WP Shopify ile WordPress’e Shopify Ekleme

Shopify tartışmasız zamanımızın en iyi e-ticaret platformlarından biridir. WordPress ise web üzerindeki en iyi içerik yönetim sistemidir. Shopify’ın müthiş e-ticaret işlevini WP Shopify eklentisi aracılığıyla WordPress’in güçlü CMS özellikleriyle bağlayın ve bu dünyanın dışında bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçları elde edin.


Veya Shopify ürünlerinizi WordPress’te satmak harika olmaz mıydı? Bu inceleme eğik çizgi kılavuzunda, WP Shopify eklentisinin nasıl kurulacağını tam olarak gösteriyoruz, böylece WordPress’in gücüne dokunabilir ve bir patron gibi Shopify yapabilirsiniz.

WP Shopify eklentisi, yerel WordPress işlevini kullanarak Shopify mağazanızı genişletmenize yardımcı olur. Örneğin, eklenti, mağazanızı geliştirmek için çok çeşitli WordPress temalarından ve eklentilerinden yararlanmanıza izin verir. Daha net bir resim için WordPress’i e-ticaretin ön ucu olarak düşünebilir ve arka ucu Shopify olarak düşünebilirsiniz..

Bu önsöz ile, WP Shopify’ın neden WordPress’i Shopify ile entegre etmenin en iyi yolu olduğunu keşfedelim. Harika görünüyor, değil mi? Harika, dans edelim.

WP Shopify nedir?

WP Shopify WordPress Eklentisi

WP Shopify, WooCommerce gibi bir e-ticaret sistemi kurmadan ve yapılandırmadan WordPress sitenizde Shopify ürünlerini satmanıza izin veren şık bir eklentidir.

Eklenti, Shopify mağaza verilerinizi WordPress CMS’nin tüm gücünü kullanma fırsatı sunan özel yazı türleri olarak senkronize eder. Ayrıca, WP Shopify, Shopify Satın Al Düğmesini WordPress sitenizin herhangi bir yerine eklemenize yardımcı olur ve sorunsuz bir satın alma deneyimi sunar.

WP Shopify ödemeleri yapmaz. Alıcı ödeme düğmesine bastığında, işlemi tamamlamak için Shopify ödeme sayfanıza yönlendirilir. Başka bir deyişle, Shopify’ı yalnızca ödemeleri işlemek için kullanacaksınız.

Daha önce Shopify kullandıysanız, bunun güçlü bir e-ticaret platformu olduğunu biliyorsunuz, ancak WordPress’te bir web sitesi oluşturucu olarak hiçbir şey yok.

Önemli WP Shopify Özellikleri:

 • Shopify ürünlerinizi ve koleksiyonlarınızı WordPress yayınları olarak içe aktarabilme
 • Bu dünyadan çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza yardımcı olan sayısız şablon
 • WordPress mağazanızda tam özellikli bir alışveriş sepetini barındırmak için Shopify SDK’sını kullanın
 • Duyarlı Shopify Satın Al düğmesi sayesinde iFrames yok
 • SEO’ya hazır tasarım
 • Shopify mağaza verilerinizi özel WordPress veritabanı tablolarına kaydetme özelliği
 • Çevrimiçi mağazanızı istediğiniz şekilde özelleştirmenize yardımcı olan 100’den fazla işlem ve filtre
 • WordPress temaları ve eklentileri ile uyumluluk

Eğer ilgileniyorsanız 80’den fazla şablona erişim, Shopify mağazanızla otomatik ve seçici senkronizasyon, web alanları arası izleme, özel destek ve daha fazlası için WP Shopify Pro’ya yükseltebilirsiniz..

WP Shopify Pro Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

WP Shopify Kullanmanın Avantajları Nelerdir??

Özellikler bir yana, WP Shopify sadece Shopify üzerinde sattıysanız kaçırdığınız bazı avantajlardan yararlanmanızı sağlar. İşte iştahınızı hafifletmek için küçük bir liste.

