14 En İyi Gutenberg Eklentileri, Eklentileri ve Uzantıları

10 En İyi Gutenberg Eklentileri, Eklentileri ve Uzantıları

Gutenberg olduğu gibi güçlü bir içerik editörüdür, ancak eklentiler devrim niteliğindeki blok editörünün yapabileceklerini genişletir. Doğru Gutenberg eklentileri, uzantıları ve eklentileri ile düzenleyiciyi çalıştırabilir ve iş gündeminizi yönlendiren olağanüstü içerik düzenleri oluşturabilirsiniz.


İlk olarak Gutenberg’i kullanacağım eklentileri, eklentiler, ve uzantılar bugünün gönderisinde birbirinin yerine kullanılabilir. Neden? WordPress eklentisi veya uzantısı, başka bir eklentiyi veya WordPress çekirdeğini genişleten bir eklentidir. Gutenberg eklentisi, uzantısı veya eklentisi, Gutenberg düzenleyicisini genişleten herhangi bir WordPress eklentisidir..

İkincisi, umarım bu Gutenberg eklentileri koleksiyonunu seversiniz. Bunlara Gutenberg eklentileri, uzantıları, eklentileri veya başka bir ad verin; bu araçlar Gutenberg editörünü hayal gücünüzün ötesine taşıyor! Başka bir deyişle, daha iyi web içeriğine yolculuğunuz, bugün kapsadığımız Gutenberg eklentileriyle daha da küçüldü.

Çoğu Gutenberg eklentisinin benzer bloklar sunduğunu unutmayın. Gerçek fark, her eklentinin blok başına temelinde sunduğu seçeneklerde. Bu nedenle en iyi Gutenberg eklentisi, kalbinizin içeriğine içerik oluşturmak ve özelleştirmek için ihtiyacınız olan tüm seçenekleri sunan bir eklentidir.

Aşağıdaki bölümde, Gutenberg editörü ile etkileşiminizi tamamen değiştirecek en iyi 14 WordPress eklentisinden 14’ü işaret ediyoruz. İster yeni başlıyor olun, isterse deneyimli bir geliştirici olun, aşağıdaki Gutenberg eklentileri istediğiniz içeriği oluşturmak için size birçok seçenek sunar.

Daha fazla uzatmadan, Gutenberg editörünüzü birkaç eklenti ile geliştirelim, böylece patron gibi içerik oluşturabilirsiniz. Hemen hemen her yazıda size sunulan bir fincan kahveyi unutun; Seni burada uzun süre tutmayacağım. Aşağıdaki listeden bir Gutenberg uzantısını alın, onunla çalıştırın ve eğlenin!

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. Getwid

getwid gutenberg wordpress eklentisi engeller

İlk pozisyon, altı yıldan fazla deneyime sahip güvenilir bir WordPress geliştiricisi olan Motopress’in şık Gutenberg blok eklentisi Getwid’e gidiyor. Eklenti, içeriğiniz üzerinde size çok fazla kontrol sunan 30’dan fazla içerik bloğunun harika bir koleksiyonudur. Yapmanız ve kullanmanız kolay olmalı ve kısa sürede çalışmalısınız.

Getwid, Gutenberg editörünü önemli ölçüde genişletir. Medya ve metin kaydırıcıları, görüntü kaydırıcıları, bölümler, afişler, görüntü yığını galerileri, fiyat kutuları, özel posta türleri, Instagram ve MailChimp gibi güzel bir içerik blokları setiyle birlikte gelir. Temel eklentiyi WordPress.org adresinden indirebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Getwid incelememize ve kılavuzumuza göz atın!

2. ZeGuten

Gutenberg için ZeGuten Blokları

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

ZeGuten ile Gutenberg’i kullanabileceğiniz için bir sayfa oluşturucu ile uğraşmanıza gerek yok. Bu blok eklentisi şu anda, yazı ve sayfa mizanpajlarınızı Gutenberg ile özelleştirmek için kullanabileceğiniz 11 zengin özellikli blok içermektedir. Etkileşimli haritalar, yayın bulanıklıkları, dikkat çekici banner’lar, karuseller, bilgilendirici ilerleme çubukları ve daireler, görüntü karşılaştırma (veya öncesi ve sonrası), simgeler, özel bölümler, yazılar ve hatta geri sayım zamanlayıcıları (fiyatlandırma sekmeleri ve referansları yakında geliyor) ekleyin! ).

