Tekinsiz Automator WordPress Eklentisi İncelemesi: Bir Pro Gibi İş Akışlarınızı Otomatikleştirin

Tekinsiz Automator WordPress Eklentisi İncelemesi: Bir Pro Gibi İş Akışlarınızı Otomatikleştirin

Web sitesi yöneticisi görevlerine ne kadar zaman harcıyorsunuz? Ben çok bahse girerim. Veya kabul etmek istediğinizden daha fazla saat. Yine de şanslısınız, çünkü Uncanny Automator WordPress eklentisi ile size tam olarak görevleri nasıl otomatikleştireceğinizi, zamandan nasıl tasarruf edeceğinizi ve verimliliği nasıl artıracağınızı gösteriyoruz.


Eklenti, eklentileriniz arasındaki işlemleri otomatikleştirmenizi sağlar. Örneğin, eklentiyi WooCommerce aracılığıyla bir ürün satın aldıktan sonra belirli bir BuddyPress grubuna (veya bir LearnPress kursuna) kullanıcı eklemek için ayarlayabilirsiniz. Eklentiyi, belirli bir adımı tamamladıklarında kullanıcıya bir e-posta göndermek için WordPress’i tetikleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz..

Fırsatlar sınırsız ve özellikleri bol. Uncanny Automator WordPress eklentisini kurmak dördüncü sınıf öğrencilerinin işidir. Ayrıca, otomatik işlemler (veya eklentide çağrıldığı gibi tarifler) oluşturmak A, B, C kadar kolaydır. Kodlama bilgisine ihtiyacınız yoktur, bu yüzden memnuniyetle karşılanırsınız ��

Daha fazla uzatmadan, kazalım. Lütfen sonunda yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin..

Uncanny Automator WordPress Eklentisi Nedir

Herhangi bir şekilde Zapier görev otomasyon servisine aşina mısınız? Uncanny Automator WordPress eklentisi tıpkı Zapier’e benzer, ancak WordPress eklentileriniz için. İşlemleri eklentileriniz arasında bağlamanıza izin vererek görevleri otomatikleştirmenize ve zamandan tasarruf etmenize olanak tanır.

Veya Uncanny Automator web sitesinin söylediği gibi…

Uncanny Automator WordPress eklentisi, WordPress sitenizde gerçekleşen tüm iş akışlarını ve kullanıcı deneyimlerini otomatik olarak yönetmeyi mümkün kılar. – Uncanny Automator nedir?

Örnekleme amacıyla, öğrencileri LearnPress, LearnDash veya başka bir WordPress öğrenme yönetim sistemi (LMS) aracılığıyla kaydederken WooCommerce (ürün olarak) aracılığıyla kurs satmak istediğinizi varsayalım. Uncanny Automator’da kullanıcılar bir kurs satın aldığında tetiklenen tarifler oluşturabilirsiniz. Tekinsiz Automator daha sonra LMS’nizdeki ilgili kurslara kullanıcı ekleyecektir.

Örneğin, Modern Kabile Etkinlik Takvimi etkinliklerinizi yönetmek için yeni etkinlik katılımcılarına teşekkür etmek üzere Uncannny Automator’ı kullanabilirsiniz. Bir etkinliğe (tetikleyici) kaydolurken bir kullanıcının adını ve Twitter tanıtıcısını almak için bir tarif oluşturun, ardından kullanıcıya “kaydettiğiniz için teşekkür ederiz!” Gibi bir mesaj tweetleme eylemi ekleyin. Ve bu sadece bir örnek, eklenti bir ton tetikleyici ve eylemle geliyor. tetikleyiciler tarifi çalıştır, aksiyon elde etmek istediğiniz şey daha fazlasını görebilirsiniz tetikleyiciler ve eylemler kendi sitelerinde).

Yani, eklenti WordPress’e eylem B (ör. bir gruba kullanıcı ekleme, e-posta gönderme, kullanıcıyı bir kursa kaydetme vb.) A tetikler (örneğin satın alma, abone olma vb.). Eklenti gibi bir şey yapmanıza yardımcı olur bu kullanıcı yaptığında söyledi. Otomatik olarak. Uncanny Automator steroidler üzerinde bir görev otomasyon eklentisidir.

Zaman alan görevlerin çoğu işlevsellikten ve kullanıcı deneyiminden ödün vermeden ortadan kaldırıldığı için sitenizi çalıştırmayı kolaylaştırır. Bütün bunlar sana mantıklı geliyor mu? Tamam, 10 saniye ara ver…

Geliştiriciden bir kelime:

[Uncanny Automator WordPress eklentisi bağlanıyor] “… bir düzine eklentiyi bir araya getiriyor, bir veya daha fazla eklentiden“ tetikleyicileri ”izliyor ve koşullar yerine getirildiğinde otomatik olarak“ eylemleri ”veya sitedeki yeni etkinlikleri tetikliyor.

