WordPress için Acobot AI Chatbot İnceleme ve Kılavuzu

WordPress için Acobot AI Chatbot İnceleme ve Kılavuzu

Birçok müşteri yardım beklemek istemez. İster daha önce bir ürün, potansiyel bir müşteri veya ilk kez okuyucu satın almış olsunlar, birçok kullanıcı hızlı yardım bekler. Ne yazık ki, birçok işletme 7/24 destek ekibine sahip olamaz. Acobot AI Chatbot WordPress eklentisi burada devreye giriyor.


Yerinde canlı sohbet için bir sohbet botundan yararlanarak ziyaretçiler istedikleri zaman yardım alabilirler – personeliniz gerçekten ofiste olsun ya da olmasın. Bugün AI sohbet eklentilerini neyin bu kadar yararlı kıldığını ve neden Acobot chatbot’un harika bir ek olduğunu düşündüğümüzü inceliyoruz..

Neden Sohbet Eklentisine İhtiyacınız Var?

Önce bir sohbet eklentisinin neden yararlı olduğuna bakalım. Muhtemelen çok daha fazlası var, ancak sitenizdeki en iyi canlı sohbet WordPress eklentilerinden birini kullanmayı düşünmeniz gereken birkaç temel neden.

1. Olası Satış Oluşturma

Basitçe söylemek gerekirse, bir sohbet eklentisine sahip olmak olası satışları artırabilir ve satışları artırabilir. Sohbetinizi pazarlama planınızla entegre ederek kullanıcıları anahtar sayfalara yönlendirebilirsiniz. Bu özellik, ürünler, bir e-posta bülteni, özel bir açılış sayfası vb..

Kullanıcıları istemek için bir sohbet de kullanabilirsiniz. Onlara sor “Aradığınızı buldunuz mu?”O zaman… Ya da şöyle bir soru ile bir ankete katılmalarını isteyin:Alışveriş deneyiminizi nasıl daha iyi hale getirebiliriz?”O zaman katılım ödülü olarak indirim yapabilirsiniz.

2. Kayıp Satışları Önleyin

Sohbet eklentileri, müşterileri en önemli anlarda güvence altına alır. Çoğu zaman bir satış kaybedilir, çünkü alışveriş yapanların sorusunu cevaplayacak kimse yoktur. Sohbet eklentileri, yardımı hazır hale getirerek bunu durdurdu.

Bonus: Ziyaretçiler web sitenizde ne istediklerini bulduğunda, web sayfalarınızda daha uzun süre kalırlar. Bu, sayfalarınızdaki süreyi artırır ve hemen çıkma oranınızı azaltır, böylece SEO’yu artırır.

3. Hızlı Destek Sağlayın

Müşteri hizmetleri chatbot’larla entegre edilebilir. Destek sitenize bir sohbet botu ekleyerek, bir bilet açmasını talep etmeden önce kullanıcıları ilgili yardım dokümanlarına veya SSS’lere hızlı bir şekilde yönlendirebilirsiniz. Çoğu zaman müşteriler

Neden Acobot’u Seçmelisiniz??

Daha önce de belirtildiği gibi, WordPress için birçok harika sohbet eklentisi var. Ama neden özellikle Acobot’u seçmelisiniz? Birkaç harika neden var, ancak burada sizi denemek için neden bu kadar heyecanlı olduğumuzu gösteren birkaç nokta var..

Kolay

İlk sohbet widget’ı yüklemek kolaydır ve web sitenize gitmek için özelleştirilebilir. Avatarı seçersiniz (veya bir tane yüklersiniz), bir sohbet kutusu stili seçer ve bir renk ayarlarsınız. Bu, sohbetinizi sitenize sığacak şekilde düzenlemeyi oldukça kolaylaştırır.

Akıllı

Ancak Acobot’un gerçek güzelliği AI sohbetinde. Akıllı sohbet botu, içeriğinizi sadece birkaç dakika içinde tarayarak ve “ezberleyerek” web sitenizi hızlı bir şekilde öğrenir. Daha sonra, sitenizde her zaman yararlı ve doğru yanıtlar sağlamak için sitenizde değişiklik yaptığınızda güncellenir.

etkili

Acobot AI Chatbot: Konuşma Başlatıcı

Acobot chatbot AI aynı zamanda bir konuşma başlatan ilk kişi. Gerçek zamanlı olarak anında yardım sağlama. Nasıl yardımcı olabileceğini soruyor ya da bir kullanıcı bir mesaj bırakmak isteyip istemediğini Acobot buzları kırar ve sizi olası satışlarla temas halinde tutar. Herhangi bir nedenle Acobot bir kullanıcıya yardım edemezse, chatbot e-posta adreslerini soracak, böylece bir insan muadili devralabilir. Ekibin bir üyesinin kısa süre içinde (veya e-postanızın söylemesini istediğiniz her şeyi) onaylayacağını onaylamak için gönderilen özelleştirilebilir mesajla birlikte “Otomatik Takip” seçeneği de vardır..

