Volan İncelemesi: WordPress için Yönetilen Hosting

Başka bir WordPress Hosting incelemesiyle, bu sefer Volan dönüşü. Bu yazıda, çok sayıda seçeneğe sahip WordPress için bu çok iyi barındırma hizmetinin iniş ve çıkışlarını keşfedeceğim. Ölçeklenebilir planlar, ücretsiz geçişler, sahneleme siteleri, gece yedekleri, ücretsiz SSL, Volan’da bulacağınız özelliklerden sadece birkaçıdır. Hizmetlerine ilişkin incelememizi görmek için okumaya devam edin veya daha fazla bilgi edinmek için web sitelerini ziyaret etmek için bağlantıyı tıklayın.


Volan Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Volan ile Yeni Bir Web Sitesi Oluşturma

Volanın servisle ilgili deneyiminize başlamak için çok özel bir yolu vardır. Hemen bir plan seçmenize izin vermiyorlar, bu yüzden size süreci yaşadığım gibi göstermeye karar verdim. Flywheel ile ödeme önce gelmez, çünkü bunlar sizin gösteri önce site.

Tüm bilgileri doldurmanız yeterlidir, ardından ilk sitenizi oluşturmaya hazır olursunuz. O ana kadar hiçbir plan sunulmuyor. Bu, başlamak için benzersiz bir yoldur. Volan, hizmeti demo olarak sunmak isteyen (veya bir müşteri için bir demo web sitesi oluşturmak için kullanan) için kolaylık sağlamıştır, ancak ödeme ve kurulumu iki tamamen ayrı şey olarak düşünenler için rahatsız edici olabilir..

Volan iki şekilde ödeme yapmanıza izin verir: ya kendinize ödeme yapın ya da müşterinizin siteyi ele geçirdikten sonra ödeme yapmasına izin verin (not: zaten sahip olduğunuz toplu planlara bir site de ekleyebilirsiniz).

Nasıl ödeme yapmak istediğinize karar verdiğinizde, bir plan seçmekte özgürsünüz ve bundan sonra… yaratma zamanı. Flywheel’ın hizmetin bir demosunu başlatmak isteyen insanlar için kolaylaştırdığını ve kurulumun serbest çalışanlar için çok mantıklı olduğunu seviyorum. Ancak, tüm kullanıcılar kayıt işlemi sırasında plan bilgilerine erişmeye başlamadan önce rezervasyon sayfasına girmeyecektir..

Volan Barındırma Planları

İşte Volan için mevcut planlar. Google Cloud platformunda oluşturulmuş tam yönetilen WordPress barındırma planları sunarlar. Böylece, sunucu ayarları yapılandırılır ve kaydolduğunuzda WordPress zaten yüklüdür.

Volan Barındırma Fiyatlandırması

Bu inceleme için şunu seçtim: Başlangıç ​​Planı. Volan yeterli bir kaynak setine sahiptir, rekabetten biraz daha pahalıdır, ancak SSL dahildir ve CDN seçeneği yeterince ekonomiktir. Planlarının tek dezavantajı, çoğu blog için sorun olmayacak ancak orta ila büyük siteler (özellikle yoğun veya yüksek trafikli sitelerin kaynağı) için sorun haline gelebilecek sınırlı depolama alanıdır..

WordPress Sitenizi Volana Taşı

Sitede çalışmaya başlamamın ideal yolu, karşılaştırma sitesi bu yüzden taşıma mekanizmasını her zamanki gibi test ettim.

Mevcut sitenizi içe aktarmanın birkaç yolu vardır: her zamanki yol (burada WordPress’e geçiş yapmak için harika bir başlangıç ​​kılavuzu), geçerli WordPress sitenize ve FTP erişiminize doğrudan WordPress.com (bu iyi bir ek) aracılığıyla kimlik bilgileri sağlamak veya ZIP yüklemesi sayesinde – bu benim için mükemmel bir yöntem. Volan, WP Engine’den Volan’a gitmek isteyeceğinizden emin.!

Ne tür bir taşıma yöntemi istediğiniz konusunda karar verdikten sonra, Volan, taşıma türünü seçmenize izin verir. Standart geçiş bu kadar sürebilir 3 iş günü ve ücretsiz ya da Hızlandırılmış taşıma daha az yapıldığı söylenir 8 saat.