Ama hepsi bu değil. Bloklar ayrıca gradyan yer paylaşımları, şekil bölücüler, paralaks efekti, animasyonlar, duyarlı düzenler, özel dolgular / kenar boşlukları (ve sütun boşlukları) ve daha fazlası için özelleştirilebilir ayarlar içerir. ZeGuten ayrıca SEO için optimize edilmiştir, herhangi bir güncel WordPress kurulumu ile çalışır ve kullanımı çok kolaydır. Sadece yükle ZeGuten özel tasarımınızı oluşturmaya başlamak için!

3. Guteblock

Guteblock - Ultimate Gutenberg Blokları Eklentisi

Gutenberg harika – ama blogcuların ve işletmelerin istediği birçok temel bloktan yoksundur. Guteblock devreye giriyor. Bu ücretsiz eklenti, sitelerine profesyonel ve özelleştirilebilir bloklar eklemek isteyen web sitesi sahipleri için boşluğu dolduruyor.

Guteblock, web tasarımını kolaylaştırmaya yardımcı olmak için tümü yerleşik stillere sahip 12 yaratıcı blok içerir. Örneğin, Yazar Profili, Gömme ve Izgara Sonrası blokları kendi özel blog sayfalarınızı tasarlamak için mükemmeldir. Veya işletmeniz için çarpıcı bir açılış sayfası oluşturmak için Ekip Üyeleri, Görüşler ve CTA (harekete geçirici mesaj) bloklarını kullanabilirsiniz. Kullanılabilir diğer bloklar arasında Kapsayıcı, Ayırıcı, Ayırıcı / Bölücü, Sayı Kutusu, Bildirim, Paylaşım Simgeleri bulunur..

Ancak hepsi bu değil – Guteblock geliştiricisinin yakında 15’ten fazla YENİ bloğu var! Böylece akordeonlar, düğmeler, Google haritaları, simge listeleri, fiyatlandırma tabloları ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Ayrıca bir Guteblog Guteblock ile sorunsuz çalışmak için tasarlanmış tema (aynı geliştiriciler tarafından) – böylece her özellik ve stil harika görünüyor.

4. Atomik Bloklar

gutenberg eklentileri - atomik bloklar

Şüphesiz, Gutenberg editörü içerik oluşturma şeklimizi tamamen değiştirdi. Geçmişten farklı olarak, dakikalar içinde inanılmaz web siteleri oluşturabilirsiniz. Atomik Bloklar gibi Gutenberg eklentileri sayesinde, olağanüstü web siteleri oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Atomik Bloklar eklentisi, istediğiniz siteyi oluşturmanıza izin veren çeşitli etkileyici sayfa yapı taşları sunar. Eklenti, bültenler, bölüm ve düzen bloğu, kapsayıcılar, paylaşım simgeleri, harekete geçirici mesaj (CTA), satır içi bildirimler ve gelişmiş sütunlar gibi Gutenberg bloklarını sunar..

5. CoBlocks

coblocks gutenberg blokları eklentisi

Gutenberg kartopu yapıyor ve büyümenin büyük kısmı blok düzenleyiciyi genişleten eklentilerle görülüyor. CoBlocks gibi bir uzantı etkileyici özelliklere sahiptir. Yapmaya çalışmadan Gutenberg editöründen en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

GoDaddy tarafından sunulan Coblocks, uyarılar, akordeonlar, yazar profilleri, tweet’e tıklamak, kahraman bölümleri, logolar ve rozetler, haritalar, medya kartları, hizmetler ve bölücüler gibi bloklar sunar. Eklenti inanılmaz derecede güçlü ancak hafif, yani güzel ve süper hızlı bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

6. Gutenberg için Ultimate Eklentiler

Gutenberg için nihai eklentiler

Bir web sitesi oluştururken, ellerinizi alabileceğiniz tüm özelleştirme gücüne ihtiyacınız vardır. Ve eğer böyle bir yetenek sunan bir Gutenberg uzantısı için pazardaysanız, Ultimate Eklentileri’ni seveceksiniz. Eklentinin arkasındaki Beyin Fırtınası Gücü ekibi kendini aştı ve açıktır.

