WordPress E-posta Pazarlama için MailPoet ve MailChimp

mailpoet vs mailchimp karşılaştırması

E-posta pazarlaması söz konusu olduğunda, WordPress hakkında sevdiğim en iyi şeylerden biri, sunduğu eklentilerin sayısıdır! Bu yüzeyde harika görünse de, bazen doğru eklentiyi seçmek zor olabilir.


Endişelenme! Bu makalenin amacı size bu konuda yardımcı olmaktır! WordPress için iki e-posta pazarlama çözümünü karşılaştıracağız – Mailchimp ve MailPoet.

Bu yazının sonunda, hem hizmetlerin artılarını hem de eksilerini öğrenmiş olacaksınız ve umarız, işinizi büyütmek için doğru e-posta pazarlama çözümünü seçebilirsiniz. Başlayalım!

MailPoet ve Mailchimp Karşılaştırması

Mailchimp, herkesin bildiği gibi, sektör lideri bir e-posta pazarlama platformudur. 2001 yılında, ne bir yan proje olarak başladı daha iyi bültenler göndermek için bugün hepsi bir arada pazarlama platformu dünya çapında milyonlarca müşteriyle büyüyen işletmeler için. Bugün Mailchimp, açılış sayfaları, sosyal medya yayınları, Facebook ve Google reklamları, yeniden hedefleme reklamları, pazarlama otomasyonu ve daha fazlasını içeren e-posta pazarlamasından çok daha fazlasını sunuyor.

MailPoet, Öte yandan, henüz basit güçlü e-posta pazarlama eklentisi, WordPress düşünülerek oluşturuldu. Başka bir deyişle, MailPoet, WordPress merkezli bir e-posta pazarlama eklentisidir..

MailPoet bir şey yapar ve bunu çok iyi yapar. Doğrudan WordPress’ten harika e-postalar gönderir. Dünyadaki diğer 300.000 kullanıcıyla, MailPoet’e rekabet avantajı sağlayan tam iki şey var:

 • WordPress içindeki her şey: WordPress panosundan ayrılmak zorunda kalmadan bültenler tasarlayabilir ve gönderebilirsiniz.
 • Minimum öğrenme eğrisi: MailPoet’in kurulumu çok kolaydır – o kadar ki, ilk e-posta kampanyanızı 15 dakika içinde gönderebilirsiniz.

İşleri basitleştirmek için yalnızca e-posta pazarlamasıyla ilgili özellikleri tartışacağız. Karşılaştırma işlemini birkaç metriğe böldük ve her biri için bir kazanan seçtik.

Ancak, e-posta pazarlama eklentinizi seçerken, sizin için daha önemli olan metriklere daha yüksek bir ağırlık atamalısınız. Örneğin, kullanım kolaylığı sizin için büyük önem taşıyorsa, “kullanım kolaylığı” metriğine% 50-60 ağırlık atamalı ve gerisini diğerlerine bölmelisiniz.

Tamam o zaman, metriklere başlayalım.?

1. WordPress İçinde E-posta Pazarlama

MailPoet'teki E-posta Pazarlama Kampanyalarının Türleri

MailPoet’teki e-posta pazarlama kampanyaları türleri

MailPoet, hem manuel hem de otomatik e-posta kampanyalarını doğrudan WordPress panonuzdan tasarlamanızı, oluşturmanızı ve göndermenizi sağlayan piyasadaki birkaç e-posta pazarlama eklentisinden biridir.

Mailchimp’in aksine, MailPoet kayıt veya hesap aktivasyonu gerektirmez. Eklentiyi kurmanız / yapılandırmanız, e-postanızı tasarlamanız ve gönder tuşuna basmanız yeterlidir. Bülteniniz abonelerinize geliyor.

Basitçe söylemek gerekirse, MailPoet ile tüm WordPress kontrol panelinizden ayrılmak zorunda kalmadan e-posta pazarlama şovu. MailChimp ek özellikler sunsa da (bunlara yatırım yapmak isteyenler için), bu metrikle MailPoet el ele geçirme kazananı.

