Tez WordPress Tema İncelemesi

İncelemeye başlamadan önce birkaç şeyi netleştirmek istiyorum. İlk olarak, müşteri web siteleri için birçok kez Tez ile çalıştım ve İkincisi, wpexplorer.com tezin bir iştirakidir, bu da iştirak bağlantım aracılığıyla oluşturulan herhangi bir Tez satışından komisyon yaptığım anlamına gelir. Bu, bunun bir reklam gibi görünen ortalama bs incelemeniz olmadığını bildirmek istediğimi söyledi. Bunun yerine, temayla ilgili her şeyi daha iyi anlayabilmeniz için Bilgilendirici Bir Tez İncelemesi oluşturmak istedim..


Burada saatlerce oturabilir ve tezin ne kadar harika olduğunu yazabilirim, ancak muhtemelen bu temanın gerçeğe uygun girişlerini okuyabilirsiniz.

Bu Tez İncelemesinde okunacak çok şey var… Bu yüzden bu güzel büyük başlıkları sağladım, böylece ilginç olan her şeye atlayabilirsiniz. Zevk almak!

Ziyaret Tezi

Tez WordPress Tema Çerçevesi nedir?

Thesis, Chris Pearson tarafından geliştirilen bir Premium WordPress Tema Çerçevesidir ve orada en popüler ve indirilen / satın alınan Premium temalardan biri haline gelmiştir. Aslında, web’e göz atmadan ve tezde çalışan bir siteyi görmeden tek bir gün geçemiyorum. Bu inanılmaz.

Muhtemelen tez kullanan birçok blog veya siteyle karşılaştınız ve muhtemelen benzer görünümlerini tanıdınız. Aynı zamanda, bu çerçeveyi kullanan birçok siteyi de görmüş olabilirsiniz ve hiçbir fikriniz yoktu. Bunun nedeni, Tez’in “kutudan çıktığı gibi” müthiş bir tema olması, ama aynı zamanda kolayca özelleştirilebilmesi de “herhangi bir şey” gibi görünmesi.

Peki tez aslında nedir? Sanırım Thesis’e bir WordPress Teması diyebilirsiniz, ancak bundan çok daha fazlası. WordPress üzerine inşa edilmiş, web sitenizin tasarımında özelleştirmeler yapmak için HTML veya CSS bilgisi gerektirmeyen tasarım esnekliği ve tasarım esnekliği sağlayan bir kod ve tasarım Çerçevesidir..

Tez Yöneticisi Kontrol Paneli

Tez Yönetim Paneli, bu platformu gerçekten öne çıkaran şeydir (bence). Tabii ki birçok tema, twitter hesabınızı özelleştirmenize veya başlığınız için bir logo yüklemenize izin verir, ancak Tez farklıdır. Bu güçlü platform, gezinme çubuğundaki sayfaları dahil etmekten özel bir CSS stil sayfası seçmeye kadar tonlarca ayar yapmanıza izin verecektir. Sitenizi WordPress yönetim alanınızdan tamamen özelleştirme gücüne sahip olacaksınız.

Yönetici paneli, herhangi bir kodla ellerini kirletmek istemeyen, ancak yine de kendi web sitesi tasarımlarında bazı temel düzenleme yapmak ve sayfadaki Arama Motoru Optimizasyonu’nda özelleştirmeler yapmak isteyen blogcular için gerçekten kolay.

Yönetici Paneli Ekran Görüntüsü

İşte yönetici ayar sayfalarından birinin hızlı bir ekran görüntüsü, böylece nasıl göründüklerini az ya da çok görebilirsiniz. Kontrol paneli gerçekten temiz ve açılır konteynırları kullanıyor, böylece her şey iyi organize edilmiş ve sonsuza kadar aşağı kaydırmak zorunda kalmadan ihtiyacınız olanı bulabilirsiniz.