Ultimate Addons size çok sayıda yaratıcı Gutenberg bloğu sunar, böylece kod yazmadan kusursuz siteler oluşturabilirsiniz. Diğerlerinin yanı sıra istisnai başlıklar, gelişmiş sütunlar, blok alıntılar, CTA, İletişim Formu 7 şekillendirici, içerik zaman çizelgesi ve Google Haritalar gibi bloklardan bahsediyoruz.

BTW, eğer ilgileniyorsanız, Beyin Fırtınası Gücü size Gutenberg, Gutenberg için Ultimate Eklentileri ve Astra teması kullanılarak oluşturulmuş 20’den fazla önceden oluşturulmuş ücretsiz başlangıç ​​sitesi sunuyor. Ultimate Eklentilerin üstünde, Astra Starter Sites eklentisi ücretsiz web sitelerini edinmek için.

7. Kadence Blokları

kadence blokları gutenberg eklentisi

Geçmişte, güzel düzenler oluşturmak için ya tanrı düzeyinde kodlama becerilerine ya da sağlam bir sayfa oluşturucu eklentisine ihtiyacınız vardı. Gutenberg’in girişi ile işler önemli ölçüde değişti. Editör güçlü, evet, ancak Kadence Blocks eklentisi ile birleştirin ve bir süpernova edinin.

Özel Kadence blokları, diğerlerinin yanı sıra satır düzenleri, gelişmiş galeriler, başlıklar, düğmeler, simgeler, aralayıcılar, referanslar, akordeonlar, bilgi kutuları, sekmeler ve simgeleri içerir. Her blok, görsel olarak olağanüstü içerik oluşturmanıza olanak tanıyan kapsamlı bir seçenek listesiyle birlikte gelir.

8. Su samuru Blokları

su samuru blokları gutenberg eklentileri

Otter Blokları, web’deki en saygın WordPress geliştiricilerinden biri olan Themeisle tarafından getirilir. Eklenti, yaratıcı Gutenberg bloklarının ve içe aktarılmaya hazır şablonların güzel bir koleksiyonudur. En iyi sonuçları elde etmek için, her bloğu veya şablonu kapsamlı bir şekilde özelleştirebilirsiniz.

Otter Blokları Gutenberg eklentisi, bölümler, hizmetler, fiyat listeleri, yazı ızgaraları, Google Haritalar, referanslar, Font Awesome simgeleri ve paylaşım düğmeleri gibi çeşitli bloklar sunar. Ter bırakmadan mükemmel içerik oluşturmak için harika bir araçtır.

9. İstiflenebilir

istiflenebilir gutenberg eklentisi

Her şeyi gördüğünüzü düşündüğünüzde, Gutenberg eklentileri gelmeye devam ediyor. Sahnede Gambit Technologies’in şık Gutenberg eklentisi olan Stackable’ımız var. Eklenti, rüya web sitenizi bir tıklamayla oluşturmanıza yardımcı olan zengin özelliklere sahip bloklar sunar.

Stackable ile birlikte gelen etkileyici bloklar arasında kaplar, ayırıcılar, yazı ızgaraları, özellik ızgaraları, akordeonlar, görüntü kutuları, özellik blokları, simge listesi, CTA, başlıklar, kartlar, video pop-up’ları, sayaçlar, referanslar, fiyat tabloları, ekip üyeleri vb..

10. Gelişmiş Gutenberg

gelişmiş gutenberg eklentisi

Çoğu Gutenberg eklentisi neredeyse aynı özellikleri sunarken, Gelişmiş Gutenberg eklentisi bir adım daha ileri gider. 20’den fazla içerik bloğunun üstünde, eklenti Gutenberg editörü üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Artık içerik bloklarını kullanıcı bazında etkinleştirebilirsiniz. Bu, yalnızca belirli kullanıcıların belirli içerik bloklarını düzenleyebileceği anlamına gelir.

Advanced Gutenberg, çeşitli sevimli ve kullanımı kolay bloklarla birlikte gelir. Bir sütun yöneticisi, yazı kaydırıcıları, WooCommerce ürün kaydırıcıları, gelişmiş düğme bloğu, iletişim formları, gelişmiş liste bloğu, akordeonlar, referanslar, sekmeler, üstün görüntü ve video blokları vb..

