WP Compress Review: WordPress için Kolay ve Hızlı Görüntü Optimizasyonu

Görüntüler herhangi bir blogun temel bir parçasıdır ve yüklediğimiz her görüntüye 5 ila 10 küçük resim ekleyen, bu görüntüleri yöneten ve sıkıştıran WordPress ile özellikle site performansını sürdürmek istiyorsak gerçekten önemli bir şey haline geldi.


Yükledikten sonra WordPress görüntülerini sıkıştırmak, WordPress’i hızlandırmaya çalışırken standart bir teknik haline geldi. Şimdiye kadar bunu yapmak için çok az seçeneğimiz vardı. Linux içindeki özel araçları kullanarak veya WordPress’e bir eklenti yükleyerek ve sunucumuzu kullanarak işi yaparsınız. Bu, sistem yöneticileri ve iyi miktarda CPU kaynağı olan insanlar için bir beyin fırtınası değildi, ama “tipik” WordPress kullanıcısı ne olacak? Yeni bir barındırma planı satın alan ve sınırsız CPU kaynağı olmayan biri mi? WP Compress devreye giriyor..

WP Compress ile tanışın

WP Compress güçlü WordPress için görüntü optimizasyonu eklentisi herhangi bir web sitesi sahibinin resim boyutlarını küçültmek ve sayfa yükleme sürelerini iyileştirmek için kullanabileceği. WP Compress, bulut kullanarak resimleri anında sıkıştırma görevini hafifletir, böylece görüntüleri kendi barındırma planınızdan kaynak kullanmadan sıkıştırabilirsiniz (web sitenizi hızlı tutar).

Ancak WP Compress sadece dosya boyutlarını azaltmakla kalmaz. Daha da fazla küçültme, akıllı sıkıştırma ayarları (kayıpsızdan ultra önayarlar), otomatik Otto arka plan sıkıştırmaları ve buluta sınırsız yedeklemeler için sıkıştırma yaparken resimlerinizi yeniden boyutlandırmak için yararlı seçenekler de vardır (böylece gerekirse bir görüntüyü her zaman “geri alabilirsiniz”) . Bu artı birinci sınıf destek, WP Compress’i herhangi bir web sitesi için mükemmel bir görüntü sıkıştırma seçeneği haline getirir. Sürüm 4 güncellemelerinden bu yana, WP Compress ayrıca CDN, uyarlanabilir görüntüler, tembel yükleme, ajans planları için beyaz etiketli raporlama ve daha fazlasını sunar.

Maliyeti Nedir??

WP Compress ilk 100 görüntünüz için ücretsizdir. Bu, bankayı kırmayacağı için blogcular için harika bir seçenek haline getiriyor. Ancak tonlarca görüntüye sahip siteler için WP Compress, herhangi bir sayıda görüntüyü sıkıştırmak için bir dizi aylık premium plan sunuyor.

WP Aylık Planları Sıkıştır

Aylık planlar ayda 500 resim için yalnızca 5 ABD Doları, ayda 10.000 resim için ayda 25 ABD dolarından başlar. Bunlar planlar, bloglardan fotoğraf paylaşım sitelerine veya büyük şirketlere kadar birçok site için birçok optimizasyon sunar.

Görüntüleri Sıkıştırmanın Daha İyi Yolu

WP Sıkıştırma Ömrü Planları

Görüntülerinizi sıkıştırmanın daha iyi (en iyi demeye cesaretim) yolu, WP Sıkıştır ömür boyu üyelik. Bir ömür boyu özel yakaladığınızda, görüntü sıkıştırma gücünün gerçek bir ömrü için düşük bir fiyat ödersiniz. Bu nedenle, her ay 1 bin resim sıkıştırma (veya daha fazla) elde etmek için aylık olarak aylık ödeme yapmak yerine yalnızca 149 ABD doları ödeyebilirsiniz., sonsuza dek. Ne aşk değil?

WP Compress Nasıl Çalışır?

WP Compress, bir hizmete bağlı bir eklentidir. Eklenti herhangi bir WordPress bloguna yüklenebilir – giderseniz kontrol panelinizden bulabilirsiniz Eklentiler> Yeni Ekle ve ara WP Sıkıştırması). Veya doğrudan WordPress.org deposundan alabilirsiniz:

WP Sıkıştırmasını Alın

Ardından, eklenti kurulumunuzu doğrulamak için WordPress sitenizi WP Compress Cloud API hesabınıza bağlamanız yeterlidir ve kullanmaya hazırsınız!