 • WordPress kalıcı bağlantıları sayesinde ürünlerinizin URL yapısı üzerinde tam kontrole sahipsiniz.
 • Binlerce WordPress temasına ve görsel sayfa oluşturucuya erişin, bu da hayallerinizin deposunu terlemeden oluşturabileceğiniz anlamına gelir
 • WordPress temalarını özelleştirmek Shopify’ın Liquid şablon motorunu kullanmaktan daha kolaydır
 • Mağazanıza zengin işlevsellik eklemenizi sağlayan binlerce WordPress eklentisine sınırsız erişim
 • Shopify’ın aksine, WordPress ile senkronize ettiğiniz mağaza verileri üzerinde tam kontrole sahipsiniz.
 • WordPress’in arkasında sürerken Shopify’ın envanter ve sipariş karşılama özelliklerinden tam olarak yararlanabilirsiniz.
 • İndirimli nakliye ücretleri
 • WP Shopify’ın bir an önce öğreneceğiniz gibi kurulumu ve yapılandırması kolaydır
 • WP Shopify’ın ücretsiz sürümü, WordPress sitenizde Shopify ürünlerini satmaya başlamak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelir
 • Kapsamlı belgeler ve SSS
 • Büyük destek

WP Shopify Kurulumu

Bu bölümde, WP Shopify kurulumunu ve Shopify ile entegre etmeyi öğreniyoruz. Ücretsiz sürümle başlayabilir ve daha sonra ihtiyaçlarınıza göre pro sürümüne yükseltme yapabilirsiniz. Ek olarak, yazar sadece sepet işlevine ihtiyacınız olduğundan Shopify Lite’ı (ayda 9 dolara mal olur) kullanmanızı önerir..

Yoldan çekilelim, işe koyulalım.

WP Shopify Kurulumu

WP Shopify olarak resmi WordPress eklenti deposunda bulunduğunu görünce, doğrudan WordPress yönetici kontrol panelinizden yükleyebilirsiniz..

Nasıl? Şu yöne rotayı ayarla Eklentiler> Yeni Ekle.

Üzerinde Eklenti Ekle sayfasında, arama alanına “WP Shopify” yazın ve eklentiyi bulduktan sonra, Şimdi kur sonra etkinleştirme aşağıda gösterildiği gibi düğmesi.

Eklentiyi etkinleştirmek, WordPress yönetici menünüze bir WP Shopify alt menüsü ekler. Şu yöne rotayı ayarla WP Shopify> Ayarlar Shopify mağazanızla entegrasyonu başlatmak için.

wp shopify ayarları menüsü

Bu noktada, zaten bir Shopify mağazanız olduğunu varsayıyoruz (14 günlük ücretsiz deneme olsa bile). Bu kılavuz için ücretsiz deneme hesabı oluşturduk ve birkaç ürün ekledik. Shopify katalog sayfamız şöyle görünür.

Çok süslü değil, ama mükemmel çalışmalı.

Devam etmek, Ayarlar alt menü sizi Bağlan aşağıda gösterilen sekme.

wp shopify eklentisini shopify ile entegre et

Yukarıda gösterilen ekran görüntüsünde, Shopify yönetici alanınızdan edinebileceğiniz birkaç ayrıntıya ihtiyacınız var. Bu ayrıntılar:

 • API anahtarı
 • API şifresi
 • Paylaşılan sır
 • Vitrin erişim belirteci
 • Alan adı (bu, Shopify mağaza alan adınızdır;. wpex.myshopify.com bu rehber için kullandık)

WP Shopify Entegrasyon Ayrıntıları Oluşturma

Shopify mağaza yöneticisi kontrol panelinize giriş yapın ve tıklayın Uygulamalar Aşağıda gösterildiği gibi.

Bu sizi Uygulamalar ekran. Tıkla Özel uygulamaları yönetin Aşağıda vurguladığımız gibi bağlantı.

Ardından, Yeni bir özel uygulama oluşturun düğmesini aşağıda özetlediğimiz gibi.

Bir sonraki ekranda özel uygulama adınızı ve e-posta adresinizi girin. Sonra, altında Yönetici API’sı bölümünde her şeyi Oku ve yaz. İzinleri şu şekilde ayarlayın: Okuma Erişimi olmayan herhangi bir alan için Oku ve yaz seçenek.