Kazanan: MailPoet

2. Öğrenme Eğrisi

Mailchimp - WordPress Yapılandırma Seçenekleri

Mailchimp ve WordPress’in yapılandırma seçenekleri

İtiraf etmeliyim – Bülten gönderme söz konusu olduğunda Mailchimp’in bir öğrenme eğrisi var. Beni yanlış anlamayın – parlak bir kullanıcı arayüzü ve ton harika özellikler. Bununla birlikte, Mailchimp’te bir bülten bile gönderebilmeniz için, alan adı doğrulaması, API anahtarınızı Mailchimp WordPress eklentisine bağlama gibi birkaç yapılandırma (bir kerelik de olsa) yapmanız ve birkaç adım daha yapmanız gerekir ( Eğer istenirse).

Bu süreç profesyonelleri pazarlamak için heyecan verici olsa da, bir ürün arayan kullanıcılar için biraz göz korkutucu olabilir. basit e-posta pazarlama çözümü. İşte MailPoet burada büyüyor.

MailPoet’in kurulum süreci, bir WordPress eklentisi kurmak kadar basittir. Sadece e-posta dağıtım iş ortağınızı seçmeniz gerekir (bunun hakkında daha fazla bilgi) ve devam etmekte fayda var. Hemen ardından kampanya tasarlamaya başlayabilirsiniz! Yeni bir arayüze aşina olmanıza gerek yok. Kampanya oluşturucu sezgisel ve kolaydır (sürükle ve bırak işlevi sayesinde).

Ayrıca, otomatik yayın bildirimi e-postaları gibi biraz karmaşık kampanyalar söz konusu olduğunda, MailPoet’te bu tür kampanyalar oluşturmanın çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.!

Kazanan: MailPoet

3. Raporlama: E-posta İstatistikleri ve Analytics

posta kağıdı raporlama Pano illüstrasyon

Mailchimp Raporlama kontrol panelinin gösterimi

MailPoet, ücretsiz sürümlerinde açık ücret ve tıklama oranı gibi temel e-posta istatistikleri sunar. Gelişmiş yayınlanma raporları ve ayrıntılı açma / tıklama oranları için eklentinin ücretli bir sürümüne ihtiyacınız vardır. Eğlenceli gerçek: MailPoet bir Ücretsiz plan için premium 1.000 veya daha az aboneniz varsa. (Daha sonra bunun hakkında daha fazla bilgi).

Ancak Mailchimp’in analitiği başka bir düzeydedir. Ücretsiz sürüm size gelişmiş teslimat bilgileri, açık / tıklama oranları, sektör ortalamalarına, üst bağlantılara, en iyi konumlara ve çok daha fazlasına sahiptir. Söylemeye gerek yok, Mailchimp bu metriği bir ay ile kazanıyor!

Kazanan: Mailchimp

4. E-posta Kampanyaları: Bildirim Gönderme E-postaları

MailPoet E-posta Oluşturucu

MailPoet e-posta oluşturucu

Hem Mailchimp hem de MailPoet’in mükemmel sürükle ve bırak e-posta oluşturucuları vardır. MailPoet, ücretsiz sürümde önceden oluşturulmuş 50’den fazla e-posta şablonu sunarken, Mailchimp’in şablonlarının çoğu ücretli planda mevcuttur..

Mailchimp’in e-posta oluşturucusu GIF, Instagram yayınları ve daha fazlasını ekleme yeteneği gibi birkaç şık geliştirme sunar. (E-posta oluşturucularını “Content Studio” olarak yeniden adlandırdılar).

Bültenlerin yanı sıra Mailchimp’de damla e-posta kampanyaları da oluşturabilirsiniz MailPoet’te.

Şimdiye kadar, iki E-posta Servis Sağlayıcısı (ESP) arasındaki bir bağlantıdır. Ancak, söz konusu olduğunda bildirim e-postaları gönder, MailPoet, Mailchimp üzerinden ayrılır. Nedenini açıklayayım.

Ancak söz konusu olduğunda bildirim e-postaları gönder, MailPoet, Mailchimp üzerinden ayrılır.

Mailchimp, WordPress sitenizin RSS özet akışını ayrıştırarak bildirim bildirimi e-postaları gönderir. Varsayılan olarak, WordPress yazı içeriğinin tamamını RSS akışında gönderir. (İçeriğin tamamı yerine yalnızca gönderi özetini göndermeyi de seçebilirsiniz).

Bu sınırlama, Mailchimp’in bildirim sonrası e-postalarını gerçekten özelleştirmesini önler. RSS beslemesinde yalnızca tek tek yayınları (yani girişler) alabilir ve e-postaya yerleştirebilir.

