WordPress Sitenizi BackupBuddy ile Yedekleyin

WordPress Sitenizi BackupBuddy ile Yedekleyin

Aralık ayının ikinci haftasındayız – bu ay vay uçuyor! Ancak tatilin sizi WordPress bakım ve güvenlik en iyi uygulamalarından uzaklaştırmasına izin vermeyin. WordPress sitenizi yedeklemenin en kolay yolu olan BackupBuddy ile web sitenizin arıza korumalı yedeklemesinin hazır olduğundan emin olun! Ayrıca, iThemes WPExplorer kullanıcılarına özel bir teklifin yanı sıra gerçekten kaçırmamanız gereken site genelinde bir indirim sunduğundan, yedeklemelerinizi tatil sezonuna hazırlayabilirsiniz.!


WordPress Site Yedeklemelerinin Önemi

Birden fazla yayınınız varsa, özel bir temanız varsa veya WordPress web sitenizi tam istediğiniz şekilde almak için çok fazla zaman veya çaba harcamışsanız, bir şeyler doğru olduysa aşırı derecede bummediniz mi? Evet, öyle düşündük. Bu nedenle web sitenizin yedeklerini tutmalısınız.

Veritabanı ve Tam Yedeklemeler

Birçok iyi hosting şirketi, hosting paketlerinin bir özelliği olarak günlük yedeklemeler sunar. Bu, sadece veritabanı yedeklemeleri almaları dışında harika bir özelliktir; bu, WordPress kurulumunuzdaki diğer her şeyin (resimleriniz, temalarınız, eklentileriniz ve ayarlarınız) web sitenize bir şey olursa kaybolacağı anlamına gelir. WPExplorer’daki medya kütüphanemizde 8.000’den fazla öğemiz var ve hepsini manuel olarak yeniden ekleyebilmemizin yolu yok, bu nedenle her zaman her gün tam bir web sitesi yedeklemesi gerçekleştiriyoruz.

BackupBuddy WordPress Eklentisi

Web sitenizi yedeklemenin en kolay yolu? Kullanın BackupBuddy gibi iyi bilinen ve güvenilir bir eklenti. BackupBuddy çalıştırma seçenekleri ile birlikte gelir tam web sitesi yedekleri ekstra güvenlik ve veritabanı yedekleri web sitenizde çalışırken periyodik olarak almak isteyebilirsiniz (genellikle güvenli tarafta olmak için temaları veya eklentileri güncellemeden önce veritabanımızı sık sık yedekleriz).

Manuel ve Otomatik Yedeklemeler

WordPress sitenizin tam bir yedeklemesini yaparken, yedeklemeyi kendiniz yapabilir veya bir eklenti kullanabilirsiniz. Manuel yedekleme için, FTP aracılığıyla sitenize giriş yapmanız ve wp-admin, wp-include ve wp-içerik klasörlerinizdeki her şeyin kopyalarını indirmeniz ve veritabanınızın bir kopyasını oluşturmak için başka bir araç kullanmanız gerekir (cpanel, phpmyadmin) , vb.) indirebilirsiniz. WordPress ve sunucuların iç işleyişine aşina değilseniz, bu göz korkutucu bir görev olabilir. Ayrıca, yedek kopyalarınızı alakalı tutmak için bu işlemi düzenli olarak tekrar etmeyi unutmayın..

BackupBuddy Zamanlanmış Yedeklemeler

BackupBuddy Zamanlama ile Asla Yedeklemeyi Kaçırmayın

Veya BackupBuddy ile hayatınızı çok daha kolay hale getirebilir ve otomatik yedeklemeler yapabilirsiniz. BackupBuddy kendi özel ayarlarınızı oluşturmak için yerleşik seçeneklere sahiptir yedekleme programları (günlük, haftalık veya aylık) bir web sitesi çalıştırmayla ilgili diğer tüm görevlere odaklanabilirsiniz. Daha da iyisi yedeklerinizi saklama seçeneği BackupBuddy Stash (BuddyPress satın alımınızla birlikte ücretsiz olarak 1 GB depolama alanı alırsınız), Amazon S3, Dropbox veya alabilirsiniz e-posta yoluyla yedekleme. Bu, yedeklerinizi asla canlı sitenizle aynı yerde tutmak istemediğiniz için büyük bir güvenlik önlemidir.!

Manuel ve Kılavuzlu Site Restorasyonu

Yedekleme dosyalarınızı kullanarak web sitenize bir şey olursa, bunları almaya çok benzer – sitenizi manuel olarak veya bir eklenti kullanarak geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bunu kendiniz yapmayı seçerseniz, veritabanınızı yüklemeniz (bazı durumlarda yeni bir tane oluşturmanızı da gerektirebilir) ve gerçek site dosyalarınızın tümünü FTP yoluyla yeniden eklemeniz gerekir. WordPress geliştirmesinden veya Transmit veya cPanel gibi geliştirici araçlarından memnun değilseniz, bu korkunç bir süreç olabilir.