Bundan sonra, Bu uygulamanın Storefront API’sını kullanarak mağaza verilerinize erişmesine izin verin aşağıda gösterildiği gibi sayfanın altına doğru onay kutusunu işaretleyin.

Son olarak, Kayıt etmek düğmesi ve sonraki Anlıyorum, Uygulamayı Oluştur buton. Bitirdikten sonra Shopify, API anahtarınız ve WP Shopify eklentisini entegre etmek için ihtiyacınız olan diğer tüm ayrıntıları içeren bir sayfa sunar. Aşağıdaki resme bakın.

Not: Sen-ebilmek bulmak senin Vitrin erişim belirteci aşağıda gösterildiği gibi aynı sayfanın altına doğru.

Şimdi, ayrıntıları kopyalayıp WP Shopify Connect sekmesi aşağıda detay olarak.

Sonra, Shopify mağazanızı bağlayın senkronizasyonu başlatmak için yukarıdaki resimde gösterilen düğme.

İşte bu, Shopify mağazanız artık WordPress sitenizle senkronize edildi. Başarılı senkronizasyon şunu gösterir: bağlı aşağıda gösterildiği gibi durum.

Şimdi, şuraya giderseniz: WP Shopify> Ürünler WordPress yönetici menünüzde, WP Shopify eklentisinin tüm ürünlerinizi Shopify’dan içe aktardığını göreceksiniz..

wp shopify'daki ürünler

Yukarıdaki resimde gösterilen ürünler doğrudan Shopify demo mağazamızdan alınmıştır. Bir seferde 250’ye kadar ürünü içe aktarabilirsiniz.

Ve işte yeni ithal ettiğimiz katalog Yirmi Onyedi temasını kullanarak WordPress demo sitemizde nasıl görünüyor.

Şimdi WP Shopify yönetici kontrol panelinde bulunan diğer özellikleri inceleyelim. İşte başlıyoruz!

Ayarlar Sekmesi

Ayarlar sekmesi, çevrimiçi mağazanızı kolayca yönetmek için size birçok seçenek sunar. Buradan kontrol edilecek ayarları bulacaksınız:

 • Ürün URL’leri
 • Sayfa başına ürün sayısı
 • Senkronize ediliyor
 • Galeta unu
 • sayfalara numara koyma
 • Resimler, renkler dahil ürün görüntüleme düzeni,
 • Koleksiyon görüntüleme düzeni
 • İlgili ürünler
 • Araba
 • Ödeme işlemi
 • Ve çok daha fazlası

Araçlar Sekmesi

 Araçlar sekmesi Shopify verilerini yeniden senkronize etmenize, WP Shopify Önbelleğini temizlemenize ve tüm senkronize edilmiş verileri WordPress’ten kaldırmanıza yardımcı olur.

Lisans Sekmesi

 Lisans WP Shopify’ın pro sürümüne yükseltmek istiyorsanız sekmesi kullanışlı olur. Bunu bilmiyorsanız, Shopify-WordPress hibrit mağazanızı süper şarj etmek için size daha da fazla özellik sunuyor.

Hata Ayıklama Sekmesi

Ve Hata ayıklama sekmesi hataları bulmanıza ve destek almanıza olanak tanır.

Çeşitli Sekme

wp shopify miscellaneous sekmesi

Yazarken, Çeşitli sekmesi, 1.2.2’nin altındaki bir sürümden yükseltme yaptıysanız veritabanı tablolarını yükseltmenize olanak tanır.

Sonuç

Shopify Satın Al Düğmesini kullanabilirsiniz, ancak WP Shopify muhtemelen Shopify ürünlerinizi WordPress’te satmak için en iyi eklentidir. Eklenti dikkatle tasarlanmış ve hemen satışa başlamak için ihtiyacınız olan tüm araçlarla birlikte gönderilir. Ayrıca, kurulumu çok kolay süper, 10 dakikadan daha kısa sürede yapılmalıdır.

WP Shopify hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map