11. Ultimate Blokları

gutenberg eklentileri nihai bloklar

Hâlâ işteyiz. Dokuz numarada, Ultimate Blocks Gutenberg eklentisine sahibiz. Gutenberg editörünüzü güçlendirmesi garanti edilen şık küçük bir motor. Bir dizi etkileyici özellik sayesinde blogcular ve pazarlamacılar için en iyi Gutenberg uzantısıdır.

18+ içerik bloğuyla Ultimate Blocks, bu galaksinin dışında olağanüstü web siteleri oluşturmak için size bol miktarda mühimmat sunuyor. Dikkate değer bloklar arasında içerik filtresi, inceleme, sekmeler, içindekiler tablosu, CTA, içerik geçişi, stil kutuları ve listeleri, genişletilebilir içerik ve çok daha fazlası bulunur.

12. Qodeblock

qodeblock gutenberg eklentisi

Son olarak, Qodeblock tarafından Gutenberg Blok Koleksiyonu var. 20’den fazla içerik bloğuyla birlikte gelen harika bir Gutenberg eklentisi. Eklenti, istediğiniz herhangi bir siteyi hızlı bir şekilde oluşturmak ve başlatmak için size daha fazla kontrol sağlayan harika bir blok listesi sunar.

Kullanılabilir saatler arasında gelişmiş sütunlar, akordeonlar, yazar profilleri, düğmeler, CTA’lar, konteyner bloğu, e-posta bültenleri, satır içi bildirimler, fiyatlandırma tabloları, yazı / sayfa ızgaraları, sosyal medya simgeleri ve liste devam ediyor. Gutenberg bloklarının bu koleksiyonu, web sitenizi hayal ettiğiniz şekilde oluşturmak için size çok fazla esneklik sunar.

13. EditörlerKit

Gutenberg Sayfa Oluşturma Araç Takımı - EditorsKit

EditorsKit, metin formatları için ek blok seçenekleri (nofollow / sponsorlu bağlantılar, vurgulanan metin, metin dönüşümü, girintiler vb.), İşaretleme desteği, görünürlük seçenekleri (cihaza göre blokları göster / gizle, ACF veya koşullu mantık dahil) içerir , tahmini okuma süresi, kontrol edilen listeler, duyarlı metin hizalama ve daha fazlası. Ancak belki de en kullanışlı özelliklerden biri blok içe ve dışa aktarma seçeneğidir. Bununla birlikte bloklarınızı doğrudan düzenleyiciden kolayca dışa aktarabilir ve yeniden kullanabilirsiniz.

Kod konusunda rahat olanlar için EditorsKit ayrıca bir kod düzenleyici modu olarak daha fazla CSS sınıfı ekledi (sözdizimi vurgulayıcı ile tamamlandı).

14. Şebeke Yapıcı WP

Gridbuilder WP

Sayfalarınızda kullanmak için daha iyi ızgaralar ve filtreler mi arıyorsunuz? Gridbuilder’ı ver WP bir deneme. Bu premium eklenti, yönlü arama ayarları ile birlikte kendi özel ızgaralarınızı (duvarcılık, yaslanmış, metro veya atlıkarınca arasından seçim yapın) oluşturmak için kolay seçenekler içerir. Eklenti elbette Gutenberg’in yanı sıra özel alanlar, Polylang veya WPML çevirileri, WooCommerce ürünleri ve daha fazlası için ACF ile uyumludur.


Gutenberg, parlak bir geleceğe sahip güçlü bir içerik editörüdür. Tıklamalarla harika web siteleri oluşturmanıza olanak tanır. Gutenberg eklentileri / eklentileri / uzantıları, varsayılan Gutenberg düzenleyicisine dayanarak, Gutenberg’i istediğiniz şekilde bükmek için daha da fazla güç sunar.

İhtiyaçlarınız için en iyi Gutenberg eklentisini seçmek için birkaç seçeneği denemeye istekli olmalısınız. Çoğu Gutenberg eklentisi aynı içerik bloklarını sunar. Ancak, her Gutenberg eklentisi her bloğu özelleştirmek için farklı seçeneklerle gelir, yani benim için işe yarayan şey sizin için çalışmayabilir.

WordPress web sitenizi güçlendirmek için harika bir Gutenberg eklentisi bulacağınızı umuyoruz. Şimdiye kadar en sevdiğim, MotoPress’in Getwid Gutenberg eklentisi. Ama en sevdiğiniz Gutenberg eklentisi hangisi? Lütfen en iyi seçiminizi yorumlarda paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map