Tez Tema Paneli

Tez ve Tez Kaplamalarını Özelleştirme

Daha önce de belirtildiği gibi, DYI Tez Teması hakkında en iyi şeylerden biri, kullanımı kolay ve çok sezgisel tema kontrol paneli aracılığıyla sitenizin görünümünü ve işlevini özelleştirebilmektir. Ancak, aynı zamanda Tez Çerçevesi ile çalışmak için tasarlanmış temalar olan ve tema paneliniz aracılığıyla yüklenebilen temalar olan “alt temalar” ile sitenizin görünümünü özelleştirebilirsiniz ve bunlar otomatik olarak sitenize yeni bir stil / tasarım ekleyecektir. . Tez kaplamalarını bulabileceğiniz birçok yer var ve bunlar hem ücretsiz hem de satın alınabilir. Bu özellik, Thesis’i, sitelerini özelleştirmek için her zaman harcamak istemeyen veya diğer kaplamalar aracılığıyla kullanılabilen bazı ekstra özelliklere ihtiyaç duymayan blogcular için harika hale getirir. Ayrıca, Tez Çerçevesini tüm müşterileri için kullanmak isteyen web tasarımcıları için de harika.

Tez Gerçekten SEO için Harika mı?

Herhangi bir tema veya site Arama Motoru Optimizasyonu için düzenlenebilir olsa da birçok başlangıç ​​için optimize edilmemiştir. Bu, amatör / inter-mediate blogcular için gerçek bir güçlük olabilir, bu yüzden Tez Çerçevesi kutudan çıkar çıkmaz arama motoru dostu olacak şekilde tasarlanmıştır. Aslında, çoğu insan “All In One SEO” gibi harici eklentileri indirir. Peki ya SEO’nuzu temanıza entegre edebilseydiniz? Bu, her şeyin daha temiz kodla daha sorunsuz çalışmasını sağlar ve sitenizde genel SEO değişiklikleri yapmanızı çok daha kolay hale getirir. Ayrıca, Tez halihazırda kutusundan çıktığı haliyle çok SEO Dostu olduğundan, yükleyebilir ve sitenizin dizine ekleneceği konusunda rahat hissedebilirsiniz.

Bu çerçeveyi SEO amaçları için iyi yapan bazı temel bileşenler şunlardır:

 • Sayfalardaki / yazılardaki başlık etiketleri ve Meta Açıklama alanları
 • Sayfalar ve psotlar için noindexing seçenekleri
 • Resimler için alternatif metin
 • Temiz ve basit arka uç kodu
 • Basit tasarım – daha hızlı yükleme (Google, arama motoru sıralamalarının bir ölçüsü olarak hız katmıştır)

Sadece sitenize Tez yükleyerek otomatik olarak Google’da 1 numara sıralamayacak hatırlamak gerekir, bunun yerine çerçeve SEO çabaları daha kolay ve muhtemelen daha başarılı hale getirmek için çok iyi bir temel ve temiz bir kod sağlar.

İştirakler İçin Tezli ve Tezli Hedef Reklam

Şimdi burada seveceğiniz Tez ile ilgili çok düzgün bir özellik var: “Multimedya Kutusu”. Bu, kenar çubuğunun üstünde varsayılan olarak 300 piksel x 250 piksel (boyut değiştirilebilir) reklam bloğudur ve farklı medya (resimler, video, adsense) arasında geçiş yapmanıza olanak tanır.

Ne olmuş yani? Dönen bir ortam kutusu. Elbette bu doğrudur, ancak Tez’in multimedya kutusunu bu kadar benzersiz kılan şey, o sayfada görünenleri her sayfa için düzenleyebilmenizdir. Bu, sayfa içeriğinize göre daha iyi hedeflenmiş reklamlar sağlayabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, Tez İncelemesi post DIY Temaları için bir ortaklık afiş olabilir ve WordPress SEO hakkında bir yazı ilgili bir SEO kitap amazon bir bağlantı isteyebilirsiniz. Yayınlamak için herhangi bir satış ortağı bağlantınız bulunmayan yayınlar için bu noktayı adsense için kullanmayı düşünebilirsiniz.

Sonuçta medya kutusu ile ziyaretçilerinize alakalı reklamlar sunabilecek ve satış ortağınızın satışını artırabileceksiniz..

