Yerçekimi Formlarıyla WordPress için Anket Oluşturma

Yerçekimi Formları hakkında daha fazlası ile döndüm! Eklentinin bir kullanıcısı iseniz, temel form işlevselliğinin yanı sıra Gravity Forms yazarı Rocket Genius’un eklentiyi genişletmek için bir dizi eklenti yayınladığını bileceksiniz..


Geçmişte eklentiler beklediğiniz türdeydi; Mailchimp, AWeber, Freshbooks ile entegrasyon – bir form doldurulduktan sonra üçüncü taraf hizmetine veri gönderebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Bunların hepsini kullandım ve bunlar sağlam. Diğer eklentiler WordPress entegrasyonu etrafındadır ve bir formun WordPress kullanıcı hesabı oluşturmasına veya görsel bir captcha aracı sağlamasına izin verir..

Daha yakın zamanda, “Anketler”, “Anket” ve “Sınav” hepsi hızlı bir şekilde art arda serbest bırakıldığında, bir şeyin değiştiğine dair bir his vardı; Gravity Forms’daki temel işlevsellik olgunlaştı ve şimdi diğer fonksiyonel fırsatlara bakma zamanı.

Sadece bu ay köşede bir ‘çerçeve ekle’ ve web hizmetleri şirketi Zapier ile entegre olan daha yeni bir ekleme hakkında yeni bilgiler var. Gerçekten heyecan verici zamanlar bir yerçekimi iseniz nerd oluşturur; ve ben!

Yerçekimi Formlarıyla Tanışma – Anketler

Öyleyse, Anketlere ekleyelim ve neler yapabileceğini görelim. Yüklemeniz gereken ayrı bir eklentideki diğer Gravity Forms eklentilerinin çoğu gibi. Bir kez yaptıktan sonra entegrasyon çok sorunsuz.

En basit şekliyle, ayarlamak istediğiniz tek şey bir soru sormak ve sonuçları toplamak için hızlı bir ankettir. Eklenti olmadan eklenti yaklaşık 60 saniyede sunar ve tam anlamıyla teslim eder – bu yeni bir form oluşturmanın, orada anket sorusunu açıp test etmenin ne kadar sürdüğü ile ilgilidir..

Nasıl yapılacağını görelim

Yerçekimi Formları: Yeni Bir Form OluşturYeni bir form oluşturarak başlayın; size ilk anketinizin temelini oluşturacak boş bir form sunulur.

Bu örnekte, basit bir soru soracak ve kullanıcılara nasıl yanıt verebilecekleri konusunda birkaç seçenek sunalım (evet, basit, ancak çoğu durumda bu gerekli olan tek şey).

Eklenti kurulduğunda, “Gelişmiş Alanlar” başlığı altında yeni bir alan türü kullanılabilir – aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın.

Yerçekimi Formları: Anket Alanı

Tıklama Anketler yeni formunuza özel bir alan ekleyecektir. Bu sadece bir soru anketi olduğundan, aslında ihtiyacımız olan tek alan budur! (Hızlı olduğunu söyledim !!).

Varsayılan olarak alan, varsayılan olarak radyo düğmeleriyle eklenir, çünkü istediğimiz budur, soruyu ve kullanıcının yanıt olarak seçebileceği seçenekleri ekleyebiliriz.

Yerçekimi Formları: Anket Alanı Kurulumu

Tıklayın Düzenle bu yeni alanda size soru ve yanıtları ayarlama olanağı sunulur..

Yerçekimi Formları: Anket Sorularını Belirleme

Burada işiniz bittiğinde formu kaydedin. Şimdi formu WordPress sitemizdeki bir sayfaya veya gönderiye eklememiz gerekiyor. Bu her zamanki gibi yapılır, WordPress yazı editörü ekranından Form Ekle ve yeni oluşturulan anket formunuzu seçin.

Yerçekimi Formları: Örnek Anket

Şimdi sitenizin ön ucunu ziyaret edin ve bir göz atın.

Çok havalı ha? Zaman tuttun mu? 60 saniyede veya daha kısa sürede bir anket sözü verebildiğime eminim.

