Tickera WordPress Etkinlik Biletleme ve Yönetim Sistemine Genel Bakış

Tickera WordPress Etkinlik Biletleme

Tickera birkaç büyük değişiklik geçirdi ve bir etkinlik bilet sistemi olmak dışında, Tickera’nın birkaç yıl önce incelenen ilk sürümüyle hemen hemen hiçbir ilgisi yok.. Tamamen yeni bir eklenti!


Eklentinin görsel kısmının tamamen revize edilmesini sağladılar, çok sayıda yeni seçenek eklediler ve zaten geniş olan eklentilere birkaç tane daha eklediler, bu da toplam sayıyı etkileyici hale getirdi 22 eklenti

Buna ek olarak, tamamen yeni görsel çekiciliği olan ve oldukça açık bir şekilde harika görünüyor ve web sitesinde bu miktarda bilgi çekilmesi oldukça zor olsa da, web sitelerini de elden geçirdi. Yani, eklentiye geri dönelim …

Tickera Yükleme Ekranı

Yeni başlıyorsanız ve Tickera’yı ilk kez kuruyorsanız, güzel kurulum sihirbazı ile karşılanacaksınız Mümkün olduğunca çabuk gitmenizi sağlamak için ilk kurulumdan geçmenize yardımcı olacak.

ayarlar

Kurulum sırasında Tickera’yı bağımsız olarak mı yoksa WooCommerce eşliğinde mi çalıştırmak isteyeceğiniz sorulur ve bu da Bridge for WooCommerce eklentisini gerektirir. Evet, doğru okudunuz – Tickera WooCommerce ile tamamen uyumlu bir süredir Tickera biletlerini diğer WooCommerce ürünleri gibi satmanızı sağlıyor. Bildiğiniz gibi WooCommerce, WordPress ile çevrimiçi bir mağaza oluşturmanın en iyi yollarından biridir ve Tickera ile WooCommerce’nin e-ticaret özellikleri açısından sunduğu tüm ek işlevleri saklıyorsunuz. WooCommerce’i çalıştırıyorsanız ve web sitenizde başka ürünler satıyorsanız oldukça uygun.

Etkinlik ve Bilet Oluşturma

Etkinlik oluşturmak, etkinliğinizle ilgili girmeniz için biraz mantıklı organize edilmiş bilgilerle oldukça kolay ve anlaşılır.

Tickera Etkinlikleri

Etkinliğinizi oluşturmayı bitirdiğinizde, etkinliğinizle ilişkili bilet türlerini oluşturmanız önerilir;.

Tickera Biletleri

… Ve bunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz – yani, istediğiniz sayıda bilet türüyle ilişkili çok sayıda etkinliğe sahip olabilirsiniz. Sınır yok!

Etkinlik ve bilet türleri oluşturma işiniz bittiğinde, etkinliğiniz ve / veya biletleriniz hakkında herhangi bir bilgi görüntülemek için sayfalarınızdan veya yayınlarınızdan herhangi birine uygun kısa kodlar yerleştirmenin daha kolay iş zamanı. Seçiminize ve seçeneklerinize göre sizin için bir kısa kod oluşturacak düzgün küçük bir “kısa kod oluşturucu” olduğu için “daha ​​kolay” diyoruz.

Eklenti shortcode

Bununla birlikte, kısa kod oluşturucu aracılığıyla kısa kodlar yerleştirmeden bile, etkinlik sayfası otomatik olarak o etkinliğe ilişkin biletleri görüntülemek için düzgün bir özellik sunduğundan biletlerinizi satmak için gereken her şeye sahip olabilirsiniz..

tickera ön

Ve en iyi şey, Tickera’nın neredeyse iyi kodlanmış herhangi bir WordPress temasıyla güzel oynayacağı ve web sitenize kusursuz bir şekilde uyum sağlayacak bir stil alacağıdır (belki WPExplorer’dan ücretsiz WordPress temaları verin).

Ödeme Ağ Geçitleri

Şimdi, bir şey satmaya başlamak için, bazıları için bir satıcı hesabına ihtiyacınız olacak. Tickera destekli ödeme ağ geçitleri. Tickera’nın kendisi şu anda yüzün üzerinde ödeme ağ geçidini doğrudan desteklediğinden seçim yapabileceğiniz çok şey var, bu yüzden gezegende nerede olursanız olun, en az birkaç desteklenen ödeme ağ geçidini bulamayacağınız ince bir şans var. senin ülkende. Bu olsa ve ülkenizde desteklenen ödeme ağ geçitlerinden hiçbiri mevcut olmasa bile, umutsuzluğa düşmeyin ve kullanmak istediğiniz bir ödeme ağ geçidinin WooCommerce tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol edin çünkü Tickera onunla tamamen uyumludur.