Tez (1.7) ‘nin en son sürümü ile bağlı kuruluş pazarlamacılarının seveceği yeni bir özellik var ve kolayca bağlı kuruluş bağlantılarınızdan 301 yönlendirme bağlantıları oluşturma yeteneğidir. Bu, tüm çirkin bağlı kuruluş bağlantılarınızı sitenizde ve güzel sümüklü gibi görünen bağlantılara dönüştürebileceğiniz anlamına gelir. Bu şekilde kullanıcılar üzerlerine tıklamaktan vazgeçmez ve tıklama oranlarınızı artırmanıza yardımcı olabilirsiniz..

Tez Ne Kadar Benzersizdir??

Benzersizlik, ziyaretçi bağlılığı oluşturmak ve sitenizdeki bir topluluğu teşvik etmek için çok önemlidir. Sorun, birçok insanın herkesle aynı WordPress Temalarını kullanmasıdır, bu nedenle web’e göz attığınızda tıpkı diğer tüm sitelere benzeyen siteler bulursunuz. En azından benim için, bu gerçek bir dönüş.

Şu anda Tez’i kullanan binlerce kişi var ve birçok kişi uygulanan temel ayarlarla tezi kullanıyor ve özelleştirilmiş bir şey yok. Güzelliği, bu çerçevenin özelleştirilmesi o kadar kolay ki, sitenizi birkaç dakika içinde% 100 benzersiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Sonuçta size kalmış… Düz ve temel tasarıma gidebilir veya biraz düzenleyebilirsiniz ve hiç kimse Çerçeveyi kullandığınızı bile bilmeyecektir.

Tez’i bu kadar harika yapan da budur. Sitenizdeki diğer birçok temanın aksine, sitenizin benzersiz görünmesini sağlamak için çok sayıda CSS ve XHTML düzenleme yapmanız gerekecek, ancak Thesis ile yönetici panelinize giriş yapabiliyor ve gerçekten hızlı ve kolay bir şekilde bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Veya kendi özel stil sayfanızı kullanarak reklam yükleyebilirsiniz.

Tez Mükemmel Tema mı?

Hiçbir tema “Mükemmel” değildir, çünkü herhangi bir tema neredeyse bir şekilde geliştirilebilir, ancak muhtemelen Tezin mükemmel bir tema olmaya çok yakın olduğunu iddia edecek birçok kullanıcı vardır. Aşağıda, tezin bazı avantajlarını ve dezavantajlarını vurgularım, böylece hangi şeylerin harika olduğunu ve nelerin geliştirilebileceğini görebilirsiniz.

Tez WordPress Tema Avantajları

 • Temiz kod ve minimalist tasarım
 • Arama Motoru dostu ve optimize edilmiş
 • Herhangi bir koda dokunmadan kolay tema özelleştirmeleri yapın
 • Özel alt temalarla akış çizgileri
 • Nispeten ucuz geliştirici lisansı

Tez WordPress Tema Dezavantajları

 • Maliyet
 • Sade ve basit varsayılan tasarım
 • Blogger düzeni – alt teması olmayan işletmeler için iyi olmayabilir
 • Sitenizde tasarım değişiklikleri yapabilmek için CSS bilgisinin hâlâ şiddetle tavsiye edilmesi

Maliyeti Ne Kadar ve İyi Bir Anlaşma mı??

Tez, Geliştirici seçeneği ve Kişisel seçeneği için 2 fiyatlandırma seçeneği vardır. Geliştirici lisansı 164 dolar, kişisel lisans ise 87 dolar. Ve bu, özellikle diğer temaların fiyatına kıyasla pahalı görünse de, aslında aldığınız şey için çok iyi bir anlaşma. Bir kişiye özel tasarlanmış bir web sitesi için 500 dolardan fazla para harcayabilir veya bu temayı 87 dolara satın alabilir ve kendiniz özelleştirebilirsiniz. Sitenizin arama motorlarında sıralamanın yanı sıra harika görünmesini ve çalışmasını istiyorsanız, o zaman paraya değer olabilir.

Aşağıda, farklı planların her birinin ne ile geldiğini görebilirsiniz… Gördüğünüz gibi, bu temayı birden fazla sitede kullanmayı planlıyorsanız, Geliştirici seçeneği hala daha ucuzdur ve 2 kişisel seçenek lisansı satın alır!