Dosyayı düzgün bir şekilde sıkıştırmış olmama rağmen, bu yöntem işe yaramadı benim için ve% 99’da sıkışıp kaldım, teknik Destek Yardım için. Çok hızlı bir şekilde cevap verdiler ve yaptığım zip dosyasını göndermemi istediler. Taşıma işlemi 10 dakikadan daha kısa bir sürede herhangi bir ek ücret ödemeden yapıldı, bu nedenle siteniz gerçekten çok büyük olmadıkça, düzenli hizmet iyi çalıştığı için Hızlandırılmış bir geçiş için ödeme yapmaya gerek yoktur..

Volan Paneli Seçenekleri

Site kurulduktan sonra, etki alanını tanımlamak en kolay şeylerden biridir. Volan, tüm DNS ayarlarınıza erişmenizi sağlar ve aslında teşvik etmek onları gerektiği gibi düzenlersiniz.

Bu, yeni kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir, ancak alan adlarının nereye işaret ettiğini bilen kişiler için Volan size engel olmayacaktır. Etki alanlarınızı kolayca tanımlamanıza olanak tanır ve CNAME tanımlı adlarına ve ilgili IP’lerine koordinatları verir. DNS girişlerinin düzgün yüklenip yüklenmediğini kontrol etmeniz için kolay bir araç bile sağlarlar.

Volan, etki alanları ve DNS için en az müdahaleci ve kullanımı kolay bir hizmettir. Sanki size söylüyorlar gibi: “Alan adınızı ayarlamak istediğinizi biliyoruz, işte veriler burada, alan adınızı işaretleyin ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin… yoluna girmeyeceğiz” ve bu sadece mükemmel.

Etki alanı düzgün bir şekilde kurulduktan sonra, ana panel, WP sitenizdeki Önbelleği kontrol etmenize, Hata Ayıklama modunu etkinleştirmenize ve hatta değişiklikleri anında görmek için Önbelleği devre dışı bırakmanıza izin verir.. Volan önbelleğe alınmış gibi görünüyor Kendi özel web sunucusu mimarisine sahip WordPress.

Ekstra Volan Hizmetleri

Her zamanki gibi, Flywheel yedeklemeler için destek sağlar. WordPress’i düzenli olarak kendi başınıza yedeklemek hala iyi bir fikir olsa da, bu, yedeklemeleriniz için harika bir yedek.

Ve bu yeterli değilse, Volan 10 $ / ay ekstra için çok bölgeli bir hizmet ve 10 $ daha fazla için bir CDN hizmeti etkinleştirmenize izin verecektir.

Sertifikalar şifreleyelim sürece ücretsiz ancak Flywheel aracılığıyla kendi sertifikanızı yüklemek size iyi olmayan 10 ay dolara mal olacakÖzel bir sertifika için ayda fazladan 10 $ ödeyen çoğu kullanıcı için muhtemelen buna değmez. Kendi sertifikanızın olması yerleşik Şifreleme’yi kullanmaktan çok farklı değildir, bu nedenle çoğu için ücretsiz seçeneği öneriyoruz.

Özel sertifikanızla kendi mağazanızı oluşturmaya ihtiyacınız varsa, muhtemelen aylık bir ücret talep etmeyen başka bir hizmetten daha iyi durumda olursunuz.

Yerel tarafından Volan

Yerel tarafından Volan

Bir başka özel özellik de, Volan ile Yereldir. Yerel ile web sitenizi yerel olarak (bilgisayarınızda) tasarlayabilir, oluşturabilir ve test edebilirsiniz, ardından tasarımınızı Flywheel’da barındırılan canlı sitenize itebilirsiniz. Hepsinden iyisi – bu, tüm Volan planları ile harika çalışan ücretsiz bir özelliktir.

7/24 Müşteri Desteği

01: 00’da bir sorunla karşılaştınız mı? Sorun değil. Volan kısa bir süre önce, müşterilerin günde 24 saat, haftada yedi gün, yılda 365 gün (evet, hatta tatiller) yardım sunabilmek için destek sistemlerini yeniledi. En iyisi, sadece bir chatbot değil, gerçek insan desteği.

Bonus Eklentileri

Volan Barındırma Eklentileri

Üstüne üstlük, Volan’ın sunduğunu bilmek isteyebileceğiniz birkaç eklenti daha var.

Performans Bilgileri: Volan yardımı ile sitenizi hızlandırın. Aylık hız özetleri ve üç aylık denetimler sizi yolda tutacak.

Eklenti Güncellemeleri: İşleri güncel tutmayı unutursanız, barındırma hizmetiniz sizin için hatırlar. Düzenli, aylık eklenti güncellemeleri sitenizi güvende tutmanıza yardımcı olabilir (ancak güncellemeleri her zaman yerel veya hazırlayıcı bir sitede test etmenizi öneririz).