BackupBuddy için ImportBuddy

Sitenizi Geri Yükleme İçin BackupBuddy İçin ImportBuddy ile Birlikte Takip Edin

Sitenizi geri yüklemenin daha kolay yolu, başlangıç ​​için bir yedekleme eklentisi kullanmaktır. Şimdiye kadar bunu anlamadıysanız, iThemes BackupBuddy bir nedenden dolayı en sevdiğimiz WordPress yedekleme eklentisidir. Yedek alma, yönetme ve uygulama yapar kolay. Bir yedeklemeyi kullanmak için tek yapmanız gereken WordPress sitenize giriş yapmak, gösterge tablonuzdaki BackupBuddy menü öğesine ve ardından Geri Yükle / Geç seçeneğine tıklayın. Ardından, kullanmak istediğiniz yedeklemeyi seçin ve yedeklemenizi ve BackupBuddy’nin ImportBuddy komut dosyasını içe aktaracak “uzak sunucuya geçiş yapma” seçeneğini belirleyin. Ardından bir yedekleme hedefi seçin ve yedekleme taşımanıza başlayın. ImportBuddy daha sonra sitenizi geri yükleme sürecinde size yol gösterecektir – işte bu!

BackupBuddy’nin Yedeklemelerde Sizden Daha İyi Olmasının Diğer Nedenleri

BackupBuddy ile web sitenizi yedeklemekten daha fazlasını yapabilirsiniz. Normal WordPress kullanıcısı veya hobisi için BackupBuddy, WordPress yedeklemelerinizi ve güvenliğinizi yönetmeyi biraz daha kolaylaştırır.

Tam web sitesi restorasyonlarına ek olarak şunları da yapabilirsiniz: dosyaları tek tek geri yükle. Stil sayfanızda değişiklik yapmaya karar verdiyseniz veya temanızı yanlışlıkla korkunç bir şeye değiştirdiyseniz bu harikadır. BackupBuddy Restore / Migrate seçenekleriyle değiştirmek istediğiniz dosyaları seçebilir ve seçebilirsiniz, böylece istemiyorsanız her şeyi değiştirmeniz gerekmez.

BackupBuddy’yi aşağıdakiler için de kullanabilirsiniz: site taşıma işlemleri – geliştiriciyseniz devasa bir varlık. Web sitenizi yeni bir etki alanına veya ana bilgisayara taşımak için Geri Yükle / Taşı seçeneğini kullanabilirsiniz (yalnızca geri yüklemeler için değil). Ayrıca BackupBuddy ile her şeyi taşıyabilirsiniz – temalar, eklentiler ve hatta widget’lar geçiş sürecinizi sorunsuz hale getirir. Üstelik, URL değiştirme (yeni bir alan adına taşınıyorsa) ve push / pull dağıtımı bir siteyi hazırlama sitenizden taşıyorsanız.

Ve BackupBuddy’yi aşağıdakiler için kullanabilirsiniz: site klonlama. Sitenizi test için yerel veya hazırlama alanına kopyalamak istiyorsanız bu büyük bir varlıktır. Veya benzer sitelerden oluşan bir ağ oluşturuyorsanız, sitenizi bir dizi alana aktarmak için BackupBuddy’yi kullanabilirsiniz (çok sayıda benzer açılış sayfası olan satış ortaklığı pazarlamacıları için mükemmeldir).

BackupBuddy ayrıca kolay yedekleme yönetimi için tonlarca harika özelliğe sahiptir ( kolay bu eklenti ile eğilim?). İThemes Sync entegrasyonu (romote yedeklemeleri, dosya düzenlemelerini izleme, etkin yedekleme zamanlamaları, BackupBuddy Stash ve daha fazlasını yönetme için kullanabileceğiniz), yedekleme tamamlama için seçenekler vardır E-posta Bildirimleri, otomatik veritabanı taraması ve onarımı site sorununuzu ücretsiz tutmak için, sunucu araçları yedeklemeleri önleyebilecek barındırma sorunlarını gidermek için ücretsiz kötü amaçlı yazılım taramaları ve dahası. Bunlar BackupBuddy’yi sevmenin birçok nedeninden sadece birkaçı (ve daha fazla özellik ve geliştirici avantajları kendi sitelerinde).

BackupBuddy, 5 Yıldızlı Bir Yedekleme Eklentisi

BackupBuddy’yi seviyoruz ve harika özellikler ve kullanımı kolay seçenekler için onlara 5 yıldız veriyoruz. BackupBuddy ile herkes yedek alabilir ve web sitelerini güvence altına alabilir. Bu yüzden onları denemek istiyorsanız, iThemes tarafından BackupBuddy’ye kaydetmek için aşağıdaki düğmeyi tıklamanız yeterlidir. Ve kaydolursanız, iThemes’in müşteri sadakat programı var, böylece gelecekteki satın alma ve yenileme işlemlerinizde% 25 tasarruf edebilirsiniz (yay)!

BackupBuddy Hakkında Daha Fazla Bilgi

BackupBuddy kurulumunu yaptıktan sonra, yarının tatil fırsatı için heyecanlanmak için biraz zaman ayırın! Kaçırmak istemeyeceğiniz CSS Hero’daki arkadaşlarımızdan inanılmaz derecede müthiş bir şey var!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map