15+ En İyi Heatmap WordPress Eklentileri ve Hizmetleri

Bir ısı haritası (“ısı haritası” olarak yazılır), bir web sayfasının görünür alanının kaydedilmiş tıklamalarının görsel bir temsilidir. Başka bir deyişle, bir ısı haritası bir web sitesinin maksimum tıklama sayısını alan bölgelerini vurgular.


Isı haritaları, kullanıcılarınızın nereye tıkladığını gösterir

Bir Isı Haritası ne işe yarar??

 • Isı haritaları içerik pazarlama stratejinizde son derece faydalıdır. Web sayfanızda maksimum sayıda tıklama alan alanları belirlemenize yardımcı olurlar.
 • Tıklama sayısı, kullanıcının dikkatinin doğrudan bir ölçüsüdür. Böylece, ısı haritaları size web sitenizin kullanıcılarınızın gerçekten dikkat ettiği alanlarını gösterir.
 • Daha fazla tıklama alan alanlar kırmızı renkle vurgulanır ve daha az tıklama alan alanlar sarı renkle vurgulanır, ardından yeşil ve mavi izlenir – gerçek ısı (kızılötesi) spektrumuna benzer.

Bir Isı Haritası nasıl çalışır??

Sorduğunuza sevindim – bir ısı haritası genellikle ziyaretçinizin tarayıcısına bir JavaScript dosyası yüklenerek oluşturulur. JavaScript dosyası uzaktan WordPress veritabanınıza bağlanır ve her bir kullanıcı için “tıklama” verilerini kaydeder.

Şimdi, çok sayıda kullanıcısı olan web siteleri için, WordPress’in yüklü olduğu aynı sunucuda bir ısı haritası çalıştırmak, önemli ölçüde daha yüksek kaynaklar gerektirir. Bu, sunucu üzerinde aşırı bir baskıya yol açabilir ve bu da performansın düşmesine neden olabilir. Sonuçta yavaş bir siteniz olacak ve kimse bunu istemiyor.

Bu nedenle, ısı haritası izleme hizmetlerimiz var. Aynı işi yaparlar, ancak bilgi işlem işini sunucunuzdan kaldırırlar. Her hizmetin bazı temel izlemeleri vardır, bazıları ise mobil cihazların dokunma sayısı gibi daha fazla parametreyi izler..

Veriler, sunucunuza değil hizmetin veritabanına kaydedilir. Bu yük sunucunuzdan alır. Son olarak, veriler birleştirilir ve hizmetin kullanıcı yönetimi kontrol panelinden görüntülenir. İdeal olarak, sonuçlar daha güvenilir ve doğru olacağından harici bir ısı haritası izleme hizmeti kullanmanız gerekir. Bugünkü gönderide, WordPress için en iyi ısı haritası eklentilerine ve hizmetlerine bir göz atacağız.

İçerik analizine başlıyorsanız, öncelikle hizmetin deneme süresini kullanmanızı öneririz – giriş ve çıkışları öğrenin ve ardından ücretli aboneliğe geçin.

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. Fare akışı

Mouseflow-ısı haritası-analitik-wordpress-plugin-hizmet

Bilgi ve İndirme

Mouseflow oynatmaya büyük önem verir ve tıklamalar, kaydırma olayları, tuş vuruşları ve form etkileşimi dahil olmak üzere tüm fare hareketlerini kaydeder. Mouseflow, formları doldururken ziyaretçilerinizin tuş vuruşlarını bile kaydedebilir. E-ticaret izleme için ayrı seçenekler ve şık WordPress eklentisi. Planlar aylık 10 $ ‘dan başlıyor ve küçük, sonsuza dek ücretsiz bir planları var.

2. userTrack

userTrack - WordPress Analytics

Bilgi ve İndirmeDemoyu Görüntüleyin

userTrack, ziyaretçilerin sitenizde ne yaptığını (sayfa ziyaretleri, fare hareketleri, tıklamalar, kaydırma vb.) kaydeden ve kullanıcı davranışını anlamak için otomatik olarak görüntüleyebileceğiniz ve analiz edebileceğiniz ısı haritaları ve oynatılabilir kayıtlar üreten, kendi kendine barındırılan bir analiz eklentisidir. . UserTrack ile, kullanılan tarayıcı, ziyaret süresi, kullanıcı konumu, ziyaret edilen sayfalar gibi ziyaretçilerinizle ilgili istatistiklere de erişebilirsiniz. Bundan daha fazlası, şu anda sitenize gerçek zamanlı olarak göz atan ziyaretçi sayısını ve bazı harika ekstra istatistikleri görebilirsiniz.

userTrack, halen güncellenmekte olan yeni oluşturulan sitelerdeki ziyaretçileri izlemek için kullanıldığında en kullanışlıdır. UserTrack’ın sağladığı verileri analiz ederek, daha yüksek dönüşüm oranları ve daha düşük hemen çıkma oranları sağlayacak anlamlı tasarım değiştirme kararları alabilirsiniz.