Öte yandan, MailPoet’in WordPress ile sağlam entegrasyonu, gönderi bilgilerini doğrudan WordPress veritabanından almasını sağlar. Bu, MailPoet’in bir ton özelleştirme seçeneği sunmasına izin verir. Otomatik Son İçerik modülü (e-posta oluşturucuda bulunur). Bu seçenekler arasında yazı başlığı, alıntı, tam yazı içeriği, yazar bilgisi, öne çıkan resim, kategori / etiketler ve daha fazlası bulunur..

Sonuç olarak, MailPimp ile karşılaştırıldığında, MailPoet ile çok daha özelleştirilmiş posta bildirim e-postaları oluşturabilirsiniz.

MailPoet'in e-posta oluşturucusundaki özelleştirme seçenekleri

MailPoet’in e-posta oluşturucusunun “Otomatik Son İçerik” modülündeki özelleştirme seçenekleri

Dahası, MailPoet’te bildirim bildirimi e-postaları oluşturma oldukça basittir ve 15 dakikadan az sürer. Bununla birlikte, Mailchimp ile, biraz özelleştirme bile anlamanızı ve kullanmanızı gerektirir RSS birleştirme etiketleri, bu birçok insan için biraz fazla karmaşık olabilir.

Kazanan: Tie (bültenler ve damlama kampanyaları), MailPoet (bildirim e-postaları gönderme).

5. E-posta Dağıtım Seçenekleri

MailPoet'te E-posta Teslim Seçenekleri

MailPoet’te E-posta Teslim Seçenekleri

MailPoet üç ayrı e-posta dağıtım seçeneği sunar:

 1. Web barındırıcınız üzerinden e-posta teslimi: Bu yöntem, e-posta pazarlama giderlerinizi etkili bir şekilde sıfıra indirirken, e-posta dağıtım oranlarının düşük olması nedeniyle tavsiye etmeyeceğim. Ayrıca, barındırıcınızın e-posta gönderme limiti, aşırı kaynak kullanımı bildirimlerine ve hatta hesabın askıya alınmasına veya feshine bile duyarlısınız.
 2. 3. taraf hizmetler yoluyla e-posta teslimi: MailPoet, e-posta göndermek için Amazon SES veya Sendgrid gibi üçüncü taraf e-posta dağıtım hizmetlerini destekler.
 3. MailPoet’in e-posta gönderme hizmeti aracılığıyla e-posta teslimi: MailPoet ayrıca kendi e-posta gönderme hizmeti e-posta teslimi için optimize edilmiştir ve saatte 50.000 e-posta gönderebilir. 1000 aboneye kadar sınırsız e-posta göndermek için ücretsiz planda bu hizmetin tadını çıkarabilirsiniz.

Mailchimp, e-postalar sektör lideri ağ altyapısı üzerinden gönderildiği için birinci sınıf e-posta teslim edilebilirlik oranları sunar.

6. Ücretsiz Plan Showdown: Aboneler ve E-posta Sınırları

1000'e kadar Abone için MailPoet Forever Free Planı

1000’e kadar abone için MailPoet’in Sonsuza Kadar Ücretsiz Planı

Mailchimp, ayda maksimum 12.000 e-posta e-posta gönderme kapasitesiyle 2.000 abone sınırına sahip ücretsiz bir plan sunuyor.

MailPoet Premium sürümünü 1000’e kadar aboneye ücretsiz sunuyor. Bu, MailPoet’in sunduğu tüm premium özelliklerin (MailPoet markasının kaldırılması, gelişmiş analitik ve WooCommerce e-postaları gibi) ücretsiz olarak keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir!

Bu bölümde iki paket bilgi vardır:

 1. MailPoet teklifleri ayda 1000 aboneye sınırsız e-posta; Mailchimp bunu 2.000 aboneye kadar ayda 12.000 e-posta.
 2. İkincisi, MailPoet muhtemelen 1000 aboneyle sınırlı olan ücretsiz planında size tüm premium özellikleri veren pazardaki tek eklentidir.