Ödeme-ağ geçitleri

Özel Formlar

Tickera’yı bağımsız olarak veya Tickera biletleri için satış platformu olarak WooCommerce’i kullanıp kullanmadığınızdan bağımsız olarak, harika Özel Formlar eklentisi. Bu eklenti, istediğiniz gibi özel ödeme formları oluşturmanıza ve her türlü ekstra bilgi toplamanıza olanak tanır radyo düğmelerini, onay kutularını, metin alanlarını, metin girişlerini ve açılır menüleri kullanarak katılımcılarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Üstüne üstlük, tüm bu bilgiler ilgili bilet şablonu öğeleri aracılığıyla bilet şablonuna yerleştirilebilir ve CSV dışa aktarma eklentisi karar verirseniz verilerin geri kalanı ile.
Mobil uygulamalar

Bilet Tarama

Böylece etkinliğiniz için tüm biletleri sattınız. Sıradaki ne? Görünüşe göre, bu biletleri kapıda taramanız gerekecek. Tickera’nın iOS ve Android uygulamaları sahada güvenilir olduklarını ispatlamış ancak buna ek olarak bir adım daha ileri gitmiş ve Barkod Okuyucu eklentisi web sitenizin arka ucundan herhangi bir standart barkod tarayıcı kullanarak biletlerinize barkod yerleştirmenin (QR kodlarının yanı sıra) ve taramaya olanak tanır. Bununla birlikte, diğer kişilerin arka uca erişmesine izin vermekten çekinmeyin, onların fantastik Check-in Chrome Masaüstü uygulaması. Bir Chrome uygulaması olarak platformlar arası kullanıma hazırdır, yani Google Chrome tarayıcısını yükleyebileceğiniz her yerde çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, bu uygulama ile her olay iyi internet kapsama alanı ile organize ve bazen tamamen eksik olduğu göz önüne alındığında çok hoş bir özellik olan çevrimdışı biletleri tarayabilirsiniz.

krom uygulama-check

Tickera Eklentileri

Ve işte burada… Bu incelemeyi sonuçlandırmak çok daha kolay olurdu çok fazla seçenek yoksa ve çok fazla Tickera eklentileri. Ancak muazzam gücün tam olarak bu eklentilerde yattığı düşünüldüğünde, daha önce yazdığımız WooCommerce Köprüsü ve Barkod Okuyucu’ya ek olarak en azından hepsinden bahsetmemek haksızlık olur:

 • Tickera Etkinlik Takvimi etkinliklerinize güzel bir stil katan takvim ekler
 • CSV Dışa Aktarma etkinlik başına CSV raporlarını seçilebilir alanlarla dışa aktarma işlevi ekler
 • Seri Bilet Kodları özel önek, sayı dolgusu, sonek vb.İle keyfi sıralı bilet numaraları oluşturur.
 • Şartlar ve koşullar bu açıklayıcı olmalı…
 • Özel Bilet Şablonu Yazı Tipleri kendi .ttf yazı tiplerinizi yükleme ve bunları bilet şablonlarınızda kullanma olanağı ekler
 • Check-in App ‘nun Çevirisi iOS, Android veya Chrome Check-in uygulamalarının her bir parçasını çevirmek için
 • Check-in Bildirimleri bileti check-in yapılır yapılmaz katılımcıya istediğiniz herhangi bir içerikle hoş geldiniz e-postası göndermek için
 • Toplu İndirim Kodları büyük miktarlarda indirim kodu eklemek için mükemmel
 • Rol Bazlı Fiyatlar farklı kullanıcı rolleri için farklı bilet fiyatları var
 • Müşteri Bağlantısı Customer.io entegrasyonu için
 • Mijireh Checkout bütünleşme
 • Mollie Ödeme Ağ Geçidi bütünleşme
 • Gevşek Bildirimler web sitenizde her bilet satıldığında Slack ile bildirim almak
 • çocuk oyuncağı her başarılı bilet satın alımında Android veya iOS cihazınıza push bildirimi almak için
 • MailChimp bütünleşme
 • Sendloop bütünleşme
 • Twilio SMS Bildirim
 • PayPal Zincirleme Ödemeler WordPress çoklu site ağınızda satılan biletlerin her birini kesin
 • Şerit Bağlantı WordPress çok alanlı ağınızda satılan biletlerin her birinden bir kesinti toplamak için

Sarmak

Tickera, WordPress’e etkinlik eklemek ve kendi etkinlik biletlerinizi satmak için harika bir seçenektir. Umarım bu genel bakış size bu müthiş eklentinin neler yapabileceğine iyi bir bakış attı. Yeni Tickera’yı denediniz mi? Ya da belki bu konuda bazı sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin – sizden haber almak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map