WordPress Sitelerinizi Yönetin: ManageWP’yi Düşünün

Birçok kişi gibi, hizmetlere veya aylık ücretlere bağlı kalmadan önce, değerli bir yatırım olacağından emin olmak için tekliflere uzunca bir göz atıyorum. Bu yüzden bugünkü yazımda size ManageWP.com’un dürüst, dünyaya bakışını vereceğimi düşündüm. Eğer bunu düşünüyorsanız!


Ne olduğunu

ManageWP.com, birden çok WordPress sitesinin bakımını tek bir temiz araç kutusunda bir araya getiren bir hizmettir. Bir hesapla kurulum yaptıktan sonra sitelerinizi eklersiniz (daha fazlası aşağıdadır), daha sonra tek bir arayüzde mevcut güncellemeleri görür, yedeklemeleri yönetir ve WordPress kontrol paneline doğrudan erişirsiniz.

14 Gün boyunca ÜCRETSİZ Kaydolun ve Yönetin

Kimin için?

Birkaç WordPress sitesinden daha fazlasına sahip olan herkesin ManageWP’den yararlanacağını iddia edebilirsiniz, ancak size durumumdan bahsetmenize izin verirsiniz ve belki de empati kurabilirsiniz. Müşteriler için WordPress siteleri oluşturmanın yanı sıra, WordPress kurulumunun barındırma ve devam eden bakımına da dikkat ediyoruz. Bir düzine site olduğunda, sorun yok, yirmi kadar – iyi tamam … yaklaşık 40 siteye geldiğimde gerekli başka bir çözüm bulmak.

Bunu düşünerek, bir şey yapmak için çok uzun süre beklediğimi düşünüyorum. Bu kadar çok siteye giriş yapmak ve her ay bir çok eklentiyi yükseltmek, yedekleri kontrol etmek, veritabanını korumak vb. Uzun süredir nasıl yaptığımı bilmiyorum! Ama burada ManageWP devreye giriyor.

Sitelerinizi İçe Aktarın

Hesabınızla çalışmaya başladıktan sonra sitelerinizi ManageWP.com’a eklemeniz gerekir, bu iki şey içerir:

  1. Ayrıntıları ManageWP aracına girme
  2. Sitelerin her birine “çalışan eklentisi” yükleme

Tüm siteleri sisteme listelemek için bir CSV içe aktarma seçeneği var, aslında bunları birer birer yapmayı seçtim. Biraz yeniydim ama siteleri gruplara ayırmak için de zaman ayırmak istedim. Örneğin bir grupta Genesis üzerine inşa edilen tüm site, başka bir yerde Tez kullanan herkes ve tüm rastgele olanlar, iyi olanlar için de bir grup.

her seferinde bir tane arayüz aşağıda resmedilmiştir.

Bir siteyi içe aktarma

Bir siteyi içe aktarma

Güncelleniyor… Her şey!

Doğru, bu harika bir şey. Sitelerinizi kurmak için tüm zor işleri yaptıktan sonra bir ödül var. Ana kontrol paneline dönün ve sunumunuzu birkaç araçla yapın. En çok kullandığım resim aşağıda.

Güncelleme alın!

Güncelleme alın!

Şimdi sadece çıldırıp tıklayabilirsin her şey çeşitli bölümlerde ve eminim ki hepsi işe yarayacaktır. Biraz daha seçici olma eğilimindeyim, çünkü hangi eklentinin güncellendiğini, neyin yeni ve en önemlisi olduğunu bilmek istiyorum – XYZ sitesi için bir soruna neden olacak mı?.

Böylece bu seçenekleri açabilir ve tam olarak hangi eklentilerin güncellemeleri olduğu hakkında daha fazla ayrıntı görebilirsiniz..

Güncellemeler hakkında daha fazla bilgi

Güncellemeler hakkında daha fazla bilgi

managewp-değişiklik günlüğüBu şekilde, değişiklik günlüğünü okuyabilir (görmek için sürüm numarasını tıklayın), ardından neler olduğunu bildiğinizden memnun olduğunuzda, belirli bir eklentinin yanındaki güncellemeyi tıklayın ve bu eklentiyi tüm sahip siteler.

İlk yaptığınız zaman gerçek memnuniyet getirir!

WordPress Panosuna Doğrudan Erişim

managewp-admin

Bu kesinlikle sevdiğim 2 numaralı özellik.

Kenar çubuğu menüsünden “Yönetici Burada Aç” seçeneğiniz vardır, tam olarak bunu yapar.

ManageWP kontrol panelinin içinde belirli bir sitenin WordPress kontrol paneliyle karşılaşırsınız, bir ayarı kontrol edin, ihtiyacınız olan her şeyi gönderin.

Her siteye manuel olarak giriş yapmayı kesinlikle yener.

Ekip ve ben müşteri desteği yaparken bunu seviyorum, sorularda doğrudan sitenin kontrol paneline bir bilet atlama okuyun, sorunu çözün.

Daha Doğru İstersiniz?

Çok daha fazlası var, düzenli olarak kullandığım diğer özellikler için kasırga turu yapmama izin verin.

Kullanıcı yönetimi harika. Yeni bir ekip üyeniz var ve onlara _these_ 11 sitesinde veya _that_ grubundaki tüm sitelerde bir hesap oluşturmak istiyorsunuz, sorun değil. Bahsedilen ekip üyesi bir seferde birkaç sitede erişimden vazgeçtiğinde, rolü iptal ettiğinde veya rolü değiştirdiğinde (örneğin editörden aboneye) aynı şey geçerlidir.

Yorumlar aynı zamanda düzenli olarak düzelttiğim bir şey, hepsi bir arada. Yorumları spam etmek veya onaylamak için her siteye giriş yapmak yerine, hepsini ManageWP içinde görebilir ve uygun gördüğünüz şekilde işlem yapabilirsiniz.

Doğrudan kontrol panelinden gönderi ve sayfa oluşturma seçeneği vardır, kendi sitelerinizden bir grup çalıştırıyorsanız, bunun güzel bir özellik olacağını görebiliyordum, site ağınız genelinde tek bir yerden içerik oluşturmanıza izin veriyor. Aşağıda yönettiğim sitelerin çoğu aşağıda, bu yüzden sık kullandığım bir şey.

Yedeklemeler kesinlikle ManageWP’nin önemli bir özelliğidir, ancak dürüst olacağım ve henüz oraya gitmediğimi söyleyeceğim. Şu anda BackupBuddy ve Vaultpress’in bir karışımını kullanarak yedekleri ManageWP’ye taşımak ‘boş zaman aldığımda ‘sepetimde yer alıyor. Nasıl performans gösterdiğini görmek istediğim için oraya gideceğim.

yönetmek-wp-araçlar-bağlantılarHer site için arayüz ayrıca tanıyacağınız bir grup hizmete hızlı bağlantılar sağlar. Tabii ki bu yer imi alabilirsiniz, ancak alan adı zaten tanımlanmış olan şeyleri doğrudan hizmete atlayabilmeyi daha hızlı hale getirir.

Ücretsiz Deneme Sürümü ile Deneyin

Her zaman olduğu gibi, böyle bir araçla kendiniz oynamak için ücretsiz bir deneme yapabilmek iyidir. ManageWP.com, 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor, bellekten deneme sürümünde en fazla 5 site yükleyebilirsiniz, ancak bir şeyleri test ederken oynamak için bolca.

WordPress sitelerinizi yönetmede iyi şanslar! Hizmetle ilgili deneyimim hakkında belirli bir sorunuz varsa veya kendi düşüncelerinizi eklemek istiyorsanız, buraya yorum yapmaktan çekinmeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map