“Başlayın” düğmesini tıkladıktan sonra bir hesap oluşturmak için e-posta adresinizi girmeniz istenir (endişelenmeyin – önce ücretsiz 100 resim ile başlayıp daha sonra yeni sürüme geçebilirsiniz). WP Compress ile kaydolduğunuzda, benzersiz bir API anahtarı oluşturulur ve size e-posta ile gönderilir. API anahtarınızı aldıktan sonra ana ekran budur.

Birkaç seçenek varsayılan olarak devre dışıdır ve ücretsiz plan hizmeti test etmenize izin verir, ancak güç kaynağı olmadan 1000 görüntü ile sınırlı olduğunu unutmayın. Tüm kredilerinizi tükettikten sonra, yeni sürüme geçme konusunda bir uyarı göreceksiniz. İpucu ipucu – Bu, sadece 29 $ ‘dan başlayan (veya bir arkadaşınıza bakın) bir ömür boyu plana kaydolmak için harika bir zamandır..

WP Compress Premium Özellikleri

Bu inceleme için, hizmetin Altın Üyelik’i kullanarak nasıl davrandığını analiz edeceğim. Bu abonelik normal hızdan daha hızlıdır ve yardımcı olanlar da dahil olmak üzere tüm güçlendirmeler etkinleştirilmiştir. Otto işlevselliği (Otto Image Optimizing Owl olarak da bilinir). Bu, eklentinin resimleri gün boyunca birkaç farklı zamanda otomatik olarak sıkıştırmasını sağlayan temiz bir hizmettir, böylece kendi sunucunuzun kaynaklarını kullanmadan resimleriniz ve arka plan sıkıştırmanız için daha yüksek yükleme hızları elde edersiniz.

optimizasyon seviyesi ayarlanabilir Ultra için Akıllı sonuna kadar kayıpsız. Deneyimlerime göre, Ultra sıkıştırma ile biraz fazla ileri gidiyor, bu da görüntülerinizi özellikle bulanık olanlarsa biraz bulanık görünüyor. akıllı seviyesi, çoğu insanın kendini rahat hissedeceği ve Kayıpsız görüntünün hayati olmayan kısımlarını hiçbir kayıplı sıkıştırma yapmadan kaldıracaktır. etkinleştirilmesi EXIF Verilerini koru Kayıpsız sıkıştırmayı neredeyse reddedecek ve çoğu blog zaten bu verilere ihtiyaç duymayacağından genellikle önerilmez.

Medya Kitaplığımızı Optimize Etmek için WP Sıkıştırmayı Kullanma

Bu test için eklentiyi WordPress bloguma yüklemeye karar verdim. 2 milyon resim ve 8 yılı aşkın bir süredir çevrimiçi olan çok aktif bir blog. Bunun biraz aşırı olduğunu söyleyebilirsin, ancak sistemin bir blogda çalışmasını sağlamak, herkes için iyi haber anlamına gelecektir..

WP Compress, medya kitaplığına, manuel sıkıştırma, eğer varsa Otto arka planda hiçbir optimizasyon yapılmayacağından devre dışı bırakılır. Otto etkinleştirildiğinde, resimleri gün boyunca birkaç kez sıkıştırılacağı için manuel olarak sıkıştırmanız gerekmez, bu da sıkıştırmayı otomatik bir işlem haline getirir.

Benim gibi çok aktif bir blogunuz varsa sıkıştırma işlemi yavaş olabilir. Eklentinin bulutla bağlantı kurması ve her resim hakkında bilgi göndermesi / alması gerekir. Sıkıştırdıktan sonra orijinal görüntünüzün terlemesini istemiyorsanız – eklentinin onarmak Bu, belirli bir görüntünün nasıl sıkıştırıldığını sevmediğinizden ve geri dönmek istediğinizde çok kullanışlıdır.

WP Compress ayrıca şunları yapmanızı sağlar: etiketi resimleri sıkıştırmayı atlamak için – yüksek kalite / çözünürlük özellikli görüntüleri korumak istediğinizde, ancak yerden tasarruf etmek için diğer her şeyi sıkıştırmak istediğinizde kullanışlı bir eklentidir. Barındırma sisteminizde tonlarca gerçek depolama alanına sahip olmanın hızlı bir site alacağınız anlamına gelmediğini unutmayın. Hızlı bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız, görüntü boyutunu azaltmak çok önemlidir. Hızınız veya depolama alanınız ne olursa olsun, görüntülerin net üzerinden geçmesi gerekir ve herkesin süper hızlı bağlantıları yoktur (bu yüzden ücretsiz bir cdn kullanmanızı öneririz).