Bir kullanıcıya anket sunduğunuzda beklediğiniz gibi, sonuçları kontrol edebilmelidir. Bağlantının otomatik olarak oraya yerleştirildiğini fark edeceksiniz.

Tıklayın Sonuçları Görüntüle ve oldukça güzel bir animasyonla elde ettiğiniz şey de tam olarak bu.

Yerçekimi Formları: Anket Sonuçları

(Açıkçası R2 geri döndü!).

WordPress Panosundaki Anket Girişleri

Hareket halindeyken bir anketiniz var ve kullanıcılarınızın ne düşündüğünü görmek istiyorsunuz, eklenti yardımcı olacak basit ama etkili araçlarla geliyor.

Yerçekimi Formları: Anket GirişleriNormalde, ziyaret ettiğiniz bir formun girişlerini görüntülemek için Form menüsünde, Girdileri ve oradasınız. Anket içeren bir form için tamamen aynı.

Oradan tıklayın görünüm herhangi bir girişte ve kullanıcı arabiriminde bir kullanıcıyla aynı ekranla karşılaşırsınız.

Girişler arayüzünün üstünde çalışan yeni bir menü öğesi var, tıklayın Anket Sonuçları anket verileri için temiz bir filtre grubu bulacaksınız.

Yerçekimi Formları: Anket FiltreleriBurada yanıtlarınızdan birini seçebilir, bir tarih aralığı için filtreleyebilir ve genellikle sonuçları inceleyebilir ve bir süre içinde nasıl değiştiklerini ölçebilirsiniz.

Basit şeyler ancak toplanan verileri hızlı bir şekilde analiz etmede hala etkili.

Her şey çok güzel, özellikle de şu anki yerçekimi formları kullanıcısıysanız, anketlerin eklediği öğrenme eğrisi dik değil.

Başka Ne Yapabilir?

Tamam, bu Anket 101 ama daha fazlası var. İşte size düşünmenizi sağlayacak birkaç fikir.

Anket alanını daha büyük bir formun içine yerleştirebilir ve bazı ilginç sonuçlar elde edebilirsiniz. Eminim ki bazıları “Bizi nasıl duydunuz” sorusunu soran bir anket formu gördünüz – bunu bir anket alanı olarak düşünün. Bu sorunun istatistiklerini zaman zaman gözden geçirebilmeniz için hayatınızı kolaylaştırır.

Anketleri basit örneğim kadar açık hale getirmek zorunda değilsiniz. Sorunun aslında bir anket alanı olduğu gerçeğini gizleyebilirsiniz, böylece veriler sadece sizin için kullanılabilir.

Her anket için kullanabileceğiniz eksiksiz bir kontrol grubu vardır. Bildirimler ve Onaylar gibi diğer form ayarlarının yanı sıra, Anketler için yeni bir seçenek göreceksiniz.

Buradan şunları yapabilirsiniz:

 • Gizlemeyi seçin Sonuçları Görüntüle kullanıcılar için seçenek
 • Yüzde ve sonuçlardaki sayıları aç / kapat
 • Farklı bir renk şeması seçin
 • Birden fazla oy kullanmasına izin vermeyen, çerez tabanlı bir sisteme sahip olma seçeneği

Anket ayarlarının ekran görüntüsü için aşağıya bakın.

Yerçekimi Formları: Anket Ayarları

Son Bir İpucu

Eminim dikkatinizi kaybetmek üzereyim, eklentiyi yüklemek ve kullanıcılarınızı her tür şeyde sorgulamaya başlamak için kapınız var. Bir ipucu daha var. Herhangi bir makul istatistikçi, siparişi veya cevapları rastgele ayarlamanız gerektiğini söyleyecektir, aksi takdirde üstte veya altta cevaplara doğru bir salıncak alırsınız..

Bunun için de bir seçenek var.

Soruları ayarlarken (yani anket alanını düzenlerken), seçeneklerin sırasını rastgele seçmek için bir seçenek göreceksiniz.

Yerçekimi Formları: Anket Rasgele Seçimi

Gertrude Cox gurur duyacaktı!

İşte orada, Gravity Forms eklentisi “Anketler” de hızlı bir kurs. Anketler ve kısa testler içeren gelecek yayınlara dikkat edin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map