Güvenlik Bilgileri: Tıpkı hızınız gibi, Volan’dan aylık ve üç aylık raporlarınızı takip ederek sitenizi güvende tutabilirsiniz.

Beyaz Etiketleme: Bir tasarımcıysanız, Flywheel yeniden satış hostingini kolaylaştırır. Beyaz etiketli bir platform, markanızı eklemenizi ve müşterilerinize tekrar satmanızı kolaylaştırır.

Volan Barındırma Performansı

Peki, Volan diğerleriyle nasıl karşılaştırılır? Hizmeti test edelim.

Web sitesi performansı çok iyi, yanıt süresi 1,5 saniyeden az ve sağlam Bir skor Pingdom çıkışlı.

Başlık yanıtını yakından izlerken, Volan’ın görev için oldukça optimize edilmiş gibi görünen özel bir web sunucusu yapılandırması kullandığını görebilirsiniz.

Avustralya sunucusundan yapılan bir test, başka bir sunucu ile mükemmel bir sonuç verir. bir. Aferin!

GTMetrix ayrıca mükemmel bir sonuç gösterir ve 1.6s yüklenen web sitesi, Volan’ın güzel web sunucusu ve önbellek yerinde, bu, çok iyi bir performans gerektiren herhangi bir WP bağımlısı için iyi bir hizmet haline getiriyor.

Ne Sevdim

Volan, standart seçeneklerin yanı sıra tonlarca ekstra ile güzel, sezgisel ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Etki alanlarına ve DNS kurulumuna yönelik “yolunuza çıkmıyoruz” tutumunu sevdim, çünkü bu özellikle profesyoneller için hızlı bir kurulum için ideal.

Biletlere cevap verme şeklini de beğendim. Destek personeli size yardımcı olmaktan ve düzeltmeleri çabucak yapmaktan mutluluk duyar. Ve kesinlikle performansı beğendim.

Ne sevmedim

Çok kısıtlayıcı bir depolama alanına sahip güzel bir hizmete sahip olmak hoş değildir ve ödeme yapmak zorunda değildir. ton para daha pahalı bir hizmet için sadece daha fazla alan kullanmak hiç eğlenceli değil. Karışım için daha fazla depolama alanı seçeneğine sahip olmak isterdim. Çok fazla ziyaret almayan ancak tüketen tonlarca blog ve dergi var çok fazla depolama alanı ve Volan bu tür faaliyetler için çok pahalıya mal olacak.

Planların web sitenizi ayarlayıp ödeme şeklini seçene kadar görünmemesi nedeniyle kayıt işleminin daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Bunun iyileştirilmesi gerekiyor. Ya ücretsiz bir demo sunun (14 günlük sınırlama görünürken) veya kullanıcının önce ödeme bilgilerini kaydettirmesini ve eklemesini isteyin (sonra kurulum yapın) – ikisini karıştırmak kafa karıştırıcıdır.

Ayrıca Volan şu anda sorun olabilecek herhangi bir e-posta seçeneği sunmamaktadır. Rağmen biz son derece tavsiye edebilir G-süit e-postaları kendiniz yönetmek istiyorsanız.

Paketleme

Volan sağlam bir hosting seçeneğidir. Sezgisel ve kullanımı kolay arayüz, yedeklemeler, evreleme, ücretsiz SSL sertifikaları ekleme yeteneği, çok bölgeli uyumluluk ve isteğe bağlı CDN gibi ekstralarla birlikte oldukça iyi bir anlaşma sağlar. Ayrıca Flywheel, etki alanlarını ve DNS’yi ayarlamak için en az müdahaleci yöntemlerden birini sunar (diğer bir deyişle, tavrınıza dayanmıyoruz) ve bu güzel bir jest.

Ayrıca, serbest bir web tasarımcısıysanız, müşteri faturalandırma ve Yerel (yerel geliştirme sitenizi canlı müşteri sitelerine bağlamak için kullanabileceğiniz) seçme seçeneği gibi bazı ekstra özellikler vardır..

Masanın diğer tarafında depolama alanı çok sınırlıdır ve Volan biraz pahalıdır. Ancak tonlarca alana ihtiyacınız yoksa, mükemmel performans ve teknik destek ile iyi bir hizmettir. Daha fazla bilgi için web sitelerini ziyaret ettiğinizden emin olun..

Volan Alın

Genel olarak Flywheel’ın oldukça iyi yönetilen bir WordPress barındırma hizmeti olduğunu düşünüyoruz, ama ne düşünüyorsun? Volan denediniz mi? Yoksa barındırma hakkında başka sorularınız mı var? Yorumlarda bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map