Cache, WordPress web sitenizi aşağıdaki gibi özelliklerle hızlandırır:

 • Tekrarlanan sayfa görüntülemeleri için özellikle harika olan tarayıcı önbelleğe alma
 • Bant genişliğinizin% 80’ine kadar tasarruf sağlayan HTML, CSS, JavaScript ve özet akışlarını küçültme ve sıkıştırma yeteneği
 • Paylaşılan, sanal özel ve özel barındırma (sunucular) ile uyumluluk
 • Kesintisiz içerik dağıtım ağı (CDN) entegrasyonu
 • Otomatik tema değiştirme dahil mobil destek
 • Arama sonuçları sayfalarını içeren sayfa önbellekleme
 • Veritabanı nesneleri dahil nesne önbellekleme
 • Önbellek temizleme ve daha fazlası için WP_CLI desteği
 • Önbellekleme çabalarınızın nasıl adil olduğunu görebilmeniz için önbellek istatistikleri
 • Varnish veya Nginx ile ters proxy entegrasyonu
 • Google Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) desteği
 • Ve çok daha fazlası

Bu WordPress önbellek eklentisindeki çok sayıda özellik, mükemmel bir başlangıç ​​seviyesini karıştırabilir. Ancak, bir kez asıldıktan sonra, W3 Total Cache dikkat çekici bir WordPress önbellekleme çözümüdür.

Ücretsiz bir WordPress önbellek eklentisi için W3 Total Cache çoraplarınızı kapatacaktır. Başka bir deyişle, bu doğanın önbellekleme eklentisinin neden ücretsiz olduğunu merak edeceksiniz.

2. WP Roketi

WP Rocket WordPress Önbellek Eklentileri

W3 Total Cache yapılandırması zorsa, belki de daha az karmaşık bir WordPress önbellek eklentisine ihtiyacınız vardır. Bayanlar ve baylar, en iyi premium WordPress önbellek eklentilerinden biri olan WP Rocket’e büyük bir merhaba deyin.

Sitenize yatırım yapmak için biraz paranız varsa, WP Rocket muhtemelen ihtiyacınız olan tek premium önbellekleme eklentisidir..

Yeni başlayanlar için, WP Roket bir milyon ve bir özellikle bile yapılandırılması inanılmaz derecede kolaydır. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, WP Rocket sitenizi hemen önbelleğe almaya başlar. Doğru, WordPress sitenizi önbelleğe almak için sonsuz bir ayar listesi yapılandırmanıza gerek yoktur; eklentiyi yüklemeniz, etkinleştir düğmesine basmanız ve daha hızlı web sayfalarına gitmeniz.

WP Rocket başlangıç ​​dostu olsa da, geliştiricilerin eklentinin işlevselliğini önemli ölçüde genişletmesine yardımcı olan bir sürü kanca ile birlikte gelir.

Ancak eklenti WordPress yükleme hızlarınızı nasıl artırır? WP Rocket HTML, JavaScript ve CSS dosyalarını en aza indirir. Bu yeterli değilse, WP Rocket önbellek önyüklemesi ile birlikte gelir, bu da web sitenizin arama motorları tarafından dizine eklenmesini anında geliştirir. Bu, eklentinin tarayıcı ve sayfa önbelleğini desteklediğini söylemek içindir.

Buna ek olarak, WP Roket tembel yükleme ile birlikte gelir. Bu nedenle, web sitenizdeki resimler yalnızca ziyaretçi sayfayı aşağı kaydırdıkça yüklenir.

Facebook ve YouTube diğer büyük web siteleri arasında özellikle bu tekniğe düşkündür. Siz de WP Rocket sayesinde tembel yüklemeyi kendi lehinize kullanabilirsiniz. Eklenti, WordPress en iyi uygulamalarına göre oluşturulmuştur, yani temiz, yorumlanmış ve iyi belgelenmiştir.

WP Rocket’in arkasındaki şirket size üç fiyat paketi sunuyor: Tek (49 $)Artı (99 $) ve Sonsuz (249 $). Tavsiyemiz her zaman işletmeniz için uygun olan paketi tercih etmektir. Ayrıca 14 günlük% 100 para iadesi garantisi sunar, bu da WP Roket’i risksiz test edebileceğiniz anlamına gelir.

3. WP Süper Önbellek

wordpress önbellek eklentileri - wp super cache screenshot

Bu WP önbellek toplamasında bir başka değerli rakip, Jetpack, Akismet ve WordPress.com’u diğer süper ürünler arasında getiren aynı adamlar olan Automattic tarafından WP Super Cache’dir..

WP Super Cache, 2 milyondan fazla etkin yüklemeye sahiptir, yani birçok yayıncı ve web geliştiricisi için popüler bir önbellek eklentisidir..