Bir başka harika özellik de etiketleme sistemidir. Gümrük işlemleri için kolayca tetikleyiciler oluşturun. “Bu kullanıcı satın al düğmesini tıklarsa, oturumunun yanına [dönüştürülmüş] etiketi ekleyin.” Bu, ziyaretçilerinizin hangisinin sitenizde belirli bir işlem yaptığını bir bakışta gördüğünüz anlamına gelir. Ayrıca, kullanıcı kayıtlarını etiketlere göre filtreleyebilirsiniz, böylece isterseniz yalnızca satın al düğmesinin üzerinde gezinen ancak tıklamayan kullanıcıların kayıtlarını izleyebilirsiniz.

UserTrack’ın WordPress eklentisi sürümü, bağımsız sürümdeki tüm özellikleri ve sitenizdeki hangi sayfaların otomatik olarak izlemeyi etkinleştireceğini seçme yeteneğini içerir. Kendi kendine barındırıldığı için userTrack’i kullanmak için herhangi bir aylık ücret ödemeniz gerekmez. İstediğiniz kadar veya sunucunuzun kullanabileceği kadar kullanmaktan çekinmeyin. Eklenti, gönderirken akıllı bir veri yığınlama sistemi kullanır, bu nedenle web sitenizin performansını değiştirmemelidir.

userTrack ayrıca birden fazla alanı destekler. Tek bir sunucu / WordPress sitesine userTrack yükleyebilir ve kaydetmek istediğiniz sayfalara tracker.js komut dosyası ekleyerek istediğiniz sayıda alanı izleyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, örneğin, web sitelerinizin her birinde aynı anda kaç ziyaretçinin çevrimiçi olduğunu görebileceğiniz bir paneliniz olabilir..

3. Crazyegg

crazyegg-ısı haritası-analitik-wordpress-plugin-hizmet

Hiten Shah ve Neil Patel tarafından geliştirilen Crazyegg, web sayfanızdaki fare tıklamalarını izlemek için harika bir araçtır.

Özellikleri:

 1. Tıklama verisi ısı haritası
 2. Kaydırma haritası izleme
 3. Belirli öğelere yapılan tıklamaların sayısı için yer paylaşımı
 4. Tıklamaları yönlendirme kaynaklarına (organik, doğrudan trafik vb.) Göre ayırt edebilme
 5. Bir hesapta birden fazla alanı izleme

Crazyegg, diğer göz izleme testlerine kıyasla% 88’e kadar izleme doğruluğuna sahip olduğunu iddia ediyor. Ayrıca ücretsiz WordPress eklentisi blogunuza kolay entegrasyon için. Tüm planlar 30 gün boyunca ücretsizdir ve fiyatlandırma ayda 9 ABD dolarından başlar.

4. Tıklama

clicky ısı haritası-analitik-wordpress-plugin-hizmet

Bilgi ve İndirme

Clicky, 695.000’den fazla aktif aboneye sahip ısı haritası analiz hizmeti sağlayıcıları arasında en önemli oyunculardan biridir. Clicky, bireysel kullanıcı oturumlarının yanı sıra sayfa başına temel olarak ısı haritası verilerini toplar.

Diğer özellikler:

 • Belirli kullanıcı etkinlikleri için değişiklerle hedef izleme
 • Üçüncü taraf bir hizmet kullanarak video izlemeyi etkinleştirmek için API
 • Gelişmiş hemen çıkma oranı hesaplaması (WordPress sitenizin hemen çıkma oranını nasıl düşüreceğinizle ilgili bu gönderiye göz atın)

Planlar, Pro Plus planı için aylık 14,99 $ ‘dan başlar ve tüm özelliklere tam erişimle 21 günlük ücretsiz deneme hesabıyla başlar. Tabii ki bir ücretsiz Clicky WordPress eklentisi hizmeti web sitenize hızla entegre etmek için.

5. Oturum Kamerası

sessioncam-ısı haritası-analitik-wordpress-plugin-hizmet

SessionCam, bir kullanıcının fare imlecini nereye taşıdıklarını (doldurdukları formları (göndermemiş olsalar bile) ve oluşturdukları hataları da dahil) sitenizdeki eylemlerini izlemenize yardımcı olur.