Zaman tasarrufu

Ek bir avantaj, eklentinin web sitenizin CRM, yardım masanız ve satış yöneticiniz gibi diğer bölümleriyle sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmasıdır. Bu diğer hizmetlerle entegrasyon zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar (müşteri ayrıntılarını manuel olarak tekrar girmeniz gerekmeyeceğinden). Ayrıca, sohbetleri zaman içinde kişiselleştirebilirsiniz, bu nedenle Acobot yeni ziyaretçilere bot gibi gelmeyebilir.

Ancak Acobot, potansiyel müşterilere yardımcı olmaktan daha fazlasını yapar – eklenti, destek ekibinize ofisteyken yardımcı olmak için sohbet günlükleri ve e-posta transkriptleri tutar. Personel tüm sohbet oturumunu kolayca görüntüleyebilir, olası satışları izleyebilir ve dönüşümleri görüntüleyebilir.

Acobot AI Chatbot: Analytics

Ayrıca, Acobot aracılığıyla oluşturulan sohbet oturumlarını, potansiyel müşterileri ve dönüşümleri temsil etmek için grafikleri yorumlamak kolaydır. Böylece yöneticiler bir bakışta Acobot’un nasıl bir performans gösterdiğini görebilir.

Acobot Plugin Ana Özellikleri

Hala satılmadı mı? İşte Acobot AI Chatbot’un birçok özelliğinin listesi.

 • Sitenizdeki ziyaretçiler için 7/24 kullanılabilir
 • Anında yardım, gerçek zamanlı
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce avatar
 • Sınırsız sohbet kutusu renk seçenekleri
 • Web sitenizi dakikalar içinde tarar / öğrenir
 • Güncellerken yeniden öğrenir
 • Yazma hemen görünür
 • Sohbet penceresini gizlemek veya göstermek için kurallar ayarlama
 • E-posta veya telefon takibi seçin
 • Otomatik takip e-posta mesajları gönderme
 • Takip e-postasını özelleştir
 • Oturumlar ve olası satışlar için makbuzlar oluşturur
 • En fazla 5 makbuz alıcısı ayarlayın (ana destek e-postanız veya bir yönetici gibi)
 • Sohbet oturumu günlükleri
 • Oturumlar, olası satışlar ve dönüşümler için raporlar
 • Çevrimiçi belgeler
 • Canlı Acobot Demosu özellikleri kendiniz test etmek!

Artık Acobot AI Chatbot’un ne olduğunu bildiğinize ve ne yapabileceği hakkında bir fikre sahip olduğunuza göre, eklentiyi nasıl kullanacağınızı araştırmanın zamanı geldi.

Acobot’a Nasıl Başlanır?

Şanslısın, Acobot’u kullanmaya başlamak çok kolay. Eklentiyi yükleyin, hesabınızı oluşturun ve bir API anahtarı alın. Bu kadar! Öyleyse başlayalım.

Acobot AI Chatbot Eklentisini Yükleme

1. Acobot AI Chatbot Eklentisini kurun

İlk önce Acobot AI Chatbot eklentisini kurmanız gerekir. Bu, WordPress.org’da veya doğrudan WordPress panonuzdan ücretsiz olarak kullanılabilir. Sadece git Eklentiler> Yeni Ekle “Acobot” araması yapın. İlk sonuç Acobot Kurşun Üretimi AI Chatbot, tam da aradığımız şey bu. Yüklemek için tıklayın ve ardından eklentiyi etkinleştirin.

2. Acobot Ayar Sayfası

Eklenti yüklendiğinde artık ayarlar sayfasını ziyaret etmek isteyeceksiniz. Bu altında bulunabilir Ayarlar> Acobot. Yukarıdaki gibi bir ekran görmelisiniz ve bu, eklentiyi kurmak için bir API anahtarına ihtiyacınız olacağını gösterir. Bunu yapmak için mavi “kaydol” bağlantısını tıklayın.

Acobot Hesabınızı ve Widget’ınızı Oluşturun

3. Acobot Hesabı Kaydı

Kaydolma bağlantısı sizi doğrudan bir forma götürmelidir. Acobot hesabı açmak için kaydolun. Başlamak için tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresidir. Bilgilerinizi girdikten sonra bir onay sayfası görmelisiniz.

4. Acobot Hesabı Oluşturuldu

Burada bir plana kaydolabilir veya 15 günlük ücretsiz denemeye devam edebilirsiniz. Biraz sonra fiyatlandırmaya başlayacağız, ancak şimdilik ücretsiz deneme kılavuzda kullanacağımız şey.