Web sitenizi hızlandırmak için WP Super Cache, dinamik WordPress içeriğinizden statik HTML dosyaları oluşturur. Ağır PHP komut dosyaları sunmak yerine, web sunucunuz bir ton bant genişliği tasarrufu sağlayan ve sayfa yükleme sürelerinizi azaltan daha hafif HTML dosyaları sunacaktır..

Eklenti, giriş yapan veya yorum bırakan kullanıcılar da dahil olmak üzere web ziyaretçilerinizin% 99’una statik HTML dosyaları sunar. Sayfaları sıkıştırmak dışında, WP Süper Önbellek, eski ve eski önbellek dosyalarını otomatik olarak temizler. Ayrıca, “Ön Yükleme Modu” nu etkinleştirirseniz mümkün olduğunca çok yayını önceden yükleyebilirsiniz.

Buna ek olarak, WP Süper Önbellek, alan adınızın alt etki alanında CDN oluşturma seçeneği de dahil olmak üzere CDN desteği ile birlikte gelir.

Bunun da ötesinde, bu uğurlu eklentinin ayarlarına erişmeniz gerekiyorsa kullanışlı olan REST API uç noktalarını alırsınız. Eklentideki kancalarla birleştirin ve ihtiyaçlarınıza uygun özel önbellek işlemleri oluşturabilirsiniz.

Sitenizi hıçkırıksız önbelleğe almaya başlamak için geliştiriciler aşağıdaki ayarları etkinleştirmenizi önerir:

 • Basit önbellekleme
 • Önbellek yeniden oluşturma
 • Sayfaları sıkıştır
 • Bilinen kullanıcılar için sayfaları önbelleğe almayın
 • CDN desteği
 • Ek ana sayfa kontrolleri

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa eklenti ayrıntılı belgelerle birlikte gelir.

4. Hızlı Performans

hızlı performans wordpress eklentisi

Swift Performance, bir WordPress önbellek eklentisinden daha fazlasıdır. Harika bir performans optimize edicidir. ötesinde bildiğiniz gibi sadece önbellekleme.

Geliştiriciler, bu kötü çocuğu, terletmeden güzel WordPress sitenizin performansını ve hızını artırmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle ağzına kadar paketlediler.

Yeni başlayanlar için, sayfa önbelleğe alma kutunun dışında çalışır (veya eklentiyi etkinleştirir etkinleştirmez). Merak ediyorsanız, sayfa önbellekleme Cloudflare, bbPress, WooCommerce ve Varnish ile uyumludur..

İkinci olarak, statik kaynakların dağıtımını minimuma indirerek optimize edebilirsiniz. Doğru, CSS ve JavaScript’i tek bir tıklamayla birleştirebilir veya küçültebilirsiniz. Async Execute olarak bilinen bir özellik sayesinde, komut dosyalarını yüklendikçe ayrı ayrı çalıştırarak site hızlarınızı, SEO puanlarınızı ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilirsiniz..

Üçüncüsü, Swift Performance, son teknoloji ürünü bir veritabanı optimize edicisiyle birlikte gelir. Optimize edici, yinelenen meta verileri, süresi dolmuş geçişleri, yetimleri ve spam içerikli yorumları temizler. Ve bilmiyorsanız, veritabanı optimizasyonunu (pro sürümü ile) zamanlayabilirsiniz, bu da size çok zaman kazandırır..

Bunun da ötesinde, belirli sayfalardaki eklentileri etkinleştirmenize / devre dışı bırakmanıza yardımcı olan bir eklenti düzenleyicisi alırsınız. Eklentiler yalnızca gerektiği yerde çalıştığından, sayfa boyutunu küçültebilir ve performans sorunlarına neden olan çakışmaları en aza indirebilirsiniz.

Dikkate değer diğer özellikler:

 • Kritik CSS’yi otomatik olarak oluşturabilme
 • GZIP sıkıştırması
 • Yavaş yüklenme
 • Tarayıcı önbelleği
 • Mobil algılama
 • Çoklu site uyumluluğu
 • WPML desteği
 • Kalp atışı kontrolü
 • Ve çok daha fazlası

5. LiteSpeed ​​Önbellek (LSCache)

litespeed önbellek en iyi wordpress önbellek eklentilerinden biridir

Önbelleğe almayı eğlenceli hale getiren bir eklenti varsa (sıkıcı ve zor olduğunu biliyoruz), LiteSpeed ​​Cache olması gerekir. Bu WordPress önbellek eklentisi iki özellik setiyle birlikte gelir:

 • Genel Özellikler, LiteSpeed, Nginx, Apache ve benzeri herhangi bir web sunucusu için uygun olan
 • LiteSpeed ​​Özel Özellikleri, hangi gerektirir OpenLiteSpeed, ticari LiteSpeed ​​ürünleri, veya LiteSpeed ​​destekli barındırma

Genel özellikler arasında nesne önbelleği, çoklu CDN desteği, kayıplı / kayıpsız görüntü optimizasyonu, tarayıcı önbelleği, OPcode önbelleği, CSS / JS için HTTP / 2 push, DNS ön getirme, Cloudflare API, çoklu site desteği ve Kalp Atışı kontrolü bulunur.