Adında ilginç bir özelliği var Oturum Kaydı, izleme raporlarından bir kullanıcı seçebilir ve sitenizdeki yolculuklarının oynatılmasını izleyebilirsiniz. Ayrıca bir WordPress eklentisi var.

En iyi bölüm – SessionCam, her ay 500 sayfaya kadar tüm özelliklerinden ve kayıtlarından oluşan ücretsiz bir plan sunuyor. Kayıt için kredi kartı da gerekmez. Yeni web siteleri için mükemmel bir seçenektir.

6. Clicktale

ClickTale-ısı haritası-analitik-wordpress-plugin-hizmet

Tıklayıntbira oturum düzeyinde oynatma, veri açısından zengin ısı haritaları, dönüşüm hunileri ve form analizi gibi özelliklere sahip daha büyük markalar tarafından kullanılan kurumsal düzeyde bir fare izleme yazılımıdır. Clicktale aşağıdakileri içeren bir dizi ürün sunar:

 1. Fare Takip Paketi
 2. Heatmap Süiti
 3. Dönüşüm Paketi
 4. ClickTale Touch

Ayda 400 sayfaya kadar görüntüleyebilen ücretsiz bir planı vardır. Aşağı yönde, daha yüksek planlar için bir fiyat teklifi istemeniz gerekir. Parlak tarafta, Clicktale’u yeni ürününüz veya blogunuz için kullanıcı etkileşimini izlemek için mükemmel bir araç olarak kullanabilirsiniz. Ancak, 400 sayfa görüntüleme sınırına ulaştıktan sonra yeni sürüme geçmeniz gerekir.

7. Heatmap.me

heatmap.me-ısı haritası-analitik-wordpress-plugin-hizmet

Bu, aşağıdaki gibi standart özelliklerle nispeten yeni bir hizmettir:

 1. Gerçek zamanlı analitik
 2. Eşzamansız yükleme – bu, sitenizin yükleme süresini etkilemez.

Ancak, belirli hizmetlerin aksine, bir kullanıcıyı ayrı ayrı izleyemezsiniz. Oluşturulan tüm ısı haritaları anonimdir, böylece ziyaretçilerinizin gizliliğini korur. Planlar 1 milyon sayfa görüntüleme, bir web sitesi ve 5 sayfaya kadar izleme içeren bir aylık ücretsiz abonelikle aylık 100 ABD dolarından başlar..

8. Ptengine

ptengine-ısı haritası-analitik-wordpress-plugin-hizmet

Ptengine, 8 ayrı izleme bileşenine sahip, özelliklerle dolu bir web analizi ve ısı haritası yazılımıdır. Isı haritası bileşeni 6 özelliği destekler:

 • Çoklu Cihaz İzleme
 • Isı Haritası’nı tıklayın
 • Dikkat Isı Haritası
 • Sayfa Analizi
 • Scroll Reach Haritası
 • Heatmaps Karşılaştırması ve Segmentleri

Isı haritalarının yanı sıra Ptengine şunları sunar:

 • Olay izleme
 • Grup Analizi
 • Kampanya izleme
 • Dönüşüm izleme
 • Gerçek zamanlı analitik
 • Çoklu cihaz ve çoklu alan izleme
 • Güçlü filtreleme

1 alan adında ayda 20.000 sayfa görüntülemeyi izleyen ücretsiz bir plan vardır, Planlar 20 alan adında 50.000 sayfa görüntülemeyi izleyerek 39 ABD doları / ay’dan başlar. Ayrıca kolay entegrasyon için şık bir WordPress eklentisine sahiptir.

9. SumoMe’den Isı Haritaları

Sumo-me-HeatMap-ısı haritası-analitik-wordpress-eklentisi hizmet

Noah Kagan tarafından kurulan SumoMe, müthiş ücretsiz pazarlama araçları (evet, bu çoğul) – bu aslında çalış. Isı Haritası aracı tüm web sitelerinde çalışır ve ücretsiz ile WordPress ile sorunsuz bir şekilde entegre olur çok yönlü eklenti. Eklenti, içerik pazarlamanızı bir üst seviyeye taşıyabilen SumoMe ürünlerinin tamamını içerir.

10. ExtraWatch

extrawatch-ısı haritası-analitik-wordpress-plugin-hizmet

Eklentinin ücretsiz sürümü ısı haritası, tıklama izleme, indirme monitörü ve canlı ziyaret istatistiklerini destekler. Ancak, geliştirici eklentinin ücretsiz sürümü için destek sağlamaz. Ücretli sürüm birkaç ilginç özelliğe sahiptir, ancak ciddi sınırlayıcı faktörü, toplanan verileri depolamak için sitenizin veritabanına dayanmasıdır.