WP Compress ile aynı anda 2 görüntüye kadar işlem yapabilirsiniz. Daha fazla bir şey varsa, bu resimlerden biri bitinceye kadar bulutla başka bağlantı yapılmayacağından beklemeniz gerekecek. Bu nedenle Otto’nun etkinleştirilmesini ve sıkıştırmayı atlamak için resimleri etiketlemenizi öneririz. Her görüntüyü manuel olarak sıkıştırmaktan çok daha hızlı (ve daha kolay).

Akıllı

Sıkıştırma için varsayılan önayar Akıllı. Akıllı ile birkaç resim denedim ve süreç çok fazla yer tasarrufu sağlıyor. Ortalama olarak, resimler yaklaşık% 38-44 oranında inceliyor, ancak özellikle iyi bir gözünüz varsa, sıkıştırma artefaktları görülebilir. Benim gibi bir tasarımcıysanız, sıkıştırma eserlerini yakından göreceksiniz, ancak ortalama blog okuyucunuz büyük olasılıkla bir fark görmeyecek.

Ortaya çıkan resmi inceleyerek ve boyutları karşılaştırarak WP Compress’in JPEG kalitesini yaklaşık 77’ye düşürdüğünü öğrendim. Bu yüzden küçük eserler görülebilir. Genel olarak kabul edilen kural 85’in fazlasıyla yeterli olmasıdır, bundan daha az her şey görünür yapay nesneler getirmeye başlayacaktır. Tabii ki, hiçbir şey WP Compress’in gelecekte daha fazla sıkıştırma seviyesine daha iyi uyması için daha fazla seçenek eklemesini engellemiyor.

kayıpsız

kayıpsız ön ayar en rahat olduğum yerdir. Asla resimlerdeki kaliteyi düşürebilecek herhangi bir sıkıştırma seviyesi kullanmadım ve sunumu seven tasarımcı da aynısını yapacak. Kayıpsız ön ayar herhangi bir EXIF ​​verisini sıyırır ve genellikle WP Compress’in boyutun yaklaşık% 15 ila 34’ünü soymasına izin verir.

WP Sıkıştırmasını EWWW Image Optimizer ile Karşılaştırma Kayıpsız yöntemi kullanırken aynı sonuçları ürettiklerini öğrendim, bu nedenle gereksiz verilerden kurtulmak istiyorsanız her ikisi de iyi seçeneklerdir.

Verim

Performans açısından WP Compress blogumda bazı gecikme sorunları ortaya çıkardı. Bunun 2 milyondan fazla resim içeren çok büyük bir blog olduğunu unutmayın. İlk testin çok büyük bir gecikmesi vardı ve blog yayınlarını ve medya kütüphanesini açmanın 9 saniyeden uzun sürdüğünü öğrendim.

WP Compress destek ekibi bu sorunu teşhis etmede çok yardımcı oldu ve bu gecikmeyi 9 ila 3 saniyeden, ürünlerine olan bağlılık düzeyine kadar düşürmeyi başardılar. Eklentinin devre dışı bırakılmasından etkinleştirilmesine kadar, en son sürümdeki gecikme aşağıdaki gibidir:

 • Blog gönderilerini açmak için 1,5 saniyeden 3 saniyeye
 • 1s ile 2s arasında resim yükleme
 • Manuel olarak tek bir resmi sıkıştırmak için yaklaşık 6s

Tabii ki ilk başta yapacak çok fazla sıkıştırmanız olacak, ancak blog’ların çoğunun günde 100’den az resim yükleyebileceği (ve bu cömert oluyor) ve Otto otomatik sıkıştırmaları etkinleştirdiyseniz, gecikmenin çoğunu fark et.

Tabii ki, çok güçlü bir sunucu çalıştırırsanız (24 iş parçacığı ve 48 GB RAM ile benimki gibi, nginx ve PHP 7.2 altında Plesk Onyx aracılığıyla kendi kaynaklarınızı kullanarak ücretsiz bir eklentiden daha fazla kaynakla çalıştırmak daha hızlı olabilir. örneğin, WP Compress iyi zamanlar almayı başardı, ancak kendi sunucumda EWWW’nin 1-2 saniye gerisindeydi.