Kazanan: MailPoet veya MailChimp (kullanıcının gereksinimlerine bağlı olarak)

7. Ücretli Planların Karşılaştırılması

Mailchimp premium plan seçenekleri 2019

Mailchimp’in Premium Planları – 2019

Mailchimp bir Abone tabanlı ve kullandıkça öde fiyatlandırma modeli. Abone tabanlı planlar, aşağıdakilerden başlayan çeşitli derecelerde özellikler sunar:

 • 500 abone için aylık 9,99 ABD doları (Essentials Plan)
 • 500 abone için 14,99 $ / ay (Standart Plan) ve
 • 10.000 abone için 299 $ / ay’a kadar çıkacak (Premium Plan)

MailPoet iki seçenek sunuyor prim planları:

 1. Birincisi, yılda 149 dolarlık bir eklenti premium bülten özellikleri, e-posta gönderme hizmeti olmadan. Bu, e-posta pazarlama maliyetlerini optimize etmek isteyen çok sayıda e-posta abonesi olan kişiler için mükemmeldir.
 2. İkinci planda premium özellikler ve MailPoet’in e-posta gönderme hizmeti. 1.250 abone için aylık 15 $ ‘dan başlıyor. İlk 1000 abonenin tamamen ücretsiz olduğunu unutmayın (tüm premium özellikler dahil!) 1000 aboneden sonra, fiyat Mailchimp’in Essentials Planı ile aynıdır.

A / B Testi: MailPoet’in Mailchimp’in Essentials Plan’ının aksine hiçbir planda A / B testi sunmadığını belirtmek gerekir..

Otomasyon E-postaları: MailPoet, 1000 aboneliksiz ücretsiz planlarında ve tüm premium planlarında varsayılan olarak otomasyon e-postaları (karşılama e-postaları ve damla kampanyaları gibi) sunar. Mailchimp, otomasyon e-postalarını Standart Plan, 500 abone için aylık 14,99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

8. WooCommerce Entegrasyonu

MailPoet'teki WooCommerce özellikleri

MailPoet’teki WooCommerce özellikleri

Mailchimp, resmi eklentileri aracılığıyla WooCommerce ile e-posta entegrasyonunu destekler – WooCommerce için Mailchimp. Bununla birlikte, 500.000’den fazla aktif kullanıcıyla bile, eklenti 5 üzerinden 2,3 yıldız olarak kötü bir şekilde derecelendirilmiştir. Bu, eklentinin destek sayfasında da görülen ve olumsuz yorumlar, hatalar ve destek istekleriyle dolu güvenilirlik sorunlarını gösterir.

Kim (MailPoet’in kurucu ortağı) Kim ile konuştum ve MailPoet kullanıcılarının yaklaşık dörtte birinin WooCommerce’in yüklü olduğunu söyledi. Bu kullanıcılar ekipten bir ton (son derece yararlı) özellik istiyorlar ve MailPoet’e eklemek için çalışıyor. Bu “yakında” özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Otomatik işlem e-postaları kayıt ve ödeme ve ilk satın alma işlemlerinde.
 • Otomatik ürün önerisi e-postaları “Bu Kategoriden Satın Alınanlar” ve “Bu Ürünü Satın Alındı” ve terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları gibi.
 • Müşteri segmentasyonu geçmiş satın alma davranışına göre.
 • Müşteri listesi ve e-posta başına gelir.

Bunlar MailPoet’ten gelecek vaat eden özellikler olsa da, başarısı ancak kullanılabilir hale geldikten sonra müşteri tarafından benimsenmesi ile belirlenecektir..

Kazanan: WooCommerce uyumluluğu serbest bırakıldıktan sonra Mailchimp (şimdilik) ve MailPoet.

Paketleme

Her bir eklenti için ideal kullanıcıyı tartışarak bu makaleyi sonuçlandırmak istiyorum.

Mailchimp, bütünsel pazarlama platformu bu da onların e-posta pazarlamasından daha fazlası. Sosyal medya, ücretli reklamlar, reklamları yeniden hedefleme, gelir yönetimi vb. elbette Mailchimp’i seçin!

MailPoet, basit e-posta pazarlama çözümü çalışabilecekleri WordPress kontrol panelinde. E-posta pazarlama giderlerinizi iyice optimize etmek ve her şeyin tek bir çatı altında olmasını istiyorsanız, MailPoet tam size göre!

Sonuçta, e-posta pazarlama işinizi büyütmenin bir yoludur. Gereksinimlerinize uyan ve metriklerinizi ezmenize yardımcı olan aracı seçmelisiniz.

Hangi ESP’yi kullanıyorsunuz? Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz! Her zaman olduğu gibi, yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin veya Twitter’da @souravify’da bana DM gönderin. Şerefe!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map