Bir sonraki adım widget’ınızı oluşturmaktır (bu eğlenceli kısımdır).

5. Acobot sizin Widget oluşturun

Acobot’un kurulum sihirbazı, widget’ınız için üç ana seçenekte size yol gösterecek.

Bir Acobot Avatarı Seçin

Adım 1 avatarınızı seçmektir. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce hisse senedi simgesi vardır veya kendiniz yükleyebilirsiniz. PNG ve GIF formatları desteklenir, bu nedenle çılgına dönmekten çekinmeyin ve markanızı en iyi temsil eden bir avatar seçin.

Acobot Sohbet Tarzınızı Seçin

Adım 2 bir widget stili seçmektir. Temel olarak üç sınır yarıçapı seçeneği vardır – modern (tam yuvarlak köşeler), kabarcıklı (yuvarlak köşeler) ve dikdörtgen. Web sitenizin görünümüne uyan stili seçin.

Bir Acobot Sohbet Rengi Seçin

3. adım, widget’ınız için bir renk seçmektir. Mükemmel onaltılı değerinizi bulmak için renk seçiciyi kullanmanız yeterlidir.

5. Acobot API Anahtarı

Widget gitmeye hazır olduğunda bir API anahtarı oluşturabilirsiniz. Kullandığınız platformu ayarlayın (bizim durumumuzda, WordPress) ve sayfadaki “Anahtar Sağlama” bölümünün altındaki API’yı kopyalayın.

Acobot API Ayarlarını Kaydet

Şimdi API anahtarınızı WordPress kontrol panelinize tekrar yapıştırın. Ardından değişikliklerinizi kaydedin. İşte bu kadar! Chatbot’unuz yardım eli uzatmaya hazır.

Acobot AI Chatbot: Canlı Sohbet

Birkaç dakika içinde Acobot sitenizi tarayacak ve müşteri sorularını yanıtlamaya yardımcı olacak!

Acobot Hesap Ayarları

Sohbet botunuz canlı ve çevrimiçi olduğunda, Acobot sitenizdeki kullanıcılara yardımcı olmaya başlayabilir. Ancak çevrimiçi hesabınızda Acobot için daha fazlası var. Eğer geri dönersen Acobot.ai ve hesabınıza giriş yapın burada bulacaksınız.

Ana Gösterge Tablosu

Acobot AI Chatbot: Ana Gösterge Tablosu

Ana Gösterge Tablosu, Acobot’un sizin için tam olarak ne yaptığını hızlı bir şekilde gözden geçirir. Bu, son oturumları, yeni olası satışları veya dönüşümleri görmek, Acobot’un tüm sayfalarınızı taradığını kontrol etmek ve sohbet botunun çalışır durumda olup olmadığını görmek için harika bir kaynaktır..

etkileşim

Acobot AI Chatbot: Sohbet Oturumları

Etkileşim sekmesine geçtiğinizde aşağıdakiler için raporlar ve günlükler bulacaksınız:

Oturumlar: Tam sohbet günlüklerini görüntüleyin, bu hafta oturum etkileşimlerinin bir grafiğini görün ve tüm sohbet oturumları için bir CSV indirin. Yeni oturumlardan haberdar edilmek üzere en fazla 5 e-posta adresi eklemek için günlük makbuzları seçeneğini de kullanabilirsiniz..

İlanlar: Çektiğiniz e-postaları (veya bu seçeneği etkinleştirirseniz telefon numaralarını) görüntülemek için bu sayfayı kullanın. Buradan ayrıca e-posta otomatik takibinizi etkinleştirip özelleştirebilir ve makbuz alıcılarını tekrar belirtebilirsiniz.

Dönüşümler: Günlük dönüşümleri görüntüleme.

İnternet sitesi

Sırada, aşağıdakiler için önemli seçeneklerin bulunduğu Web Sitesi sekmesi bulunur:

Sayfalar ve Konular: Acobot’un ne öğrendiğini görün. Bu, Acobot’un site ziyaretçilerinize mümkün olan en iyi desteği sağlamak için gerekli sayfaları taradığından emin olmak için önemlidir..

Alan adları: İlgili alan adlarınızın tümünü ekleyin. Acobot ana sayfanıza göre tarar – bu nedenle menünüze önemli bağlantılar eklediğinizden emin olun. Ayrıca birden çok alan adı da ekleyebilirsiniz. Bu nedenle, Acobot’un erişmesini istediğiniz web siteniz, product.yourwebsite.com ve help.yoursite.com’unuz varsa hepsini hesabınıza eklediğinizden emin olun.