Geliştirici Seçeneği

 • Sahip olduğunuz sitelerde sınırsız tez kullanımı1
 • Son sürümden önce tezin tamamen yeni beta sürümlerine erişin!
 • Tezleri istemciler için sitelere dağıtmanıza olanak tanıyan İstemci Sitesi Seçeneklerine Erişim3
 • Yalnızca üyelere verilen Yanıtlara ve Forumlara erişim
 • Yaşam Boyu Tez yükseltmeleri
 • 30-gün para iade garantisi

Kişisel Seçenek $ 87

 • Tezin bir canlı web sitesinde ve bir yerelleştirilmiş geliştirme sunucusunda kullanımı
 • Geliştiricinin Seçenek Yükseltmesine yalnızca 774 ABD Doları karşılığında erişim
 • Yalnızca üyelere verilen Yanıtlara ve Forumlara erişim
 • Yaşam Boyu Tez yükseltmeleri
 • 30-gün para iade garantisi

WordPress Teması İçin Ödeme Yapma

WordPress ile ilk başladığımda, herhangi bir şablon satın almak konusunda çok şüpheci ve isteksiz olduğumu hatırlıyorum ve şu anda milyonlarca ücretsiz tema olmasa bile bir tema için ödeme yapma fikrinden hoşlanmayan binlerce insan var. . Ancak değiştim ve umarım sizi bir şekilde diğer bilgelere ikna ettim..

TONS ekstra özellikleri düşündüğünüzde, bir Premium şablon için biraz ödeme yaparak elde edersiniz. Bir düşünün… Premium bir tema satın almak, arama motoru sıralamalarınıza yardımcı oluyorsa ve sitenizin reklamlarından veya ürünlerinden tamamen değdiğinden birkaç dönüşüm daha arttırıyorsa.

Üstelik Premium Temalar ile, herhangi bir altbilgi bağlantısı, ücretsiz bir temaya eklenmiş olabilecek spam’i tutmak konusunda endişelenmenize gerek yoktur ve en önemlisi, sitenizi çok daha kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz. sitenizi özelleştirmeye çalışırken tonlarca sıkıntı.

Tez Almalı mıyım?

Tabii ki burada bazı satışlar yapmaya çalıştığımdan beri, YES’in aşağıdaki bağlantıyı tıkladığını ve bu harika temayı satın aldığını söyleyebilirim. Ancak, bunun yerine size düşünebileceğiniz bazı şeylerin bir listesini vermek ve muhtemelen cevaplarınızı yazmak istiyorum, böylece gerçekten sizin için buna değip değmeyeceğini görebilirsiniz. Ve bu temayı satın almayı düşünüyorsanız, bunu bağlantılarım üzerinden yapabilirsiniz ve ilgili komisyonumu alacağım. Teşekkürler!

Satın Almadan Önce Düşünülmesi Gerekenler

 • Kolayca özelleştirebileceğiniz ve herhangi bir şey gibi görünmesini sağlayabileceğiniz bir tema için 87 $, iyi bir anlaşma?
 • Eğer bir geliştirici iseniz Thesis size istemci siteleri oluşturmak için daha hızlı bir yol sağlayarak hayatınızı kolaylaştırabilir?
 • Tez bazı harika SEO özelliklere sahiptir ve güzel bir temiz kod ile birlikte gelir. SEO sizin için bir endişe mi?
 • Bir temayı tekrar tekrar düzenlemek, her yeni site için veya bir temanın görünümünü değiştirmek istediğinizde yeni bir ücretsiz tema satın almak veya bulmaktan daha verimli olur..
 • Tez hayatınızı kolaylaştıracak mı? (birçok kişi için vardır)
 • “22.100 yetenekli webmaster bu çerçeveye güveniyor” katılmak ister misiniz?
 • Eğer satın alırsanız ve düşündüğünüz kadar havalı değilse, 80 $ denemeye değer miydi? (30 günlük para iade garantisi vardır)

Bölünmüş Lisanslı Tez

WordPress’in GPL lisansı ile ilgili endişeleriniz için, DYI Thesis birkaç hafta önce, WordPress GPL ve DYI Temalarının mülkü olmak için tüm Tez Çerçevesi koduyla ilgili her şeyi yapan temalarına bölünmüş bir lisans eklediklerini açıkladı.

Daha Fazla Bilgi Almak ve Bugün Satın Almak İçin Tezleri Ziyaret Edin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map