Ancak, Bluehost veya Flywheel’dan veya belirli bir miktarda kaynağa sahip başka bir hosting şirketinden bir barındırma planı kullanan ortalama bir blogcu veya web yöneticisi için durum tamamen tersine döner. WP Compress, EWWW görüntü optimize edici gibi seçeneklerden tutarlı olarak daha iyi sıkıştırma süreleri sağlar ve yerel kaynak kullanımı yoktur.

Kurtarıcı Otto

Son satırı okuduktan hemen sonra, EWWW görüntü optimize ediciyi ücretsiz olarak yükleyebiliyorsam neden WP Compress’i kullanıyorsunuz? O kadar basit değil. Her gün EWWW kullanmanın çok önemli bir yan etkisi vardır.

Varsayılan olarak, EWWW gibi bir sıkıştırma eklentisi eklediğinizde WordPress görüntüleri anında sıkıştırır ve bu da artan CPU kullanımı ile birlikte her resim yüklemesine ekstra bir gecikme ekler. Bu nedenle, yüklediğiniz her resim için bu resimleri sıkıştırmak üzere barındırma hizmetinizde ekstra kaynaklar kullanıyorsunuz. Bunu yapmaktan kaynaklanabilecek birkaç sorun vardır. Bazı yan etkiler şunlardır: daha yavaş yükleme süresi, yükleme sırasında olası HTTP hataları, PHP’nin düzgün yapılandırılmadığı zaman aşımları vb..

WP Compress’i bu şekilde kullanırken durum böyle değil değil görüntüleri anında sıkıştırın. Eklenti, Medya Kitaplığından manuel olarak veya Otto etkinleştirilerek iki sıkıştırma modu sunar. Sonraki seçenek, görüntüleri blogunuza yükledikten birkaç dakika sonra ve gün boyunca farklı zamanlarda sıkıştırır. Neredeyse tüm olası yan etkileri atladığınız ve süreçte sıfır yerel kaynak kullandığınız için, bu işlemi anında yapmaktan çok daha iyi bir alternatiftir..

Paketleme

WP Compress, anında bir görüntü sıkıştırma hizmeti kullanmak isteyen ve çözüm uygulamak için yerel kaynaklara veya uzmanlığa sahip olmayanlara iyi bir çözümdür. Uzman olmayanlar (ve genel olarak blogcular) için WP Compress kullanmak beyinsizdir. Hızlı, kolay ve sadece işe yarıyor. Otto, sıkıştırmayı yapılandırmanıza ve unutmanıza izin verdiği için hizmetin en iyi özelliklerinden biridir. Kendi VPS’lerine ve yüksek güçlü planlarına sahip uzmanlar veya grafik tasarımcıları için EWWW Image Optimizer yine de daha iyi bir seçim olabilir.

WP Sıkıştırma Planlarında% 30 tasarruf edin

Hala WP Compress’te satılmıyor mu? Size kodla söylersek ne olur? WPEXPLORER herhangi bir plan, paket veya eklentide% 30 tasarruf edebilirsiniz. Bu muhteşem fırsattan yararlanın ve bugün görüntülerinizi optimize etmek için işe başlayın!

WP Compress’te% 30 tasarruf edin

Ancak uzmanlığınız ne olursa olsun, WP Compress, görüntülerinizi sıkıştırmak için barındırma işleme gücünü kullanmak zorunda kalmanın sınırlarını ortadan kaldıran sağlam bir hizmettir. Buna ek olarak, görüntüyü geri yükle seçeneği, Otto özellikleri ve sıkıştırmaları etiketleme / atlama yeteneği iyi bir genel deneyim sağlar. Ekip, eklentiyi daha da iyileştirmeye ve optimize etmeye kararlıdır ve teknik destek samimi ve yararlıdır.

Çok büyük siteler için biraz gecikme bekleyebilirsiniz, ancak normal bloglar için herhangi bir küçük gecikme hiç fark edilmez ve tüm resimlerinizi otomatik olarak sıkıştıran bir bulut hizmetine sahip olmanın faydaları sadece fantastik, ayrıca fiyat doğru.

WP Compress hakkında sorularınız mı var? Ya da genel olarak görüntü optimizasyonu? Düşüncelerinizi aşağıya bırakın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map