Acobot AI Chatbot: Hariç Tutulanlar

Dışlama: Bu kulağa çok benziyor – acobot’un bu sayfaları taramasını veya bu sayfaları önermesini önlemek için hariç tutma ekleyin.

Acobot AI Chatbot: Özel SSS

FAQ2: Acobot için özel SSS ekleyin. Sık sorulan bir soru girin ve ardından Acobot’un vermesini istediğiniz tam cevabı yazın.

Araç

Bu gösterge tablosu sekmesinden Acobot widget’ınızı değiştirebilir ve ayarlayabilirsiniz. Mevcut seçeneklerin çoğu şunlardır:

 • Değiştir Avatar, stil ve Renk başlangıçta seçtiniz
 • görünürlük widget’ı belirli sayfalarda gizlemek için
 • Değiştirmek Acobot’u açma / kapatma veya bir program oluşturma
 • Başa dön Buton web sayfalarınızda (WordPress temanız bunu henüz içermiyorsa)
 • API anahtarınıza şuradan erişin: Kurulum

ileri

Sonuncusu Gelişmiş seçenekler. Burası planınızı güncelleyebileceğiniz veya yeni üyeler ekleyebileceğiniz yerdir (sadece ekibinizin yeni üyelerinin grubunuza eklemek için önce bir hesap açması gerektiğini unutmayın).

Fiyatlandırma Detayları

Acobot Plan Fiyatlandırması

Acobot, Küçük bir plan için aylık 29 $ ‘dan başlar. Buna, chatbot’un 50 sayfa öğrenme ve ayda 500 kullanıcıya kadar sınırsız etkileşim sağlama yeteneği de dahildir. Bu, çoğu işletme, küçük boyutlu çevrimiçi mağazalar veya basit yardım masası siteleri için mükemmel bir seçimdir. Buradan gerektiği gibi Orta veya Büyük bir plana yükseltebilirsiniz.

Not: 15 günlük deneme süresi bittikten sonra hesabınızdan ayrılabileceğiniz bir Acobot ücretsiz planı vardır. Ücretsiz plan, küçük plan gibidir, ancak sohbet botu kullanıcıdan bir e-posta adresi veya telefon numarası bırakmasını isterse, bilgilerin gösterge tablonuzda maskelenmesini sağlar. Bu süper önemli özelliklerin kilidini açmak için ücretli bir plana geçmeniz gerekecek.

Çok sayıda ücretsiz sohbet eklentisi olsa da, Acobot ile bulacağınız aynı insan benzeri deneyimi sunmuyorlar. Sayıları daraltırsanız, Büyük plan bile destek ekibinize yeni bir kişi eklemekten çok daha ucuzdur. Bu Acobot’u müşteri ve bütçe dostu bir seçenek haline getirir.

WordPress için Acobot Chatbot’ta Son Düşünceler

Acobot AI sohbet etmek için site ziyaretçilerine 7/24 yardım sunmak için benzersiz ve uygun fiyatlı bir yol sunar. Ama buna değer mi? İşte eklenti hakkında ne düşündüğüm hakkında kişisel son düşüncelerim.

İyi: Acobot hızlı, uygun fiyatlı bir destek çözümüdür. Sitenizde yarım saatten daha kısa bir sürede yararlı bir AI güdümlü sohbet botunuz olabilir. Tam bir destek ekibi için bütçeye sahip olmayan büyüyen işletmeler için ve rehberliğe ihtiyaç duyan çok sayıda ziyaretçi alan web sitelerine (LMS siteleri gibi) büyük bir katkı olarak çok yararlı olduğunu görebiliyorum. Çevrimiçi analizler ve raporlar ayrıca Acobot’un performansını takip etmeyi kolaylaştırır, böylece chatbot’unuzun düzgün çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz.

Kötü: Şu anda Acobot yalnızca İngilizce olarak sunulmaktadır. Dolayısıyla, bu incelemeyi yazarken (2018) web siteniz başka bir dilde ise uyumsuzdur. Bunun dışında, diğer tek şikayet “serbest plan” ın çok sınırlı ve gerçekten değerli olmadığıdır. E-posta adreslerini toplar (harika) ancak onları göremezsiniz (çok iyi değil). Harika 15 günlük deneme süresi sona erdiğinde, işinize yatırım yapmaya hazır olup olmadığınıza hemen karar vermeniz gerekir..

Ama bu söz konusu olduğunda kişisel olarak Acobot’u öneririm? Evet (web siteniz İngilizce olduğu sürece).

Bu makalede ele alınmayan Acobot AI Chatbot hakkında başka sorularınız mı var? Ya da eklentiyi kendiniz denediniz ve düşüncelerinizi paylaşmak mı istiyorsunuz? Aşağıya bir yorum bırakın – sizden duymak isterim!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map