O ekler…

Bu otomatik tarifler, satış, pazarlama, yönetim, öğrenme ve diğer süreçleri otomatikleştirerek WordPress site sahiplerine her yıl yüzlerce saat kazandırabilir. Aksi takdirde bağlanması imkansız olan eklentileri birbirine bağlar. ” –Uncanny Automator nedir?

10 saniye kırıldı. Yani sınıf, yine, Uncanny Automator WordPress eklentisi nedir? WordPress eklentileriniz için güçlü bir görev otomasyon eklentisi.

Daha da anlatmalı mıyım?

Özellikler

Uncanny Automator, WordPress için basit bir görev otomasyon eklentisidir. Yolunuza çıkan gereksiz özelliklerle dolu değil. Hayır, ince ve eldeki işe odaklanmanızı sağlıyor. Bir görev otomasyon eklentisinden başka ne beklersiniz?

Önemli Uncanny Automator özellikleri şunları içerir:

 • Sezgisel ve başlangıç ​​dostu bir kullanıcı arayüzü. Yemek tarifleri oluşturmak eğlencelidir (okuma, otomatikleştirme görevleri)
 • BuddyPress, bbPress, Yerçekimi Formları, Ninja Formları, İletişim Formu 7, LearnDash, LearnPress, H5P ve Zapier (1000’den fazla uygulamaya bağlanabileceğiniz anlamına gelir!) diğerleri arasında
 • 70’ten fazla tetikleyici ve eylem, yani otomatik WordPress’e yöneliyor ve tıklıyorsunuz
 • Sınırsız reçete kombinasyonları parmaklarınızın ucunda. Birçok farklı yaratın tetikleyici ve eylem senaryolar.
 • Tarif tamamlandığında kullanıcıyı belirli bir URL’ye yönlendiren bir özellik (Bu özelliği dikkatli ve dikkatli bir şekilde kullanın)
 • Tüm entegrasyonlarınızın birlikte iyi oynatılmasını sağlamak için harika destek. Eğer hiçbir fikrin yoksa, bu, desteğe ihtiyacınız olursa birçok geliştiriciyle iletişim kurmanız gerekmediği anlamına gelir. Uncanny Automator destek ekibi arkanızda. Tüm WordPress eklentileriniz için tek bir destek ekibine sahip olduğunu düşünün. Gerçekten ne kadar uygun?

Tekinsiz Automator WordPress Eklentisi Nasıl Kurulur

Artık Uncanny Automator’ın ne olduğunu bildiğinize göre, eklentiyi ayarlayalım ve bir tarif oluşturalım. Manuel olarak yapacağınız görevleri otomatikleştirmenin ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız. Şimdi, tasarruf edeceğiniz her zaman nasıl harcayacağınızı anlamanız gerekiyor!

Uncanny Automator premium bir eklentidir, yani doğrudan WordPress eklenti deposundan yükleyemezsiniz. Resmi sitede Uncanny Automator kopyanızı satın alın.

kenara: Merak ediyorsanız, dört paket sunarlar:

 • Tekinsiz Automator Lite – Tek bir web sitesi lisansı için yılda 49 dolara mal oluyor. Bir tetikleyici oluşturmanıza izin verir, ancak tarif başına sınırsız eylem.
 • profesyonel – Bu paket, tek bir site lisansı için yılda yalnızca 149 ABD dolarıdır. Tarif başına sınırsız tetikleyici ve eylem oluşturabilirsiniz. Geliştiriciler size sahneleme için ekstra lisans sunuyor.
 • Ajans – Yıllık 249 dolara mal olan bu plan 5 web sitesi için mükemmeldir. Bunun da ötesinde, plan çoklu site desteği ile birlikte gelir ve tarifleriniz için sınırsız tetikleyici ve eylemler oluşturabilirsiniz.
 • Büyük plan – Yılda 499 dolar kazanmanızı sağlar, Ajans planındaki tüm özelliklere sahiptir, ancak lisans 25 siteyi kapsar.

* Tüm planlar 30 günlük para iade garantisi ile gelir.

Özetle, Uncanny Automator, WordPress sitenizi otomatik pilota koymanıza ve yönetici zamanı ve eklenti maliyetlerini azaltmanıza yardımcı olur. Zaten çok fazla konuşma yapalım, eklentiyi kurma işine başlayalım.

Uncanny Automator WordPress Eklentisini Yükleme

Uncanny Automator WordPress eklentisini satın aldıktan ve indirdikten sonra, WordPress yönetici menünüze giriş yapın ve Eklentiler> Yeni Ekle eklenti zip dosyasını yüklemek, yüklemek ve etkinleştirmek için. Ayrıca lisans anahtarınızı aşağıdaki adrese kaydetmeniz gerekir. Uncanny Automator> Lisans Aktivasyonu (ki bu sizin Tekinsiz Automator hesabı).