Depolama mekanizmasının ne kadar iyi optimize edildiğine bakılmaksızın, veritabanınız sonunda şişer. Bu eklentiyi, yalnızca deneme amaçlı olarak kullanmanızı öneririm.

11. Isı Haritaları ve Analizler

seecolution-ısı haritası-analitik-wordpress-plugin-hizmet

Bu eklenti, SeeVolution izleme kodunu sitenizin tüm sayfalarına entegre eder. Gerçek izleme hizmetin kendisi tarafından yapılır.

Özellikleri:

 • Tıklama ısı haritaları
 • Fare hareketi ısı haritaları
 • Kaydırma ısı haritaları
 • Gerçek zamanlı analitik

Planlar yıllık abonelikte 29 $ / ay’dan başlar, 300 aylık ziyareti destekler, 4 tip ısı haritası oluşturur ve 30 gün boyunca ziyaretçi kayıtlarını tutar.

12. Denetleme

inspectlet-ısı haritası-analitik-wordpress-plugin-hizmet

Inspectlet eklentisi, Inspectlet Analytics’i WordPress sitenize entegre eder. Hizmet, sitenizdeki fare hareketini, kaydırma, tıklamalar ve yazılan bilgileri izler. Inspectlet Analytics’in üç ana teklifi şunları içerir: – Oturum Kaydı, Isı Haritaları ve Form Analitiği.

New York Times, WordPress, Cisco, eBay ve SalesForece dahil olmak üzere 25.000’in üzerinde yüksek profilli şirket tarafından güvenilmektedir. Tek bir web sitesi için 100 oturum kaydeden ücretsiz bir planları var. Ücretli planlar, tek bir web sitesi için 5000 oturum kaydıyla 39 $ / ay’dan başlar.

13. Şanslı Portakal

luckyorange-ısı haritası-analitik-wordpress-plugin-hizmet

Bilgi ve İndirmeDemoyu Görüntüleyin

Bir başka ısı haritası analiz hizmeti – Lucky Orange, canlı ziyaretçi izleme ve kayıt, ısı haritaları, anket izleme, form analizi ve satış / destek sohbeti sağlar. Lucky Orange, yönetici kontrol panelinden sohbet etmek için belirli bir ziyaretçiyi seçebileceğiniz benzersiz bir özellik sunar.

Onun WordPress Eklenti hizmeti WordPress sitenize hızla entegre eder. Planlar ayda 10 ABD dolarından başlar ve toplamda 50.000 aylık sayfa görüntüleme sayısına sahip üç web sitesini destekler. Kaydedilen ısı haritası verileri 30 gün boyunca saklanır. Kayıt sırasında kredi kartı gerekmeden 7 günlük deneme süresi de alırsınız.

Daha Fazla Heatmap Eklentisi

Aşağıda listelenen eklentiler WordPress’in en son sürümüne güncellenmemiştir, bu nedenle onlardan uzak durmak en iyisidir. Yine de bir gün güncellenecekleri umuduyla onları listeliyorum.

14. ClickHeat: Clickheat, Labs Media tarafından geliştirilen ve sitenizdeki fare tıklamalarından bir ısı haritası oluşturmanıza olanak tanıyan açık kaynaklı bir alternatiftir. Bir geliştiriciyseniz WordPress sitenizdeki hizmeti birkaç satır kodla hızlı bir şekilde entegre edebilirsiniz.

15. Heatmap İzleyici: Bu, ziyaretçilerinizin fare tıklamalarını izleyen çok temel bir eklentidir.

16. Etkin Nokta Analizi: Bu eklenti ısı haritalarını, kullanıcı etkinliğini ve özel etkinlik izlemeyi destekler.


Heatmap analitiği, her içerik pazarlamacısı ve istekli girişimciler için “bilmesi gereken” şeylerden biridir. Basitçe söylemek gerekirse müşterinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olur. Tıpkı anahtar kelime araştırması gibi – kendinizi müşterinizin yerine koyduğunuz yere, ısı haritası analizleri, müşterinizin nereye tıkladığına ilişkin gerçek kanıtları sunar.

Bu yeni bilgilerle açılış sayfalarınızı optimize edebilir, dönüşümlerinizi artırabilir ve sonuçta ziyaretçileriniz için daha iyi bir deneyim oluşturabilirsiniz. Burada listelemediğimiz havalı bir ısı haritası analiz hizmeti biliyor musunuz? Bilmemize izin ver!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map