Bunun da ötesinde, satır içi CSS ve JavaScript dahil olmak üzere CSS, JavaScript ve HTML’yi küçültebilir ve otomatik olarak Kritik CSS oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, görüntüleri / iframe’leri tembelleştirebilir ve CSS / JS’yi eşzamansız olarak yükleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, bir veritabanı optimize edici, WebP görüntü formatı desteği, içe / dışa aktarma ayarları, temel / gelişmiş ayar görünümü ve PageSpeed ​​puan optimizasyonu elde edersiniz.

Tüm bu harika ayarları çekici ve anlaşılması kolay bir yönetici arayüzünde elde edersiniz.

LiteSpeed ​​özel özellikleri arasında otomatik sayfa önbellekleme ve temizleme, oturum açmış kullanıcılar için özel önbellek, WordPress REST API önbellekleme, mobil algılama, önbellek temizleme zamanlaması, WP CLI desteği ve çok daha fazlası bulunur.

LiteSpeed ​​Cache harika belgeler, bir destek forumu ve bir Slack topluluğu ile birlikte gelir. Çok çeşitli eklentiler ve temalarla uyumludur. Ayrıca, LSCache ile uyumlu olmayan eklentiler ve temalar için bir API sunar. Bu, sitenizin hızını bir üst düzeye taşımak için uzun bir özellik listesi.

6. WP En Hızlı Önbellek

wp en hızlı önbellek

WP Fastest Cache, yazarken 900 binden fazla aktif kurulumla popüler bir WordPress önbellek eklentisidir. Etkileyici bir özellik listesi ve düzenli güncellemelerle, sevilen WP web sitenizi hızlandırmak için WP En Hızlı Önbellek’e güvenebilirsiniz.

Sayfa hızlarınızı artırmak ve sunucunuzdaki yükü azaltmak için, WP Fastest Cache dinamik WordPress içeriğinizden statik dosyalar oluşturur.

Eklentinin kullanımı o kadar kolaydır ki, başlamak için herhangi bir teknik bilgi birikimine ihtiyacınız yoktur. Ayrıca, önbellekleme işleminin çoğu otomatik olarak gerçekleşir. WP Fastest Cache, aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Harika (ve kullanımı kolay) bir yönetici paneli
 • HTML ve CSS minimizasyonu
 • GZIP sıkıştırması
 • Sayfa önbellekleme
 • Tarayıcı önbelleği
 • CSS / JS birleştirebilme
 • Emoji satır içi CSS ve wp-emoji-release.min.js’yi devre dışı bırakabilirsiniz
 • Birden çok dil desteği
 • CDN desteği
 • SSL desteği
 • Önbellek zaman aşımı
 • Önbelleği önceden yükle
 • Ve daha fazlası

WP Fastest Cache hem yeni başlayanlar hem de geliştiriciler için kolay ama güçlü bir önbellekleme çözümüdür. Bunun da ötesinde, ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla özelliğe sahip premium bir sürüm var.

7. Otomatik optimize et

wordpress önbellekleme ve performans eklentisini otomatik olarak optimize et

Son fakat kesinlikle en az değil, WordPress Autoptimize eklentisine sahibiz. Eklenti, web sitenizin hızını önemli ölçüde artırmak için hafif bir çözüm arıyorsanız mükemmeldir. Bu listedeki diğer eklentilerin çan ve ıslıklarına sahip değildir, bu da hafif ve kullanımı kolaylaştırır.

Eklenti, tarayıcı ve sayfa önbelleği gibi alanlara odaklanmak yerine komut dosyalarınızı optimize eder. Autoptimize, komut dosyalarını bir araya getirebilir, küçültebilir ve önbelleğe alabilir, komut dosyalarını altbilgi veya sayfa kafasına taşıyabilir ve HTML’yi sıkıştırabilir.

Eklenti, WordPress çekirdek emoji sarsıntısını kaldırmak, görüntüleri ve Google Yazı Tiplerini optimize etmek ve diğer şeylerin yanı sıra toplanmayan JavaScript’i kaldırmak için ekstra seçeneklerle birlikte gelir. Geliştirici, sayfa önbelleğe almak için bu listedeki diğer WordPress önbellek eklentilerinden herhangi birini kullanmanızı önerir.


WordPress önbellek eklentileri, terlemeden WordPress web sitenizin performansını ve hızını artırmanıza yardımcı olur. Bunu zaten biliyorsun. Önbellek eklentileri olmadan, her şeyi manuel olarak yapmanız gerekir, bu da muhtemelen beyninizi kızartır.

Yazımızın doğru WordPress önbellek eklentisini seçtiği sürece sizi doğru yöne yönlendirmesini umuyoruz. En sevdiğiniz WordPress önbellek eklentisini kaçırdık mı? Yorumlarda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map