Devam edip, Tekinsiz Otomat WordPress’teki menü öğesi sizi Tarifler ekranında, ancak beklediğiniz gibi boş, çünkü henüz ilk otomatik görevimizi oluşturmadık.

Üzerinde Tarifler ekranında, Yeni ekle aşağıda detay olarak düğmesi.

esrarengiz automator wordpress eklentisinde yeni tarifler oluşturma

Uncanny Automator WordPress Eklentisinde Tarifler Oluşturma

Uncanny Automator WordPress eklentisini kurmadan önce BuddyPress, bbPress, LearnPress, WooCommerce, Easy Digital Downloads ve İletişim Formu 7’yi kurdum. Uncanny Automator’ı test ederken bu eklentileri yüklemek, bu öğreticinin tadını çıkarmanıza yardımcı olur..

Ayrıca, bunlar altında gördüğünüz eklentiler tetikleyiciler aşağıdaki resimdeki bölüm.

esrarengiz automator wordpress eklentisi

Bu arada, yukarıdaki ekranda gördüğünüz entegrasyonların sayısı sitenizdeki eklentilere bağlıdır.

Ayrıca, bir WooCommerce ürünü (Test WordPress Course) oluşturdum…

… Ve örnekleme amacıyla örnek bir kurs (LearnPress sayesinde). Bu ders aynı zamanda Test WordPress Kursu olarak da adlandırılır. Ayrıca, izleme keyfiniz için bir resim ��

learnpress wordpress eklentisinde kurs oluşturma

Dersler bir yana. Geri dön Tarifi Düzenle ekran.

Örneğimiz için, bir WooCommerce ürünü (Test WordPress kursu) satacağım ve ürünü satın alan herhangi bir kullanıcıyı örnek LearnPress kursuna ekleyeceğim. Unutmayın, bu sadece bir örnek; bir milyar tarif kombinasyonu oluşturabilirsiniz.

Buradaki fikir, tariflerin nasıl çalıştığını simüle etmektir. Bir eylemi etkinleştirmek için bir tetikleyici (WooCommerce satın alımı) ayarlayacağız (kullanıcıyı LearnPress örnek kursuna ekleyerek). Uncanny Automator’ın pro sürümü sayesinde birden fazla tetikleyici ve eylem ekleyebilirsiniz.

Haydi işe başlayalım.

Başlık ekle

Tarifinize eklediğiniz ilk şeyin bir başlık olduğunu söylemeye gerek yok. Peki tarifine ne isim vereceksin? Geliştirici, tetikleyiciyi ve işlemi tarif başlığınıza eklemenizi önerir. Örneğin. WooCommerce-to-LearnPress-Course.

Tarif adı sadece sizin için anlamlı olmalıdır, bu yüzden bir tarla günü geçirin.

Sizin Tarifi Düzenle ekranında, başlığı Başlık aşağıda gösterilen alan.

Tekinsiz Automator devreye girer, başlığı otomatik olarak kaydeder ve kendinizi iyi hissedersiniz ��

Bir Tetikleyici ve Eylem Ayarlayın

Bu kısımda, sizi geliştiriciler tarafından hazırlanan bu güzel videoya yönlendirmek isterim. Video aslında bir tarifin nasıl oluşturulacağını ayrıntılarıyla anlatıyor.

Çok temiz, ha? Videoyu izlemekle uğraşmadıysanız, uygulamalı bir deneyim yaşayalım.

Bir Tetikleyici Ayarlama

Tarif adını ekledikten sonra, WooCommerce to LearnPress örneğimize devam edelim. Altında Seçim ve entegrasyon bölümünde, tıklayın WooCommerce aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.

esrarengiz automator wordpress eklentisinde bir tetikleyici oluşturma

Görüntülenen açılır menüden Kullanıcı bir ürün satın alıyor aşağıdaki resimde gösterildiği gibi tetik.

Bu, eklentiye tüm satın alımları yakalamasını ve iş akışını önümüzdeki bölümde keşfedeceğimiz gibi belirli bir eyleme yönlendirmesini bildirir..

Ancak bundan önce, belirli bir ürün seçmemiz gerekiyor (bizim durumumuzda Test WordPress Kursu). Bunu yapmak için “ürün”Alanını aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.

Bu tarifi tarif eden belirli bir ürünü seçmenizi sağlayan bir açılır menü görünür. Örneğimiz için seçtim Test WordPress Kursu aşağıdaki ekran görüntüsünde vurguladığımız gibi.

Bundan sonra, Tetikleyiciyi Kaydet yukarıdaki resimde alt okla gösterildiği gibi düğmesine basın.

Aynı görüntüden, Başka Bir Tetikleyici Ekle tek bir tarife birden fazla tetikleyici eklemenize yardımcı olan düğme. Bu sadece otomasyon ihtiyaçlarınız için harika şeyler ifade edebilir.

Bir tetikleyici mevcutken, bir işlem oluşturma zamanı.

Eylem Ekleme

Tetiği ayarladığınız yerin hemen altında ikinci bir bölüm var; Hareketler. Burada, bir kullanıcı tarifi tetiklediğinde gerçekleşmesini istediğiniz eylemleri tanımlarsınız.

Bu eğitim için, kullanıcıyı şu adda bir LearnPress kursuna kaydetmeyi hedefliyoruz: Test WordPress Kursu bir kullanıcı kursu WooCommerce aracılığıyla her satın aldığında.

Üzerinde Tarifi Düzenle ekranında, Eylem Ekle düğmesi aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.

esrarengiz automator wordpress eklentisine bir eylem ekleme

Ardından, entegrasyonunuzu seçin. Kursumuz LearnPress’te çalıştığı için, aşağıda gösterildiği gibi LearnPress ile gittim. Sitenizdeki eklentilere bağlı olan sayı ile elbette diğer mevcut entegrasyonlara dikkat edin.

Bugün burada bir şeyler öğreniyor musun? Umarım, devam edelim. Seç Kullanıcıyı bir kursa kaydetme görüntülenen açılır menüden. Aşağıdaki çizime bakın.

Hepsi bu değil. Ardından, “Bir kurs”Alanında gösterildiği gibi belirli bir kurs ekranı seçmek için.

Bizim durumumuz için seçtim Test WordPress Kursu aşağıda vurguladığımız gibi.

Tıkla İşlemi kaydet düğmesine basın, ancak henüz kabarcıklı hale gelmeyin; tarifiniz hala taslak modunda. Ayrıca, yukarıdaki görüntüden, bir tarife birden fazla eylem ekleyebileceğinizi unutmayın.

Tarifinizi etkinleştirmek için, taslak Aşağıdaki resimde gösterilen düğmeler Canlı. Gösterilen düğmeleri kullanarak asla tetikleyicilerinizi, eylemlerinizi ve tarifinizi değiştirmeyi unutmayın.

Her şeyin sonunda, temel bir canlı tarif böyle bir şeye benzemelidir.

esrarengiz automator wordpress eklentisinde bir tarif

Tekrar, geçiş yapmayı unutma Canlı tetikleyicileriniz, eylemleriniz ve tarifin kendisi. Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi üç çok önemli anahtar. Şimdi tarifiniz aktif ve web sitenizde kullanılıyor. Satın alan herkes Test WordPress Kursu WooCommerce aracılığıyla Test WordPress Kursu LearnPress’te.

Ne kadar tatlı ve yapılandırması nispeten kolay. Benzer bir şekilde başka bir reçete ekleyebilirsiniz.

Uncanny Automator’ın Zapier ile entegre olduğunu ve Zapier’in 1000’den fazla uygulama ile entegre olduğunu unutmayın. Ayrıca, reçete işlemlerinize e-postalar veya zaplar gibi en fazla 5 değişken (veya “jeton”) ekleyebilirsiniz. Yakalanan değişkenler daha sonra kullanıcıya özel medya (kişiselleştirilmiş bir e-posta gibi) oluşturmak için kullanılabilir veya belirlediğiniz bir Salesforce Zap’da daha sonra kullanmak üzere Zapier’e aktarılabilir. Fırsatlar sonsuz! Bu gerçek ve Uncanny Automator yerleşik özellikleri sayesinde, yalnızca WordPress sitenizi değil, tüm çevrimiçi işinizi otomatikleştirebilirsiniz.

Raporlama

Önyükleme yapmak için Uncanny Automator, tariflerinizin, tetikleyicilerinizin ve eylemlerinizin nasıl performans gösterdiğini görebileceğiniz bir rapor merkezi ile birlikte gelir. Bu, çalışan ve biraz düzene girebilecek tarifleri, tetikleyicileri ve eylemleri tanımlamanıza yardımcı olur.

Son sözler

WordPress için bir görev otomasyon eklentisi için pazarda mısınız? Öyleyse, Uncanny Automator’dan başka bir yere bakmayın. Eklentinin kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır. Ne için bekliyorsun? Uncanny Automator eklentilerinizi daha önce görülmemiş şekilde bağlamanıza yardımcı olur.

Eklenti zaten birçok popüler WordPress eklentisi ile uyumludur, yani birkaç dakika içinde çalışmaya başlayacaksınız. WordPress görevlerinizi daha önce otomatikleştirdiniz mi? Paylaşmak için ipucunuz var mı? Belki de yanan bir sorunuz var. Lütfen aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map